CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eddysha9

[MERGED] Pengalaman Bersalin Di Hospital Kerajaan

nurse pun baru abis grad...tunggulah dah lama sket...baru lah derang tunjuk belang

husband leh masuk tak mase bersalin biasa....cam hospital selayang bole!!!....

Originally posted by aries at 3-3-2009 11:07
sesape penah ade experience bsalin kt hospital kajang ke?bleyla share2 crita.mcm byk je dgr cite2 x baik deliver kt hospital ni.takut plak psl kita dekat ngan spital ni,nak xnk kalu ade emergency ...

saya pengalaman bsalin anak sulung kat hospital kajang...adoi serik ooo..memula plan nk giv birth kt serdang last minutes check doc ckp tekanan drh tinggi kena bsalin jg..as checkup kat clinic kjg..so diaorg refer trus ke hosptl kj...siap naik ambulans..tp sib baik gak masa nk bsalin tuh xdela doc2 pelatih yg asyik doc nk check bwh tu....tp plg sengsara ms lps bsalin..sbb kurang darah kena stay kat hosptl...smpai ok skit..masa tu mmg susu xkuar setitik lngsng...plak tu nipple dua-dua blh ble plkk tenggelam...punyela azab nk susu kn bb....da xmcm org br bersalin duk gi bilik pam..pam susu selang setgh jam...plk tu pkai pam elektrik 15min pam pn 1ozpn xdpt...hari k2 bby da start nangis sbb lapo..ms tu mmg rs fail sgt jd mummy..sbb xdpt nk bf bby...puas nurse n doc tolong tp..bby xnak gonggong nipple sbb tenggelam....bby da nangis lapo...ble plk nurse muda sound asyik nk top up susu je usaha la...mmg geram tul...kite nih dala xmcm br bersalin asyik duk gi bilik pam..susu setitik tumpah pn menangis sbb rs rugi..nurse plk bile nmpk kite merayap sedap je sound akak tu br bersalin jgn la merayap sgt nnt tkoyak nnt...geramnye pasal saya siap jawab..kalau saya xmerayap ke bilik pam anak saya kebulur..biar koyak jnji anak dpt susu..diam trus nurse tuh...anak kebuluran ble dia ckp kite xusaha ...siap guna syringe nk bg nipple kuar tp xble gak..last2 bg je bby minum air suam..sib baik nurse shift mlm..nurse vet...dia fhm mslh kite selang 3jam dia yg amik anak bg susu kat bby..sib baik kena thn dua hari je...klu duk lama alamak dgn mak2 bby skali meraung..susu kuar nurse muda plk dok tau sound je...mau je sumpah bile korg bsalin xde susu...br korang tau ape aku rs...tp xbaik..sbb bby tu bkn wat salah kat saya...mmg sedih sgt2 la kite ble usaha nak pam ke nak perah ke susu tapi klu susu xnk kuar bby da lapo simpati la skit bg susu...jgn le asyik ikut buku je wajib bf...sbb stiap org lain2....bengong tul nurse kat kjg....sib baik ada gak yg baik hati klu x kebulur la bby saya

Originally posted by sakitati at 15-5-2009 15:57

saya pengalaman bsalin anak sulung kat hospital kajang...adoi serik ooo..memula plan nk giv birth kt serdang last minutes check doc ckp tekanan drh tinggi kena bsalin jg..as checkup kat clinic  ...

teruknya nurse tu...tak kawin lg agaknya tu...tu yg cabul sgt mulut...dh kawin nnt pastu beranak bru dia tau cmne...
me bersalin kat hsptl putrajaya...doc muda2 mgkn doc pelatih...tp baik sgt...ckp pun lmbut jerk
tp lmbt skit keje diorg...baby me meninggal ms on d way nk p bilik operation.. klu cpt mgkn baby me blh selamat
tp nk wat cm ne kn...dh tak der rezeki me nk timang baby...baby me tunggu me kat sana

saya dah 2 kali deliver kat kajang..alhamdulillah..semua ok..
ward kelas 3 mmglah takde ekon..nyamuk pun banyak..nak selesa keluarlah duit lebih sikit..pegi kat 2nd class..tak semua orang mampu nak pegi kat swastakan...hujung2 sakit dia pun sama..
misi dan doc pun ok..

hospital nih bau ubt kuattt...aku x tahannn...better pg laa serdang/putrajaya

Follow Us

Balas #10 aries\ catat

ms anak pertama dlm RM450 coz baby dok kt nicu selama 4 hari. anak kedua RM350.

kat putrajaya la ni diaorg kata dah teruk x mcm dulu, xtahulah btl ke x coz ms ana bersalin dulu ok je kecuali doc ms 2nd baby yg agak bengong . Dok kata lama lg nk bersalin siap kata plg awal pun pkl 4 pm tp tup tup pkl 10 pagi dah selamat deliver.

