CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nmi

gemuk-no attraction??

Reply 37# nmi

jodoh ko x jumpa lagi dgn ko kot
jgn la sedih2 sgt. at least ada gak org nak kawan dgn ko. ada la kawan pompuan sume tu. and diorg pun bukan jenis amik kesempatan suh ko buatkan kerja diorg ke apa kan? ok la tu. cuma ada kekurangan in terms of romance je.

kalau time2 bulan puasa tu kan, berat ko ada turun x?

ada orang kan dia gemuk sbb hormonal imbalance. ada gak cushing's syndrome. ada gak sbb ada cyst somewhere in their body.

pernah gi jumpa doktor?

Reply 41# awan_kelabu

aku tkderlah mcm kisah sgt sbb mebe dh biasa kot,aku jenis independent mna2x nk g smua aku ikhtiar sndiri tp kdg2x 2 terdetik gak larr smpai biler nk mcm nie jer kan..jeles gak kt kwn2x aku g mana2x bf amik,bf hntr,2 pn slalu gaduh ngan bf smpai kdg2x bf ngadu kt aku..see boys have no prob in talking to me..

tk prnah tp penah cek darah smua okay jer..tp aku rsa lar gemuk genetik kot..sbb family aku kuat mkan....

heols jarang je gelak ngn lawak iols   entah lah..tatau la..dah tanya pon heols ckp ...
siputsedut Post at 8-5-2011 21:28

heols suka sbb uols cute.senget.pastu mulut byk supo murai

ramainya yg gemok2 kat sini..jom wat kelab saya gemok..tp saya gembira..iols jd pengerusi

sian ngan TT dan tingat kisah aku masa sekolah menengah dulu....

masa aku kecik2 memang kurus keding...tapi bila ting.1 hingga 5 berat naik mendadak. Kuat makan betul aku masa tu. Bayangkan masa aku tingkatan 5 berat aku mencecah hingga 60kg dengan tinggi aku cuma 149cm jer...huhu...memang gemok pendek...

Ada budak2 laki tolol (nyampah tul aku...dah lah bodoh dok kelas pemulihan)...dok gelarkan aku badak air...sakit ati tul...

Tapi aku buat bodo jer...

Nak jadi citer abis jer sekolah, masa tunggu keputusan spm aku keja kat hotel sbg housekeeping( apa nak buat keja tu jer yang blh pakai tudung...jawatan lain semua kena buka tudung).

Aku pun tak pasan...genap 3 bulan aku keja houskeeping tu ,bila masa berat aku turun...sampai jadi ramping dan slim melim gitu...huhu

Time g sekolah amek result spm...ramai kengkawan pompuan dan laki asyik usha aku dari jauh...dorang macam tak kenal aku...

Bila aku sampai dekat barulah dorang kenal...dan dorang sangat terkejut tengok aku yang dah selim....aku rasa masa tu berat aku mungkin dalam 45-47kg kot...

kengkawan pompuan aku dok puji aku kata cun dan slim...dan dok tanya aku makan ubat apa sampai slim cenggitu....

lawak pula bila ingatkan kisah dulu2...
jadi kesimpulannya untuk kurus ko kena sibukkan diri buat keja yang banyak kuatkan peluh dan kena rajin bersenam. Ini nasihat untuk diri aku sendiri jugak yang sekarang dah beranak pinak dan mengalami masalah macam ko kembali....

Tapi sekarang taklah sampai berat 60kg (kecuali time peknen jer berat sampai 60kg)...

AKu pun memang dok amal produk yg aku jual...memang berkesan cuma aku pulak yang malas bersenam dan jogging  dlm 2-3 bulan ni....

Kita kalau nak kurus tak boleh nak harapkan semata2 kat produk kurus semata-mata, kita kena sentiasa bersenam juga....baru badan sentiasa fit dan maintain.

...lelaki...x kira lah...gemok ke kurus ke...handsome ke...x handsome ke...muda ke...tua ke...mesti tgk pompuan dr segi fizikal...tp depa x tau...perempuan yg gemok ni hati dia org mmg baik...sbb ann ade seorg kawan yg berbadan besar...mmg baik dr segi perwatakan...pemurah...happy...mcm adibah noor tu...lps tu dia kahwin ngan duda anak satu...dia jaga anak tu mcm anak sendiri...laki dia bkn main syg lagi ngan dia...la ni dia hidup bahagia....so..x perlu lah berasa rendah diri...yg penting perbaiki diri n berdoa supaya dpt jodoh dgn lelaki yg baik.......

