CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 15031|Reply: 79

Pengalaman buruk interview

Hai,

Kat sini mesti pernah pergi interview, kan?. Apakah pengalaman buruk korang ketika interview kerja?

Cth:
1) Memang jawatan tu dah pre-determined?
2) Korang tak diberikan peluang mengajar / mock teaching (utk jawatan tutor / pensyarah)
3) Korang tidak diberikan peluang untuk memperkenalkan diri

Rate

1

klu sendri nyer pengalaman buruk tak.Tp klu staf bawah yg gi interview untuk kenaikan pangkat tu ada jg sy dengar.
Mcm sorang budak lelaki dia pekerja rendah je N1 nak gi interview utk N3 dan mcm2 jawatan lagi.Masa tu dia tak kahwin lg walaupun umur dah 33 thn.Penemuduga tu boleh buat lawak kat dia.Tanya kenapa tak kahwin lagi...mcm2 soalan yg memalukan dia.Soalan tersebut tak der kaitan pun ngan jawatan yg dia apply.Sy yg dengar cerita dia pun jd malu.Alhamdulillah berkat kesabaran dia..skrg dia dah dpt naik pangkat ke N17 dan dah kahwin.Sbb dia pernah bg tau dulu...dia akan kahwin klu dpt naik pangkat.Skrg bini dia sedang berbdn 2.

klu sendri nyer pengalaman buruk tak.Tp klu staf bawah yg gi interview untuk kenaikan pangkat tu ada ...
zuraida8177 Post at 14-3-2011 14:46

Kalau tanya soalan yang tak berkaitan tapi dapat, tak le dalam sangat luka tu,kan?

penah p ntvw....masuk2 soh gtau name.....asal mane....pengalaman...
pastu x smpai 5 minit soh kuor....
hahhah...tau dah...mesti dah de org dlm senarai...saje jek ikut syarat...

masalah peribadi TT ialah

Kalau tanya soalan yang tak berkaitan tapi dapat, tak le dalam sangat luka tu,kan?
kasturisyurga Post at 14-3-2011 14:51

masalahnya dia dpt naik pangkat tu bukannya time gi interview dgn penemuduga yg memalukan dia atau pun penemuduga yang menyoal entah apa2 tu.Dia naik pangkat gi temuduga lain.

Follow Us
aku penah dimalukan dlm interview... masa tu kene masuk ramai2 dlm 4-5 orang sekali gus. panel plak dlm 5-6 gak..punyelah ramai.. then salah sorang panel tu belek2 file aku then cakap...ni ape keputusan exam awak teruk sgt ni? dapat D la C la.... cam hina2 aku... aku malu ok depan rakan2 lain dgn panel lain... dia tak nampak kot aku repeat subjek2 C dgn D aku next sem and i got A lah...kau hado????????????? aku dapat C dgn D tu bersebab hokeh...arwah bapak aku baru meninggal maser tu...kau memang vavey orang tua!! aku mmg tak respek kau

Rate

1

pernah pergi interview satu post gomen, semua org just limit 5 minute, dia tanya soalan, kenapa mohon kerja nie, awak nak glamour ke dgn jawatan nie, kaka liza, dah memang sakit hati dgn concept 5 minute tu, dah tentu-tentu ade calon, balas balik kat dier, kalo saya nak glamour saya tak mohon kerja dgn gomen, lebih baik saya mohon jadi pengacara kat TV3. Kecut muka penemuduga tu, ambik ko, permain sangat org!

Rate

1

kak liza, budget akan dikenali ramai la tu kalau keje gomen... ptuihhhhhhhh!
mmg kena sebijik la kat muke dia...padan muke!

kak liza, budget akan dikenali ramai la tu kalau keje gomen... ptuihhhhhhhh!
mmg kena sebijik la ka ...
berusjamban Post at 14-3-2011 03:13 PM

ape keje gomen tu glemer ke?? kelakar plakkk,. pndaii hang jawab naaa bravo

pengalaman buruk? dtg lambat ler kot...tp interviewer tuh lagi lmbat dr aku..natijahnya aku kena tunggu sorg2 kat bilik interview dekat 1 jam cos depa set time aku tebiu clash ngan meeting interviewer..

tp aku rasa aku ada pengalaman buruk org yg diinterviu..

pucat lesi muka dia bila aku masuk bilik interview..

pernah pergi interview satu post gomen, semua org just limit 5 minute, dia tanya soalan, kenapa moho ...
lizaliza Post at 14-3-2011 15:10

Pengalaman yang best ya..kalau la i ada kekuatan sebegitu nak mengenakan ia semula.

Pernah tak after interview korang pergi buat bantahan..cam pakai orang atasan ke, coz rasa dipermainkan dan dianiaya?