Yg lain2 oklah, nurse pun baik, ms nak breastfeed susu x kuar, diaorg terus bg susu btl

hi..sy bersalin di hosp. serdang, so far alhamdulillah ok..actually duk di kajang but masa register checkup tu bg address balakong (umah abg), mmg tau dah kalau duk bg address kjg konpom kena ke reject..

masa checkup kt spital mmg lama menunggu..kalau nak cepat dtgla awal cuz dia bukan ikut time pada appointment kad tu..di serdang ni dia ada buat kelas utk breastfeeding(bf) & bersalin..foc, sy sempat follow kelas bf je.

pengalaman bersalin, sy kena operate..so far 1 jam settle..alhamdulillah layanan & kerjasama nurse & doktor OK..as long as kita xcerewet & xbyk songeh diorang pun OK..saya stay wad kelas 2 aircond room..tp rasanya sejuk lagi wad kelas 3 yg pakai kipas ceiling ..kemudahan pun OK..bilik sentiasa ada cleaner dtg sapu / collect sampah..makan s0-s0 xsedap   presentation wise ok cam private..tp rasa..huh out.

actually..ikut rezeki jugak tau..ada org dapat Ok ada yg Tak .. my advise, kalau rasa ada wat salah ngan sesape sengaja atau tak mintakla maap..ngan suami terutamanya mintakla dia redha kat kita..ngan mak bapak kita..so kita bersalin pun dgn hati yg tenang..solat jgn lupa..bwkla quran kecik so bila lpg2 tu bleh jugak baca..

nak tau lebih lanjut pengalaman sy..singgahla ke http://fazahralife.blogspot.com , sy amat mengalu2kan kedatangan kawan2 semua.

My SIl bersalin anak sulung kat sepital kajang.

Dahla operate.

Ko bayangkan, dia kena bangun sensorang susukan anak segala, nurse tak tolong.

Lepas tu memang dia tobat, anak kedua kat Azzahrah, anak ketiga kat putrajaya.

hehhehheh...
korang ni la...... biasa la kan.....manusia...mcm2 ragam..... kalu kena yg hati kering mcm tu la....kalu dpt yg baik bertuah la.... aku dulu pun takut gak..... nak bersalin kat kajang tu.. tapi bersalin jer...... cekal kan hati....... ala korang jgn sensitif sgt la...kalu setakat mulut laser dier org tu.... kalu macam kesalahan teknikal bleh la balas balik lawan mereka......

ala x best nyer..ekin pon ingat nak g hospital serdang..tapi alamat kat kajang..da register..tp ekin nak cuba mintak coz nak refer penyakit lain skali..arap2 la boleh kan

saya bersalin anak ke 2 kat sepital Kajang...

dok yg 2nd class... 4pax/room

tapi takdok bezo aih...beranak kat same labour room jugak ngan org dok 3rd class tuh.

yg kita ni pilih 2nd or 1st class sebab nak labour room selesa..iyelah..time sakit tu..nak keselesaan diri.

sapa tadi cakap..sakit time ujung2 sama.... OOOOOOOOO NOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

TIDAK SAMA SEKALI!

you can reduce your pain tau... ada macam2 ubat utk reduce pain. the cheapest is itu laughing gas.
i try mintak laughing gas... dok tersalai2 itu corong gas kat sbelah katil beranak. tapi hampeh nurse tak bagi...dia kata kena dapat permission doktor.
heloooooooo... ko pegi la bagitau doktor aku nak pakai gas tuh. takkan u expect me berjalan gi carik doktor lak. lain la kalo laki bleh masuk teman. ado la gak runner cari doktor. kita ni tgh sakit2.

lepas beranak tuh...rasa nak lempang je my hubby kalo dia cakap

'sakit beranak sama jeeeeeeee....beranak kat mana2'

hehe... kelaka la baca post korang ni... tp so far takde review elok pasal hospital kajang ni ek?

Originally posted by aries at 3-3-2009 11:48
req gak ngan klinik nk p serdang tapi doc x bg,reason serdang just nk org yg tinggal kat area situ je.kalo yg jauh dorang reject.

Try pegi ajek buat sekali check up bulanan kat situ and tanya2 ler diorang..sebab haritu adik Meya buat camtuh...Meya paksa dia pegi jugak Putrajaya eventho dia duduk Klang.  Dapat bersalin kat Putrajaya.  

Bulan2 check up dia buat kat klinik gomen Klang tuh gamaknya diorang beri dia bersalin kat situ, atau ekceli diorang tengok either pernah ada check up kat situ kot.  Tak tahuler nak kata ..sebab ramai jugak yang cakap kononnya Hosp. Putrajaya tuh untuk orang Putrajaya  ajek.

