CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eddysha9

[MERGED] Pengalaman Bersalin Di Hospital Kerajaan

kt putrajaya pun gerun gak.. aku bersalin thn lepas.. doktor muda2 & eksyen lak tu.. sib baik nurse baik2.. time bersalin suami aku kata mcm masuk stadium bola sepak.. doktor & nurse jerit2 suh push..pastu time jahit sakit woo, tkde bius.. dia suh sedut gas.. pastu dh le jahit pakai hentam je.. hari ke-4 lps bersalin aku kena g hospital balik coz luka kt tempat jahit kt bawah tu..sib baik tk kena jahit lg.. kalau kena jahit kena bukak balik jahitan lama.. sakit wooo

Originally posted by redup at 21-5-2009 15:07
kt putrajaya pun gerun gak.. aku bersalin thn lepas.. doktor muda2 & eksyen lak tu.. sib baik nurse baik2.. time bersalin suami aku kata mcm masuk stadium bola sepak.. doktor & nurse jerit2 suh p ...

ye ke?? alamak seramnyeee...
btol.. doc muda2 ni eksyen sket.. agaknye cam besar sgt pangkat tu bila dah jadik doc...
bercakap dgn kita acuh x acuh jer.. muka x pandang kita pon ada, ingat kita tak tau ape ke...
kita pon belajar U gak.. hampeh!...:@

tiba2 plak aku hangen!

Balas #39 leotazz818\ catat

akak 2 kali bersalin kat putrajaya

doc ms tu xdelah muda sgt, ada yg senior dan ada yg junior

tp nurse so far blh kata ok dan sgt membantu

bab kena jahit tu, so far xdelah plk rasa sakit coz ms jahit dok borak dgn nurse tetiba nurse tu kata dah siap

doa jelah dpt nurse senior coz diaorg ni dah byk pengalaman, mcm gak dgn doc

saya selalu gak pi hospital kajang ni..bukan lah bersalin tapi melawat kawan2 bersalin..tak ada lak cite2 mcm ni..ni sekarang ada sorang lagi masuk ward awal sbb ada komplikasi anak dia..

kat hukm ada private wings mayb boleh cuba sana..bersalin pun tk lah mahal sgt kata kawan seribu lebih je..tapi doktor nya semua dr pakar..

laughing gas tu buat aku laughing gak ni ..dia buat uols tidur tau...tidur mcm mana nak meneran nanti? bersalin anak bongsu kat ampang puteri nurse tu ckp kalau sakit akak sedut lah gas ni ya..kita tak tau baru rasa sikit jer sakit sedut lah..tu dia mata terlelap..husband kejut kan u nak tidur ke ni..bukan nak bersalin ..goyang2 kepala tak mau bg tertidur..sb dr bagi 15 min jer kalau baby tak kuar kena operate..sbb dah ada history 2x operate..apa lagi buang semua gas ni tak mau..alhamdulillah 2x contraction baby keluar in less than 5 minutes..alhamdulillah..

Balas #39 leotazz818\ catat

mmg doktor muda & nurse yg muda.. doktor tu umur 26thn & nurse tu aku tgk kt paskejenye lahir tahun 1984. ni semua kt wad bersalin.. aku bersalin bulan julai 2008. dh le bersalin jam 4.15pagi. doktor siap tido lg kata hubby aku.. dh le aku dok sorang2 dlm wd tu, tk dipanggilnye hubby aku tu.. last2 aku call pakai handphone call hubby suh masuk.. ini ikut pengalaman aku le bersalin kt hospital putrajaya.. doktor & nurse tu tk peramah tkde ajak sembang2.. nasib baik ada sorang nurse senior masuk kejap2, dia yg suh sabar & rileks.. time dekat nk bersalin ada sorang doktor muda gak suh suami aku keluar, last2 suami aku buat tk tahu je dh bini nk bersalin ada suh keluar.. dh le pengalaman anak sulung tp dpt Dr & nurse yg asyik masam muka je camner? time jahit tu mmg sakit doktor tu siap kata silap jahit lg kt depan aku.. aku rasa nk menangis time tu. kalau nk tahu doktor tu nama ape mmg tertulis dlm kad anak aku doktor apa yg sambut anak aku..

aku patutnye bersalin bulan Jun tp lewat 8 hari baby tk nk kuar.. masa tu yg pantau doktor india muda gak, sib baik ada doktor pakar dr Sungai Buloh dtg, suh gak induce risau apa2 jd kt kandungan aku dh lebih due, kalau tk doktor muda tu suh aku balik dulu tunggu tanda2 nk beranak. dh le doktor pakar dr sg. Buloh tu peramah & baik orgnye.. kalau doktor muda ni melawat ke wad2 masam je mukanye..

Originally posted by wa'ah at 19-5-2009 14:04
saya bersalin anak ke 2 kat sepital Kajang...

dok yg 2nd class... 4pax/room

tapi takdok bezo aih...beranak kat same labour room jugak ngan org dok 3rd class tuh.

yg kita ni pilih 2nd or  ...

