CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: atira

Update : Kematian pegawai kastam: Polis ada maklumat baru?

Reply 909# zorrro_03

pi tambah amal...jangan dok berforum jek...

lepas JPJ jangan lupa lawat balai polis trafik uols....

siap bangun dari kaunter panggil lagi... bang, bang....(pasal x dpt duit kopi)

fenomena ini juga berlaku di counter JPJ, kalu xcaya try duk seharian kat pintu no 16 jpj wangsa m ...trus terbeliak mata kerani makcik bertudung tu mcm kne kacip fatimah
AHMADVW Post at 11-4-2011 12:43

aku pernah tgk kat balai polis trafik, aku tgh tunggu nak report accident, dtg sorang apek buat2 tanya berdiri sebelah meja polis......elok je polis tu tarik drawer & apek masukkan habuan.....aku yg tak akan hulur apa2 tunggu je lah ikut queue......apek dah kemana2.....

setakat neh ...kastam,imigresen.jpj,polis...aku nak menambah lagi list...pejabat tanah.malas aku nak citer tapi pengalaman tuh betul-betul buat baran

Reply 925# alesandra

aku nak tambah lg..Jabatan Kebajikan Masyarakat..buat keje cam gampa**.cam kita ni nak mengemis harta dia!

Follow Us
Reply 924# eyan_suci

kan.... kalau ko tahu hulur, setengahari la ko duduk kat balai tunggu turn dia amik statement. kalau bayar boleh dapat report hari tu jugak tp kalau tak bayar...report siap dalam masa sehari...

polis tu salah orang, ingat aku dtg dgn tow truck, dia amik kes aku dulu...skali lepas siap buat report aku jalan menonong jek

jgn taktau.. di pejabat kastam ada banner yg tulis "kami taknak hadiah" tauuu....

Reply  alesandra

aku nak tambah lg..Jabatan Kebajikan Masyarakat..buat keje cam gampa**.cam kita ...
elnor_81 Post at 11-4-2011 19:32

eishhh..melampau sangat eh.jabatan kebajikan masyarakat pon ade rasuah??

Pada pandangan aku sebab dia membunuh diri tu ada : - tertekan dengan masalah rasuah yang dihadapinya - kalau tak salah kenapa perlu bunuh Diri- malu dengan keluarga dan masyarakat - kehidupan dah musnah.
tempur Post at 11-4-2011 14:37

Belum tentu dia bunuh diri. Belum apa2 hang dah tuduh dia rasuah pula. Berbahagia lah anda terima dosa memfitnah orang yg sudah meninggal yg tidak boleh mempertahankan diri dia.

elok sgtlah dibersihkan jabatan kastam tuh drp rasuah...
dah kronik dah..

dan sapa2 yg nak lompat bangunan tu silakan...

setakat neh ...kastam,imigresen.jpj,polis...aku nak menambah lagi list...pejabat tanah.malas aku nak ...
alesandra Post at 11-4-2011 18:40

jgn tak taw PAR kat jbatan tanah pun ada tanah yg bernilai beratus ribu or setengah juta,, boleh land

justice for en sarbaini..

smpai ke kiamat aku takkan percaya pakcik sarbaini bunuh diri..
aku m ...
Alt-F4 Post at 8-4-2011 11:31 [/quote

[quote]dokumen yg pakcik sarbaini bawak tu mesti absolutely important.. where the doc..

Nak tau x apa doc yg dibawa oleh pakcik ni????
==> 1/04/2011 - kena tangkap
==> 2/04/2011 - dibebaskan dengan jaminan
apa doc yg dibawa agaknya ya.....????

U all agak apa ya???

Mestilah kena serahkan DOC. PENGISTIHARAN HARTA

Xkan nak bebaskan cam 2 je...namapun dibebaskan dengan jaminan. Jadi pakcik ni...nak serahkan doc 2lah untuk memudahkan SPRM...

SPRM sendiri dah bagi tau...nama pakcik ni xda dalam senarai mereka...Jadi mengapa nak tertekan....jumpa pegawai SPRM pun belum....????? xkan nak terjun.

U all pikirlah sendiri...

dengar citer hp pak cik sarbani turut hilang...mungkin telah dijual atau ditrade in di pasar gelap.. ...
harisbee Post at 8-4-2011 20:49

DAH JUMPA....KAT TINGKAT SATU, TEMPAT DIMANA MAYAT PAKCIK NI DITEMUI....PELIK X

Ko bercakap atas anggapan sahaja ni... aku nak tanya kenapa ramai orang bunuh diri dengan cara m ...
tempur Post at 11-4-2011 14:37
Pada pandangan aku sebab dia membunuh diri tu ada : - tertekan dengan masalah rasuah yang dihadapinya - kalau tak salah kenapa perlu bunuh Diri- malu dengan keluarga dan masyarakat - kehidupan dah musnah

Seperti yg saya baca di surtakabar.....i) ia dibebaskan dengan jaminan, ii) namanya tiada dalam senarai SPRM, iii) belum pun berjumpa dgn pegawai SPRM...kenapa mesti tertekan?????

Kepimpinan melalui teladan katanya....kalo yg diatas macam tu maka yg dibawah pun ikut sam ...
cikglemer Post at 11-4-2011 08:50

Peribahasa Cina mengatakan kalau Kepala Ikan rosak, satu ekor ikan sampai ke ekor rosak.Kwn Cina sy yg kata.

Reply 908# Alt-F4

Sy memang tak kenal ngan arwah.Ttp saya terfikir...Klu betul arwah tertekan sbb tuduhan rasuah hingga nak membunuh diri kenapa arwah dtg ke pej SPRM?Kenapa tak bunuh diri di tempat lain?Pelik la.Myuskil2x...Apapun hanya Allah Yg Maha Mengetahui.Al-Fatihah buat roh arwah..

Saya tidak faham dengan bangsa Melayu Islam ini.

Apabila rasuah tidak di bendung kamu orang juga menggelupur bagaikan babi kepanasan, apabila rasuah ingin di bendung kamu orang jua yang menentang habisan.

Oleh itu apa yang kamu orang inginkan?

Reply  alesandra

aku nak tambah lg..Jabatan Kebajikan Masyarakat..buat keje cam gampa**.cam kita ...
elnor_81 Post at 11-4-2011 19:32

care to explain?...kalau borang yg diisi tak lengkap mmg lar tak lulus apa2 permohonan pun..btw, ada byk kes org ramai yg cuba menipu semata2 nak dapatkan bantuan...haprak sungguh...

Post Last Edit by wirazam at 12-4-2011 00:36
Saya tidak faham dengan bangsa Melayu Islam ini.

Apabila rasuah tidak di bendung kamu orang juga menggelupur bagaikan babi kepanasan, apabila rasuah ingin di bendung kamu orang jua yang menentang habisan.

Oleh itu apa yang kamu orang inginkan?Vokuro Post at 12-4-2011 00:24

boleh bg bukti lain utk frasa kedua tuh???..sapa tah yg pertahankan pengerusi felda tuh..tp nak buat camana kan? pakcik makcik felda takde kuasa