Em ..kalau camtuh wat apa kita bayar income tax kalau tempat kita tuh hosp. tak semenggah ..tapi kat area lain best.  Kita takleh buat pilihan..betul tak?

Hospital putrajaya bkn utk org putrajaya je, puchong dan sekitarnya dan juga bandara baru bangi blh je bersalin kat putrajaya

Tp apa yg ana dgr skg ni putrajaya dah sesak so selalunya dia akan tolak sesetengah patient ke hospital lain cam serdang atau kinrara

Hospital kajang ni sebenarnya based on luck kot  my niece bersalin anak pertama kat situ, dia kata ok, anak kedua lak dia kata worst, anak ketiga terus kat serdang

kalau la ummi cerita pengalaman sudara wife sepupu ummi bersalin di kajang..mesti ramai yg takut nk bersalin di sana....apa yg ummi leh ckp..because of kelalaian doc + bodoh piang doc + dia org miskin, anak dia skrg cacat...

disebabkan dia tak berpelajaran, dia tak tahu nk buat apa..doc tu selamat,kalau org lain maun dh kena saman hosp tu.

make it worse..last year ummi dgr anak dia tu kegagalan ginjal..kalau family dia dtg ke kg mesti tak sanggup tgk..nk meleleh je air mata..

korunq ingat lagi tak kes yang baby mati tu..baby berat 4 kilo lebih tak operate suh bersalin normal pastu diaorg tarikh kepala baby tu..mati baby tu. Dah le comel gler.

Aku nasihatkan ko jgn ler bsalin kat sana... memang ler pkpk sakit bersalin sama jer. Kalau boleh elakkan jer lah besalin kat situ sebab dah byk dengar mcm2 kes kat sana. Kalai tuan rumah nak tukar alamat last2 minit nie boleh.... ko g lah pinjam alamat kawan2 ker aper so pandai2 ler ko tipu nuese tu kata ko skrang dah pindah rumah.

Mcm aku pun buat gitu... dia takkan suh ko g check up kat tempat lainnyer.. ko g bersalin hospital serdang lg senang. tempat pun ok.. nurse & doc baik2. Siap sama2 bg support masa nak meneran.. meriah aku dengar.. Selesa le.   Aku menjerit tak ingat... last besalin malu plak aku d buatnyer

i dah 36 weeks lebih.. wat checkup kat bdr baru bangi... doc rekemen g putrajaya.. memula mintak bersalin kat serdang.. doc ckp.. kat situ tak terima org bdr baru bangi.. lagi pon ramai org kat situ dia ckp... kat putrajaya ok.. x crowded cam serdang. 1 hari i g klinik utk dpt rawatan lain.. doc situ pon rekemen hospital putrajaya.. dia kata lebih selesa. so besok i kena pegi booking tempat kat putrajaya.. lg pon position anak dlm perut skg ni breech.. takutnye kalau kena cser...  i x penah bersalin cser.. harap2 baby pusing masuk jalan yg betul...  kalau kena cser.. kena pulak staf spital yg tak ada perikemanusiaan mesti sedih gila...
i tanye doc, kat spital putrajaya, hubby bleh masuk tak time nak bersalin? dia ckp boleeee.. ok lah cam tu.. nak jugak hubby dok sebelah time kita susah payah meneran anak dia... biar dia kesian kat kita & syg lebih sikit...

ermm..
all this time..aku check up kat private..
but last week...aku saja check up kat klinik gomen...sbb nak bukak buku merah
sbb aku plan nak bersalin kat serdang....
aku dok kajang...

misi n doc kat klinik desa tu kata..
check up mmg mesti kat klinik desa daerah kajang..sbb address aku kajang
but bila nak bersalin nati...aku leh pegi mana2 yg aku nak..
putrajaya or serdang... (dulu bersalin 1st baby..aku bersalin putrajaya)
infact semlm..check up..doc tnye again..nak bersalin mana..
aku ckp..serdang...and she was ok with it...

[quote]Originally posted by xette at 21-5-2009 14:53
sama la dgn i.. memula checkup kat private.. sbb plan nak bersalin kat azzahara..
tp bila pk i ni ada asthma.. takut ada komplikasi.. pegi bukak buku merah kat gomen.. time tu dah masuk 7 mths pregnancy.. bawak la sekali kad dr private clinic tu.. misi kepil dlm buku merah.
doc ckp kat i.. kalau nak g serdang bole.. xder hal.. tp jgn pegi time x sakit.. kalu time tu dah sakit nak bersalin.. bole aje pegi situ.. dia akan terima jugak...
tp ape2 pon esok i g register putrajaya dulu atas nasihat doc.