CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aizawa

Suami kembali ngeri dan wanita yg sembahyang(kisah rambut)NEW POST#160,Page 7

Post Last Edit by aizawa at 13-5-2011 16:19

selang beberapa saat aku terkedu dengan perempuan itu..aku melihat si gadis keluar utk angkat kain di ampaian...mukanya sedih..:cry:.aku terasa berat hati nak tegur disebabkan dgn jelas aku mendengar dia di maki hamun oleh tuan rumah yg gila harta.."puan....."sayu suara si gadis menegur aku...aku pandang mukanya. "sekian lama sy telah dmarah teruk kerana

rambut itu..."aku renung wajahnya yg sedih..."sabar ya...berdoalah supaya semuanya kembali seperti biasa..." dia menoleh kebelakang takut2 ada puannya.. " puan td dengar tak dia menangis..? " aku angguk perlahan..."tp puan sy tak dengar malahan dia begitu angkuh sekali...sy sedih dia jadi mcm tu sekarang:cf:" terlihat jelas matanya berkaca..."takpe sabar ya..mungkin angin dia tak baik hari ni" tiba2 puan dia ke dapur...si gadis terus bergegas masuk ke dalam rumah..selang beberapa minit siaplah aku jemur pakaian...........malam telah tiba.hatiku tidak sedap pula..erm aku bertawakal...

"syg apasal ada lagi suara org menangis..." kata suamiku... "berdiri tengkuk dengar...eeeeeiiii seram syg" terasa agak lucu juga melihat suamiku mcm tu.. "ntah la syg..biarlah tu" kataku perlahan...tiba2 terdengar jeritan daripada rumah jiran...terjerit terlolong...."tolong...tolong...ada hantu...hantuuuuuuuuuuu....!!" jeritannya semakin galak... "eh ada orang kena rasuk la syg..jom kita tgok kat dapur..." ajak suamiku...aku terus mengikut suami.. "waaaa~~~tolong jgn tarik rambut aku...jgn.....!! " jeritnya lg semakin menjadi2...Kelihatan suami puan tersebut memegang badannya..si gadis juga panik... terus si puan si gadis berlari ke luar dapur...tiba2 puan si gadis tadi pandang saya..."dik....tolong saya..tolong saya...hantu ni nak ambik rambut saya...tolonglah dik....awk je boleh tolong akak" rayunya padaku... mataku tertangkap susuk perempuan itu lg...kali ini mukanya yg cantik berubah dengan lumuran2 darah...hancur seperti tiada wajah{:1_126:}jelas dia tersenyum kepadaku(sekilas dengan mukanya yg normal)...seperti satu bisikan di telingaku.."kak tolonglah bantu yg selebihnya..."suara sayu perempuan itu...

suami pandang aku..hah musykil la tu..."akak ada ambil hak orang ke..contohnya rambut?" hatiku berdegup kencang...belum sempat dia menjawap..datang seorang ustaz yg aku tak kenali... si perempuan masih berdiri di samping puan tersebut.. ustaz berkata kepada si suami " bawa isteri encik ni ke dalam" isterinya pengsan......tiba2 ustaz tu pandang aku dan berkata "puan datanglah ke sini menolong ye" aku angguk kepala lemah...alahai apakah ertinya semua ini..kenapa perlu ustaz tu panggil aku walhal aku adalah jiran..bkn keluarganya??? "syg...ni mesti ada rasia..napa tak bgtau?" aku hanya mampu tersenyum.."ok lepas selesai kita cerita...jom kita ke sebelah.."kebetulan jiran aku sebelah rumah turut membz diri..."dik biar akak jaga anak kamu ye..." baru aku perasan semua jiran2 melihat 'sketsa' td... alahai...malu aku nihhh

setelah kami masuk ke rumah jiran...suaminya memandangku dgn pandangan hairan..aku buat donno..duduk disamping suami berdekatan dgn ustaz..ustaz berkata "kalau kamu nampak atau tahu apa2 bgtau sahaja..sy nak sedarkan puan ni dulu" aku angguk sahaja.. kelihatan puan si gadis pucat..bibirnya mula bergerak...tiba2 dia menangis "iiisssskk..wuuuuuu~~~" ustaz pun mmbaca terkumat kamit kedengaran..jelas dia membaca ayat al-quran.. "assalammualaikum..." si puan menjawap salam tersebut sambil menangis:cry:..suaranya yg tadi keras bertukar lembut...aku terlihat wajahnya kini bertukar menjadi si perempuan yg cantik..ya pemilik rambut sebenar..."tolonglah...tolonglah kak...." dia memandangku...aku terasa amat segan kerana ustaz berada d sana..aku hanya diam.."apa yg kamu mahu...?" si puan diam dan renung ustaz... "hak ku sdh di ambil...aku cuma mahunya kembali.." ustaz bertanya lagi " apakah hak kamu...?" dia pun memandangku sayu...

