CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Slasher^^Buzz

Errr.....korang penah jumpe hantu ape? saje2 tau

ooooo000.. roh tak aman nie stakat nie lom penah jumpa lak.. kalo muke ngeri tak pe la.. tak jumpa dan tak tengok pun tak per la..huhuhu

roh x aman? cercite cercite

oit tuan umah... bila nak tambah option jumpa antu kat tibi nih???:@
haku pong nak vote oi.... kalo x tambah cane aku nak vote????:@

tv mane bleh....semue vote nanti

Salam semua..tumpang lalu..
Ni ada cerita seram yang terjadi pada aku time budak2 dulu..dlm tahun 90an dulu lah.. masa tu aku ingat dgn jelas pada satu petang aku ngan member2 tgh syok bermain2..main apa ntah..tak ingat lah..tetiba masuk topik cite psl hantu..cite punya cite, aku dgn sombong nya mengatakan aku tak takut hantu..kira aku cabar hantu tu dtglah..yelah..masa tu kecik lagi dan tak pernah nmpk hantu, tu yg leh berlagak tu.

Pada malam itu..Jeng..Jeng..Jeng..

Aku terjaga dari tido dan tak semena2 lembaga merah berkepala BOTAK sedang memandang aku dari dinding umah..aku kaku dan tak dpt bergerak..aku yang ketakutan tak dpt nak bersuara..nak menjerit tapi suara tak kuar.lama gak aku dan lembaga itu saling berpandangan.. then dlm beberapa minit lembaga tu pun ghaib barulah aku dpt bergerak dan terus mendapatkan ibu sambil cerita apa yg aku nmpk..
lepas mlm tu, aku taubat nak berlagak lagi..pengajaran pada aku yg aku tak nak mencabar benda2 ni lagi..itulah ceritanya..

moral of the story: dont cabar-cabar or you will know wwhat happen

Follow Us
Reply 145# Subulhansam

benda nie kiter tak tak leh cabar.. cabar kalo ada 'isi' tak per.. kalo mcm aunty dok cabar kan wat naye diri jek..hehehe.. cabar satu hal.. salah cakap pun bahaye gak.. mane la tau benda tu tersinggung ke..hehehe..

citer nie bukan la mencabar benda nie.. cume salah ckp.. dan jadi pengajaran wat aunty..dlu aunty kuar dgn kwn2 pompuan pg kat cameron highland.. konon syok ler nak pg bercuti..sewa satu rumah ada 3bilik.. pergi la kesana kemari berjalan2..kitaorang dok seminggu kat sana..sepanjang dok kat sana tak der gangguan pape... sampai lah.............
sorang member nie macam sakit.. bwk la pg kat sepital berdekatan.. sambil tu kitaorang lalu2 dpn bilik mayat.. sume member asyik cakap takut jer.. aunty pun bukan ler brani sangat.. tp nak wat macam tak der pape aunty pun cakap ler..' alah korang nie nak takut ape.. kan orang da mati..'.. aisehhh.. control la konon time tu.. bermula la kisah pengajaran utk aunty..

hari tu kita orng tak berjalan.. dok lepak kat umh tu.. balik pun da nak mlm.. dorang dok berborak dalam bilik aunty.. 5orang nie nak tido same kononnyer.. ada tido dgn aunty kat katil ,ada tido kat bawah.. kat sana kan sejuk..  tingkap blilk lak tak ada langsir.. tingkap kaca besar.. jadi dari luar berwap sket la..so nampak la keindahan bukit kat luar..

malam tu sunyi sket la.. nyenyak tido memasing.. aunty terjaga tgh malam.. aduhhh.. da tak  leh nak tido lak.. sekali terpandang la cermin tingkap yang berwap tu.. mula2 tak der pape.. sekali tgok betul2... ayoOOOOO.. aunty nampak bentuk mata dan hidung kat tingkap berwap tu.. mata bulat.. hidung lonjong.. maacam kabus puteh berbentuk po**ng..  nak menjerit takut dorang sume bangun.. nanti kang member yg sakit tu makin truk plak.. aunty pun pusing memalingkan tingkap..

