CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faisyah

[MERGED] Video Lucah & Liwat Didakwa Anwar Ibrahim

Reply 678# PitMie

janganlah melalut-lalut...pusing-pusing macam Anwart...

bersumpah untuk kebaikan maksud aku ialah ...dah orang tuduh memacam maka bersumpahlah jalan yang terbaik...
sumpah ni kalu ikut Islam bukan boleh main-main....silap haribulan boleh dimakan sumpah...

sumpah dalam Islam bukan macam kita kita jumpa pesuruhjaya sumpah pastu sain  atau dapat sijil pengesahan...

faham sendirilah maksud sumpah tu....kalau tak salah kenapa takut nak bersumpah???

Reply 698# PitMie

nak jawab hujah sawahpadi yang begitu jelas..terang dan padat pun susah???
tak perlu panjang lebar Pit....hang bagi aja jawaban bernas dari dengkul hang....   

ka hang saja nak meleret2......

jawap je lah soalan dia tu pitmie.................
donbotak Post at 19-4-2011 01:30

Ko ingat aku nak dpt markah ke nak tolong jawab soalan dia yg panjang berjela2 tu? Aku bace pun tak abis nak jawab apenyee???

Ko tolong jawab boleh?

Oh ya botak, bile ko nak jawab balik soalan2 aku dulu? Ko diam je buat perangai UMNGOK supaya org lupa yg ko sengaja cipta istilah baru yg tak penah ade...

Reply  PitMie

janganlah melalut-lalut...pusing-pusing macam Anwart...

bersumpah untuk k ...
gede-bab Post at 19-4-2011 09:48

Sumpah ape tu gedebab? Kalau mubahalah mcm yg Sepol buat tu, pd pndgn aku yg belajar perundangan Islam & fiqhul Islami, setakat ni belum ade sbb utk ikut cara Sepol...sbb ianya tak dpt diqiaskan dgn ape yg terjadi di zaman Rasulullaah dlm peristiwa Nasrani Najran.
Ko dah bace ke link Klinik Syariah UKM yg aku bg? At least tu sepatutnya menjawab isu mubahalah yg korang dok ratib kat sini...

Mcm aku cakap laa...aku tak perlu pusing isu ni, aku bagi point & dalil2 yg ada & lepas tu terpulang la nak terima atau nak tolak...SBB ON TOP OF EVERYTHING, aku sedar bahawa mentaliti & mind-set adalah payah utk diubah melainkan dgn ILMU.

Kalau takde ilmu, mana2 individu tetap takkan paham & akan trus menganggap org lain sbg putarbelit etc, sedangkan kalau dia belajar & rujuk pakar2 perundangan, INSYA-ALLAH AKAN LEBIH MUDAH DIGEST HUJAH2 YG AKU KEMUKAKAN DI SINI.

Kalau sumpah jgk yg paling best pd aqal yg terhad ko, so be it.

Reply  PitMie

nak jawab hujah sawahpadi yang begitu jelas..terang dan padat pun susah???
tak perlu panjang lebar Pit....hang bagi aja jawaban bernas dari dengkul hang....   

ka hang saja nak meleret2......
gede-bab Post at 19-4-2011 11:01

Hg tolong ringkaskan soalan2 dia dlm beberapa phrases boley? Aku rasa hujah2 aku sblm2 ni dah cukup utk jawab soalan2 dia...sbb aku biasa berhujah secara verbal dgn 2-3 org isu sumpah laknat bg kes DSAI ni & Alhamdulillaah, dgn izin Allah mereka2 tu paham & tak dpt berhujah balas secara ilmiah kecuali last2 ade sorang tu dia cakap: "ko (refer kpd aku) tetap taktau sape DSAI sebenarnya & dia tak layak jd pemimpin...cari org lainlah. Aku ade bukti2 video ape dia buat dgn Shamsidar mase Azmin gi UK tp takleh nak tunjuk or bawak masuk mahkamah..."

Bila org cakap gitu aku paham la bahawa dia ni mentaliti dia tetap typical UMNGOK & media2 UMNGOK yg hanya pandai tuduh itu ini, bila bab pembuktian gagal last2 minta DSAI buktikan beliau tak bersalah sedangkan konsep terang2 salah!!!

