CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kazman

Pengalaman Arwah Datukku semasa Bintang 3 bermaharajalela

zaman BT ni dulu mak aku cakap,tentera salu bawak mayat2 diorang mcm pikul rusa je,ikat dua kaki dan ...
sw00sh Post at 25-5-2011 23:33

pernah tgk lam gambar... padan muka dorg gak.

Reply 68# sixfor

citer anak pakcik wahab tu dah macam anakku sazali dah. heheh...

sblm aku lupe aku nak tulih ape, aku rase elok gak ilmu2 yg nenek moyang kita guna dulu tak diwarisi. sbbnya, org muda zaman millenium ni bkn kate nak salahguna ilmu, yg takde ilmu pon bukan main berlagak lagi laa... bongkak, samseng tak tentu pasal.

lagi satu, remaja2 zaman ni dah xde musuh nak d lawan, musuh dlm diri je yg nak d lawan... jd, ilmu2 lama dah x relevan sbb takut disalah guna....

Reply 158# fishermeng

Kita serumpun rupanya...dah baca buku Bingkisan Sejarah Raub? Dlm tu ada maklumat keluarga arwah bapak saya dan susur galur keturunan kami yg asal dr Pagar Ruyung, Sumatera.

Beberapa bulan sebelum arwah bapak saya pulang ke rahmatullah, dia pesan supaya dikuburkan kat kampung asal dia. Sayu je hati saya bila dia pesan camtu. Saya tau..sejauh mana pun dia merantau, akhirnya kembali juga ke tempat asal. Arwah bapak saya berhijrah ke KL tahun 1960..hinggalah akhir hayat dia baru balik kampung untuk bersemadi selamanya dikelilingi pusara kaum keluarga. Ada saya terbaca (kt mana ya? Tak ingat dah) tanah perkuburan ni ibarat satu kampung. Dlm alam barzah roh2 akan berjumpa dan beinteraksi mcm time diorg hidup dulu2. Jadi saya beranggapan arwah bapak nak dok 'sekampung'' lah dgn kaum keluarganya. Sambung berandai gamaknya lah tuu....

Nanti saya sambung lagi cerita...

Reply 164# craduza

Ha'ah...betul tu. Ilmu zaman dulu berguna pada zaman itulah sahaja. Harapnya takde org yg cuba nak hidupkan balik amalan tradisi yg bercanggah dgn agama atau menuntut ilmu salah waris saka ni. Pernah dulu waktu saya ziarah arwah bapak (masa tu dia sihat lagi)..dia nak bg sesuatu kat saya ni..kata dia..bacaan doa utk jadi pendinding dan jaga keselamatan. Saya ni kerja di Sabah danpada anggapan dia masih lagi mcm time dulu2...dgn kes bitas, balan2..dll. Saya pun ok ajelah time tu..

Tapi bila saya dh dpt, hati kecik ni rasa mcm lain je. Sebab arwah bapak suruh hafal hingga sebati dlm hati pastu dia jabat tangan saya sambil kp dah sampaikan apa yg sepatutnya dia wariskan kt saya..meremang bulu roma bila dia ckp cam tu. saya dh bgtau awal2 kt dia yg saya tak mau waris saka drpd keturunan kami ni sbb bnyk buruk dr baiknya. Arwah bapak ckp ni bukan saka, cuma amalan doa harian aje.

Sejak hari tu, hampir setiap malam saya mimpi jumpa kucing, kubur, org tua yg tak dikenali, keris dan tombak lama. Bila bgtau arwah, dia ckp takde apa2 tu..mainan tidur je. Bila saya siasat dlm forum ni..actually inilah tujuan saya masuk forum ni dulu...nak tgk apa kata ahli forum ttg masalah saka ni..barulah tau ini antara tanda gangguan saka. Trus saya tak amalkan apa yg arwah bapak turunkan pada saya.

