CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

wahh....nak lagi nak lagi....walaupon aku dah tersaiko sendri kat umah aku ni....aku asik dok terbaca cite seram ni sampai aku kurung kucing2 aku skali lam bilik ni...bior teman aku dok bace cite2 seram korg nih

mane TT ni cite le lg, aku dh seram sejuk ni bace takot2 pn nk bace gak...

Reply  SangPertala

fuhh...caiyok la ko TT..berani n kiranya keras hati gakkk...jahat betui ...
anuar Post at 8-4-2011 22:23

keras tu biasa lahh...nama pon jantan... tp kalo nmpak kat luar ngan dlm uma mmg seremmmnye len mcm sket.... kira mcm kita nih ada osmate laa....

we want more, we want more... best citer TT... sambung lagik...
Stila Post at 9-4-2011 11:39

wahhhh... ko nih... ko sronok ehh baca citer antu nih... nt aku update lag tau....

wahh....nak lagi nak lagi....walaupon aku dah tersaiko sendri kat umah aku ni....aku asik dok terbac ...
CincinKristal Post at 9-4-2011 11:47 AM

dasat gak penangan BOD Misteri ni yek........

TT aku tumpang cite kisah seram aku mase stadi dulu....umah sewa aku kat MLK dulu...

umah taman kitorg sewa nih da lame terbiar tau....lpas beberapa taun baru bukk semula utk disewa....so aku ngan member2 ni tgk area ctu mmg cantik, sunyi(kunun2 mencari ketenangan utk stadi gitewww)...so kitorg kontek laa tuan rumah utk menyewa....

pastu dah masuk laa umah tu..mase tu x de sape lg pon yg dok area ctu....ade 2 row umah ler...umah kitorg jer...1st week x der rase ape2 lg...sbb asal mlm menjelma jer....kitorg dah ngantuk giler...pastu mmg x hengat laa..siap buleh missed class lg kau...haaahahaha

pastu da masuk sebulan gitu...da makin ramai laa dok menyewa kat ctu...start ari tu..mcm2 terjadi kat umah kitorg tu...aku tido bilik dpn ngan sorg member aku...asal kitorg nak tido jer...ade jer bende dok ketuk2 pintu dgn bunyik yg gemalai tu....tp member aku kate"haih...jgn ler kaco..kitorg nak tido ni"...pastu senyap....pastu dgr pulak bunyik loceng kaki ler pulak.....aku pulak gatal g bukk pintu nak tgk....time tu osmet laen x tido lg...depa dok stadi...aku pon tanye "sape bwk balik kucing memalam ni"...dorg pandang jer aku dgn memberi isyarat mata jer tanpa sebarang suara....anak mate dorg dok tunjuk ke arah dapor....pintu dapor tu siap bukk terlopong beso lg...belakang tu hutan plak...

aku x paham2 lg...siap buleh kate"korg ape hal"....dorg diam jer...skali romet aku pon kuar gak...pastu dier dok cubit2 blakang aku...aku tgk dier...dier dgn mulut ternganga..pastu mate dier stret kat dapor jah....aku dah seram dah time tu....

skali aku pon tgk kat dapor...ya tuhannnnnnnnnn......ade tuan puteri yg sgt cantik rupa parasnya (dlm erti kate sebaliknya) dok sonyum yg paling manis (skali lg dlm erti kata sebaliknya) dok pandan stret kat aku....aku nak telan air lior pon x lpas....aku terpaku..tetibe mcm tersedar trus bace ayat kursi...aku trus cuit member aku sambil aku bace kuat2 ayat kursi tu...member aku pon ikut bace.....

x lame lpas tu...rase mcm angin kuat jer...sekelip mate bende tu terbang sambil mengilai....mengilai yg paling menyeramkan penah aku dengo....pastu osmet aku yg dok stadi td ckp tuan puteri tu dok kat sane agak lame...tp depa x tau nak buat ape dah....depa pon satu..dah tau blakang tu hutan..tgh2 mlm dok bukk pintu dapo tu lg....

langsung mlm tu...kitorg tido satu bilik....korang bygkan bilik kecik disumbat 6 org yg sehat2 walafiat dicampor ngan gobok2 lg..ngan meja2 stadi lg yg sedia ada lam bilik tu....x der kipas lak tu....mmg hazab laa...

umah mmg seram..tp kitorg bertahan setaun gak dok umah...byk peristiwa weih...nnt aku cite lg..nak tgk fedback korg dulu camner....

