CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cakkkk....aaaa

Ape khabar Jutawan HAI-O? Bakal bungkus?

Close [Copy link]
aku percaya nih sebab biasa kena. semekin sngat sampai tak de org kisah. usually aku blah je if  ...
madeinborneo Post at 23-5-2012 15:04

ayah saya tu x tunggu lama pon.....tapi SA yang banyak2 tu wat dek je bila ayah saya tgk2....tapi yg melayu tu dtg elok jek.....dah rezeki dia.....keta saya pon, ayah saya beli melalui dia.....dan saya ada dengar ayah saya cakap, kalau dia nak beli keta cap yg sama, dia akan pi jupe malay man tu jugak.....

Post Last Edit by madura at 23-5-2012 16:20

pengalaman aku ngan haiyo ni mmg mengerikan. hubby aku buat fulltime bisnes.. then one of his customer call ckp nk dtg umah.. so ingatkan dtg nak tgk la barang2 perniagaan kami. masa tu hari ahad. aku plak baru balik keje kol 4(penat sesangat sbb tgh preggy n br balik opis). so dlm kol 4 tu diorang pon dtg dgn 2 kereta.. memula xsyak lagi.. tup2 skali deme bukak file haiyo deme.. tanya kami kenal x kereta ni? tunjuk merc (bajet mcm kami budak 3 tahun xkenal kereta). yg dok tukang ckp tu seorang ustaz hokeh..ustaz sekolah rendah.. dia membebel sampai kol 10 malam sampai muka aku dh kelat2 sebab penat..

at last laki aku refuse xnak join.. dia kol upline dia soh ckp ngan laki aku.. laki aku mmg pangkah abis mlm ni.. tp yg xmenahan sampai kutuk aku pakai kancil xtahan tu.. pastu kutuk org meniaga biasa2 ni.. alahai.. dh la ustaz, kutuk2 plak..sunggoh la aku xberkenan..

ada yg pakai tu kereta pinjam je!

MLM is evil!! It's not a sincere type of business or trading. From the get go, we can already see its pyramidal structure is going to bring out all kinds of forms of supression, opression and even slavery!! It's already banned and illegal in the US, in the UK it's in the process of being banned, the Europe...and one of the factors that brought down the Eurozone to its knees was MLM businesses..can you believe that?

Kalau org putih boleh nampak, kenapa org melayu tak boleh nampak? Nak kata bengap tak juga.. Pegi universiti jugak..
I hate this Hai-O thing, one of my family member Bankrap sbb mender MLM dajal ni..berutang sana sini..tertindas..
It is lurking with evilness, selling through indirect force and opression!
Yang atas2 upline tu jadi lintah darat sedut jer darah sampai kering..dasar mata duitan!! Bila org marah, counter attack, condemn, kata kat orang jgn dengki orang lain punya rezeki periuk nasik... Banyak cantik?? Yg korang ingat carik rezeki lagu tu halal sgt lah menindas, menipu orang lain??

Yang paling saya pantang, is MLM health products... Saya ni doktor kat hospital, tiap2 bulan dok jumpa patient masuk ward sebab liver failure, kidney failure, side effects sbb herbal products MLM-4life lah, alpha lipid lah, gluthathione la, transfer factor lah, herbalife lah, hydroxycut lah....memanglah kesian, nak marah pun ada, tapi diorang makcik2 pakcik2 tua yg tertipu dengan mala'un2 MLM ni...

Woii, orang MLM korang tak sedar ke yg korang jual tu bokeh mrmbunuh orang lain!! Sedar la sikit, kalau sabit kesalahan boleh consider second degree murder tau!!

Yg pakcik makcik ni dok la cari nafkah tiap2 bulan forking out huge amount of cash nak beli pil2 kesihatan MLM ni, when diorang tak sedar, lagi membahayakan kesihatan diorang...You tindas dgn bebanan cost beli barang tu, you tipu kata pil2 ni mujarab boleh sembuhkan penyakit mujarab, you bagi diorang masuk hospital pertaruh nyawa diorang!!

Aku cerita dua kes patient yg aku jumpa kat hospital ehh:
1. Patient ni dok makan warfarin, diabetic meds, segala maknika penyakit ada. Dia beli pill transfer factor baru seminggu, terus masuk hospital sbb bleeding besar haematoma kat kaki dia. Tengok2 INR sampai 8. Kidney failure pulak lagi. Sapa malaun MLM yg jual transfer factor tu mmg mangkuk ayun, kalau mati patient ni macam mana?
2. Patieng mmg ada penyakit buang pinggang sebab SLE, dah bertahun2 sihat walafuat dok mkn steroid dan immunosupressant, tetiba kena approach alpha lipid... Kata bagus utk buah pinggang bla2... Tiba2 patient jadi penat lelah tak boleh bernafas, letih lesu, kaki bengkak2...tak boleh tidor mlm sbb sesak nafas..tanya penjual MLM alpha lipid...boleh diorang kata 'dont worry, nanti hilang la tu, tu namanya HEALING CRISIS'....healing crisis mangkuk hayun kau... Patient tu dtg hospital dgn nephrotic syndrome, glomerulonephritis, acute left heart failure... Sapa nak tanggungjawab Nih??

