CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raman

Tanah Keluarga Ammar Baharin kena Curi

nightwinkle replied at 26-4-2024 09:44 AM
time ni sapa mb s'gor? alhamdulillah selesai dgn pertolongan mb w/pun rakyat biasa

Kene zaman khir toyo, tp masa tu tak setel jgk. Asek dlm siasatan je. Smpi la ke zaman khalid ibrahim. Mase tu br ade progress. Itu pon nasib perasan sbb kat situ ada 2 geran. 1 mex ambik. Igt kan bile mex dh naik tu, adik beradik mak aku nk jual la yg 1 lg tu sbb harga dh naik masa tu. sekali buat carian, nama org lain. Terus la menggelabh masa tu.

Tanah ni tanah pusaka. Nama tanah tu masih nama arwah atuk yg dh meninggal tahun 60an. Tp nye dah dimasukkan ke dalam perintah kuasa tadbir. Tp nye bile MB bukak buku log kot kat pej tanah, ada sign yg menunjukkan arwah atuk aku jual tanah tu pada tahun 2000 kot tak silap…tp atuk aku dh meninggal pon masa tu. so sapa yg sign benda tu. jawapan dia org pejabat tanah la punye keje. Dpt tangkap org nye. Tp yg lahanay nye org yg beli tanah th taknak lepaskan hak sbb dia kata dia beli. Terpaksa la fight kat mahkamah. Amek masa jgk la. Tp hujung2 setel la. Tp makan tahun.

Hessa replied at 26-4-2024 11:53 AM
ye, satu lagi bab2 tanah ni, kalau boleh, urus lah sendiri. kalau kaya raya bnyk duit tak kisah habi ...

Betul, lawyer pon kdg2 takleh caya. Mcm tanah nenek aku kat kg baru tergadai akibat lawyer lahanat. Kalau x mesti leh ootd raya berlatarbelakang kan klcc nowdays …tiberrrrr. Hahahahha. Tu belum lg lawyer bersekongkol dgn broker tipu duit tanah. Haishhhh…berharga betul tanah2 ni smpi org lupa halal haram. Tanah kubur yg komfem dpt tu tk nak pulak dipikirnye

awex^returns replied at 26-4-2024 09:28 AM
yang miskin pon macam tu apa lagi yang kaya raya

ni open secret lah eh aku rasa... puak selatan t ...

Di bawah bayu sana pun sama. Ex politaik pernah berjawatan ada beratus2 ekar tanah keliling negeri

Aku nak cerita satu benda. Ex bf aku dulu pernah bagitau aku dia selalu mimpi nampak arwah abg dia kena siksa dalam kubur. Mula mula dia tak ckp banyak dgn aku. Sampailah aku rasa dia pun tak tahan stress sebab mimpi kerap sgt, dia pun cerita. Katanya waktu hidup, abang dia jual tanah ayah dia tanpa pengetahuan org tua tu. So ex bf aku tu cuba nak dapatkan balik tanah tu tapi org tu tak nak jual harga asal. Dia letak harga berkali ganda. Hmmm... Entahlah ada ke kena mengena mimpi dia dgn benda ni. Wallahualam.

ezacbee replied at 26-4-2024 02:50 AM
Klo retis laju je.. sampai MB masuk campur.. klo org kita hmmmm..

setuju.
ni sebab artis up kat SocMed.
cuba orang biasa, mati hidup balik pon belum tentu siap.
bukan kat selangor je berlaku.

naisyahmh replied at 26-4-2024 12:02 PM
Semoga pelaku mendapat balasan cash di dunia dan compounded di akhirat.. Amin YRA

Aamin pd hari Jumaat ni semoga makbul. Yg terlibat dan bersubahat pun sama.. Perangai setan cleka pun moga dapat pembalasan.. Ni menteri under pmx jangan lah tutup mata suruh pergi serbu lah jabatan tanah itu..kesian org yg teraniaya.

Follow Us
awex^returns replied at 26-4-2024 12:30 PM
teringat ada sorang pak menakan laki aku (dah meninggal pon)
dulu kejer Ranger Hutan ni lah
katany ...

Dorang paling suka kalau kena masuk hutan (chop kayu gelarannya) sbb masa tu la masyuk dpt duit tepi. Nak release kayu, bagi duit dulu ha gituu..bayangkan eh punya tamak dlm setahun seorang masuk hutan 5-6 kali siap sailang turn ayah i. Ayah i dapat 2-3 kali je. Sebenarnya masuk hutan ni akan dapat travelling allowance and beberapa allowance lagi. Lagi lama travel lagi byk allowance. Tu je la cara nak dapat extra money (for my dad la). I tak cakap semua tapi ramai ranger hutan mcm ni. Sbb tu kalau bila org dgr kerja jab hutan ni akan auto ckp byk duit.

Hessa replied at 26-4-2024 11:35 AM
ooo..baguslah mcm tu , sama pendirian dgn arwah abah i, biar hidup berkat, sikit takpe. arwah bere ...

Betul tu. Biar xbyk tapi berkat. Semoga kita pun dijauhi dari sifat tamak..

