CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nmi

gemuk-no attraction??

aku selalu dibagi contoh oleh mak mertua ku

contoh ayat mak mertua aku ala..budak tu tubuh dia macam kak ngah...
hampeh betul..
tapi tak per lah...dah si badan gemuk  nielah pilihan anak dia...hehe

aku tengok masalah2 org yg takde boifren, lambat jodoh ni banyak yg gemuk...

so solutionnya, ku ...
wanitajelita Post at 8-5-2011 21:08

tak baik gitu..

kan ajal maut dan JODOH ditangan tuhan..

aku rasa betol la apa yg fire_place ni tulis.sebab aku ni pon mmg kategori gemok gak.tapi k ...
puccafan Post at 9-5-2011 20:34

aku asa betul ape ko ckp ni..aku ade kwn, yg berisi la, tp die nye dressing mmg glamer yoo, mekap sekati, lipstik, blu mata plsu sume lgkap..nk g keja or kuar jln2 mmg gtu...tp mmg laki ramai la yg flirt n bg no fon, blnja mnum ke...laki org pn ade ye..aku yg slim ni, tnganga jela...coz aku x suka mekap2 n dressing glamer2......so, aku asa, penampilan dri tu pnting, dressing, touch up sket2, pkai bling2 ke...n kesopanan n kesusilaan kna la jaga

bg aku chubby ok je..jnji ati mau bail... TT pm me k

Reply 57# awan_kelabu

kat leno pun ada jual alat pengurut muka tu..murah je..aku tgk akak ipar aku ada kat umah alat tu. kalo kat jb ni nak beli alat2 gitu,alat2 kecantikan,mask ke..g kat vee-man..mmg murah..jauh beza harga dr pasaran.alat kcantikan muka yg org dok pakai kat spa tu..charge kita mahal2..kalo beli sdiri murah gila n bbaloi..biasanya utk org salon kcantikan borong barang,org sgapore ramai..tp beli sikit2 pun boleh.

Reply 46# ann_rose

betul..aku suka kwn dgn org montel coz comel..mcm teddy bear.pastu kelakar lah.tp hati manusia ni mmg sume xpuas..aku dah pernah montel..tp masa mgandunglah.heheh..tp aku paham perasaan korg gak..aku pelik dgn manusia ni..bila kita kurus..mgata kurus sgt,bila kita montel ckp xlawa.jd mmg sampai bila xdpt puaskan hati dia org..jd baik buat bodoh..kalo dgr ckp org mmg makan hati,sakit hati,akhirnya kita merosakkan hidup sdiri.yelah kita kan patut nikmati hidup ni xkisah mcmne pun keadaan kita.yg penting walau montel tp sihat.mkn jaga
bab kurus ni..aku pernah tgk org mkn jus mate jd kurus..tp kena displin ketat gak..pastu akak aku..kurus,tp kuat sgt makan,pastu badan naik,dia mgadu kat aku..aku ckplah mkn pil borubudur..tu jamu tau..turun mendadak..dia xsabo sgt nak kurus..hingga suar jeans pun jd longgar..pastu naikan badan balik..pastu pil tu dia bg kat kwn dia,kwn dia ni cantik tp badan montel..pastu jd kurus kwn dia ni..n kwn dia ni bila dah kurus pernah jadi model dlm iklan celcom.

Follow Us
me rasa me gemuk...mmm memang gemuk pun dan tak lawa. muka iras2 bini malik too phat tu.. org kata la.. tapi memang ramai org suka. dari dulu sampai la sekrg walaupun dah kawin beranak dua. baru ni, ada suami org suka.... me tanya kenapa dia suka. dia jawap cara berborak.  dulu, masa belum kawin, ramai org suka pun ...pening jugak.tak tahu nak pilih yang mana satu yg bagus dan sesuai jadi laki.

pernah jugak ada lelaki kata
"...adik cantik..tapi kalau adik kurus...adik mesti lagi cantik."

