CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
Post Last Edit by catalina at 19-4-2011 09:30

posting removed

mata aku itam suma..x da putih cam na ni..hehe.. sejak aku baca benang n.. aku asyk da bau berger je..kempunan lak..huhu

assalamualaikum. heh heh heh.

kome jangan memandai tepek telur pindang ye. merencat kegemaran aku ...
Austris Post at 14-4-2011 12:08

mata bersinar tu yg macam berair2 di dalamnya ke?  

ker bersinar dalam kegelapan?

haa.. tb2 tergt 1 cita..
x seram pun crita ni..tp x pa sementara tt sebok.. biar aku menyibok kat sini..
crita dia mcm ni..
pasal atok aku blah mak.. kira bpak kepada mak aku lah.. mak aku 3 bradik je..dia anak bongsu.. atok aku ni dah meninggal 4 tahun lepas.. lepas je atok aku meninggal umah 2 kosong lah.. sebab nenek aku pun pindah duk ngn family aku kat kl ni..ye lah dulu nenek aku dok berdua je ngn datok aku + kazen aku srg.. skrg kzen aku da kwen dok ngn laki di lah..
nak jadikan crita lepas brapa lama.. raya taun lpas kot.. aku pg umah kzen ni..lepak2 situ..pas2 ada kawan dia srg datang..sembang punya sembang kawan dia cakap.. kzen aku ni aku bg nama nur je lah..nur.. ari 2 aku pg umah ko..(umah atok aku lh 2).. umah 2 senyap je..ada tok wan ko je kat luar duduk atas buaian..(atok n kt org pggl tok wan.. luar umah 2 mmg ada buaian besar)... aku tanya dia mana ko.. tp dia x jwap.. aku pun balik lah.. kt org yg dgr pun bgtaw lah mana ada org.. tok wan pun dah lama x da.. pas2 dia bleh kata kt org main2..hehe..
2 je lah crita nya..
x seram pun..

Rate

1

okeh, mata bersinar memang cantik, lawa giler. kalau boleh semua nak mata bersinar. sebab memang terserlah ayumu. wakakakaka. kalau nak lawa lagi, p beli attar Eazzad. hahaha attar segar + ayu. confirm. hahahaha. ]Austris Post at 15-4-2011 11:19

leh claim komisen dari kak eazzad ni sbb promote kt sini.....

nk gi telek mata tp takyah tgk pun ai da confirm mata ai bersinar2 ni.......

Reply  hdon

erkkkkk!!!! ko nih seriyes ke nak tgk???? aku x reti la nak tepek pic kat sini hak h ...
afira Post at 15-4-2011 09:49

bos da warning tak kasik tgk da ni.......

Follow Us
ausss,, hapdet pless..

dok gigih tengok biji mata sejak baca citer Aus..insap sekejap iols..

jum semua smyg magrib dulu..nanti mata bersinar..aku x taw..hehe

bersinar mcm bila air mata dok bergenang tu ke aus? kan mcm kilat2 skit

kalau tak buat apa2 yg korang nak tgk mata korang bersinar ni naper?

hahahahahaha.....korang dah kantoi ngan dak aus nih...dia sajek jek citer pasal mata nih konon tak smayang lah hape lah...

okey, nih aku nak tulih sket psl mata nih... kalo korang nak tau, sebenarnye yg nmpk mende halus nih ialah mata putih tu...bukan mata hitam.... mata putih kita ni kan kat tepi, so kita akan selalu nmpk mende kelibat dr tepi...nape tak nmpk dr depan...??? pasai mata hitam hanya boleh nmpk bende yg kasar jek... mata putih kita nih yg boleh nmpak mende halus.... kalo dorang ckp nak bukak mata batin tu dorang tutup mata kasar tu jek... pastu korang akan nmpk cam kabur jek mula2 pastu jadik terang dah korang leh nmpk lah mende2 halus nih...... hurmmmm...... cuba korang peringat balik, kekadang kita leh ngelamun atau termenung kan kan kan..... sebab ape.....??? bila mata termenung tu, sebenarnye mata putih tu tgh "menutup mata hitam.... tu psl la org kata, yg bnyk termenung nih biasanye ade bende dekat dia...so dia mcm 'khayal' jek...sbb bende2 tu seolah nak menunjukkan diri atau nak 'bersama' atau merasuk org yg rajin termenung nih....