Post Last Edit by bonquiqui at 14-3-2011 16:08

ni soalan utk intebiu gomen je ke?x paham la pre-determined ni ape kebenda.yg ai selalu wat, intebiu orang je.

pernah la kena intebiu dgn kompany baru bukak yg bosnye syok sendiri (xde staff lagi at that time, mamat tu intebiu aku time wiken, tapi pakai sut formal dgn seret beg konon2 korporat..wtf???).by the way, die direct je cakap x bagi staff pakai baju bangsa sendiri (baju kurung, baju punjabi,cheongsam etc).sbb nak bagi nampak PROFESIONAL.1 hour in, aku dah malas nak jawab soklan.aku cakap je aku tgh attend interview dekat tempat lain.so die pun xde kontek aku, kalo kontek pun aku konpem wat dunno jek.

pengalaman candidate yg buruk banyak la..ade yang datang mengah, masuk bilik intebiu, hempas beg terus duduk bumm then menyandar melunjur kaki macam bilik pak die..5 min aku dah suh balik.

paling aku benci, x bawak resume n sijil.alasan? org yg call panggil intebiu x cakap kena bawak ape.disebabkan xtau nak bawak ape, so bawak diri je.aku terus xde mood nk tnye soklan.balik jela dik oii.

ade sekor tu, jujur suci murni macam minyak tapis 2x je die cakap, dah ade job tapi saje nak dtg tgk position ni bole offer higher salary ke x.berjela email aku bambu agency yg hantar budak tu.

sorry kalo x menjawab soalan.hehe.saje nak share pengalaman.biasenye kalo 5 min datang aku terus rijek tu, sebab 1st impression dari segi behavior dah fail la.aku mls nak tanye byk2, kalo x pandai nk datang intebiu, xyah datang.buang mase interviewer jek nak coordinate mase.

Rate

1

penah...interview keje gomen...pehtu die ckp cgpa aku rendah..tak layak masuk gomen...cam #$%%$#...berlagak sgt diorg nih..mentang2 berebut org nk masuk gomen, memilih...sbb tu government skg ni "efficient" sgtttt buat keje..bila call, memanjanggggggggggggg tak angkat tepon..:@

pglaman buruk bg aku bile dorg tnya aku xdpt jawab..pastu aku men tibai je menjawab dgn konpiden nye..sampai berkerut dahi dorg utk memahami jwpn aku tuhh

x pernah lagi ler kena interview teruk2 nie... so far biasa2 jer... tp pg interview kt 1 tmpat tu sampai 4 kali pernah ler.... memula interview ramai2... pas tu, kena interview sensorang, pastu interview calculation plak.. pas tu interview dgn head dept laks..... pastu dpt..... hehehehehe

aku pun ada pengalaman psl interview ni...

tapi bkn la buruk sgt... masa tu apply gomen.. ala, bknla glamer mane pun jawatan kn..w17 je.. sbb xnak kena blacklist.. so aku gigih mintak cuti kt ofis aku.. pastu dtg awal.. kul 7.30 da terpacak kt SPA tuh..   orang da ramai.. so follow je la prosedur..

aku tunggu punya tunggu punya tunggu.... nama aku dipanggil kul 12.30 tengahari! hangin je aku.. ni lom masuk bilik lg.. :@

sekali masuk dlm bilik.. macam biasa la disoal kn.. gomen, isu semasa.. pastu 'beliau' tanya la, apa persediaan anda sblum masuk bilik interview ni.. aku ni disebabkn da hangin 1 badan menunggu.. aku jawab je cmni.. minta maafla encik.. saya dah lama tunggu dr pagi.. persediaan sy semua dah lupa... kalau sy buat kerja dekat ofis yang berlambak tu, mesti dah siap... sentap agaknye ngn jawapan ku itu... maka beliau suh la aku kuar...

keluar je dr bilik interview.. dewan da kosong! da la gastrik... huhu.. kesian perut aku..

p/s... bkn nak salahkn sape2.. tapi tolongla... aku dtg awal... orang yg datang lewat, boleh pulak habis dlu.. pastu peng'interview bole plak g brekfes dkat 1 jam.. jln lenggang lenggok.. come on la.. masa itu emas!

sekali aku dapat da.... hahaha... tapi aku terpaksa tolak diatas sebab2 tertentu... huhu..

Rate

1

aku pernah lepas jawab soalan, sorg panel tu ckp, "awak ni blur kan?" dengan muka mcm dah x nak tgk

dlm hati aku time tu, "huwaa confirm la x dpt ni"

sekali dapat.. alhamdulillah hehe

macam2 pengalaman buruk lah time interview nih...
ade satu tu, lain post yg di mintak, lain post yg diinterview.. siap kene buat written test lagik... aku hantar kertas jawapan kosong...