me jawab :
"kalau abg nak kurus, gi cari yg kurus sbb mungkin adik boleh kurus sekarang. kalau adik gemuk lepas kawin, kena cerai ke..?? "

laki ni...baik tapi terlalu pandang fizikal. dia pun bukannya kurus. macam pregnant tiga bulan. heheheh...sayang dia tapi terpaksa reject. pernah jumpa wife dia. me call dia. me tanya dia : "abg kata nak kurus, kenapa lebih gemuk dari saya.. hehehhehe"

pernah jugak sorg lelaki ni, dia suka saya..tapi saya dah ada bf. dia kata dia tunggu saya putus....pada masa yg sama, kawan pompuan saya suka dia.. dia kata kat saya , dia tak suka pompuan tu...sbb pompuan tu gelap tak macam saya. saya geram sgt, saya jawab "awak tu handsome sangat ke..??" terkedu dia.

la..org lelaki..nak yg cantik je..dia tu handsome sangat ke..?? hehehhee

Awak jgn putus asa. Gi diet skit. Jgn la diet tak makan nasi sehari. kurangkan. kalau dulu dua pinggan sekali jalan. nie cuma makan satu pinggan. mesti boleh punya. yg penting, awak jaga penampilan awak. bukan utk lelaki  tapi utk tanam keyakinan dalam diri. CHAIYOKKK...

eh...abang dpt kredit la. TQ mod. or i better call myself pakcik.

nak cerita pengalaman sikit...byk buruk gemuk ni. mereka yang cuba ayat2 memujuk org gemuk kat forum ini,amatlah tak patut. bantulah mereka supaya kurus. gemuk genetik ni 1% je,yang 99% sebab tak leh kontrol nafsu.

pakcik ada pangkat jugak lah. anak buah level pegawai dekat 80, level sokongan kira beratus la. hari jumaat saya buat tazkirah sebelum start kerja. anak buah andartu saya tolong carikan jodoh. anak buah gemuk?

1. saya kasi balik ON THE DOT 5pm dgn syarat ada bukti dia jogging/bersukan.hantar MMS.

2.saya galakkan sertai Wataniah ke RELA ke JPAM ke. anak buah yg gemuk CONFIRM saya akan luluskan cuti tanpa rekod sertai apa2 badan beruniform. Wataniah ada satu bulan intensif training...CONFIRM anda akan kurus. makan free + elaun dapat + mak ayah anda dpt guna Hospital Tentera yang eksklusif + canggih tu seumur hidup. anda tak akan terikat apa2 pun lepas tu kalau tak nak join dah. check Kem terdekat tempat anda.

3.sesiapa nak sertai marathon,merentas desa byk kelonggaran saya beri. syaratnya tunjuk bukti borang penyertaan.

4. zaman 90an semasa hari Sabtu gomen kerja, saya bawak mereka semua jogging dulu sebelum masuk kerja. Isteri saya ikut sekali. dia ada PhD nutrition, lepas warm up dia akan bercerita.

5. separuh dari tmpt saya keja,saya berjaya cari duit bina mini gym utk mereka pergi
waktu lunch. ada least ada 1, 2 threadmill. di tandas ofis saya bina bilik mandi. wanita punya...siap jubin pink lagi.

6. sesiapa rela, boleh beri saya target weight loss + tarikh tertentu. kalau berjaya,saya akan belanja atau beri cuti tanpa rekod.

Saya buat ini utk keutamaan untuk staf gemuk aje...khasnya anak dara.Biasanya mereka ni andartu,tertekan,low self-esteem, sensitif etc. lebih 20 tahun dah berapa ramai andartu 'comel' ni menangis dalam ofis saya di pelbagai kementerian/agensi yg saya kerja...atau malam call wife saya menangis dalam telefon.dah berpuluh orang dah.

yes, mereka hyper sensitif, selalu jadi bahan lawak,blind date tak jadi etc...datang ofis mata merah nangis. tumpuan kerja kurang. memang ada employer tak kan ambil orang gemuk. yang saya takut, mereka akan FALL PREY pada lelaki yg pujuk rayu, memuji nak ambil kesempatan...pinjam duit,permainkan...bukan nak buat isteri. dah ada beberapa kes,sehinggakan saya kena hantar pegawai monitor perbicaraan di mahkamah or jamin dilokap.