-motip- jgn rajin termenung, nt 'rumah' jd kosong, bila kosong, senanglah mende nak masuk...........

mana lah c aus ni.. rindu lak kat cta2 dia..hehe..
sebut pasal mata.. nak crita sikit adik aku srg..skrg darjah 1..  dia ni mak aku ckap mcm boleh nampak benda2 halus ni..tp bkn ari2 lah....kadang2 je..adik aku yg ni lahir kat sarawak..
ok cerita pertama..
ari 2 kt org 1 family balik kg kl-terengganu.. kg aku kat terangganu..kt org 1 family balik.. kt org ni salu balik kg..bapak aku masih ada mak dia..nenek aku lah..atok aku dh x da.. bpak aku ckap tanggujawap dia ngn mak dia x bis lg..kena lah salu blik kg.. lelaki bila dia berkahwin.. dia masih ada tanggungjawap ngn mak dia.. perempuan bila dia berkahwin tanggungjawap dia pada suami..syurga isteri di bawah tapak kaki suami..syurga suami di bawah tapak kaki ibu dia..btol x.. adil kan..hehe..melalut lak..
ok.. smbg crita..
kt org gerak ptg da masa 2 dkat2 magrb..sebab nak smyg jamak magrib ngn isya otw.. so kt org sampai kat trg dalam pkul 12..1 pg cm 2...
masa nak masuk pagar umah nenek aku..tb2 adik tanya.. sapa org tua bawah pokok 2 pakai kain puth mcm mayat..hehe... kt org suma x nmpak apa2 pun..tp buat2 x taw je lah..cuma mak aku lah gelabah sikt..suh adk aku 2 diam jgn ckap apa2..hehe..2 je lah crita..
nanti aku cita lg pasal adk aku ni..
byk2 marah pulak tuan rumah..

mana lah c aus ni.. rindu lak kat cta2 dia..hehe..
sebut pasal mata.. nak crita sikit adik aku srg. ...
pendekar_laut Post at 15-4-2011 21:56

cer citer cer citer......hehehehehe..... sambil2 dr bior uma nih bersawang..........kang jenuh kang tuan uma tak jumpa simpang uma pasai bersemak samun..........muhahahahahaha....

cerita je la
aku rasa TT pun tak kisah kalau org lain nak share citer dorang kat thread ni

pendekar laut..

mahapla nak nyampuk...
mmg la betul syurga suami bawah tapak kaki mak dia dan syurga isteri bawah tapak kaki laki dia..tapi kan kalau asyik jenguk mak laki dia je mak isteri buat dekkk sedih juga kan?
sbb ada lelaki yg fikir macam tu...bila nak blk kg mak dia kemain laju...bila kg isteri buat nak tak nak je...habis tu kalau mak isteri dia takde anak lelaki camna? sedih la kan?

Reply 2056# beldandy

setuju..mak pada mak aku..dok ngn kt org kat sni..ada bgtaw lm 1st cita ni..yg tok wan aku dah meninggal..hehe..aku bgtaw cm 2 sbb ada perempuan yg sound aku.. syurga steri bawah tapak kak suami..mcm x adil je..aku sound dia balik..nanti syurga anak llelaki dia bwah kaki dia..isteri anak dia pun x bleh wat pe..hehe..
so..pada sang suami kat sini..korang pun agak2 lah kan.. aku pun kadang2 nyampah ngn laki yg x mau balik umah mertua dwg ni.. anak nya ko dh ambik..pas2 ko wat bdoh je..hehe

kalo ikot pengalaman & pertanyaan aku ngn membe laki..
Diaorg kalo ajak isteri balik kg suami punyalah susah...
xnak kemas baju..wat lambat2..nk g mkn dulu sini sana..
baru je sampai umah metua..tanya 'bile nk balik'..
Kebanyakkannya mcm tu..Biasanya suami xde pblm nk blik umah mertua..
Membe2 aku laki, sebulan dua tigakali balik kg isteri...
Kg dia sdri mmg jarang balik...
Aku dgr je org mengadu.. akhir jaman katakan...

kalo ikot pengalaman & pertanyaan aku ngn membe laki..
Diaorg kalo ajak isteri balik kg suami punya ...
CariKnow Post at 16-4-2011 11:04

terpulang pada sapa 'boss' dlm umah la kot....

umah aus dah nak "terbakar "....tinggal 17m/s jer..............