CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

Negeri Perak penuh misteri

hahahaha....ingatkan nak rahsiakan nama tempat tu.....
ctaz Post at 25-5-2011 10:51

Macam mana nak rahsiakan nama tempat tu.Sbb saya yg bukan org Perak pun bleh agak bila baca post Ctaz.tahu pun sbb kawan sy yg bagi tahu.Dia memang org Perak.ingatkan dia tipu.Betul rupanya cerita dia.

tanah abang tu.. ada kisah dia... korang boleh pergi ke lagenda, mitos dan sejarah kat situ... ada c ...
eazzad Post at 25-5-2011 12:34

Raja Nor Jan yang mendakwa dia berketurunan sultan perak bleh la di bawa ke sini utk mempastikan dia betul atau tidak keturunan Sultan Perak.Boleh gitu?

Saya orang mandhailing.. marga nasution......hehe family dok kat chemor...saya ada cerita2 sket  ...
Arissa_Adaj Post at 25-5-2011 13:19

Duk Chemor?Saya duk chemor juga.Ada satu kawasan perkampungan Mandhailing.Duk kat kpg tu ke?Saya lalu time nak gi water fall Ulu Chepor.

aku ada sedara yang bernama megat dan wan

Kalau org tu ada bau bacang ngan keturunan Sultan Perak ni nama dia akan ada Wan ya?Ingatkan org Kelantan je yang bermula dgn nama Wan.
  Saya ada sorang kwn.Dia kata dia asal Kuala Kangsar.Dan ayah dia ada kaitan dgn Sultan Perak.Tapi ayah dia kahwin ngan pempuan biasa.Nama dia bermula dgn Wan.Saya mulanya tak percaya dgn cerita dia.tapi klu dah kat sini kata Wan tu ada kaitan dgn susur galur Sultan Perak mcm bleh percaya la cerita dia tu.Tapi katanya di KK dah tak der keluarga dia dah.Ayah dia dah meninggal.Mak dia duk ngan dia kat KL.

memang betul.... itu namanya Kg. Kepayang Fair Park....
Kg. Kepayang yg kat Gopeng ni  ...
twins Post at 25-5-2011 03:43 PM

aha itu la.. garu kepala jap..

dulu, masa tahun 2009 kerja kat ipoh. sekarang tak dah.  

santau-santau kengkadan ...
imthegirl Post at 25-5-2011 01:26 PM

i see, ermm.. tapi menda tuh wat saya takut aje..
ye la kan..santau angin bukan ke blh terkena orang yg tak bersalah...
mohon pencerahan..

Follow Us
gopeng?..  santau?..
dulu masa study penah je satu kelas singgah makan kat gopeng b4 pegi gua tempurung..
i tot santau ni org buat sbb balas dendam ke apa.. yg inesen pun kena ke?

perak ni memang agak skeri skit, pernah la kursus kat perak selama 7 bulan, mcm2 kisah misteri...

perak ni memang agak skeri skit, pernah la kursus kat perak selama 7 bulan, mcm2 kisah misteri...
Komrade Post at 25-5-2011 23:40

cer citer................

Reply 120# ekjoz_double

Betul2..arwah bapak saya cerita, bila diorg sampai ke sini, semua gelaran spt tengku dibuang dari nama keluarga. Tak mau pakai lagi dah. Arwah nenek sebelah bapak saya ni selalu ke KL zaman 1920-30an berjumpa sanak-saudara kt sana. Entah2 kita ni pun bersaudara jugak eh? Kena rujuk salsilah keturunan. Saya ada buku Bingkisan Sejarah Raub yg ada salsilah keturunan kaum Rawa dan adalah jugak kaum Mandailing ni..keturunan kami asal dr Pagar Ruyung. Ada sedara kitaorg yg pernah gi sana utk buat kajian & cari susur galur keturunan..

Reply 167# archilless

Santau ni bukan kira balas dendam je.ada yang belajar ilmu santau kekadang diorang terpaksa lepaskan santau(bila dah tempoh matang kot ) kerana takut makan diri.Nasib la sape yang kena...santau ada banyak jenis....santau angin la boleh dikatakan famous dari santau2 yang lain...

UPSI berantu gak ke???

Reply  ekjoz_double

Betul2..arwah bapak saya cerita, bila diorg sampai ke sini, semua gela ...
kazman Post at 26-5-2011 02:03

eee.. macam tulah tok sedara aku cakap... semua nama2 dah buang... takut dibunuh... family kami ni larikan diri ke telok intan  tapi situ pun ada cerita sejarah dia.... mandhailing kat sana... jepun cukup benci sebab orang2 yang berpengaruh.. jadi abang sulong moyang aku ni pernah kena tangkap... pastu dia ni jepun cuba nak tikam dan tembak dia untuk hukuman mati.... tapi xmati2.... xterusik pun kulit dia... last jepun mengalah...

ape yang aku tahu abang moyang aku ni... orangnya alim.. ustaz xsilap aku.... tapi dia memang boleh mengubat orang.... dan dia juga cukup terkenal dengan kebolehan dia... itu yang aku tahulah.. selebihnya aku xtahu... jadi dialah yang berkahwin dengan anak majapahit tu.... xsilap akulah....