2 minggu sblm dia meninggal, saya ada tanya dia ttg saka ni..dia kata dia takde. Benda tu mmg ada nak masuk tp dia tak bagi..dok berlegar kat luar aje. Ada sedara rapat bgtau, dia minta seorang ustaz ni scan arwah bapak..dan keputusannya mmg takde. Lega sgt hati saya masa tu. cuma masalahnya bila dah meninggal, makhluk tu dok mengacau keluarga terdekat di kampung. Rupa mcm arwah, dtg nak makan, menyorok bawah katil dan dlm bilik air. Saya ada minta tuan HK utk bantu dan Alhamdulillah, dgn izin Allah, masalah tu dah selesai.

Follow Us
Reply 155# lady_cokelat

pakai qadam bukan termasuk ilmu hitam..
benda ni banyak pendapat..kita ikhtiar utk something tp kebenaran utk terjadi tetap perlukan
keizinan Allah melalui doa..tu pendapat sy la..
ada ilmu hitam ada ilmu putih..explore dunia ni baru tau in details..

Reply 153# milo_888

kena tau apa bacaan dan amalan utk dia jd kebal..
kalu yg cabang betul..ada zikir,puasa mutih,bertapa..macam2..
ada yg guna barang gak..
tp pe2 hal Insya Allah hanya akan jd kebal dgn izin Allah SWT..

sixfor replied at 26-5-2011 10:10 AM
ok saya ada dua cerita pasal keris terbang ngan bisa tangan,

keris terbang

aq pun pernah duduk menyewa umah di Stulang Baru tu

Pak Wahab Besi tu yg pernah keja dgn Majlis Perbandaran Johor Bahru (MPJB), sekarang Majlis Bandaraya JOhor Bahru (MBJB)

kalau betul, duduk 1 lorong dgn umah sewa aq masa kecik

Pak Wahab lagi sorang yg aq kenal, ada kedai jual brg runcit

naik balik benang abang kazman ni..antara feveret aku
Al fatihah utk arwah datuk dia ...n semua pejuang negara..Jasa mereka hanya Allah yang dpt membalasnya..

naik balik benang abang kazman ni..antara feveret aku
Al fatihah utk arwah datuk dia ...n semua pejuang negara..Jasa mereka hanya Allah yang dpt membalasnya..

mancis Thor ke?

mrbotak replied at 25-5-2011 12:48 PM
suke bace buku pasal panglima salleh.. cite time zaman bintang 3 gak.. b'kali2 bace pon x jemu.. huh ...

Kat maner nak cari buku panglima salleh tu?

mrbotak replied at 25-5-2011 12:48 PM
suke bace buku pasal panglima salleh.. cite time zaman bintang 3 gak.. b'kali2 bace pon x jemu.. huh ...

Kat maner nak cari buku panglima salleh tu?

gammbir33 replied at 25-5-2011 02:30 PM
Skrang mak bapa takut anak tercalar badan, dulu selagi engko tak patah riuk lantak engkolah nak panj ...

Zaman akak lah tu..panjat pokok..terjun sungai, tangkap ikan kat dlm kolam, pergi cari kayu api,balik sekolah jalan kaki (dekat 3km jugak)..seronok sangat bila diingatkan...zaman sekarang anak2 terkurung kat dlm rumah..dunia dorang gadget & tv jer...bosan sgt

Menariknya thread ni
Orang zaman dulu memang banyak ilmu (mostly ilmu kebal la)
pernah arwah Atuk aku cerita pasal orang dulu2 zaman Jepun menjajah ni
Setakat lawan dengan parang pedang je tak boleh pakai
Mereka belajar ilmu pertahankan diri dan juga ilmu kebal