saya dah masuk asrama wanita kes hampir mati telan panadol sebab frust bf lari sebab gemuk.itu zaman saya junior..lepas tu bos suruh kami kena buat spot check locker cari panadol. tak cukup pegawai wanita,saya sendiri kena satu blok...ish! saya kena selongkar locker/beg/almari anak2 dara...jeles makcik kau! (masa tu tunang)

Sorrylah...pendekatan make up,minyak wangi bagi saya 'un-Islamic'.

p/s-ni rahsia kurus. Kalau anda nak makan jugak sebagai 'reward' exercise, teruskan. jangan diet. makanlah banyak mana pun. dengan syarat exercise anda CUKUP (jarak,masa, frekuensi). sebab lama-kelamaan nafsu makan anda akan kurang dengan sendirinya.

inner beauty pwned all, nuff said

nak cerita pengalaman sikit...b ...
jerung10 Post at 10-5-2011 15:36

pakcik saya pon antara yang pujuk TT..bukannye pujuk TT utk stay gemuk...tp mintak dia yakin dengan diri..akhir selingan kata..saya selit gak..ckp ngn TT..sambil2 tuh ekersais ler..saya pon gemuk dan alhamdulillah rezeki saya kots...dapat jumpa pasangan yang baik...dapat kerja bagus (kot)...

tp saya faham..gemuk ni mmg tak sihat..the biggest concern saya sekarang ni..takut takleh pregnant or kalo pregnant takleh beranak sbb kencing manis or high blood pressure...

tp kan pakcik..jgn ler pressure sangat sampai orang gemuk rasa perlu kurus untuk cantik dan dapat pasangan..saya pernah jadik bulimia sbb terlalu stress bila orang ckp macam2..makan je muntah balik..makan je muntah balik..sbb apa? sbb nk kurus cepat2 tensen orang dok mengata...tp bila saya dah tetapkan hati nk kurus sbb nk healthy..takde dah muntah2 camtuh..tp byk eksersais n lain2..

ni daripada view saya sebagai orang gemuk..berbanding ngn menyogok ckp kalau gemuk tak dapat pasangan mcm sesetengah orang ckp...saya lg rela kalau orang ingatkan saya health risk sebagai orang gemuk...saya tau...the truth is..mmg ramai orang lebih prefer yang kurus berbanding dengan yang gemuk..itu normal...setiap orang pon sukakan yang cantik2..gemuk ni..comel ye..cantik jarang...tp still...kalau kita dok remindkan psl kecantikan yang sementara muda je ni..baik la kita remindkan dari segi kesihatan bila dah kertu tua sok sok...dan psl makeup bergaya tuh... bagi saya la..psl mekap tu walaupon sounds unIslamic...rasanya depends jugak dengan jenis mekap...cukur kening ke? mekap tebal cam opera cina ke? minyak wangi segelen ke? kalau mekap ala kadar sekadar tepek bedak n sapu lipstick sket utk bg tak nampak pucat dan bagi nampak manis serta tidak berlebih2 sampai menarik perhatian kumbang kat luar tuh...byk bg kesan positif...sbb mmg akan increase confident level...

betul2x........ambe pun slalu kena gitu........kadang2 bila ada org match ambe dgn sapa2...ambe mst kata ambe nie mcm gajah...nak kwn k?mula 2....nak bila jumpa terus diam......ambe kena gini dah 5 kali....nasib nya lah.......

jerung10 Post at 10-5-2011 03:36 PM

wah...sukalah baca pakcik jerung nyer pengalaman...

Reply 131# cecorot

aku pon jenis berisi gak...aku pon sll ckp gitu kalau ade sapa nk jumpe..tp xdela mcm anak gajah ke hape...
pastu diorang ckp...xpe..asalkan hati baik..aku geram...aku pi jumpa la...
mana tau diorang betul2 nk serius lps jumpa tu.....aku lak x nk...
skang ni.....aku tgh kwn ngn sorang ni...harap2 die ikhlas & xambik kesempatan kt aku....
aku sll terpkir kot2 die nk ambik kesempatan kt aku...
tp skang ni die tgh push aku...srh aku bg date sbb die nk jumpa sgt2 parent aku...
aku xleh bg jawapan..siap nampak die pon tensen....huhu...betul2 serius kot...ermmm

salam, i just nak share pengalaman i nak kurus dulu2...i guna 2 cara sebelum berjaya mcm skrg berat dulu 58kg tinggi 156cm, skrg berat 46-47kg:

1) mkn mcm biasa & pegi gym...mula2 i jahil gak dlm proses diet ni..main ikut2 kawan je.  i mmg suka makan..ptg lepas keje, i exercise kat gym...then lepas tu lapar, bila dah lapa,  mkn 2 kali ganda..lepas tu rasa menyesal, esok pegi gym workout lg...nak tau apa jd? berat i langsung x turun tp muscle pulak naik...nampak tough pulak...so i dah mula risau, ingat nak kurus, lain pulak jd.

