CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nmi

gemuk-no attraction??

aku tengok masalah2 org yg takde boifren, lambat jodoh ni banyak yg gemuk...

so solutionnya, ku ...
wanitajelita Post at 8-5-2011 21:08

betui betui betui

aku mmg stim tengok jantan debab, lagi debab lagi aku suka..tak tahan tgk perut diorang yang sexy tuh..mmg mengancam...!!!..kalau diorang cabul aku, aku takkan repot polis..percayalah..*hugs*

Reply  wanitajelita

hurrmm betullar 2 mcm i want your body first then your heart..tp yng a ...
nmi Post at 8-5-2011 21:16

perghh!.. ko sendiri yg gemok, lelaki melayu jugak yg disalahkan..

no wonder sumer bf2 ko sumer bangsa asing yg kachak2 belaka

google: keldai dadah, pr, second home, living together.. etc..

iols pun demok juga

tapi i jenis mcm u juga beb.. jenis happy go lucky.. suke buat keje gila.. sengal2x ubi sket.. tapi i lebih ramai kawan lelaki dari kawan perempuan..

kalau ada kawan perempuan pun jenis kawan perempuan yang super duper rapat dari kecik.. and kawan (roomate)

btw.. i pun penah reject ramai cinta kawan2x bertepuk bertampar ni.. bukan la nak mengaku hot coz muka i ni takde la cute, cantik dan sebagainya.. biasa2x dan sedang2x je..

sebab i tahu kalau gemok pun ada jenis gemok cute.. muka die sesuai dengan  keadaan kegemokan die tuh tapi i tak de.. mmg gemok yang tak sesuai..
tapi kadang2x tuh i pelik kenapa la ramai plak orang berminat2x ngan i ni.. so kadang-kadang i tanya dorng.. dorng kate sbb sikap.. and dorng rasa selesa dengan kita...
tapi i plak jual mahal.. sbb ape.. sbb i ssh la nk hormat kawan2x yang pernah kita bertepuk bertmpak, bermaki2an ni.. dan takde respect..

but now alhamdullilah dah bertunang da kot and akan berumah tangga insya-Allah kalau ada jodoh..
tapi i tgk ramai je kawan2x i, sedara2x i yang gemok dapat lelaki hensem!
tunang i pun bukan la hensem sangat tapi ramai plak sedara-mara yang memuji kate die hensem siap bagi nasihat suruh kuruskan badan lagi kat i supaya tunang tak lari.. ekekekekeke hampas betul

tapi i tak penah amik kisah bagi i sume benda tuh Allah dah tentukan..
u sendiri dah cuba nk kurus.. i pun same join gym berat turun 7 kg.. pastu malas da.. naik balik.. kekekekek sbb takde masa plak nk pegi kekdahnya.

apa yang perlu u buat... u leh je kuatkan lagi usaha kuruskan badan.. dan kekalkan sikap u tuh...
and selalu la berfikiran positive..

Reply 63# mziskandar

seriously klau tgok kualiti lelaki melayu agak kurang dgn bngsa asing..lelaki melayu poket kering,ego,demand nak yng best2x tp apa yng di offer tak sebaik demand nya..mnakala laki bngsa asing nie poket boleh tahan,pndai memikat,dier yng layan pompan bukan sebaliknya..

tp watever reason pun laki melayu gak yng buat aku terpikat..sikit pun aku tk prnah terpikat kt bngsa asing nie wlpn kdang2x aku rsa mmg diorang baik..n kwn2x aku rmai jer couple ngn bngsa asing,some of them cntik mcm model,n prnah kapel dgn melayu..

so aku sndiri fham arr knapa,tp still laki melayu gak yng charming di mata aku wlpn lets admit it i never make it to their highest demand..

Meh  akak nk story sikit ni dik..
Akak ada seorang kawan..memang kategori gemukla..berat dekat2  100kg..ms akak serumah dgn die..akak selalu duk dengar rintihan dia, bila nk kawen cm org lainla..xder org  nak la…mcm2…yg akak geram…abih ko nak lelaki hensem,segak bergaya,poket full..memang takk arr..bongoks..ko nk cr mcm model..ko cerminla dlu diri..bukan nk burukkan dia..sbb ada sorg   lelaki approach die..lelaki tuh ok jer..ada co sdri..tp lelaki tuh gemokla skit..dio rehjek lelaki yg nk ngorat dia tuh…geram aku..ade org nak..ditolak sbb gemok n xhensem..pastu duk merintih xder org nak…budus punye pmpn..aku kesian kat laki tuh..skg laki tuh dah ade awek br..lg cun nk jenis berisi gak tp keick dr kawan aku tuh…

Nasihat aku..ko jgn nak memilih sgt..asl die leh bimbing n tanggung mkn minum ko..ckupla..xyah nak demand2 nk yg hensem bagai..kaya bagai…diri kasi cermin dlu…

Follow Us
Reply 66# ryumaira

bukannya aku demand tnggi mana pun,ader jer yng aku suka serba kekurangan but still like i said aku dh suka..its just that biler kaum lelaki memilih org akn ckp ouh tkper,mmg dh naturally lelaki suka yng cntik2x..klau aku demand pun mebe sbb aku mmg tk suka..alar mcm org dh ckp klau dh suka 2 kentut pun wangi..