Ha'ah kan mana ada sama sakitnya...gamaknya maksud dia ..anak2 dia sume dia bersalin sama sakitnya kot.

Follow Us

Balas #42 redup\ catat

aku pon baru bsalin bln lps...
korg bygkan aku hy bsalin dgn nurse jek...doc pon x de...
aku bsalin kejap je...45min dlm labor room..
tu pon nurse soh aku thn2 lg ssb katenye anak sulung sakit lame...aku rs nak sepak2 je...
uri aku complete kuar...tp, malang darah ketul2 aku x kuar...
nurse jahit katenye pakai bius, tp, aku rs sakit dr sakit banak kene jarum tu...
aku bsalin 10.16mlm...kul 1pg baru doc dtg cek2...
cek2 aku tumpah darah n darah beku x kuar...
dah la bawah dah kene jahit, doc seluk2 lg nak kasi darah beku kuar...
sakitnye hy Allah je yg tau...banak pon x sakit mcm kene seluk ni...sakit yg amat...
last2 operate buka jahitan balik utk cuci darah...kemudian masuk balik darah yg dah ilang...
korg bygkan aku ilang 1.1liter darah...klo lmbt mmg ntah idup ntah idak gamak nye aku ni...

Originally posted by an2kecik at 22-5-2009 10:54
tu pon nurse soh aku thn2 lg ssb katenye anak sulung sakit ...

Bersalin kat mana?

Itulahkan masing2 punya nasib...kan masa bersalin macam 'nyawa di hujung tanduk' (betul ker Meya tulis nih)

Kita jangan rasa macam 'ooo aku okay ajek bersalin..pasal apa orang lain teruk na...' bila kita okay ajek sebab maybe time tuh nasib kita dapat nurse dan doktor yang bagus...dan nasib menyebelahi kita.

Sebab tuh Meya sanggup bayar untuk private ...sebab eventho sakit macamana pun at least terjamin ler 'kebahagiaan' semasa bersalin hehehe.

Originally posted by an2kecik at 22-5-2009 10:54
tu pon nurse soh aku thn2 lg ssb katenye anak sulung sakit ...

Alhamdulillah walaupun 'menderita' kejap janji selamat dan sihat hendaknya sekarang ni.  Benda2 macamni memang dugaan betul kan.

Kalau ingat lagi nurse sape yang deal tuh pegi ajek balik 'sembur' hahaha.

ummi dulu putrajaya..nurse2 bgus sgt..cerita dlm labor room tak yah ckp la..masing2 berbeza kot. ammar dh 3 kali vacuum tak lepas tu yg c-sez tu...tp dr nurse sampai le pembantu2 rendah semua bagus2

Apa susah ...kalau korang kena tengking ker ..atau kena apa2 ker..report ler...takkan nak diamkan ajek.

Sebabnya tak kisahlah orang kata bersalin kat hosp. kerajaan nih murahler ..untuk orang tak mampu ler...lantakler kan ...dah sah2 duit tuh datang dari income tax jugakkan...duit kita2 nih jugak kan?

Memang dah patut kerajaan sediakan hosp. untuk rakyat...bukan duit kerajaan pun...duit korang jugak.

Bukan free pun ..kena bayar jugak!!!  Tak kiralah banyak mana ...hak kita!

Takkan sume nak pejam mata ajek ...itu yang tak habis2 dengar citer tak bagus dari dulu smpi sekarang ...takde improvement sebab takde yang sembur.

Balas #48 meya\ catat

sy dh komplen masa hari ke-4 lepas sy bersalin.. tp tkde bezanya.. pasal kita dh habis bersalin..
sy dpt wad 1st class coz sy kakitangan kerajaan.. tp layanan pun tk mcm 1st class.

Originally posted by redup at 22-5-2009 16:05
sy dh komplen masa hari ke-4 lepas sy bersalin.. tp tkde bezanya.. pasal kita dh habis bersalin..
sy dpt wad 1st class coz sy kakitangan kerajaan.. tp layanan pun tk mcm 1st class.

Em..diorang nih maybe pasal kalau komplen pun takde jadi apa2 kot kira cam lepas batuk kat tangga ajek nih.

Kena bayar jugakkan?  Takpelah nak wat camner kan...adik Meya aritu minta first class tapi takde kosong so amik mana yang available iaitu bilik 2 orang tuh...okaylah ...cuma makanan tuh ...alahai kesian betul..camner ler orang nak cepat sihat.

i g hospital serdang dari kul 330ptg duduk sampai kul 900mlm duk tunggu kat kerusi dia suruh nurse transfer keluar dia hantar ke kajang.  nak pergi sendiri dia tak kasi so dia suruh naik ambulan. laju semacam je ambulan tu time tu i baru bukak 2cm belum nak bersalin lagi so buat apa nak rush.  hospital kajang ni layanan ok cuma kemudahan dia je teruk. 1 duk 2nd class katil dia sangatlah tinggi. satu lagi yang tak best ialah hubby takleh masuk sesuka hati so semua kita kena uruskan sendiri. sakit2 tu kenalah gagahkan diri turun naik katil yang tinggi tu then tak dapat nak mandi sebab takde air panas. water heater dia rosak. baby pun tak mandi. 4 malam kat situ coz anak kena kuning.  

