CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

Negeri Perak penuh misteri

agak dahi aku ni masih ada lagi kot cop mandhailing ni.. tu yang dia perasan tu... eee nasib baik aku cabut xtentu pasal aku kena pancung kepala...

namenye mambang di awan
bridex Post at 25-5-2011 16:13

hah.. terima kasih bridex... hehehehe aku dah lama xlalu situ sebab tu xingat hehehehe...   siapa yang tahu pasal mambang di awan ni... ?

Reply 28# ctaz

gopeng laa tue

Reply 142# eazzad
xtau plak ade cite pasal tmpt ni. tp klu dah nama pon 'mambang' mst ada smthng kan. tp skrg tgk kat situ byk chinese klu x silap. lama dah x lalu sini..

ye memang situ banyak cina... pastu kawasan dia pun panas... pastu kering dan xsesuai untuk bertani... sebenarnya ada cerita dia ni mambang di awan... xsilap aku mak aku ada cerita kisah mambang di awan tu... tapi aku xingat...

Reply 139# eazzad

huyyooo? sampai mcm tu skali ek? mungkin pendamping dia dapat detect kot...aku pun orang shah alam gak...dulu masa kecik2 selalu gi sembahyang kat masjid negeri..klu ada sultan masa tu, siap tggu nak salam cium tgn..tp takde pulak dia grab tangan aku or jeling aku...cuma tanya khabar jela...itu almarhum sultan salahuddin la...sultan yg cukup mesra rakyat...yg tengku idris ni aku tak pernah salam dgn dia tapi selalu selisih dgn kereta bm 7series dia bila nk balik rumah..sebab istana dia kt seksyen 7 rumah mak aku plak kt seksyen 6, so satu jalan lah...hohoho..

Follow Us
Post Last Edit by eazzad at 25-5-2011 16:42

ok aku nak cerita kat semanggol... dulu aku duk situ lama tau... agak dalam 10 tahun kat situ... semanggol ni namanya semperna nama semang... semang ni pulak duduk atas tunggul... jadi namanya semanggol... dan situ ada kisah pasal harimau... kat gunung tu diorang cakap ada harimau.. pastu kawan2 aku sukalah mendaki gunung tu.. doiorang cakap kat atas puncak tu kosong xada pokok.. dan ada pulak batu besar... diorang panggil batu tu batu terapung.. sebab dia je tunggal batu tu kat atas tu... dan besar.. batu tu pulak.. betul2 duduk kat tepi puncak gunung tu.. diorang cakap dioang memang selalu berkelah kat tepi batu besar tu...

nak diceritakan misteri kat situ... di kawasan kaki gunung semanggol ni... dulu xada rumah... kalau motor ke kereta rosak ke memang masaklah... takut dan kecut... sebab xada orang... dan xada kereta nak lalu lalang.. diorang cakap situ tempatnya keras... ada je yang nak tumpang duduk sama... tambah pulak kat bukit putus dan balik bukit... memang seram... tapi kalau aku ikut mak aku naik kereta... memang menakutkan selalu meremang je.. dan aku terasa ada benda duduk sebelah dengan aku.. sebab aku yang selalu kena duduk kat belakang abang aku duk kat depan... memang aku seram masa kecik2lah... pastu aku terasa ada benda duk dekat je dengan aku... aku punyalah takut masa tu... tapi aku xcerita dengan mak aku... sebab aku betul2 tak tahu tu hantu... kalau tahu memang aku jerit dah... hehehehehhee

Reply  eazzad

huyyooo? sampai mcm tu skali ek? mungkin pendamping dia dapat detect kot...ak ...
ekjoz_double Post at 25-5-2011 16:33

yelah... bila aku dapat tahu kisah ni dari ko... aku jadi takut pulak... memang betul2 real gila... kalau x tak tentu pasal je aku masuk dalam kete dia kena humban tepi sungai.. naya je... sampai sekrang aku masih terbayang2 lagi wajah sultan selangor tu pandang ke arah aku... eeee seramnya...