Rate

1

Follow Us
wahhhh... ko nih... ko sronok ehh baca citer antu nih... nt aku update l ...
SangPertala Post at 9-4-2011 11:52

seronok giler.... melayan citer TT sambil golek2 atas katil... pastu mkn kuih cincin...  Mmg best...

hahhh....!! nih aku nak citer lagikk.... memandangkan aku tinggalkan uma tu pon da lama so aku kne rewind balik ler memory aku yg da usang nih.....hehehehehe..... waduhhhh... minum japp... slurrrppppp.... fuhhh...best kopi'o nih...

ermmmm... aku baru tingat lah.... ayah aku ada kene kaco tau ada satu mlm tu dia cam biasa lah tdo kat bawah... aku kat bilik aku.... sekali aku dengar ayah aku cam tgh baca ayat kursy kuat2..... aku sedar lg masa tu.... aku cb la dgr2 ape hal kat bawah kan.... tak puas ati...aku turun bawah... aku tgk takde pape pon.... aikkk.... aku pg wat2 bukak lampu tandas nt ayah aku ingat aku nak pg tandas ler.... aku pg tandas sat pastu aku kuar lalu kat dpn ayah aku.... tetiba ayah aku tegur aku.... "ko tak tdo lg ker....??" aku jawab "tak...."

pastu ayah aku diam jek.... kesahnye mak aku yg citer kat aku gak.... pasal ayah aku tanak cite kat aku...dan aku rasa lah motip dia swoh aku tgl ngan dia kat uma tu pon pasal dia nak aku teman dia kot.....agaknye ler kot kan.... okey...mak aku citer...mlm yg aku dgr ayah aku baca ayat kursy tu sebenarnye mmg btul ayah aku yg baca... ayah aku masa tu nak kene cekik ngan mende tu... kira mcm mende yg laki indon tu nak serang dia arr.... dia punye lah baca ayat kursy tu mende tu dekat jgk ngan dia... agaknye dia baca sambil ketakutan gaknye lah kan..... hehehe...

dia kuatkan suara dia baca ayat kursy tu sebenarnye nak bg aku dgr supaya nt aku pon turun bawah... itu planing dia sebenarnye mak aku ckp sbb dia rasa mcm takleh nak halau mende tu tambah plak dia baca tu sambil ketakutan... mau ko tak takut..... dah ler ngan muka tak semenggah pecah2 ngan  mata dia cam bengkak sebelah terjojol... aku dah tgk...!! heeeee.... masa aku turun tu bende tu ada lagi ayah aku ckp tp aku tak nmpk dia... tp mende tu diam masa aku lalu nak pg tandas tu... bila aku kuar tandas, mende tu da ilang.....

subuh tu aku tejaga, aku tgk ayah aku tgh mengaji... dia tak bukak lampu ruang tamu...just bkak lampu dapur.... ermmm.....aku mandi cam biasa pastu siap2 nak solat.... mak aku citer lg sbelum aku bangun tu pintu bilik atas bunyi bukak tutup tp pelan je....kriokkk kreeekk kriokkkk... cam angin tolak lah kan... tu yg ayah ko ngaji tu... dan aku rasa sbb aku terbangun tu pon sbb bunyi tu gak.... bagus gak kan mende tu kejut aku bangun ekk... ehehehehe...