bila dah discharge nurse datang rumah the 2nd day suh g hospital check kuning. i g serdang. dari pukul 12tgh sampai kul 3ptg tunggu dia kata my baby kena masuk wad tapi katil kat hospital ni penuh so dia nak transfer i ke ampang. i tak nak sebab jauh dari rumah kat sepang, so mintak nak g hospital muar sebab dekat ngan my sis.  doktor tak bagi then dia cam marah lak dia kata penat dia call spital ampang i tak nak plak.  i berkeras nak g muar then dia kata dia x kan tanggung kalo i g muar takde katil. i mintak surat rujukan pun dia tak nak kasi dia kata dia tak boleh bagi.  i nekad bawak my baby terus g spital muar. sampai sana x perlu tunggu nurse terus amik my baby untuk check kuning. dr kat situ kata sepatutnya dr kat serdang tu boleh bagi surat kata dia dah chehck so muar boleh terus warded. kesian my baby kena cucuk lagi ntuk amik darah. sampai tangan dia lebam2. hospital muar layanan dengan kemudahan dia i bagi 5 bintang sangatlah ok. katil dia pun rendah aje macam katil kat rumah kita. pastu nurse n doktor semua ok.  dia tahu kita tengah sakit masa nak masuk wad dia tak bagi jalan dia tolak g ward pastu lampin kain bedung semua disediakan. memang sangat bagus dan i reccomendt kat sesiapa yang nak bersalin
minta surat

seram tul baca pengalaman bersalin kt gomen..

Originally posted by baju_merun at 23-5-2009 16:51
seram tul baca pengalaman bersalin kt gomen..

Itulahkan macam2 citer ...ikut nasib ajek kalau ada yang leh citer pengalaman yang okay.

Rasanya ikut nasib ajek kalau dapat dr. atau nurse yang bagus..bagus ler kita dilayannya.

Kalau dapat yang sampai surat pun dia takmo beri ...macam siot ajek...takde perasaan langsung dengan kesusahan orang yang baru bersalin.

Macam adik Meya lak pengalaman dia menunggu dekat 1/2 hari .... sia2 ajek sebab tersalah tempat menunggu ker tersalah amik no.giliran gara2 ada sorang staff kat Hosp. Putrajaya yang arahkan dia tunggu...mangkuk ayun tuh jugak yang beri no dan tunjuk tempat adik leh duduk untuk tunggu nombor di panggil.

Sampai naik kering kawan tuh ..dah ler tengah sarat...last2 hubby dia tanya ..tup..tup...diorang pulak laki bini yang kena marah ... tah apa staff kat situ cakap pun Meya tak tahu...tapi kira memang tak patut ler kan...

Ingat orang2 yang datang kat spital gomen nih bodoh2 ker ...boleh diperlakukan macam tu...macam ler spital tuh bapak diorang yang punya...anyway itulah nasib kalau hari tuh kita terjumpa orang yang salah.

Originally posted by satumei at 23-5-2009 16:24
i g hospital serdang dari kul 330ptg duduk sampai kul 900mlm duk tunggu kat kerusi dia suruh nurse transfer keluar dia hantar ke kajang.  nak pergi sendiri dia tak kasi so dia suruh naik ambulan. ...

Apa perasaan diorang ek biarkan orang tengah sarat menunggu lama bagai nak rak camnih...:@

Reply #51 satumei's post

kalu kat spital serdang nie nak menunggu wad mmg lame..
sbb tunggu mane2 katil yg kosong..

tp bab mandi2 baby nie aku xtau sbb aku bersalin pagi subuh ptg dah kuar wad..

tp anak aku masuk wad (tp kat tampin) sbb kuning..
kat spital tampin ni wad kelas 3 aje yg ade..tp tiap2 ari ade nurse mandikan baby..
tp mandi sekali aje sehari..

Balas #50 meya\ catat

tk kena bayar pun.. coz perubatan percuma patutnye bayar utk wad.. kebetulan time tu sistem komputer problem, suami nk g bayar bil dia kata nnti bil hantar ke umah.. tp sampai skrg anak nk setahun tkde bayar pun.. sy 1st class tp dia kasi wad 2org satu bilik.. suami sy mintak wad 1 bilik sorang siap cakap nk bayar tk pyh pakai gomen letter, dia cakap dh penuh.. tp sepanjang 3 hari dok kt wad tu kosong je bilik sorang tu..

req gak ngan klinik nk p serdang tapi doc x bg,reason serdang just nk org yg tinggal kat area situ je.kalo yg jauh dorang reject.
aries Post at 3-3-2009 11:48

ha betol..
sy dok bangi..tak smpai 15 minit pun g spital serdang tuh...
tapi dorang tak trima...
kene tendang ke spital kajang!!!!!!!
ape kesssss???

mmg cmni ke slalunya....????

yg heran...mber dok kajang leh plak branak kt spital serdang......