Teruknya..senang2 je bg tanah kt org lain..kena pertahankanlah..biar yg dpt duit tu byr balik...

naisyahmh replied at 26-4-2024 11:56 AM
Pejabat Tanah Taiping suruh isi borang guna pen basah dakwat hitam tapi xsediakan.. X nk sedia, ju ...

sombong nye staf pejabat tanah taiping tu.
gaya mengalahkan org kt bandar besar.
taiping jer pun

lemak_masin replied at 26-4-2024 10:03 AM
Betul dengar cakap staff siap boleh dapat tanah percuma lagi .. bila orang2 biasa nak buat pindah  ...

ada somebdy yg i kenal..nmg jnis teroka tanah hutan...bila da bersihkn..dia chck status dkt ptg...takda pmilik..so dia mohon la kt ptg...lama jugak nk tggu kptsan..alih2 tgk da ada penama uolls...penama nya salah sorang fmly mmber staff...rupanya dia duplicate borang kenalan i..tp letak nme ahli kluarga dia..bergduh la jugak..sbb nk teroka tnh ceruk2 susah...diorg senang2 je rembat..

opie5662 replied at 26-4-2024 12:57 PM
Betul, lawyer pon kdg2 takleh caya. Mcm tanah nenek aku kat kg baru tergadai akibat lawyer lahanat ...

bab tanah ni mmg puaka uolls..berhantu,,,fil i penah nak pnjam kan tanah kt anak sulung dia...nk mohon rumah @ loan berkaitan tnh mcmtu la..i tnya kwn i dkt ptg,dia nasihatkan jangan....sekarang mmg dia ckp dia pnjm je tnh..once dah bertukar hakmlik..auto jd lain..buatnya dia mninggal dlu sblum fil i,auto jd warisan la kat anak bini dia...huhuhuhu

opie5662 replied at 26-4-2024 12:57 PM
Betul, lawyer pon kdg2 takleh caya. Mcm tanah nenek aku kat kg baru tergadai akibat lawyer lahanat ...

hahaha..well said ayat yg akhir tu

Edited by Hessa at 26-4-2024 03:33 PM
kuewTiau replied at 26-4-2024 02:13 PM
setuju.
ni sebab artis up kat SocMed.
cuba orang biasa, mati hidup balik pon belum tentu siap.

kadang2 ada sesetengah perkara contoh mcm isu ni memang patut di viralkan. biar tersentak sikit org2 yg terlibat. elok lah terjadi kat org dikenali, mmg mcm lipas kudung lah diorg ambik tindakan. jadi kat org tak dikenali mcm kita2 ni, tak meluas berita ni. org tak ambik kisah. tindakan pun senyap2 je. so yes, hikmahnya walau perkara mcm ni berlaku pada family Amar ni, tp 'kebaikan'@hikmah daripada berita kes ni, diketahui ramai org. so tindakan akan cepat. kalau lambat juga tindakan diambil, org mesti blame pejabat tanah kaw2.bertambah jatuh lah integriti diorg. dak gitu

Hessa replied at 26-4-2024 03:32 PM
kadang2 ada sesetengah perkara contoh mcm isu ni memang patut di viralkan. biar tersentak sikit org ...

Betul.biar viral pastu tangkap sape buat keje

pastu boleh eh main ganti-ganti je tanah lain
kadang orang tua ni beli tanah nak anak anak duduk dekat

tak logik langsung, bayar cukai tanah sejak dulu tiba tiba check ada dua geran.
celah mana timbul lagi satu
itu sebab diorang check, kalau tak check @ yang dah meninggal @tak pernah check macam mana pulak.

opie5662 replied at 26-4-2024 12:52 PM
Kene zaman khir toyo, tp masa tu tak setel jgk. Asek dlm siasatan je. Smpi la ke zaman khalid ibra ...

eh dah caught red handed pun xnk lepaskan tanah tu balik..teruk sgt perangai.

Sama ngan tanah my parents, dua lot hilang, tengok2 dah jadi rumah Cina. Fight pun tak lepas, sampailah my parents meninggal, kami taknak fight lagi. Jawablah mereka yang menganiayai my parents tu, di SANA nanti.

nightwinkle replied at 26-4-2024 05:17 PM
eh dah caught red handed pun xnk lepaskan tanah tu balik..teruk sgt perangai.

Actually kalau ikut betul la dia beli. Yang salahnye org pejabat tanah la jd org tengah la kot. Mcm ade sindiket la rasanye. Ibarat kita dgr ada org nk jual tanah, harga lak murah. Sape tak nak kan. Dia kata dia beli tu org jual tu kata tuan tanah dah tua n hidup sebatang kara. Tu yg nk jual. Sedangkan atuk aku dh lama arwah. Jadi sbb dia dh kluar duit sbb tu dia taknak lepas. Nak fight jgk. Tp mmg kalah la dia

Fazzbulous replied at 26-4-2024 03:05 PM
bab tanah ni mmg puaka uolls..berhantu,,,fil i penah nak pnjam kan tanah kt anak sulung dia...nk m ...

Ni mcm kisah buat rumah mesra rakyat tu la kan. Mcm ade family sebelah hasben aku, sanggup hangkut nenek dah tua tak larat g cop jari utk buat rumah mesra rakyat tu. udah la tanah tu sebenarnya kongsi2. Aduh la ..seram ye kisah tanah ni

simmes replied at 26-4-2024 01:19 PM
Di bawah bayu sana pun sama. Ex politaik pernah berjawatan ada beratus2 ekar tanah keliling negeri

yang dah 7 kaki dalam tu ke.. open secret kan semua ni
last² mati bukan tanah dan duit tu ikut masuk
anak bini pun tak ikut masuk
kau seksa jawab soal kubur sebab ambil hak orang
anak bini yang hidup bergembira dengan harta dunia yang kau sebat