Post Last Edit by Nadim at 19-4-2011 12:24
One who refuses to understand a thing on purpose, he'll never get it. Nadim, biar aku katakan ba ...
PitMie Post at 18-4-2011 13:02

Bro Pitmie dan the rest of Anwar defenders,
Let make it clear that all comments we're not doing this for revenge or any other personal vendetta. All we want is to make sure the simple and right things to be done as it should be. We just want to make sure all confusion cured ! . Our fear may be overrated, but better safe than sorry . PKR may lost more and more supporters in future as you can see it today.

For those who try defend Anwar over zealously, you are only making a fool of yourself because the audience here are matured. Blind loyalty benefits onlythe devil.

All of them must accept constructive criticism. The rest is noise.

While we're saying this I am imagining these poor chaps' Anwar is hiding under a table somewhere and let puppets like you.. Pitmie to do the talk..!!

The above reason caused the the entire thing to fail miserably. This reason alone led to others, like the failure to explain convincingly and clearly. Anwar sepatutnya buat sesuatu untuk membersihkan namanya. Bukan mempertikaikan dan bersilat menepis soalan wartawan. Kemudian menuding jari kenapa tidak diambil tindakan keatas orang itu dan ini ?

Obvious he cannot make any commitments or any decisions, so what is the point of that? Keep passing the buck around until it smells of rotting flesh.

Bro Pitmie dan jumud Anwar yang lain, this is my last response in this forum. Aku serahkan kepada Bro sawapadi untuk 'mencelikkan' mata korang semua dengan hujah dan fakta yang lebih bernas dari aku. Please bear in mind, I'm not surrender or a looser ... not at all , aku akan terus memantau dan membaca komen dan ignorance berterusan korang sampai tahap mana....
This is is our honest opinion on how things transpired. Thank you for reading and any objective input is very much welcomed.We're more comfortable sitting here at our leisure time writing about these issues.

Hmm..I'm still wondering why Azizah still didn't prove that he had his husband's watch... Nak tunggu polis minta macam Anwar cakap tu ? Hal ini pun lebih kurang sama je macam aku cadangkan untuk bersumpah je, banyak sungguh songelnya... Apa susahnya, just buat satu sidang akhbar macam sebelum ini , tunjukkan kepada wartawan.." Ini bukti jam tangan Omega Anwar ada pada saya.. "... biar wartawan dan jurugambar zoom dekat-dekat sikit gambar jam tangan tu untuk mengesahkan kesahihan fizikal jam tangan tersebut... habis cerita..... APA YANG SUSAH SANGAT ?

Good luck bro sawahpadi , pendokong kebenaran dan anti kekeliruan yang lain... teruskan hujah anda....

Follow Us
Bro Pitmie dan the rest of Anwar defenders,
Let make it clear that all comments we're not doing ...
Nadim Post at 19-4-2011 12:21

Did you just copy & paste other's comment? I'm not sure but just asking, coz by looking at the font & some words are mixing without spacing, they're confusing at some points.

Anyhow if this is truly your last comment ever, well I bid farewell & hope you find the right person to discuss this matter...hopefully experts who are well-versed in both civil & Syari'ah laws....so you'll get clearer pictures rather than relying on opinions based on logical thinking. It's not appropriate, I tell you.

I don't know how many times that I have to remind again that I AM NOT A DEFENDER OF DSAI. How peculiar when someone who's not in agreement with all the 'sumpah laknat' is considered as 'Anwar's defenders'. Damn hilarious, frankly speaking.

Mind you that my points are all based from the authorities (al-adillah) & evidence from some references, so please...please bear in mind that all I'm doing here is giving comments merely based from my knowledge of this issue, not really beating around the bush like some others here.

I've given my points & it's purely up to you to decide, & these what debates / discussions / exchange of opinions are for...ie for people to think it over & to reflect & to ponder upon & make decisions in accordance with points & authorities they got from the debates, so avoid being pessimistic & correct your mind-set about all this.

