CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: birumatahitamku

baru berkahwin mestilah mahukan privacy ya tak??

Reply 119# mawarkhayalan

masa-elah si TT ni tak berani. itu tak berani, ini tak berani, asyik nangis je. cengeng. kalau aku, aku sembur je. alang2 dah dosa byk dgn dedah aurat & sumpah seranah mamat menumpang tu dlm hati, tambah dosa sikit lg dgn mengamuk kat suami. pastu keluar balik kampung rumah mak.

bukan ada something wrong..cuma laki biru ni trlampau baik...
mcm spesis laki aku..jenis  ...
go_kart Post at 14-4-2011 07:46

masa kau mula2 kawen dulu...ada tak kawan lelaki husband menumpang sampai 2 bulan?

masa kau mula2 kawen, ada ke husband kau dah puas bermesra dengan kawan lelaki dia, tengah malam baru masuk bilik tidur?

Kalau jawapan kau NO, jangan pandai2 nak kasi nasihat kat sini.

Post Last Edit by go_kart at 15-4-2011 07:34
masa kau mula2 kawen dulu...ada tak kawan lelaki husband menumpang sampai 2 bulan?

masa kau ...
copacobana Post at 14-4-2011 06:13 PM

aku cakap pada situasi yang berbeza...
apa yg aku tekankan ialah suami biru ni terlampau baik sehingga tidak sanggup utk melukakan hati kwn sendiri...
KLU KAU TAK PANDAI NK TAFSIR MAKSUD SESUATU AYAT, JGN PANDAI2 NK QUOTE POSTING AKU!

tak.. malam2 dia tidur atas.. means bilik la.. tapi selalu lewat sbb sembang ngan member dulu... ...
birumatahitamku Post at 14-4-2011 08:57 AM

sbr yer biru..patutnya kwn hubby u kene paham yg dia tak sesuai menumpang dengan uol...
mesti rasa tak selesa yg amat...
apapun kne cekalkan hati klu nk cakap kat member tu..
jgnlah sampai mengguris perasan sapa2...

nampaknya TT da amik keputusan utk terus b'sabar n redha ngan keadaan dia. so, nasihat2 yg lain, bole jalan daaaa....harap biar la ati TT tu ikhlas. jgn nanti, masih dok nangis2 n ngadu itu ini lagi. sendiri yg decide, sendiri punya diri....sendiri tanggung.

aku cakap pada situasi yang berbeza...
apa yg aku tekankan ialah suami biru ni terlampau  ...
go_kart Post at 15-4-2011 07:30

TENGOK! AKU DAH AGAK DAH! SAH KES KAU LAIN DARI TT. BODOH LA KAU NI....patut la husband ambil kesempatan, tak mustahil kau dapat madu nanti.

Kat forum banyak kes tumpang-menumpang rumah, tapi aku pasti ramai forumer tak kisah sangat atau malas nak komen kalau melibatkan;
-mak ayah/mentua
-adik beradik/ipar

semua tu dah biasa dengarsemua itu KES KURANG TERUK, kalau nak banding kes biru ni. kawan lelaki dan pengantin baru.Kau nak tunjuk pandai nasihat supaya TT terima kelakuan husband dia, padahal kau nak nasihat diri kau sendiri supaya terima kelakuan husband kau. Kes kau tu lain.

Pasal terima mengenali sifat suami/isteri masing2memang semua orang kena buat. Tapi ni kes KAWAN LELAKI yang nampak macam tak betul je.

Kau baca posting aku lelaki boleh hidup di kawasan bencana di Acheh,Pakistan, Timor. Eh, volunteergroup aku pun ramai perempuan, anak dara sampailah ke umur makcik-makcik. Takkan kat Malaysia ni seorang lelaki normal tak boleh hidup?

Kau posting nak sedapkan hati KAU AJE, sebab kau tak mampu ubah suami. Kalau kes kau tak berkaitan KAWAN LELAKI SUAMI MENUMPANG, janganlah nak kasi nasihat suruh TT terima kawan lelaki suami dia ni.