Reply  archilless

Santau ni bukan kira balas dendam je.ada yang belajar ilmu santau kekada ...
shinzai Post at 26-5-2011 07:24

ye betul tu... diorang kena santau orang sebanyak 7 orang dalam setahun.... sebab ilmu yang diorang amalkan... tapi setahu aku tu ilmu pengasih xsilap aku... masa aku duk kat semanggol... situ memang lubuk santau dan ada tok moh yang mengajar ilmu pengasih... dan situ juga banyak tok moh2....

pernah terjadi kat kawan aku.. xsilap aku 3 orang kawan aku kena santau....

UPSI berantu gak ke???
trebadoure7 Post at 26-5-2011 08:15

memang betul pun UPSi tu berantu... ada 1 cerita jugak kisah seorang cikgu perempuan bunuh diri... pastu dia jadi hantu cari lelaki....

di semanggol ni ada 1 kawasan berdekatan dengan lebuh raya bukit merah tu sebenarnya ada cerita sejarah di sebalik tu....

dulu sebelum ada lebuh raya dan ada sebuah sekolah baru di tepi bukit.... sekolah tu bernama sekolah menengah gunung semanggol...

sekolah tu memang berantu....

sebelum sekolah tu dibina... tapak sekolah tersebut adalah bukit dan kawasan perkuburan melayu... semasa sekolah tu baru buka... memang macam2 kisah misteri kat sekolah tu.... cerita ni aku tahu sebab aku ni adalah salah seorang anak cikgu kat sekolah tu dulu... sebab aku ni rajin sangat ikut mak aku pergi ke pejabat petang2... aku pernah dengar dalam perbualan kerani2 sekolah tersebut mengadu dengan mak aku...

diorang cakap masa kul 2 ptg diorang tengah buat keje dan sembang2lah kerani tu... dan tempat meja diorang bersebelahan dengan tingkap....dan betul2 mengadap perkuburan melayu... pastu diorang cakap diorang terasa dipanggil2 dari arah bukit tersebut... pastu diorang tengok kat tingkap siapa yang panggil diorang... pastu diorang nampak ada tangan melambai2 banyak sangat di deretan bukit tersebut.... ape lagi diorang semua cabutlah...

bukan itu je kisah dia memang macam2lah..

Kat malim nawar ada satu sekolah kat tepi jalan utama...kat area sek tu ada macam2 kes....dulu ada sorang murid perempuan berlari-lari keliling tandas kat sek tu...dia macam tengah bermain ngan seseorang..bila orang panggik n tanya dia kata dia tengah main ngan sorang budak kecil..sedangkan takde sape pun kat situ...kat kain budak tu penuh ngan lumpur sedangkan dah 3-4 hari takde hujan...

hubby aku pun pernah kena gak....dia g bakar sampah kat belakat sek tu....tempat bakar sampah tu bawah pokok buluh...tetiba kaki dia kena gigit semut api(semut merah yang kecil) tak pasal2 satu badan dia rasa macam bengkak...tak boleh kena pegang langsung....bila pegang sakit....tengok kat cermin takde pun bengkak..terpaksa lah panggail orang beruba...dia kata laki aku kacau tempat alam lain...masa dia kena tu time 12tgh hari....

ko ni twin keturunan raja perak ke atau pahang??
eazzad Post at 25-5-2011 17:37

aku ni orang Peghak jati.... memang keturunan salah silah kedua-dua belah pihak mak+bapak dari Ipoh.  tapi bukan la kerabat... 'kere'bat pun bukan....   orang biasa2 jerr.. cuma dari salah silah yg nenek aku cita dulu.. belah mak dulu konon2nya ancestors aku dulu orang kaya kat daerah sini....(tapi siann aku .. tempias kayap pun aku tak merasa.... )... belah abah pulak ancestors aku keturunan pendekar.... ntahlah... aku sendiri penakut.... ... tak lekat langsung darah pendekar tu kat aku nampak nyerrr.....

nak tanya kepada sesiapa yg tau..
katalah kalau org tu keturunan mandhailing marga Nasution, adakah nama org tu dlm IC mesti letak perkataan Nasution? contohnya la kan Saifuddin Nasution..
dlm IC just Saifuddin Nasution ke, ada bin bapak dia
mcm Cico Harahap tu semua..

agak dahi aku ni masih ada lagi kot cop mandhailing ni.. tu yang dia perasan tu... eee nasib baik ak ...
eazzad Post at 25-5-2011 16:14

pancung kepala ???  kenapa???