CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rifaa

Mertua Slalu Datang Umah Kitorang - Takde Privasi

bila kita bergantung dengan parents macam tu lah jadinya. masa mula2 kawin seronok tak payah bayar sewa, mak mertua bagi rumah. lepas tu komplen takde privasi. itulah harga yg perlu dibayar klu dpt rete percuma..my fren mak dia bagi rumah pusaka kat dia dengan syarat duk dgn dia. mmg privasi tak de itu harga perlu dibayar. nak buat macam umah sendiri,beli rete sendiri tak de org kacau. rumah kecik2 murah2 pun rete sendiri.. dah 5 tahun baru nak kuar duk rumah lain, memang org tua akan cakap macam2. macamana mulut manis nak meng'explain' kat derang,hati akan berkata lain..

Rate

1

sila beli umah sendiri dari harapkan harta jatuh dari langit.
dah duduk menumpang, mmg ler akan ...
Hana Post at 16-5-2011 11:16

klu ada reta sendiri, takdenya MIL nak datang selalu. dia pun paham ni rumah menantu. dia lagi suka duk umah dia sendiri tengok ayam itik, berkebun. unless menantu tu kamcheng sgt dgn MIL ajak duk sama berbulan bulan..

riffa tlglah berpindah drp umah tu ... walaupun awk bukan menantu pilihan tp mil awk ttp tak ader hak utk melayan awk seperti  ... &$%*@#!

jgn benarkan org lain meletakkan maruah awk ditapak kaki ... & jgn sesekali mengharap harta org ... usahalah sendiri klu awk teringin nak hidup senang ...

Reply 43# msrosse

sokong.....inilah pentingnya mengumpul harta, at least rumah dan kereta sendiri seblom kawen.

Reply 40# rifaa

ada rumah sendiri mebi bukan solution pada masalah ko.. melainkan tempat yg ko duk akan menyusahkan dia cthnya takde tempat soping, jauh dari masjid so on and so forth..

kita dah tua sok2 pon tentu nak geder2 ngan anak dan menantu.. laenlah kalo dalam pikiran dah set nak sibuk2an diri gi masjid/ berkebun so on and so forth lagi..

Reply 28# gticute

citer drama musim raya tu ker? yang tajuk 'kemaafan yang tertangguh'.. yang tu mak mentua dia memang keji betul.. ai rasa tt punya crita ni xsampai tahap tu lagi kot...

Follow Us
Reply 41# cmf_iddine

anyway..rifaa gan hubby bukan kemaruk sgt rete percume ni
at first..kitorang stay gan dorang sbb my hubby kunun nak kasik dorang main gan cucu
hubby anak 1st..adek bradek lain blom kawen mase tu
so mase tu igt dia akan kejap2 je datang..skalik 2-3bulan la pulak
kene plak anak2 kitorang, cucu ksayangan plak!
mmg la kite tak kesah dia dtg kunun nak tgk cucu jer
tapi cube byg kalo dh 2-3bulan tinggal bersama...pahit je nampak kat dia

kitorang sdg menuju membeli arte sendrik...doa kan tau!

alhamdulillah...mertua rifaa dah kurang becakap dan mencari2 kesalahan lagi
kurang sikit lebih baik dari takde kurang langsung
mungkin sebab dorang nak gi umrah kot
hopefully pas wat umrah berubah sgalanya...huhu

Reply 48# rifaa

semoga berjaya rifaa!

p/s: PIL ko dah penat dah kot

klu ada reta sendiri, takdenya MIL nak datang selalu. dia pun paham ni rumah menantu. dia lagi ...
cmf_iddine Post at 29-5-2011 08:48

masa kami pindah masuk rumah ni tahun lepas,
my mendiang mil belikan barang rumah hampir semua barulah..
tapi me rasa dia pegi rumah kami dua kali aje tahun lepas

agaknya dia belajar dr kesilapan lama yang dulu dia ada belikan
rumah untuk laki me masa dia bujang, tapi agaknya pil pikir bila
dah dibagi rumah, maknanya anak kena ikut apa disuruh,
so laki me pulangkan balik rumah tu..

Reply  cmf_iddine

anyway..rifaa gan hubby bukan kemaruk sgt rete percume ni
at first..kitoran ...
rifaa Post at 30-5-2011 18:01

nak main dengan cucu?? lepas ni korang komplen pulak cara dia melayan dan menjaga cucu. ni tak betul tu tak betul.bukak thread lagi satu kat parenting pulak. kita jangan berangan memikir yang manis2 sebab belum tentu jadi manisnya..jangan cakap u all tak kemaruk rete percuma. knowing orang melayu yang melebihkan anak lelaki sulung petah lagi orang utara, anak lelaki sulung tu tonggak harapan ibu bapa tau.u all tak berhadap rete parents tu tapi parents tetap bagi kat husband sebab anak sulung dan lepas tu paham2lah.....sepatutnya sedari awal masa u mula2 kawin u plan kehidupan berkeluarga u, letakkan satu rules peraturan yg husband and wife persetujui. lepas ni kalau dah ada nak, sila pastikan mertua tidak diminta langsung menolong menjaga cucu. sila ambil maid atau hantar ke baby sitter. masa berpantang sila berpantang di rumah mak sendiri atau ambil 'pui yee' nanny menjaga u dan baby.bila kita hidup berdikari dan mampu buktikan depa tak kacau..u mesti tegas dan tunjukkan ketegasan dan pendirian u...