Follow Us
TENGOK! AKU DAH AGAK DAH! SAH KES KAU LAIN DARI TT. BODOH LA KAU NI....patut la husband amb ...
copacobana Post at 15-4-2011 08:54 AM

dah kuar dah.....

org gila meroyan.........

tak koser nk baca posting tak ilmiah ko ni mangkuk

TENGOK! AKU DAH AGAK DAH! SAH KES KAU LAIN DARI TT. BODOH LA KAU NI....patut la husband amb ...

aku heran org mcm ko ni..mesti jawa totok kampung kan...bodoh tak hengat!

aku tak kata yg tak best pon kat tt...aku cuma kata laki dia baik sangat...

yg ko plak meroyan tak hengat ni h kenapa????? laki kau nak madukan ko kah?

suka hati akulah nk bagi pendapat...

heyy mangkok jamban! ni forum,kita bebas mengeluarkan pendapat..ko sapa nk sentap bagai! tak suka janngan baca!vavi sangat hokey!

Kalau kes kau tak berkaitan KAWAN LELAKI SUAMI MENUMPANG, janganlah nak kasi nasihat suruh TT terima kawan lelaki suami dia ni.

bodoh la ko ni!
bila masa pulak aku suh tt terima kawan laki dia...............

lain kali baca kasik habis...

TENGOK! AKU DAH AGAK DAH! SAH KES KAU LAIN DARI TT. BODOH LA KAU NI....patut la husband ambil kesempatan,jap jap...apa plak yg laki aku amik ksempatan kat aku erk? aku ada reveal ker kat sini?ko tuh yg bodoh sebenarnya   tak mustahil kau dapat madu nanti.terer yer kau bleh predict future aku...semoga dapat kat ko...laki ko madukan ko 3 4 org

Kat forum banyak kes tumpang-menumpang rumah, tapi aku pasti ramai forumer tak kisah sangat atau malas nak komen kalau melibatkan;
-mak ayah/mentua
-adik beradik/ipar

semua tu dah biasa dengarsemua itu KES KURANG TERUK, kalau nak banding kes biru ni. kawan lelaki dan pengantin baru.Kau nak tunjuk pandai nasihat supaya TT terima kelakuan husband dia,apa ayat aku yg ko kategorikan aku suh tt terima kelakuan husband dia...sila bagitai ai klu ada..   padahal kau nak nasihat diri kau sendiri supaya terima kelakuan husband kau.wahai sengal,so far dlm marriage life aku belum ada lagi yg aku tak redha kelakuan hubby aku sbb semuanya dalam kawalan..kau bercakap seolah2 aku terpaksa terima perlakuan laki aku yg jahat..ada gak makcik macam ko erk   Kes kau tu lain.mmg kes aku lain bodoh! takkan kena ada kes yg sama baru kita bleh kuarkan pendapat!bahlul!

Pasal terima mengenali sifat suami/isteri masing2memang semua orang kena buat. Tapi ni kes KAWAN LELAKI yang nampak macam tak betul je.aku doa benda ni jadik at ko..padan muka

Kau baca posting aku lelaki boleh hidup di kawasan bencana di Acheh,Pakistan, Timor. Eh, volunteergroup aku pun ramai perempuan, anak dara sampailah ke umur makcik-makcik. Takkan kat Malaysia ni seorang lelaki normal tak boleh hidup?apa yg ko merepek ni bahlol

Kau posting nak sedapkan hati KAU AJE, sebab kau tak mampu ubah suami.yezzaaaaaaaaaaa...apa benda yg aku kne ubah laki aku erk klu everything is right! ko tu yg kne ubah diri kau jgn suka2 nk quote posting aku klu tatau pape...! Kalau kes kau tak berkaitan KAWAN LELAKI SUAMI MENUMPANG, janganlah nak kasi nasihat suruh TT terima kawan lelaki suami dia ni. ni laki satu baghal,bila masa aku soh tt terima kwn laki dia...lain kali baca kasi habis...tu pun nk ajar ker..vavi sangat!

