CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 179# asamfy87

kita tunggu TT jela.. aunty mengarang tak pandai sangat.. meraban leh ler.. mari ler kiter sesama menanti citer sangpertala nie..

Reply 181# auntymelly

TT dah sampai...hahahahaha

Reply 181# auntymelly

merapu jahh kite ni wt nyemak page TT hahahaa

wokeyhhh...seprti wa sudah janjikan dgn uols td.....cewahhh...style missnourell..... hehehehe.... ak ...
SangPertala Post at 10-4-2011 00:58

Dipanggil dalam bahasa sains '' Astral Projection ''

issshhhh......abeh tu ada lagik ker gangguan langsir di selak2 tu......ade dia selak2 bende ...
SangPertala Post at 12-4-2011 22:47

tido tak guna kelambu,,,tu lah aku tanya dgn anak lelaki aku tu skg dia yg menghuni bilik tu,tapi dia kata takda apa2.tapi serius arr.memang aku nampak bayang kat luar tingkap mcm menyelak langsir tuk mengintai.sedangkan cermin tingkap tu jenis tinted.tutup rapat.anak ppuan aku yg kat bilik sebelah bilik tu pun kata dia pernah kena tindik masa tido.aku memang jarang nak masuk dua buah bilik tu ,semcm je ku rasa.

Dipanggil dalam bahasa sains '' Astral Projection ''
HangPC2 Post at 13-4-2011 13:50

astral projection tu mende ape ekk.....???? Huishhh...taktau aku istilah sains nihh.....

Follow Us
tido tak guna kelambu,,,tu lah aku tanya dgn anak lelaki aku tu skg dia yg menghuni bilik  ...
voiletiris Post at 13-4-2011 14:52

kalo mcm tu da takde pape lah.... tp kalo kene tindih tu kdang2 org tua kata tido bwh alang.... Cb ubah tmpt tdo plak.....mungkin masalah kne tindih takde lg......... Seelok2nye mintak org masjid ke surau ke wat tahlil. Letakkn air dlm bekas utk wat bersih uma masa org wat tahlil, pastu air tahlil tu renjis2 sket kat dlm bilik tu. Mana tau mende tu lari................

Post Last Edit by HangPC2 at 13-4-2011 16:02
astral projection tu mende ape ekk.....???? Huishhh...taktau aku istilah sains nihh.....

SangPertala Post at 13-4-2011 15:02

Pegembaraan Astral / Jiwa   semua orang mengalaminya termasuk lah saya... (Selalunya secara tak sengaja)

kalau kita mimpi terbang  atau pergi ke suatu tempat memang kita pergi tapi dalam bentuk roh...

ASTRAL PROJECTION

http://all-things-just-4u.blogsp ... .html#axzz1JO83xKuH

Thread lama

OBE atau Roh Keluar Dari Badan

http://forum.cari.com.my/viewthr ... luar%2BDari%2BBadan

Reply 148# SangPertala

mari la kite bsame2 mg'angker'kan umah TT nie...hihihi

thanks tt n other... aku enjoy baca citer kt sini even ia menyebabkan aku ngigau kadang2.... huhu.....

ni aku nk nyelit jugak citer aku yg x berapa seram neh.... nk baca tak?

hehehhehehehe..

tumpang lalu tt ek...

sdkit back ground umah aku... umah lot sebijik. ade 3 bilik, 2 ruang tamu, 2 dapo n dua toilet. bilik tgh master bedroom bilik mak aku... bilik aku n bilik adik aku sebelah tepi diapit ngn toilet... memandangkan skang adek aku g kolej, bilik dia kosong... dulu ms ayah aku der lg, dia slalu dtg solat n ngaji kt sana.. dia ckp bilik x bek dibiar kosong lama2.... lepas ayah aku ninggal, aku wat jd bilik dobi aku... semata2 nk suh aku masukla bilik tu la kan? dkt bilik ni lah aku ngn adik aku alami kekacauan yg dasat.... dulu adik aku ade sixth sense... dia leh nmpk mende2 nih.... aku plak leh rasa keberadaan mende alah tu. ms ni aku lom kawen lg.... skang dh ler.... satu mlm tu.... adik aku tetibe nanes.. aku ckp nape? dia ckp takut2 tlg kak takut2.... aku cam dpt rasa then aku baca ape yg patut, hembus kt dia.... oklah... selesai... adik aku leh tido ngn tenang.. alhamdulillah... aku igt behenti takat tu... mlm esoknye tengah aku sedap2 tido...... aku terjaga.... aku ase mcm ade mende pegang badan aku smpai ke perut, dia pulas tali perut aku... ini bkn sakit perut memulas yer... dia mcm org tarik tali perut korng kebawah katil... aku berhempas pulas melawan, sekuat tenaga aku tolak badan aku keatas... aku mengucap segala lah... aku pk nyawa aku smpai takat tu jer... sakit Tuhan je taw rasa dia.... aku lawan aku baca ayat2 Quran kuat, sehabis kuat... tp adik aku rileks je tido mcm takde ape2 berlaku n dengar ape2... aku merintih kt Allah ajela... nk jerit mmg adik aku xdengar ape2... lama2 aku penat, aku berserah ajela... tp ms aku dh ckp dalam hati... Ya ALlah, Kau Maha Berkuasa atas sgala sesuatu.. aku hamba lemah ni berserah aje kt kau. abis aku ckp mcm tu, dia blah.... mcm angin bertiup...takde.. tp sakitla badan2 aku... hasilnye tangan kiri aku tak boleh angkat sebelah....