Atuk pun pernah cerita pasal ilmu ghaib dan jelmaan rimau ni
sambil gulung rokok daun dengan tembakau, dia pulun citer
masa dia citer tu, terbayang pulak Tamar Jalis pasal harimau jadian
nak ke mana2, tunggang rimau tu
dan tinggal macam tu je rumah dengan tingkap dan pintu terbuka
tak dak sapa yang masuk merompak

arwah no(nenek) pun ade tinggalan saka turun temurun....abah aku penah borak ngan arwah no aku pasal mende nie sebelum die ninggal die mesti meracau kdg2 cm takut2 tinggal sorg time tu arwah duk umah kami...abah mandikan,suapkan mkn tuk arwah...sampai abah aku ckp pe yg mak takutkan...arwah ckp ade hulubalang pakaian kuning kat sebelah nie bengis muka die...jd adik badik abah aku pg antar berubat kat mcm2 ustaz sebelum die meninggal makngah aku nie cm kene amik ilmu arwah no aku tp makngah ckp die x sanggup coz berat sgt walaupun makngah aku org yg warak

lelama alhamdulillah arwah senang meninggal coz da buang semua saka tu....ikut cerita makcik2 aku saka nie nk ke ank pomphan je ank lelaki x bleh dedulu masa arwah no aku muda dulu die pengubat org sakit kanser payudara abah aku citer ramai org dtg umah nak berubat ngan arwah no tp bayaran die sedekah+++ sen sen blakang die....

Saya orang Raub, dan betul kisah pertama TT tu mmg selalu saya dgr. Tp kas bukan orang Dong lah, cuma berdekatan juga. Kalau tak salah cerita pertama tu di Kg Pamah Kulat. Betulkan kalau saya salah  mmg kita serumpun jugalah saya pun berketurunan Rawa.

Best baca cerita ni tentang kehebatan orang lama. Tok saya dulu pun ada satu kisah semasa rusuhan kaum ni. Nak jadi cerita dia pergilah Pekan, ye lah masa tu mana ada media social...surat khabar ke TV ke..org susah.
Sampai kat pekan datuk dah kena kepung dengan gangster...masing-masing tak sabar nak pukul orang tua ni. Datuk takde pilihan, ditangkapnya satu cina ni pegang kat leher, ditepuknya badan cina...habis luruh segala daging dari badan cina tu...apa lagi berteraburlah lari cina yang lain.
Orang tua dulu-dulu banyak ilmunya....tinggal tak tunjuk je lagi.
Ada satu ilmu tu untuk masuk temuduga, dibaginya pada abang aku..adalah sikit bacaannya sambil lipatkan ibu jari ke dalam.
Pada cucu yang kerja Penguatkuasa, diberinya ilmu penunduk..penunduk macam mana tak taulah aku.
Ayak aku sendiri kerja masuk hutan -Renjer Hutan pun berilmu jugak...ayah aku cerita masa muda-muda mmg kena berlajar silat, kuntau, boxing siam..sebab bila merantau ke kampong lain bekerja..mesti samseng kampong tu dah tunggu nak mencuba.
Masa 13 Mei pecah kat KL, ayah aku dah penuhkan satu but kereta dengan parang, pedang...konon nak joinla geng melayu kat KL ni. Dalam perjalanan kereta ayah aku kena tahan polis..polis suruh buka bonet..ehh tengok bonet kosong..ntah apa dibaca sampai pandangan polis Nampak kosong. Polis nasihat suruh balik, tak payah nak merusuh. Patah balik bapak aku tu.
Tentang penggerun pun ada rasa aku. Masa orang gila mengamuk nak tetak orang kat pejabat, semua orang dah lari sembunyi. Bapak aku pegi tepuk bahu, ajak bersembang siap belanja rokok satu.......kensel mengamuk bila dapat rokok..ha2....
Tapi betulla bila ada ilmu ni..kalau tak dibuang cepat2..mulalah saka tu datang mengganggu.

Dong, Raub..I dengar nama ni seram..terkenang Mona F kerkah datuk X tu..kampung ni banyk hutan lg kan..ada sungai..bunyi mcm damai..tp eeeri