2) kurangkan makan especially fast food & nasi tp lebihkan exercise...lepas peristiwa berat badan i x turun tu, i nekad nk kurus gak..i minum slimming tea (tea jamu) mustika ratu, mkn nasi 1kali sehari & setiap hari aerobik kat rmh je 2-3jam (guna cd aerobik).

mcm x caya dlm masa 2 bulan je berat i drpd 58kg turun ke 46kg....happy sgt..dah boleh berfashionista & vogue you...dulu masa pegi jln mana2 xde sapa nk pandang, lepas bila dah kurus bf dtg bertalu2 sampai x tau mana satu nak pilih...& kwn2 pon x caya i boleh kurus..he3..

x perlu gi slimming centre coz u dah byr beribu2 nt dia akan bg plan pemakanan/diet utk everyday yg u kena follow mcm jusmate5 coz i dah tgk plan diet ketat gak actually, sama je still kena diet & exercise...cuma kita dah beli mahal2 xkan xnak ikut plan diet dia kan.

Jd TT kuatkan semangat, bila dah kurus automatik TT rasa konfiden level jd tinggi & x rasa rendah diri lg. Good Luck

tu lah pak cik.. lelaki yg boleh terima perempuan gemuk ni exceptional case je.. ramai yg pujuk TT utk terus selesa dgn keadaan skrg.. hakikat sebenar, kalau nak lelaki yg baik, kena KURUS. insya allah peluang tu cerah utk dapat jodoh yg best2 & bukan stok rejek. memanglah ada org kurus yg dpt lelaki stok rejek jugak, masalahnya kita bercakap based on majoriti

Reply 30# nmi

kebanyakannnya lelaki melayu

sapa kata....laki cina la yang paling concern sekali...

Reply 128# jerung10

salute la dengan pakcik punya approach... macam tu sekali... mostly berjaya tak kurangkan berat badan diorang? within how long? ada yang relapse tak?

and berapa ramai yang berjaya dapat jodoh lepas kaedah tu digunakan?

kagum aku dgn pakcik ni best dapat boss cmni..
betol tu, dalam ni bnyk komen2 yang nk menyedapkan ati org gemuk....takyah risau la,kawan dia gemuk tapi kawen jgk la, ramai laki minat la, jodoh la, just be ur self..bla2....tapi dia tak cerita pulak bape ramai kawan2 ygn gemuk takde bf, jiwa kacau, nak bunuh diri, stress etc...  
ratio yg bahagia dgn yg tak bahagia aku rasa amatlah sikit....

Reply  hAzEL^nut

aku plak jenis dgn org yg aku xsuka pun aku xkisah bg pandangan..tp ape yg ...
fire_place Post at 10-5-2011 00:12

hehe mesti ko jenis peramah kan? yela, dengan sape-sape pun jenis boleh masuk jek.

aku ni takde la kekuatan macam ko, nak tegur orang direct.
jiwa aku lembut sangat kot. hahaha.
aku juz reti nasihat adik-adik aku sket2 jek.
sebab kadang-kadang, diorang lg matured dari aku.

aku takde communication skill sangat.
kalo setakat nak bergelak hu ha hu ha tu bole la.
bab nak merepek ke, aku sangat terer.
tapi, bab-bab nak tegur orang ni,
aku dok belakanggggggggggggg skali.

aduh, bestnya dapat keje ngn pakcik, nak jugak!

bagus la orang yang sentiasa bg semangat utk kurus kat orang lain ni.
saya suke.

kadang-kadang bila kawan-kawan selalu nak jaga hati, cakap takpe, gemuk pun comel pe,
jadi tak syok plak.