Rate

1

i like ur story...
scary funny and easy to understand.
hehe
keep em coming bro, looking forward to it

Reply 26# CincinKristal

wahhhh..... best3..... aku mmg bukak uma nih utk pengalaman sesape yg dok umah berhantu nih... lg2 kalo masih dok....lg best... citer CincinKristal nih mmg best.... syiOkkkkkk......

seronok giler.... melayan citer TT sambil golek2 atas katil... pastu mkn kuih cincin...  Mmg b ...
Stila Post at 9-4-2011 12:08

ko golek2 ehh... huhuhu.... makan ehh.... hehehe... wa manyak hal mau bikin sikalang... so nt wa update Ooo....

Reply 26# CincinKristal

suke suke...!!
cte lagik...
xpnah dok umah sewa...takde nafsu untuk dok umah sewa..
hehehe mentakutkan sungguh

meh meh aku sambung kat cni....ni cite terjadik kat umah yg same gak....still kat bilik aku(bilik dpn mengadap posh)...yg ni jadik time kitorg final xzam....aku ngan rumet aku jenis suke bukk tingkap bilik even memlm pon...panas giler kot area umah aku.....pastu meja stadi ngadap tingkap tu...pastu almari plak kat seblah pintu bilik...pintu tgh2....katil single bed tp kitorg combinekan jadik queen bed(kelas tipah).....

slalunya lpas maghrib tu kitorg start stadi laa....focus giler2 nih...kunun nak score gtu...tp result cukup2 mkn jah...skali dok sedap2 mengapal..dok stadi soklan2 kuiz bagai....terdgr sayup2 jahh org panggil name aku ngan rumet aku selang seli....pastu aku rase lain macam jer...aku sepak kaki rumet aku..dia pandang aku....otometik kitorg berdua tutup tingkap tu...(and kompom lahh dah stop buat rivisyen dah)

pastu dok dgr ktukan gaban kat pintu pulak dgn bunyik loceng kaki tu lg weihh....dlm kepala aku tuan puteri jgn ler kaco kitorg nak stadi ni(stadi ker)....sekali tetibe...osmet kitorg bdk bilik belakang....terjah masuk bilik kitorg dgn tercungap2...pucat2 abes muke sekor2....dah sudah!!!!!!!!!!ape pulak dorg nmpk ni....

dah tu terjah masuk bilik kitorg tanpa salam...pastu melompat terus kat queen bed special kitorg plak....oleh kerana sgt terkejut...aku ngan rumet aku skali melompat ala katak dgn otometik kat katil tersebut jugak...

korg bygkan yg sorg2 bdn mcm anak gajah nih dok atas katil yg kurg stabil tu....tetibe member bilik blakang keluarkan satu kenyataan "meh pegang tangan...kalo kulit bersentuh ngan kulit...dier x leh rasuk" (betul ker)....tp dek kerana takut..kitorg suma berpegang tgn smpi peluh2..

kitorg tido terus lpas tu...tido berimpit jahhh...baru nak betul2 lena beradu...tetibe ade beg jatuh dr atas almari tu(mcm ade org campak weih)...kitog ltak beg2 besar yg buat blk kg tu atas bumbng almari jer......aku terkejut weih....pastu aku rase angin2 sepoi kat tinger aku...pastu ade panggil name aku gak weih.....aku cubit2 member aku....skali dier sound aku jgn ckp pape...suh tido jer...mmg x laa aku tido....tibe member yg sekor lg ckp..."aku nmpk tuan puteri tgh senyum weih"...dasar mulut celupar punye pompuan....br td spund jgn ckp pape....

pastu aku bace 4 qhul...member aku bace ayat kursi sume...pastu pejam mate jer..focus nak tido sbb sok pagi bute ade xzam....pastu x sedo mase bile aku tetido....sedo2 dah pagi..langsung subuh gajah...tp tgn mcm krem sbb tido pegang tangan gitu....

kalo korg nak tau....toilet kat umah tu seram skit....ade bau bunge mawar..tp sbb ade satu toiler jah..kitorg buat dunno jer laa...walopon seremmmmmm...

p/s: name tmn aku tu Taman Melawis kat bkt Beruang tu..sape penah tggl ctu tau laa betapa kerasnye kat ctu..bdk MMU amau ctu ..........

aku ade lg cite pasal umah tu.....mmg pasal umah tu tetap tersemat dikalbu kitorg laaa....nnt aku smbung....