agak pendamping dia tu terkejut x?? sebab aku ada kat tepi jalan sorang2?? alamak... aura aku kuat sangat x?? sampai sulatan selangor pun siap berenti??? eeeee... takutlah pulak....???

ataupun sultan selangor tu lalu2 kat situ sebabb aku sorang je jalan2 sorang malam2 buta ke?? bawa beg plastik ke.. so dia kesian kat aku.. nak bawa aku gi jalan2 makan ke? hehehehhee... pastu dia nak bawa aku balik ke rumah aku ke??? wah kalau macam tu gempak 1 shah alam... kekekekekee... itulah tapikan kenapa yang aku lari yerk?? macam aku takut sangat... pastu sultan tu bila kereta tu jalan pun dia pandang ke belakang juga.. aku pandang dia betul2 mata bertentang mata... hehehhee... wwaaahhh menakutkan...

tapi setahu aku... kalau ikan tapah xleh makan itupun orang2 manhdailing jugak kan?? sebenarnya aku  ...
eazzad Post at 25-5-2011 14:46

Mak aku orang Perak.
Mak aku cerita keturunan family belah mak aku tak boleh makan ikan tapah - maybe sebab tu kot mak aku selective sikit kalau makan ikan ni.
Aku pun tak berapa nak tahu salasilah family belah mak aku.
Yang aku ingat mak aku cerita, ada keturunan bugis dan siam.

Reply 148# eazzad

kemungkinan ke 2 tu boleh jadik jugak..tapi aku rasa ada kemungkinan ke 3 disini...iaitu Sultan sudah feeling2 sama kau saat dia nmpak ko jalan sorang2...manalah tau kan...kemungkinan tu ada...hahahaha
Tapi gilalh ko jalan sorang memalam...tu tahun bila tu? cuba ko buat macam tu lagi zaman skrg ni..sekejap je kena culik dgn pelesit jalanan..hohoho

Reply 62# imthegirl

teman malim nawo kat mane? awak kg tg bgkong

Sekarang dah xde dah kes santau kat area gopeng....kalau nak singgah makan pun dah boleh...kalau takut amalkan la beberapa petua untuk elakkan santau...

hahaha.. tu tahun 2003 xsilap aku... hehehehe... memang gilalah aku ni jalan sorang2... xpernah dibuat orang... kekekeke... tapi aku dengan kawan aku tu pun sama jalan berdua je dari seksyen 9 ke alam sentral... kekadang tu lepak2 kat dataran belah padang tepi tasik tu... heehhehee...

eehhmmm... tapi aku rasa bukan feelinglah.. kalau feeling mesti dia cari aku punya... heheheehhe... xtentu pasal pic aku ada je sebelah kat signboard hehehehe

Sekarang dah xde dah kes santau kat area gopeng....kalau nak singgah makan pun dah boleh...kalau tak ...
shinzai Post at 25-5-2011 17:14

mungkin sebab orang tu dah mati kot??

yelah sultan selangor memang bugis... tapi diorang cakap sultan perak dan pahang adalah mandhailing. ...
eazzad Post at 25-5-2011 16:05

setahu aku kerabat pahang ngan kerabat perak memang bersaudara... masa aku kecik2 dulu aku pernah pegi tengok permainan polo antara family sultan idris ngan family sultan pahang... masa tu Tengku Mahkota pahang tu remaja lagi... boleh nampak kemesraan kekeluargaan dorang tu.... siap main baling2 air lagi tu sultan idris ngan sultan pahang tu....

teman nie pure org Perak... dilahirkan dihospital Tapah...dibesarkan di Perak.. birthday pun org Perak cuti... tapi tak pernah le jumpa benda2 Misteri.....

setahu aku kerabat pahang ngan kerabat perak memang bersaudara... masa aku kecik2 dulu aku ...
twins Post at 25-5-2011 17:30

ko ni twin keturunan raja perak ke atau pahang??

Reply 28# ctaz

saye bukan org Perak..so cerita ni 1st time saye dgr...scaryyyyy...nasib x penah singgah Gopeng

Cico harahap tue mandailling gak ke?

Reply 25# eazzad

Kilang simen YTL tu ke?Nama kilang tu Perak Anjung simen ea?