* off topic:aku doakan tt dapat selesaikan masalah ni secepat mungkin....

*yanadeyyyyyyyyyyyyy edited *

Reply 131# go_kart

kenapa korang gaduh ni? jangan la gaduh... nanti lagi biru serba salah kes biru ni buat korang begaduh... isy!!

Reply 7# AbangSidi

ok jugak tu..tapi kalau dah jenis muka sadin....letak la berapa ramai pun org dlm umah..dia biat dek aje..seharusnya suami menghormati perasaan isteri...tak boleh la buat keputusan sendiri....keselesaan dlm umah sendiri tu sangat penting..jangan2 suami biru tu ada rahsia disebalik rahsia tak...bertindak atas maklumat la apa lagi..

Reply 133# garamcukupmasin

sorry salah spelling ...buat bukannya biat..

Mungkin biru emosional sgt kot..husben kata org tu tgh susah... Member baik pulak.. Kalau kita dok k ...
birumatahitamku Post at 10-4-2011 22:23

kalau ya pun nak membantu...kan ada byk cara ...tak semestinya nak tumpang sekali serumah...carilah bilik sewa ke atau duduk la dgn org bujang...takkan dlm dunia ni husband biru sorang je kwn dia...kalau saya tu dah perang besar ar...apa lagi nak pegi basuh baju dia plak...tak kuasa...

Reply  go_kart

kenapa korang gaduh ni? jangan la gaduh... nanti lagi biru serba salah kes biru ...
birumatahitamku Post at 15-4-2011 12:54 PM

ko ignore jelah skrip2 pergaduhan ni wahai tt

so amacam dah setel ker masalah tt?ker masih sama gak?

rasanya kawan hubby yu tu x cukup duit nak bayar duit bengkel kot... entah2 kena cas sampai ribu riban.. sbb tu dia x  amik lg kereta tuh...... u bg can le kt kat kawan hubby yu tu sampai ujung bulan ni.. tgk canner.. kalu still menempek gak... yu meroyan dgn hubby yu..... tp yu pun jgn le suka suki je nak nangis... ni baru je kawin.. yu x tau apa lg yg bakal menjengah kehidupan yu di masa depan... cekalkan hati beb.... gud luck!

bukan setakat baru kawin jek nak privacy yang lama kawin pun nak jugak privacy.. kawan laki mata biru tu patut kena faham.. pandai2 la bawak diri.. kan tak molek duduk macam tu.. yang laki TT ni iols rase heols serba salah nak menghalau.. yang jadi mangsa TT.. tak boleh bergurau senda ngan laki.. maklumla pengantin baru inai pun ada lagik..saye pun same :re:
jadi, kalau saye jadi TT, saye bagitau kat suami saye, bila dia boleh keluar? sbb saya rasa sangat tak selesa kalau ada lelaki asing dalam rumah. aurat nak berjaga, pergerakan terbatas.. kalau somi TT tu faham, tentu dia bagitau kawan dia..kalau jenis tak kisah kawan ade serumah, tu tak pandaile teman nak mengajo.. kawen pandai, takkan hal2 macam tu pun takleh nak consider yek tak...
pandai2 le awak bawak diri....

nasib baik lepas kami kawin, kami tak de jenis kawan tak malu macam ni.. moga2 sampai bila2 hendaknya....

so amacam dah setel ker masalah tt?ker masih sama gak?

xpun... hari ni after keje husbend cakap dia terus hantar member dia balik umah dia.. so weekend ni member dia tak da la.. tapi ahad malam dah kompem la datang sini balik... sbb isnin koje..

dengarnye masalah ni dah nak selosai.. motornye dah hampir siap.. tp kata husbend la... harap2 betoi la bukan sbb biru ugut nak lari n biar je husbend duduk ngan si polan tu kan... smalam husbend cakap motornye dah nk siap!! dengar heppy sgt tp siap bila xtau lg... jgn bulan depan dah la...