Again I've already made it clear that I support PAS & the leadership of 'ulamak, so I don't really give a s**t if DSAI is penalised & imprisoned for his wrongdoings, & ONLY IF he was found guilty in the court of law & ONLY IF he really did commit all the offences accused against him.

So if you think that I'm one of DSAI's supporters (or defenders), I'd say....THINK AGAIN.

aku akan terus memantau dan membaca komen dan ignorance berterusan korang sampai tahap mana...

OooOOOooooo....maknanya kalau tak berapa setuju dgn isu tuduhan2 terhadap DSAI & segala isu2 lain termasuk sumpah tu dikira 'ignorance' la ye??? So that really tells what kind of person & what sort of mind-set you have in relation to this issue, no more explanations needed.

Kalau masuk forum & bila dlm mind-set dah kata 'A' dan trus nak kekalkan mind-set 'A' tu & yg mana pandangan kata 'B' or 'C' or 'D' dianggap sbg ignorance, maka baik takyah join...

Then kalau isu jam Omega yg masih dibangkitkan dlm isu ni supaya ditunjukkan kpd wartawan, easily aku boleh kata itu dah terbawa2 dgn perangai media UMNGOK & boleh dikatakan cara pemikiran yg tak matang. Isu jam biar polis yg selesaikan, mmg diorang dah mula siasatan sampai cari pendaftaran jam di syarikat pengedar jam tu, so let's see the outcome later after the investigation... Very lame kalau trus suruh DSWA tunjuk jam kat wartawan, & itu ke kononnya "the audience here are matured"??? Matured ke kalau isu tak cerdik ni diulang2?

Good bye anyway, see ya!

kelakar baca stetmen datuk T kat malaysiakini...
"Kita rasa kita bukan dedah kepada orang ramai, kita cuma tunjuk kepada pemberita. Kalau betul kita nak sebarkan, kita boleh buat 10,000 salinan. Itu barulah boleh kata sebar," kata Shuib lagi ketika dihubungi Malaysiakini hari ini.

taktau la agaknya dia terlupa beza antara tugas polis dgn tugas pemberita kot?
yg mana tukang terima aduan/siasat
yg mana tukang sebarkan

...agak2 laman penyokong BN yg dok upload kat youtube tu boleh recycle alasan tu tak?
kami tak sebarkan rakaman tu, kami cuma upload kat internet saja

Sumpah ape tu gedebab? Kalau mubahalah mcm yg Sepol buat tu, pd pndgn aku yg belajar perund ...
PitMie Post at 19-4-2011 12:14
Yg aku tau2nampak la, saipol tu sumpah macam bersungguh sungguh, tapi mata meliar, tapi yg paling aku perasan, AlQuran yg dijunjung tu isinya bukan AlQuran, hanya sampul sahaja....dalamnya buku biasa... tu ikut yg aku diberitau la, sumber? mistik hehe

Alah, sumpah sumpah ni orang dah tak heran, banyak sumpah palsu untuk jatuhkan orang lain walau gunakan nama Allah... agama diletak jauh dibawah.......

nampaknya penyokong tegar BN cuba berpusing pusing sedaya upaya.....tak nampak arah tujuan yg jelas....dan isi tulisan tak pulak menggambarkan kecerdikan...

Post Last Edit by gede-bab at 20-4-2011 12:55

Reply 704# PitMie

sapa suruh bung ikut cam sepol...bersumpah senang saja...bak kata sawahpadi tak sampai 2 minit..

"demi Allah bukan aku meliwat sepol dan bukan aku dalam bideo tu'

abis dah...tak perlu bung anwart pakai baju melayu bersongkok bersila dalam masjd..cuku dimana2..jangan dalam jamban udah ler

takut kerana benar ya Bung Anwart...

Sukahati DSAI la nak menyundal ngan sapa pun. Tu hak peribadi dia. Yg si Datuk "T"enuk 3 ekor ni siap nak skodeng bagai apahal lak?