esoknye aku citer kt parent aku, diorg bwk aku g rumah ank murik dr. harun din.. diorg sahkan ade 3 ekor gayut kt tgn aku.... diorg nk masuk dlm badan tak bleh, sampai stakat tgn jer derang masuk, alhamdulillah.... diorg marah psl aku tolong baca2 adik aku byk kali.... smpai skang pun, kalo aku dengar or cerita hantu aku akn rasa kebas automatik... n aku ase masih aderla smpai skang... wallahuaallam....

aku ade lg citer misteri2 mcm ni.... tapi tgk feedback korng.. kalo korg nak dengar agie.. aku sambung... hehehehe.. tp pendek2 ajerla.. x sepanjang kesah atas nih...

Rate

1

best3x...
citer lagi...citer lagi..
tumpang bace jek...terima kasih pade seme yg menyumbangkn
citer mereka kat sini..

hihihi..nk tmbah cte lg..kisah nie kwan sy yg citekan..nie psal 1 tndas kt sekolah die...tndas nie da lame kne ttup...de 1 hari, student baru msuk..so, die x tau la pape cite psal skolah nie lg..pas reht, die rse nk g tndas..so, die pn pgi la..da msuk tndas dan mlepas kn hjat, die nk buka pintu..tp x boleh..die pn pelik knpe pntu tu x boleh buka, sbb x de kunci dari luar..

die pn da mnggelabah, die mnjerit kuat2 minta tlong..tp x de sape yg dtg kt die..die da rse tkut ya amat sgt mse 2..sbb x de org lain pn yang masuk dalam tndas 2 melainkan die sorg je... so, kwn2 kelas die pn pelik la, sbb da lame kuar tp msuk2..dorg pn gerak la g crik student baru nie..sekolah 2 pulak besar, banyak bngunan..setiap tndas kt sekolah 2 dorg pegi..akhirnya dorg pn tgerak la nk pegi kt tndas yg dkunci nie walupn rse seram sgt2..

ble da msuk, dorg nmpk de tgk de 1 tndas tkunci..dorg pnggil2 tp senyap je..jd dorg pnggil ckgu nk pecahkan pintu 2..rupanya budak baru 2 smpai pengsan dlm toilet 2..ble sedar suara die pn x de akibat mnjerit kuat sgt...kwan2 die pn pelik cne die boleh ade dlm tands yang da dkunci 2..sangt misteri..

menurut kwan sy nie, die n the gang g la merisik al kisah knpe tndas nie dkunci..senior dorg cakap ade kes pelajar pompuan beranak dalam 2..yang x leh blah 2, senior die ckp, bdak pmpuan 2 ckp die x tau pn die mngandung..cm x pcye je....senior die ckp, mle2 bdak 2 sakit prut..pas 2 g kt tndas yg student baru 2 tkunci 2..ps 2 mse nk mlepaskn hjat 2 tbe2 baby kuar..die pn xtau nk buat ape da..kwan2 die pn plik la lame sgt g tndas..so dorg g pnggil..pas 2 bdak pmpuan tu x nk kuar..n darah kuar banyak sgt, jd dorg g pnggil ckgu..tp bdak 2 still x nk kuar..die da pech pintu 2 dorg tkejut sgt sbb nmpk kpale baby dlm lubg tndas..rupenye budak pmpuan 2 b'usaha nk sumbat baby 2 dlm lubang tndas..die pijak2 kpale bby 2, tp tsangkut..x muat..sdey sgt2 dgr die wt cm 2... kejam..ptut tembak je pmpuan cm 2... pdn mke die...

so, sbb 2 la tndas 2 dkunci, sbb bnyk pristiwa angker yg blaku...tp mcmane student baru 2 leh msuk dldm 2 still lg jd misteri...so scery...

Rate

1

Reply 191# anne83
best...cte la lg...x sbar nk bce...

Reply 193# iri890

bab2 citer toilet angker ni mmg x bley blah..nak2 lg kat skolah2 ke kat asrama ke kat mana2 laa..huhuhuh

Reply 195# ell768

btl 2..ell x de cte nk dkongsi ke??sila2 la..(wt cm umah sndri lak,pdhal mnumpng je) mhon ampun, jgn lahar iols ye TT...

Reply 196# iri890

hahahaha..ada jgk citernyer..tp esok laa..ni dah x sempat nak bercerita panjang..nak balik umah dah..hehehe

Reply 197# ell768

ok..iri tggu esk..jgn lpe pulak.. btw, hti2 ye blik umh..

Reply 188# HangPC2

Pegembaraan Astral / Jiwa   semua orang mengalaminya termasuk lah saya... (Selalunya secara tak sengaja)
kalau kita mimpi terbang  atau pergi ke suatu tempat memang kita pergi tapi dalam bentuk roh...
ASTRAL PROJECTION

ooooOOOO.....mcm tu kaa.....hmy3:..... ermmm....so yg dlm mimpi kita tu kire pgl astral projection lah yer..... hurmmm.... huishh.....istilah omputeh nih mcm2 ekkk....

Thread lama

OBE atau Roh Keluar Dari Badan
HangPC2 Post at 13-4-2011 16:04

nt ade masa aku merayau kat thread tu ehh.... mungkin ade info2.... TQ...