"kak tolonglah...sy sakit..tolonglah...:cry:."senyap.....sunyi....kakak tu kembali pengsan...ustaz terus bertanya kepadaku.. "apakah yg kamu tahu??" aku berat hati mahu menjawap...tiba2 si kakak sedar dari pengsan..dia ketakutan..badannya
menggigil..."adik...tolonglah akak..." tolong cabut kukunya yg melekat di rambut kakak" benar...aku terlihat sekeping kuku yg sdh rosak dan ada sedikit darah di hujungnya...aku membaca sepotong ayat dan dgn lafaz bismillah aku mengambilnya...semua mata terpaku dengan kuku tersebut...ustaz juga geleng kepala.."ambilkan air utk isteri awk" arah ustaz kpd suami si puan...dalam masa ustaz mmbaca sesuatu di air tersebut...si puan bertanya "dik kau tahu ke apa barang yg akak ambil..:cf:???" aku diam...perlahan aku bersuara " akak ada ambil rambut orang ke???" bulat mata kakak memandang aku...suaminya juga mengeluh..."ya ada...tp akak beli dari kwn akak..."aku terus membalas "kak senang sahaja...boleh bagi rambut tu kepada adik...?" dia diam..."akak tak nak...taknak...dia seperti histeria (duit punya pasal la tu..) ustaz terus berkata "tak baik ambik hak org..pulangkan hak dia..semua selesai..alam kita tak sama dgn alam diorang..." kakak tu menangis...ahirnya dia signal kepada si suami dan suami terus ambil rambut itu yg dibalut kain kuning bercampur kemenyan kepada ustaz...

to be continue...bersabarlah lagiiii

Rate

1

Reply 89# aizawa

huhu..i tanya je..just nk tau ini cite betul atau x..itu jer..xde mksud apa2..

selang beberapa saat aku terkedu dengan perempuan itu..aku melihat si gadis keluar utk

angkat ka ...
aizawa Post at 13-5-2011 15:11

waaahhhh...best2....nk lg...(tengah tamak nih )

Reply  aizawa

huhu..i tanya je..just nk tau ini cite betul atau x..itu jer..xde mksud apa2..
chintachandurie Post at 13-5-2011 15:13

yes dear..tq sbb u tak sentap... takper byk juga yg nak tau ni cerita btul atau tak..kalau u ada ikuti cerita i yg lama mgkin u lebih mengenali semua cerita2 i yg bkn rekaan...nway selamat berkenalan

Reply 103# babyhungger

dear baby...bersabarlah...aiza tgh gigih menaip...sekali bz body plak promoter kad kredit...boley2 dia tanya...haih akak ni tgh taip karangan ke...cerita best ke??? aiza tgok dia n ckp,sengaja buat muka serius... " u nak jual kad kedit ke nak ganti i buat keja...??? " trus dia senyap

wah makin rancak ni..nk lg

Follow Us
Reply 104# aizawa
slmt berkenalan

first time bace cite u..sbb tu tanya mana tau mmg cite betul..sbb ada gak jumpa org yg mmg suka tulis cerita..bkn i nk mksudkan u tipu

kt ner cite u yg sblm ni?

Reply 106# elok12

apenya yg rancak???

Reply  babyhungger

dear baby...bersabarlah...aiza tgh gigih menaip...sekali bz body plak p ...
aizawa Post at 13-5-2011 15:19

tau x per...yg baby nih plak..konon2 tngah gigih draft surat konon  tp dok cbuk kt thread nih..takut kantoi...bila member dtg tanya mcm2, siap buat muka serius konon bz sgt...

xper2...pelan taip ek..yg pnting cik aiza hapdet bebanyak tau arini sbb bila kt umah da xleh nk pggang laptop lak..malas nk berebut ngan anak2 n cik abang

Reply 107# chintachandurie

btul tu...kadang org menulis pun cedok ceta org kan..dont worry dear ni cerita tulen 100% berdasarkan hidup i..

owh cerita lama i minta moderator lock atas sbb2 tertentu..takper nnti u tau lah sikit2 tu

ehehe citer ni arr makin rancak..xsabar nk tunggu kesedahan rambut tu camna..

Reply 109# babyhungger

mcm aiza nih...gigih buat keja...bila bos lalu...siap minimizekan lg forum nih... katanya "gigih betul staff sy ni...tak rugi ambik keja...boleh calon pekerja cemerlang next yer" terus aiza tak terkata

Reply  chintachandurie

btul tu...kadang org menulis pun cedok ceta org kan..dont worry dear ni c ...
aizawa Post at 13-5-2011 15:24

mmang btul tu aiza..ader la satu thread nih yg baby dok follow (i follow..tiru gaya salleh yaaco )..mamula syiok jer sbb dia tulis n bgtau konon dr pengalaman dier sndiri..da lelama lak makin lain jadi nyer bila dier dok ceduk citer org lain, even dier ader bgtau yg itu dier amik dr citer org lain..tu yg xbest tuh..da x ori dah

Reply  babyhungger

mcm aiza nih...gigih buat keja...bila bos lalu...siap minimizekan l ...
aizawa Post at 13-5-2011 15:27

kira ok la tuh...adala satu ari tuh, baby lg giler2..dr pagi smpai santap ke petang lngsung x buat keje smata2 dok syok kt forum nih..

bila boss lalu jer..cecepat buat2 menaip bagai

Reply 114# babyhungger

baby noty betul sma mcm aiza.. takpe keja boleh hapdet kemudian..amik ot free...hehehe

Reply 97# aizawa

Teruskan usaha anda..tingkatkan kelajuan menaip!!!!hehhehe
staplerr aja mulut org yg pok pet..pok pet pasal suh tingkatkan utang anda ituuu...mencemarkan kesihatan aja!!!

Reply 116# purpleungu

ok dear..dah menaip nih dengan gigih..tp nnti lg akak continue..bersabarlah..ni baru beberapa % je..lum lg ceta akak sakit...

macam-macam kan orang sanggup buat sebab duit.
tapi kak aiza tak risau ke kalau tolong hantu nanti jadi macam cerita ghost whisperer tu plak? asyik kena mintak tolong jer.

menakotkan btol...huhu

arghhh...tak sabar nyer nak tau lg...