CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Y_me?

Correlation - Pendapatan & Kereta

ish....rasa2 macam nak join MLM ajer.....tengok org2 MLM pakai kete beso2, tapi hutang pun beso.....

ish....rasa2 macam nak join MLM ajer.....tengok org2 MLM pakai kete beso2, tapi hutang pun beso.....
Y_me? Post at 21-6-2011 23:02

x perlu ikut cara org..x perlu jd org lain...rezeki masing2 kan..if mereka bahagia mcm tu, kita pun bahagia dgn jln hidup yg kita pilih...
just b urself..x perlu nak paksa diri buat mcm2 utk nampak hebat dimata org or utk puaskan ati sumer org..jalan hidup yg kita pilih tu patutnya kita yg lebih tau..org luar hanya bleh melihat dan menilai dan ade antara penilaian mereka yg tidak benar bukan?so x perlula ambil pusing sgt pun...reda dan terima rezeki kurniaan Tuhan ini dgn penuh kesyukuran..sesungguhnya kita antara org2 yg beruntung kerana tidakla hidup melarat spt sesetengah org..

My Gross Salary about RM15K. Kerje Bank. Head of Dept. Age 35 soon to be 36.

My car:

1) Myvi 1.3 untuk wife
2) Naza Ria 2.5 untuk family
3) BMW 325i coupe (e92) for myself.....

PLS find us and "LIKE" us at facebook as below...
http://www.facebook.com/bestvisionmotor?sk=wall

join us now to update our latest used car info.

thank you very much

Post Last Edit by joe_jambul at 9-7-2011 14:37

Reply 143# yko9798

gile kecik gaji ko...HOD 2...bos aku HOD group assurance and advisory - RM 45k siot umur pun baru 36, die level senior GM tp xde plak die tempek gaji die kat sini mcm ko wakakkaakakkaka...aku rase ko senior manager nye level...kalo gm...da boleh2 ko rsign...underpaid 2....muahahahahah

alaahhhh...citer pasal gaji la pulak...

gini la...nak jadi jutawan? meh...kita gi money changer...bawak RM400 pun dah boleh jadi jutawan... (RM1 = Rp2810)

tapi jutawan rupiah la.....

Follow Us
haha, beli jer keta yg xbanyak ragamnya.. nak beli keta kena tgk gaji n income la bro, mcm kawan aku tuh duk bayar duit keta jea sebulan RM24k, tak masuk rumah2 dia beli...buat simpanan lagik.. sakit jugak kalau tiba2 xde keje...haha pening apa...dia pulak memang minat keta bersusun kereta dari BMW m Sportnya, Fairlady type ZR GT, brabusnya, harrier nya, jazznya dan mcm2 lagi...bila nak bayar insurance +roadtax serentak sakit jugak.... so moralnya kalau ikut hati semua nak rasa..mcm member aku ni baru umur 40 tahun..muda lagi... haha...xcukup2 .... mcm aku biasajea...gaji leh la...cukup >RM10K age baru 30 years. aku hanya ada Banyak makan wang(BMW) dan lain2 keta tempatan... semua sendiri... contoh la mcm bmwkan..last month rosak kena kos repair jer RM7.5K , xmasuk bulan2 sebelum tuh...  pikir balik banyak membazir kat keta....but still syg lagik... tapi kena rajin la keje huhu cari peluang apa yang ada asalkan halal dan xnyusahkan org.... kalau ikut bini  semua nak kan ? tp sebagai lelaki kena la tegas..xleh la  " i follow jea" haha...susah ooo

Reply 145# joe_jambul

Bro....nama thread nie pun "pendapatan & kereta". Bukannya "Gaji vs position"...

What we are discussing or sharing is the correlation between pendapatan seseorang dengan jenis kereta....untuk tgk...kalai gaji sekian byk....ape kereta diorang.

Tapi macam kekawan lain cakap gak ler....tengok ler ape yang korang cari dalam hidup. Kalau jenis yang nak simpan $$$$ ajer..no matter berapa pun gaji dia, $$$ simpan kat bank jer ler.

Kalau jenis yang anak x der ker (still bujang), yang nak sorang dua ker, maybe diorang nak spend 1/3 of $ kat keter...tu pasal leh pakai keter mahal.....

Byk factor lain....nama pun sharing.....

salam, mencelah sikit...
macam saya gaji saya ciput jer dalam 3k, wife plak 4k..
kete saya cuma pakai wira, wife plak kelisa & dua2 dah abis bayar...
maintain jer apa yang ader sebab xde prob...

jadi saya buat pinjaman ASB then beli tanah 8 ekar tanam kelapa sawit ngan umah 2 biji, satu untuk duduk sendiri satu lagi sewakan..cukup la untuk saving bagi anak2 punya pelajaran..

aku pakai motor jer.. duit dah perabes wat loan rumah..

nak gak beli kereta tapi rileks dulu ler.. insyaAllah tahun depan punye azam lak.. hahaha.. anyway azam thn nie beli rumah dah tercapai..

ada gak staf2 aku kat sini gaji <2k tapi pakai keta best2 lagi2 baya2 aku muda lagi..
goyang gak aku pakai keta jer tapi x pe perancangan masing2 kan..

Aku tiada kereta kat KL.naik public  transport jer.dok kat apartment.beli parking space kat apartment aku busuk2 kena bayar $12k.skarang aku dok luar KL,kereta aku kat luar KL ,kalau aku pindah KL balik aku masih memikirkan perlukah aku ada kereta kat KL.mcm mahal to maintain.

nak 308

tapi gaji sikit

xde dlm nie pakai subaru ke..??