Rate

1

masa kami pindah masuk rumah ni tahun lepas,
my mendiang mil belikan barang rumah hampir semua ba ...
faraway1 Post at 31-5-2011 08:43

memang bagus husband u tunjukkan dia tak mudah terhutang budi dengan pemberian...dia tahu klu terima, kita kena dengar cakap derang nak bukak mulut bagi pendapat pun salah. mcm me, bapak dah bagi rumah teres atas nama me sorang. sebab saya hanyalah satu2nya anak yg dia ada. saya sendiri ada rumah yg dibeli bersama dengan suami dan saya ada beli kondo atas nama saya sendiri. saya bagitau bapak since saya dah ada harta sendiri, rumah yg dia bagi tu saya suruh dia niatkan untuk cucu dia iaitu anak saya. saya ni cuma pemegang amanah saja sebab anak saya umur bawah 18 tahun...so orang tua takkan mengungkit pemberian dia sbb niat pada cucu..saya kata klu besok derang dah takde rumah tu saya akan sewa dan duit sewa saya bagi cucu dia utk belanja yg bermanfaat macam bayar yuran dsb..orang tua selalunya sayang cucu lebih dari anak sendiri..

Rate

1

Reply 51# cmf_iddine

thanks for ur komen
  emmmm...fyi, dorang jaga cucu memang tip top!
apepon mmg anak sulung (my hubby) yg paling dia sayang
ni nak pi umrah..anak sulung yg dibawak instead of anak no 2 (ditanggung spenohnye)
penat tolak tanak pegi lagi tapi dia kata sape nak jaga dia nanti kalo tak larat etc
so anak sulung akur je la...my PIL memang pandai cari alasan yang wat org terdiam/ kelu dlm sgala hal

kitorang penah ambik maid...konon ringan kan beban PIL la
tapi maid tu tak tahan..asik kene komplen memanjang pastu keje tak henti2, tghmlm suh siang ayam?!
maid pon lari...skang i takot nak amik maid lagi cz ade je yg dia tak suke

rasanye my hubby dah cukup tegas kat dorang
tapi dorang ni macam tak reti bahase pon ade gak..isk isk

hopefully balik umrah ni...ALLAH permudah sgalanya.

Reply  cmf_iddine

thanks for ur komen
  emmmm...fyi, dorang jaga cucu memang tip top!
apepo ...
rifaa Post at 2-6-2011 22:27

banyak2 lah bersabar dan kuat semangat sbb kawin anak mak dan anak sulung..sib baik lah aku tak kawin org utara dulu anak sulung, anak mak, anak org berada. ex aku dulu mak dia Ketua Pengarah, bapak Kolonel..klu tidak mau aku meroyan jugak kat sini..

pastu kalo nak dok bilik sesuke hati pon jgn harap laaa
lama sket dok bilik...stat la ada yang ketok2 pintu!
rifaa Post at 12-5-2011 21:31

part dia suka bertandang umah ko tu aku rasa ko kena byk bersabarla.tak lama lagi pun dia nak hidup.tapi part yg aku quote ni,memang aku terasa benggang sgt2 la..apa motip dia selalu ketok2 pintu bilik ko erk..?? ke ko beromen kuat sgt sampai dia tergersang nak join sama..???

jgn marah..ai gurau je..

Reply 55# daiman

siang ari laa...aku pon nak rest gak kantakan nak dok depan dia je 24hrs...
lama sket dok bilik...abis kene ketok...peberet ketok bilik aku kot

skang ni aku dah jadik tukang masak rasmi kat umah tu
asal aku kat dapor je (padahal nak menom air je)
mesti ada je benda nak kene masak
even nasik sejuk tinggal 1 senduk je...dia suh aku goreng?
bile aku ckp mana cukup ni ma?...dia siap kata letak je sayor byk2
aku ape lg bantai je la..malas nak byk ckp..bukan bley menang pown

Reply 33# nuryakmal

adat? so pathetic. benda2 mcm ni tak boleh langsung diadatkan. let alone get any support. contoh u bagi 'memang ada ibu bapa yang beza2 kan anak menantu' oh my. dah terang2 salah okay. sikap yang macam ni nak disupport? its okay takpe bla bla bla

i wonder kalau diorang buat kat kita as in beza2 kan anak menantu yang dah memang satu dosa then our excuse is.... tuhan nak bersihkan dosa kita? duhhhh

Reply 57# anarina

adik, hati and sifat manusia are not the same. waima itu ibu sekalipun, ade juga ibu yang membezakan anak.. this is not something new. however, no matter how awfull a mother treats her children, the children cannot do the same to the mother. that is not pathetic, this is a fact.

Reply  nuryakmal

adat? so pathetic. benda2 mcm ni tak boleh langsung diadatkan. let alone get an ...
anarina Post at 29-6-2011 08:42

u ni camlah tak pernah dengar pasal ni, kat sekolah pun ada murid kesayangan cikgu,
kat opis pun ada pekerja kesayangan,
mak pak pun ada anak kesayangan,
adik kesayangan akak kesayangan abang kesayanga isteri kesayangan.. etc..
bukan benda terpencil pun ...

aku pulak, in laws jarang sesangat dtg nya. sampai aku pulak yg merajuk diorg xmau dtg umah