Rate

1

Reply 33# CincinKristal

huhuhu.... best citer ko nih... aku pon jd teruja plak.... membayangkan tiap2 tulisan ko.... ishhhh.... mmg best arr... jap lagik aku lak citer wehhh.... hehehe....

Ohh....tak dapat dibayangkan camner rasanya duduk rumah berhantu

Kalau cuba bayangkan pun mesti tak sama dengan kena betul2....

Saya tak pernah alami....tapi masa lepas mak saya meninggal saya sempat tinggal sorang kat rumah. Masa tu bapak saya ikut kakak berpindah ke Miri, Sarawak dan adik pun dah kawin dan tinggal di kuantan.

Saya yang bekerja di KL, tinggal kat rumah arwah mak sorang2...kadang2 jer adik lelaki balik rumah tu temankan saya....dia tak duduk situ, dia duduk sewa rumah bujang ngan kawan2.

Memang takde apa2 yang scary pun rumah tu.....biasa2 jer....

Tapi adalah satu hari tu saya ajak kawan ofis tidur kat rumah saya, saja2 ajak dia temankan.....nak tahu, besoknya dia komplain tak boleh tidur sebab kena kacau....dia kata rumah saya berhantu

Saya punyalah geram dan kecik hati dengan sikap dia, sampai hati dia cakap rumah saya berhantu....saya betul2 kecik hati dengan dia!

Saya tanya dia apa yang kacau dia......tapi dia tak cerita apa yang ganggu dia....pada saya dia tidur tak baca bismillah jer tu yang mimpi hantu tu. Lepas tu dia dah taknak datang rumah saya lagi....saya pun dah tak ingin nak ajak dia lagi.

Jangan dia buat fitnah kat kawan2 lain kat ofis hebohkan rumah saya berhantu dahlah....kalau dia cerita belakang pun mana saya tahu....kan?

Rate

1

ok..... aku sambung lagik kesah uma berhantu tu.. ngerinye sampai hari nih aku leh ingat... al kisah nye sudah sekian lama dok uma tu (padahal tak lama pon tp terasa lama pasal ada hantu kan ) ayah aku pon ajak pindah... dia kata da dpt uma baru kat area ctu gak lah... walhal dia tau uma skrang nih mmg berantu psl tu nak pindah... jadi oleh kerana rancangan nak pindah tu awal seminggu jdnye mlm2 terakhir kat uma tu pon jd semakin haru biru...

baru plan nak pindah mende tu da ngamuk2 kat dlm uma tu.. anjing lalu lalang makin bnyk sbb nye aku yg tukang halau anjing2 tu... yg tak best nye pulak anjing2 nih kuat gong2 tgh2 mlm.... kalo da waktu puncakmende2 nih ngamuk, anjing menyalak ngan melolong tak benti2... huhh.... yg jadi kesahnye maghrib tu aku jalan kaki cam biasa nak balik uma.. aku tgk makcik tua uma selang 4 uma ngan uma aku tu tgh bercakap sorang2... aku tgk dia bercakap cam ada bende dpn dia... aku benti lah tgk... dia ckp menghala ke uma aku... aku kat blakang dia... aku dgr dia ckp camnih..... "hei...!! berambus ko dr sini...!! pegi.... pegi....." makcik tua tu ulang2 ckp cam tu... aku tgk tgn dia sambil2 cam halau pgang penyapu lak tu....

makcik nih tak perasan aku kat blakang dia... aku diam lagik... pastu.... tetiba makcik tua tu pusing blakang tgk aku.... muka dia cam marah..... aku senyum pon dia wat dono... aik makcik nih....mrh mende tu mrh je arr...ni nak masam2 ngan aku... pesal ekk...???? upenye makcik tua nih punye laki, bomoh...!! camne aku tau...!!! sbb aku tanye jiran sbelah uma aku lah...dia ckp laki dia bomoh menurun.... laki dia penah nak usir mende dlm uma aku tu tp tak terlayan dia.... tu yg bini dia mcm heran gak lah tgk aku ngan ayah aku bole dok uma tu... jdnye dia mungkin tgk aku nak masam2 muka tu agaknya adelah pendamping dia tu gaknye yg mungkin tak sebulu ngan aku kot.... hehehehe...