Reply  PitMie

sapa suruh bung ikut cam sepol...bersumpah senang saja...bak kata sawahpadi tak sa ...
gede-bab Post at 20-4-2011 12:53

Tak heran kalau puak2 UMNGOK same je...dok ulang2 bende same tp isi takde. Kalau cara sawahpadi ajar tu cara yg mengikut syara', maka baik gi tanya 'ulamak feqah & qanun al-Islami...itu lg bagus kalau dok amik statement ikut kepala hotak sendiri je...
Gi rujuk pakar2 perundangan Islam & tanya diorang yg sumpah spt diajarkan sawahpadi tu tepat & kena pd caranya. Tp biasala pecacai UMNGOK, taqlid buta je ape yg diwar2kan oleh pemimpin2 diorang yg tak berapa nak kuat kefahaman diorng ttg Islam tu.

Ape komen ko dgn perenggan no.6 hasil kajian Klinik Syariah Fakulti Pengajian Islam UKM tu?

Hanya yg tak berapa bijak je akan trus meratib suruh DSAI bersumpah instead of suruh si penuduh2 mendatangkan bukti2 kukuh.. ITULAH KEBANGANGAN PALING NYATA PUAK2 UMNGOK YG DOK SURUH SUMPAH LAKNAT TU....takde ilmu tp taqlid buta je dok suruh sumpah.

Lepas sumpah laknat, keter Sepol hilang dicuri...APAKAH MAKSUD ITU? Wallaahu'alam. Mmg isu ni takde dihighlight oleh akhbar2 UMNGOK sbb takut org anggap yg itu takde kene laknat...didiamkan isu ni dgn menghighlightkan yg Sepol gi buat 'umrah...

Paling aku ragu2 dgn kes ni ialah kenape puak2 UMNGOK tak rase pelik dgn kenape Sepol yg bukan sesape tu boleh directly gi jumpak Najib dulu masa awal2 sblm laporan polis dibuat...di umah plak tu dgn alasan berjumpa pun tak logik bg akal manusia, tp heran yg amat kenapa puak2 tak rase pelik dgn keterlibatan Najib secara langsung dlm kes ni... Mustahil Najib takde sbrg kaitan dgn kes ni sampai sanggup 'menipu' dgn menafikan pd awalnya kemudian mengaku.. PELIK TP BENAR. Lg pelik ade puak2 yg pejam mata je part ni...

Last2 jawab puak2 ni yg jumpa Najib ni perkara normal...biase la. Sape2 pun boley jumpa. YE KE??? Awal2 lg dah pelik kes ni, same la mcm kes Datuk T yg tetibe jd trio dijoin oleh RTC yg mmg dikenali masalah2nya..

yg aku pelik mcm anwar sorang jer yg jahat sgt..org2 laintu baik dan suci sgt ker

Ko ingat aku nak dpt markah ke nak tolong jawab soalan dia yg panjang berjela2 tu? Aku bace pun  ...
PitMie Post at 19-4-2011 12:07 PM

jawap je lah!!!!!!!!!!!!!!

tuduh je pandai...............buktinya mana?????

Lepas sumpah laknat, keter Sepol hilang dicuri...APAKAH MAKSUD ITU? Wallaahu'alam. Mmg isu ni takde  ...

PitMie Post at 20-4-2011 15:41

kata laaa..hang ada bukti yang boleh jatuhkan najib kaaannn...??ni kira misalan laa..

hang agak2 ada can dak hang jumpa anwar personnally...pi rumah dia makan nasi..
hang agak2 macam mana layanan anwar dan keluarga dia terhadap hang...
apa gamaknya ganjaran dia nanti bagi kat hang..
talk about political millage...anwar dah lama buat dah...
hang kata keta sepol hilang keta lepas dia sumpah...betoi ka dak aku tak tau la kan...
sakit teruk tu auta ja...
hang cuba tgk apa jadi dgn anwar pulak...
hang cuba tgk keluh kesah dia pulak...
jgn pulak hang kata tang dia dugaan tang org lain bala...

kata laaa..hang ada bukti yang boleh jatuhkan najib kaaannn...??ni kira misalan laa..

hang  ...
geolimarkisa Post at 21-4-2011 13:02

ni meroyan sakan mcm budak sek rendah datang bulan ker..kalu dah kebulur sangat nk makan pergi jer la rumah nik aziz conform dia layan...