Reply  nmi

jgn salahkan genetik
genetik sepatutnya jadi pendorong utk ko lebih berusaha,  ...
awan_kelabu Post at 9-5-2011 08:38

genetik memang patut di salahkan la

truth hurts

sila kuruskan badan

genetik memang patut di salahkan la
Lulz Post at 9-5-2011 12:16

mcm aiskrim ben n jerry's tu je
sedapnyeeee

klu kurus pn blum tntu org nk kn kite

adik-adik...kajian anthropology menunjukkan naluri lelaki dicipta utk menjauhi wanita gemuk, kerana dalam kegemukan itu ada pelbagai penyakit.

pada seorang dua forumer dalam sejuta yg gemuk,tetapi masih mendapat pasangan...janganlah anda memberi harapan palsu pada rakan2 wanita gemuk yg lain. bf anda itu sebenarnya 'tidak normal' kerana tidak mengikut naluri tabii yang sebenar. atau mungkin anda ada sesuatu benda lain yg dia kehendaki. atau dia benar2 terdesak.

lelaki normal tidak mahu wanita gemuk...berusahalah kuruskan badan.

Rate

1

Reply 72# jerung10

yucksss... pahit tapi benar.. nasihat ikhlas nie..

Reply 4# zila_hakimie

nasihat yg baik..aku pon seberat n setinggi itew..
thanks kak..

ouh tt gemok sbb genetik ka
saya rasa kalo ikut genetik lagi bertuah kot dari sorang2 jahs gemok dalam family
ade macit kt kg iols..anak2 dia 7 org popuan..6 0rg gemok2 dan gebus...sorang jahs tubuh macam model
masing2 xbole nak mengutuk....sbb masing2 gemokgemok2 dorang...semua dah kawen ok..

saya neh gemok jugat..tp bukan sbb genetik..sbb mak ayah saya kurus..akak2 sy pong tubuh macam model..saya je la.....pendek sikit..tu nampak gemok..kalo tinggi sikit xgemok sgt kot...
tensen sungguh tahudah macam2 cara sy wat nak suh tambah tinggi...
nak cakap sy jenis suka makan byk..xjugat..sbb sy neh jarang jahs makan..nasi pong kekadang..tp asik makan donat
doc family sy cakap.sy gemok sbb masa kecit2 dulu sy minum susu lembu ...bukan susu ibususu tu glemer dan mahal la time tu..lagi satu sbb suka makan ayam...tt suka makan ayam taks?sbb sy tguk kebanyakkan pengemar ayam semua gemoks2

Reply 13# wanitajelita

boleh tahu eh org tu tgah blind date ke x...ke tu bapak ngn anak sedare je....???

ke WJ dok tgok gelagat pempuan tu tercari2 lelaki itu, call tgk rupanya laki tu kat dpn mata??

Reply 15# nmi

kite tak dapat slahkan mereka sbb cinta ni kene realistik la kan....dari fizikal pon tak bekenan cmne nak smbung becinte....

tp tu la kan..kemain sblm tu....tu la sape nak blind date jumpe la dulu...kan dah termakan kate2 ayat cintai...

sy dulu pon penah jugak la...laki ni abg kwn sy...die bkn main bersungguh2 ngorat sy...sy pulak juz ade pic die je...dlm 6 bulan 'bercinta' br jumpe...alih2 gemu*nya laki tu....rupa die pon tak seperti lam pic yg die bg...

sy tak la kejam nak terus putus....sy kawan jugk dulu...lame2 rase tak serasi km decide utk putus....sy rase kalau sy terus mintak putus after tahu keadaan fizikal die tetp tak slh...sbb ikot law (law la sgt) die seperti sembunyikan keadaan/kelemahan die yg sebenar pd awalnya ...lg pula waktu tu sy masih muda, 19 tahun....so masih tak boleh didakwa di mahkamah

apa kata kita berusaha utk menguruskan badan..
memang ada lelaki suka perempuan berisi,tapi satu dalam seribu..

slalu laki yg slim suka pmpuan yg chubby2, laki yg chubby plak suka pmpuan yg slim....

Reply 79# aechae

jadi target tt yg slim2 ok

sy ada kenal sorang dak uum ni...die gune jusmate...dulu  montel gile2....knal die pon sbb kemontelan die...skrg siap jadik model jusmate lg..rasenye tak sampai setaun ...

tak caye tgk kat metro...ade sorg jadik testimoni jus mate yg dr uum tu....

ape kate tt cube ... memg la mahal cket...tp takpe....kuarkan duit utk cantik, berbaloi tu bila nmpk hasilnya...