CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: birumatahitamku

baru berkahwin mestilah mahukan privacy ya tak??

baru khatam thread nih...

biru berlembut hati sangatla....sampai tak terikut beberapa cadangan bernas oleh  forumers kat sini...

lama gak biru tak bukak... hmmm... entah la... biru dah buntu... sorryla kepada semua yg dah bg idea mcm2... biru tau semua tu idea baik punya.. tp biru tak mampu nk buat..

sbg info update... member husbend masih di sini... dan biru cuma boleh diam seribu bahasa.... hmmm....

ginilah biru, selagi tingkah laku diorg x mencurigakan, awak bertahan dulu sampai tempoh yg hubby u kata tu..pastu berkeras lah mintak dia cari umah lain

Reply 203# Lily_Savage

yep.. nextweek family mertua nk datang... jalan2 aje.. n lepak2 sini dua tiga hari... so nk gak tgk member husben tu nk lari mana.. entah2 di sini judak dia 'menetap' sbb dia dah kenal sgt ngan family husbend..

family hubby tau ke doa duk rumah u? diorg x pelik ke?

tahu dah rasanya.. tp tu lah... 2 kali 5 je pemikiran...

Follow Us
wahai biru...apa cer ngan kawan hubby u tu?

aku yang baca masalah tt pun naik stress ....  masa2 bulan madu tu takkan berulang lagi ..

kalau tak boleh keluar jugak kawan tt tu, bertegas supaya dia tidur dlm bilik aje.  
Mesti tegas. TT cakap sendiri kat dia.    Kalau tak jalan gak, angkut tv tu masuk bilik tidur tt.

emmm....kesian pon ada bila baca, geram pon ada..
Biru pon sama, haru biru , suami pon sama...bercelaru...
cerita macam motorsikal tu limited edition sebijik saja kat dunia nie...tu yang susah nak dapat enjin bagai...
Kalau nak dia keluar biru kena bertegas...cakap kat suami kahwin buat cara kahwin. Kalau dah satu tangan kanan satu tangan kiri, suruh dia pilih tangan mana dia nak..kanan atau kiri. Potong satu tangan. Ko kerja tak biru?

problem biru ni dah setel ke belum sebenarnye

suh kawan hubby biru tu beli moto baru lah.. skrg ni beli kereta pun seminggu leh dapat.. apatah lagi moto.. nampaknye moto lama beliau takde harapan nak sembuh kembali

hi biru...

tadi saya terbaca tajuk masalah biru...orang tumpang rumah....mungkin saya bole kongsi tips n juga pengalaman...

Yup..benda yg jadi kt biru skarang ni ..pernah jadi pada saya juga...saya mengalami nyer....tp yg bezanyer... org itu adalah saudara hubby...lelaki juga...
sya tahu perasaan tertekan itu...x selesa ngan rumah sendiri ...n selisih faham ngan hubby..n lebih malang saya suri rumah...hubby kerja..n time hubby keje ...kami berdue dlm rumah...sbb hubby keje mlm..puas saya ckp ngan hubby...BETUL.... HUBBY X SAMPai hati..HUBBY HUTANG BUDI NGAN FAMILY DIE....tp xkan bende nih selamenyer....hampir 2 bulan die tinggal dlm rumah kami....kami kawen x samapai setahun lagi....n FINALLY ...hubby faham...KAMI BERTIGA TERTENTANG MATa N CAKAP DARI HATI KE HATI....percayelah....sgt berat ....tambah die sepupu kami...n mungkin akan bergaduh family pulak....but....SUPPRISed.....die sgt memahami... n die mintak maaf...n DIE PUN DH KUAR DARI RUMAAHkami...saya sgt tenang skrang...xde gaduh2 pun...mungkin biru boleh bincang n hubby n kawan hubby biru....kadang2  org lupe ape itu privacy ...maafkan derang...)

pelik tul manusia zaman skang ni...xpaham ke,,, wat2 xpaham...alasan x logik lak tu.... hmmmm adoyaiiii...

betul gak kata xxray tu... cuba bincang depan trus xyah cover2 lagi dah...lagi lama lagi sakit hati... n mebi biru pun akan rasa tekikis lak hrmat kat hubby...cuba la trus trang je...tapi kalo kawan hubby x paham gak...adoyaiiii...kira mmg dah tahap gaban le pangainya

biru mmg nak tutup ke benang ni? aku rasa la kan kawan hubby ko ni jenis yg suka ngungkit or mebi x ikhlas kot tlg org.... hubby ko yg tehutang budi ngan dia tapi ko lak yg kene getahnya...hmmmm... hubby ko x patut wat camtu, bia apa pun alasannya banyak lagi jalan selesai untuk tlg kawan dia, bukannya mesti kene tumpang kat umah je. alasan moto rosak tu , aku pun rasa kurang paham... moto apa yg di pakainya, kalo moto yg mahal dah tentu dia mampu nak bli or sewa moto lain smentara moto tu siap... kalo moto biasa je... nape lama sangat nak siap? x kiralah tuka enjin ke tuka tayar ke.... pape pun aku harap ko n hubby dapat idup bahagia kelak.... mendapat cahayamata n sentiasa mandapat perlindungan n petunjuk dari-NYA....

masih menumpang lagi ke apa ni?

apa perkembangan TT sekarang ni??masih menumpang lg ke??

patutnye die kene la paham sendiri kn...

patutnye die kene la paham sendiri kn...
lina7891 Post at 5-6-2011 22:53

zaman inflasi..harga semua mahal..kalau paham pun, buat2 tak paham...

Member hasben TT tu takde rasa hormat dgn ruang tuan rumah la. Kalau ya pun terpaksa sangat menumpang, tidur la dalam bilik. Bukan di ruang tamu.
Kalau aku dlm situasi TT, aku akan selalu pulang rumah parents aku. Of course dgn izin suami la. Daripada hasben layan macam tunggul kayu, baik aku pulang tempat mak bapak....boleh urut2 kaki mak aku, sembang2 dgn adik-beradik aku....buat apa nangis2. TT saja yg tensen. Hasben TT dgn member dia macam happy sj dgn keadaan sekarang.