aaaarrrrrhhhhhhhh......... aunty menjerit.. aunty terperanjat nampak mende tu kat sebelah kipas dalam bilik tu gak..nampak mata dgn hidung jer.. aunty pun cakap jgn la kaco aku.. member sume melompat bangun.. ada yang menggigil.. ada da pucat.. hehehe.. kita orang bukak lampu.. sume istighfar.. bace pape yang patut.. dorang tanye knape.. aunty citer la.. dorang cakap tu la ko sape suruh cakap besar sangat kat sepital tadi.. kan da nampak.. akhirnya tido la kitaoarang dengan lampu terbukak.. esoknyer aunty kene bahan jer dgn kwn2.. sejak ari tu aunty tak kn cakap sembarangan lagi......

Rate

1

minggu lepas ms anak anak aku ngaji kat umah - ustaz soh anak aku no 3 tu amik buku skolah dia - ustaz tu nak tolong tgk tgkkan lah subject agama tuh kan.. kebetulan ms tu beg skolah dia letak kat sofa berdepan dgn pintu masuk umah.. ms dia lintas pintu masuk tu dia stop pas tu mata dia dok tgk kat luar (menghala umah jiran aku nih).. pas tu ustaz panggil dia, dia cam terpana ke apa aku tak tau lah - ms tu aku kat dapur tgh masak.. pas tu according to anak aku no 2 tu ustaz tu gie kat anak aku no 3 bwk dia dok balik... bila dah okay tu, dia berlari ke dapur, soh aku ikut dia tgk kat luar - ada nampak antu mamy.. aku ckp ler.. mana ada hantu sayang.. ada.. saya nampak tadi kat umah uncle tu.. so aku pun ikut ler - gie lah kat porch umah tu sambil tgk lah ke arah dia nampak tu... fyi area yg dia kata dia nampak tu ialah penjuru laman umah - jiran aku nyer side dia tanam pokok pisang yg tak berbuah tu lah.. iye iye dia kata dia nampak benda putih kat situ.. aku mmg tak nampak apa lah.. so aku ckp lah.. alah abg salah nampak tu - mungkin tu daun pisang jer kot kena angin...
soknyer dia balik dari nursery.. dia tak brani nak citer kat aku - dia citer kat abg dia ni... rupanya dia dah story kat kengkawan nursery dia lah.. then adalah sorang budak nih.. ohhh kat rumah dia tu eh... haah aku pun penah nampak pocong diri jer kat situ ... sama kan?? huhuhu.. selama aku dok sini dah lebih 6 thn lom lagi ler aku nampak sohih benda ni - takat dari jauh aku nampak tercongok tu adalah gak nyer (yg aku anggap guni simen jer le)
then rupanya ustaz ada citer kat anak aku - mmg dia pun pernah kena ikut dek en poch nih.. ustaz tu umah dia lain seksyen tapi sama taman..

Rate

1

then smlm ms laki aku turun ber rukun tetangga dgn 2/3 org jiran.. adalah sorang ni buka citer.. dia baru jer diberitau dek bapak mertua dia yg rumah dia dah dipagar sbb pak mertua dia ternampak ada "2 keluarga" dok menumpang sama dlm umah tu... 1 baik, 1 lagi jahat.. (maid dia dan ustaz kitaorg tu mmg a few times ternampak kelibat dlm umah dia tu) so dia dah halau yg jahat tu.. laki aku tanyalah - bapak mertua ko halau ke mana?  dgn selamba je dia kata  tuuu kat skola baru sblah nih... haru jer.. ms blm jadik skolah mmg ada gak yg ternampak entiti kat tapak tu - bila dah naik skolah - member tu masuk ler umah baru dia tu - ni skrg ada geng baru join lak..

