CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3654|Reply: 7

Ezy Math

Salam!
Ni hangin malam tadi masih tak hilang. Malam tadi saya ada pergi 1 festival, so ada 1 booth ni menarik perhatian, Ezy Math. So pencipta Ezy Math ni sendiri promote, so dia demo dan praktikal anak aku yg darjah 1 cara mudah operasi tolak. Nampak memang Ezy, tapi b4 aku nak beli dan kuar RM80, aku jenis inspektor pencen, mesti nak tanya macam2. Bukan setakat utk darjah 1 je, aku tanya utk adik2 aku sek menengah. Eh jawapan yg diterima buat aku bengang, nada sore pun cam marah,"anak ni baru darjah 1, bagi dia betul2 pandai dulu kaedah yg awal ni.

Aku nak ada kesinambungan, kalau dah biasakan diri dgn Ezy Math, nanti bila dah complete, masuk form 1 ke, apa cite? Ada ke utk budak2 sekolah yg besar....... Takkan separuh jalan je.Dah bengang aku belah lah,malas nak tunggu.

So kat sini nak tanya forummer, how good it is Ezy Math? Siapa pernah guna atau kenalan yg ada guna?nak infor tu b4 aku keluarkan duit RM80 beli buku tu......Aku nak tengok buku pon takleh,sembunyi bawah meja....aparahhhh

setahu aku ezy math ni tak boleh guna bile exam.. so tak penting pon...

Hahhh tak boleh guna masa exam? camna tu? Detail please...

Reply 3# mat_tempe

aku pon tak tau sgt.. ape yg aku tahu pengiraan dlm ezy math nih tak blh gune dlm exam.. die mcm shortcut.. ni ape yg aku tau le.. hrp forumer lain tlg bantu.. cetek sikit pasal nih..

Ezy Math ni macam nak jual produk dia aje.

Aku ada bercadang nak beli tapi malas nak dengar dia promote tu.

first time dengor ezy math nih....

bab exam tu aku blh explain sket.

math paper 2 (UPSR) perlu ditunjukkan jalan kerja dan jawapan akhir untuk mendapatkan markah. kalau tak tunjuk jalan kerja, ada jawapan saja, markah tiada. pasal tak cukup syarat. mana tau budak tu tembak je nombor apa2 dan betul. kertas 2 ada 20 soalan dan tempoh masa 40 minit.

hehe

kalau paper 1, bdk2 perlu mengira dengan pantas sebab ada perlu menjawab 40 soalan objektif dalam masa 1 jam. nak baca, faham dan kira. bdk2 yang aku jaga selalu tak sempat siap.

teknik kiraan pantas perlu untuk menjawab paper 1. tapi bahanyanya, bila budak dh selesa dengan kiraan pantas, jalan kerja yang panjang tu diorang tinggal dan akan jawab paper 2 dengan kiraan pantas. jadi markah kurang atau tiada bagi paper 2 walaupun jawapannya betul.

Follow Us
Ezy Math ni macam nak jual produk dia aje.

Aku ada bercadang nak beli tapi malas nak dengar dia  ...
zeeghaz Post at 16-5-2011 18:04

Alamak ,samalah dgn aku, cara dia promote tu buat aku tak berkenan lah.Tak pandai jaga hati customer,marketing out.

first time dengor ezy math nih....

bab exam tu aku blh explain sket.

math paper 2 (UPSR)  ...
Weller Post at 17-5-2011 06:14

Ohhhhh, TQVM atas pandangan, nak kena cikgu gak yg menjawab coz ada pengalaman sebenar. Tapi ada guna jugak ezy math ni,cuma parents kena 'kawal'/monitor supaya anak2 tak salah guna.