aku mana ade memakai2 nih pon...masa tu pon umo baru 18...!! mana tau ape.... jd mlm tu slepas makcik tu mrh2 mende tu masa maghrib, dah mende tu lpas geram kat uma aku.. tp dia lepas geram kat ayah aku... apesal ekk mende tu suka ngaco ayah aku....isshhh... tp bila mak aku cite ayah aku sering ngaji tu yg mende tu suka ngaco.. lagi satu mungkin ayah aku ada ckp sesuatu yg wat mende tu mrh dia... aku wat speku jek tu... hmmmm...taktau lah...

mende tu kaco ayah aku tgh mlm tu...mula2 cam biasa yg laki indon tu kaco dia mcm nak cekik dia...pastu yg pompuan kat atas tu pon ada turun combine ngan yg laki indon tu nak kaco ayah aku... ayah aku satu mlm tu ngaji je tak benti... aku dgr...tp aku cm baca ayat kursy ngan 4 qul kat dinding tu je...

mak aku ckp, masa aku ngan ayah aku dah last2 day nak pindah tu, ayah aku teruk kene.. aku tak pasti camne teruk dia kene..mak aku ckp lagi, upenye ayah aku ada pg darul syifa amik air nak jaga diri. patut lah mende tu ngamuk2... yg aku plak...mlm2 terakhir tu yg antu pompuan tu slalu lalu kat bilik aku... dia akan lalu dr bilik depan dan terus masuk ke bilik aku dan keluar ikot tingkap... biasanya dia lalu kat tepi katil bujang aku... mmg nmpak pakaian cam mak pon... tp pandangan aku sket kabur bila aku curi2 tgk dia lalu.. mlm last tu dia lalu siap benti depan aku......hehehee...nih real nih wehhh...!!! aku tingat lagik pasal tu aku leh cite nih... bila dia benti dpn aku, aku bukak mata sket jek... aku nmpak kain putih cam terawangan... tp aku tak tgk sampai ke muka dia la... sbb jarak dia ngan aku cuma sebelah tgn jek wehhh.... sape nak tgk dpn2 camtu....!!! hehehe... tp aku nih taktau lah kan...rasa takut sket, cuma riso bnyk jek... hehe.. bukan aku nak riak dan takbur...tp da mmg aku mcm tu... lg pon masa tu muda lagik kot... bila skrang nih da bnyk sgt dosa baru lah reti penakut sket..... hahahaha....

Rate

1

Reply  CincinKristal

suke suke...!!
cte lagik...
xpnah dok umah sewa...takde nafsu untu ...
poyo_rono Post at 9-4-2011 13:10

hehehe... kalo ada pengalaman cite camnih mmg takleh lupa wehh...lagi2 dpt tgk reaksi org len cam cincinkristal plak dok sebilik ngan rumet...bila tingat dorang melompat2... hahahaha.. komfom gelak je sendiri....

bestnya TT... berani betul la...

Reply 20# SangPertala

he3..taw xpe..sbb x tahan la kami cabot..lg pon mase tuh anak kecik lg..slang 3 ari jerk,die msti dmam..umah tuh pon jiran sblah ckp paling lame org duduk dlm 3 bln,pas tuh pindah...

btol weih...bile dah experience sendrik mmg x leh lupe weih...member2 aku bdk bilik blakang suma da kawen ade anak dah...kalo jumpe tu bukk sikit2 jer pasal cite tu...dorg x nak igt dah sbb laki dorg slalu outstation..yg sorg lg laki dier keje offshore.....mmg sokmo dorg sendrik jer ngan anak kat umah...

kdg2 aku jahat saje jer nak igtkan dorg pasal pengalaman silam....tang tu jugak aku kene sekeh...walaupon didpn org ramai...