Reply 150# adnil

tu la.. kalo dok tumpang bayar skali tak per gak..hehehe.. truskan citer lg...

tu la auntymelly lain kali jangan salah cakap and adnil knape die hantar kat skolah baru tu?kan nanti jadi haru biru plak

Post Last Edit by ciklahcute at 15-5-2011 16:41

clah dah jumpa mcm2 jenis...setan, jin...dgn rupa yg pelik2..
....cantik?
manusia adalah sebaik2 kejadian....

teruskan cerita.........boleh dijadikan ikhtibar

khatam juga akhirnya.

Reply 25# trebadoure7

aku pon penah mimpi cik poc 3 ekor kt dlm bilik aku..tp bkn mimpi sbenarnya...tp entahlah...

vote for lain2...! sebab aku pun tak tau jenis ape yang aku nampak tu....memang clear...bukan kelibat ke ape...

1st time....umur aku 6-7 tahun kot....masa tu ikut mak aku pi hantar barang kat umah member dia....kitorang pi belah malam....aku, mak aku, abang n makcik aku....disebabkan mak aku nak hantar barang je, dia parking kat luar pagar je la kete...n abang aku ikut mak aku masuk hantar barang....so, tinggal aku ngan makcik aku je la dalam kete....

nak dijadikan cite....masa aku dok melilau pandang depan blakang kiri kanan aku ternampak satu objek di tengah2 jalan ketapi....oh, lupa nak bagitau....bertentangan umah member mak aku tu jalan ketapi or landasan keretapi...tak pon korang bleh panggil railway....cewah....spiking kooo....hehe...ok, berbalik kepada objek tadi....berwarna putih, bahagian bawahnye nampak macam kena tiup angin gitu...ala...cmane nak explain ek....try korang imagine orang pakai telekung pastu berdiri tepi pantai...haaa...hujung telekung tu melambai2 ditiup angin kan....cenggitu la....

sebab nak tau ape kebendenye yang aku nampak tu, aku tanya la makcik aku.....ape benda kat tengah2 tu....sambil tunjuk2....tapi makcik aku tak nampak...dok tanya mane...?mane...?4-5 kali aku tunjuk....siap explain kaler n kena tiup2 angin sume tu...tetappppppppp tak nampak....padahal bleh kata straight je ngan kete.....tapi takleh caye gak makcik aku ni, sbb dia jenis blurrr2 sket....samada dia btol2 tak nampak, atau pun aku tunjuk tempat lain, mata dia dok melilau tempat lain....tu je la....haihh...

last2 give up....dah makcik aku tak nampak...aku pon buat2 tak nampak la kan....takde nye nak pk takut ke ape ke time tu....nama pun budak2....

Rate

1

2nd time plak time aku darjah 2 or 3... lupa la...memang clearrr punyaaa.......

err....esok2 la aku sambung....makin kuat plak anjing2 menyalak kat sini....cisss.....terbantut hasrat aku nak menaip....

hahahaaha kinakoyuki kau ni.....pandai bercerita hahaha

Post Last Edit by mencacus at 24-5-2011 11:04

aku vote kelibat .....

storynya , kisah aku nie berlaku tahun 1999 ..... masa tu selepas hari raya haji , aku stay lagi di rumah nenek aku di alor gajah , melaka sebab menjaga sepupu aku yang patah kaki sebab accident .....

satu malam , semua dah tidur ..... semua ruang dalam rumah tu dipadamkan lampunya kecuali pakai lampu pelita jer ..... sepupu aku nie mintak air segelas sebab dahaga sangat , so dia mintak tolong aku tolong ambikkan .....

ketika aku sampai di dapur aku ternampak sepasang mata merah di tingkap dapur masak .....apa lagi aku sebut ' allahu akbar' , lalu benda tu hilang .... sampai sepupu aku terdengar .....nenek aku pun terkejut dari dari tidur dan dia tanya aku ' apasal menjerit ? sepupu aku aku mencelah ' dak man nampak hantu ' ..... malu jugak aku jerit malam tu .....

lepas tu aku terus ambik air minuman padahal kaki aku terketar2 ..... first time aku nampak benda tu .....