Follow Us
ramainya yg gemok2 kat sini..jom wat kelab saya gemok..tp saya gembira..iols jd pengerusi
cik_kiah Post at 8-5-2011 21:41

kalau gathering nak buat aktiviti apa?

lelaki memang akan tngk fizikal...terima la kenyataan tu...
lagi satu, yang pasal leh borak sampai bertepuk bertampar tu, biasanya if lelaki cakap dgn perempuan yang dia tak minat, memang dia akan selamba je...memang macam kawan rapat la..takde nak control2 macho.....(tapi slalu disalah ertikan oleh pmpn, yang laki ni suke kat dia, cinta)

Reply 48# Lulz

bab lelaki layan perempuan dgn selamba tu perempuan sendiri pun faham, mmg lelaki tu anggap tak lebih dpd kawan, sebab tu boleh selamba, takdenye nak salah anggap

Reply  MinyakAngin

sbb 2 tgh cuba sedaya upaya tp susah jer tuhan sahaja yng tau..turun 2  ...
nmi Post at 8-5-2011 20:31

jangan amalkan yoyo diet ni.
minggu ni turun 5 kilo, minggu depan naik berganda-ganda.
nak turunkan berat badan ni kena ada disiplin.
amalkan pemakanan yang seimbang. control portion makanan.
lepas tu buat physical activity.
bila kata diet je..semua kata jangan makan nasi.
bukannya tak boleh makan, tapi makan dalam kuantiti yang sedikit.
tak payahlaa ambik pil tahape2 tu.
Ingat, DISIPLIN sangat penting.

Masalah aku plak muka bulat...bdn biasa jek...menci la...cmne nk kuruskan muka...dh puas kunyah chewing gum...

kalau gathering nak buat aktiviti apa?
wanitajelita Post at 8-5-2011 21:52

makan sampai lebam

Masalah aku plak muka bulat...bdn biasa jek...menci la...cmne nk kuruskan muka...dh puas kunyah chew ...
cmf_leeya Post at 8-5-2011 23:09

masalah pipi tembam ke? aku terbaca somewhere ada jual penggolek pipi untuk kurangkan tembam kat pipi. boleh dicari di SASA. aku dah lama nak cari tapi takde masa je.

rilek r tt...i ni slim melim jahs...tapi smpai now x dak bopren pon....jodoh x smpai lagi...

i pun demok n takdak boyapren

ade member aku tu dh kapel 8x dh even bdn dia makk aii kalah blue hyppo..nk kate come idok lah..mebi comunication skills kot..klo dia bckp mmg ayat manis

ape yg ptg ko jge kbesihan di smping tu kawal pmkanan ko n rerjin exercise..

masalah pipi tembam ke? aku terbaca somewhere ada jual penggolek pipi untuk kurangkan temba ...
cik.panda Post at 9-5-2011 00:21

pernah nampak kat kedai jual barangan dari jepun, alah lupa nama kedai tu. denki ke apetah. tapi nak beli malu

Reply 42# nmi

jgn salahkan genetik
genetik sepatutnya jadi pendorong utk ko lebih berusaha, sbb ko lagi cenderung ke arah pertambahan berat badan yg byk gitu. sama gak mcm kes sakit jantung, atau penipisan rambut. xkan sbb ada sakit jantung kita redha je kan? mesti ada buat usaha2 utk mengelakkan dari kena sakit jantung tu.

also, i'm not saying asal gemuk je mesti byk sakit. org kurus pun ada je kena gout kencing manis skurvi riberi sume tu. yg penting ialah amalkan cara hidup sihat dan pemakanan sihat. rohani pun kena sihat gak. solat tu amik masa siket, jgn laju berdesup je.

tapi biasa la, nak ubah mendadak mmg susah. ko kata family ko pun ada yg tembam2 gak kan? ajak la bersenam sama sekali-sekala. kalau ko duk dgn h/mates, ajak diorg gi taman tasik petang2. xyah jogging pun xpe, jalan2 siket sambil bergossip pun ok je. janji ada aktiviti. and be +ve. tapi mesti ko xde masalah in that dept, seeing that you have friends and all.

sekadar memberi nasihat, dan nasihat utk diri sendiri jugak

ko pegi buat skipping @ jumping rope la...
aku buat skipping selang 2 hari selama sebulan + diet rendah kalori...dari 72kg berat dah turun jadi 65kg...yg penting disiplin & kawal nafsu makan tu..

lelaki memang akan tngk fizikal...terima la kenyataan tu...
lagi satu, yang pasal leh borak sampai bertepuk bertampar tu, biasanya if lelaki cakap dgn perempuan yang dia tak minat, memang dia akan selamba je...memang macam kawan rapat la..takde nak control2 macho.....(tapi slalu disalah ertikan oleh pmpn, yang laki ni suke kat dia, cinta)
Lulz Post at 8-5-2011 22:26

mcm dalam citer cerekarama baru ni lak,'cinta si tembam'..