Sesapa kata MLM tu bagus kalau buat betul2..,THINK CAREFULLY... How are my actions will affect others from here onwards??
Ko agak2 further down the line tu ada harmful effects tak??

Sesapa MLM nak mai promote kat saya or family saya... Be prepared, im going to grill you until youre fried, bone-dried until not an ounce of water droplets left in your body!!

Geram sangat2....first Hai-O, then transfer factor, then alpha lipid... Ni mende2 yg dah affect family member aku!!
Adik aku pulak nk beli corset premium beautiful apa ntah.. Ada teknologi FIR infra red, boleh bakar lemak.. WHAT A LOAD OF CRAP!!!
Toksah mengada...

Ada sesapa MLM yg tak puas hati, boleh message saya... Im ready..

Arissa_Sofea posted on 22-9-2012 11:45 AM
MLM is evil!! It's not a sincere type of business or trading. From the get go, we can already see it ...

My dad dah hint2 suh belikan transfer factor, sbb kawan2 dia ramai yg mkn & katanya bagus. Langsung takde sakit2 kaki lagi .. Dah la my dad tu ada diabetes & darah tinggi .. sat gi sakit kaki hilang.. sakit lain plak yg datang

Actually , whatever happened to them , they are beyond helps.

Follow Us

Pegi mampos la dorang sume. Memang jenis menipu orang je keje.

madura posted on 23-5-2012 04:18 PM
Post Last Edit by madura at 23-5-2012 16:20

pengalaman aku ngan haiyo ni mmg mengerikan. hubby ak ...

asal bisnes gagal jer dan2 kena buatan orang.  

Rasanya org Hai-O tak bungkus2 pon....makin ramai ada la

jutawan hai o aku tgk makin kaya dan makin menunjuk plak

status kat fb skang fasal premium beautiful contest.... alahai..................

Babai posted on 17-4-2012 09:37 PM
Aku paling benci berok2 yang dok bergambar dengan duit tu. Orang banyak duit buat camtu ke?

Penah g makan kat mcD? Tengah makan, nampak ada satu grup ni sembang2. Skali sorang ni bagi duit kepuk2 kat sorang lagi ni. Pastu org tu pun berposing ambik gamba dengan duit kepuk2 tu. Masa tu dok cakap dgn husband, ni mesti geng2 MLM. Lepak McD je? Ada laptop depan diorang. Mesti pas ambik gamba tu terus upload kat internet. Konon banyak duit. Padahal, duit pinjam je kut.

Arissa_Sofea posted on 22-9-2012 07:45 AM
MLM is evil!! It's not a sincere type of business or trading. From the get go, we can already see it ...

TQ....  Nak pinjam modal you untuk grill MLM punya orang kalau ada yang berani datang rumah....

Skrng taik mlm nih dok promote main gold / silver pulak.  Dari ke hulunke hilir mlm...baikla layan main golf.   Ryder cup next week

kiranya supplement 2 yg mlm jual ni ada effect x baik kat tubuh badan ke? aku slalu gak org mlm promo makanan2 kesihatan ni..tp x denya aku layan..kalu aku carik supplemen baik aku gi guardian je..rata2 supplemen mlm ni mahal2 gila..x cecah ratus2 x sah

aku ade liked yang say no to MLM
aku tanya, kenapa shaklee terlalu mahal n bagus ke produk tu
dia kata, tu produk kesihatan..bagus tak bagus, bergantung pada org tu..
mahal sebab dia MLM...
n skang ni, aku punya news feed berlambak2 la taip status susu tetek banyak sebab minum shaklee
susu tetek bleh bagi kat baby sampai habis pantang n terus sampai berbulan2..
aku dolu minum teh pe tah n makan lobak puteh ok je susu tetek melimpah2
takkan makan shaklee baru nak melimpah susu tetek kan?
nak promote tu jangan la sampai nak pandang rendah pada yang tak makan ape2 ni

ada dokter dah marah pasal produk MLM nie..............

puan momod...izinkan saya menggunakan post ini sebagai counter kepada agen2 MLM nie

Comments

Sila lah... No problem  Post time 22-9-2012 11:22 PM

biskutsusu posted on 22-9-2012 07:23 PM
Penah g makan kat mcD? Tengah makan, nampak ada satu grup ni sembang2. Skali sorang ni bagi duit k ...

Geng2 ni semua geng bangsat suka tayang duit konon duit dia. Orang lain ada beratus ribu dalam bank takde pun nak tayang2. Diorang tu perangai ngalahkan anjeng.