CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolotasya

MAK MERTUA BOLOT CUCU

kesiannyer TT....

cika suke gak idea jihah tu...
cube buat hati husband tersentuh yg TT perlukan anak TT...
as a mother, sapa yg tak syg anak kan...penat lelah mengandung, melahirkan,
bila dh lahir, org lain plak yg sebok2 nk bolot....haruslah derita hati TT skrg nie...

cube slow talk dgn husband psl nie...
bg points bernas kenapa TT nak amek blk anak dr MIL...
cth dialog jer laa nie taw...

1) "abg, syg rindu boboi/gugurl... penat2 syg kandung+lahirkan, sampai skrg syg tak penah dpt pelok cium boboi/gugurl blk dr keje...cube abg phm perasaan syg sbg ibu..ada anak tp mcm tak de...kalo ape2 jd kt syg, agaknyer mati beragan laa syg nie" sambil nangesss smpi bengkak mata taww+sambil pegang gambar baby..

2) "abg....abg tak rindu ker kt anak kite? abg mcm tak peduli jer anak takde kt rumah...mungkin abg tak syg anak kite tu, tp syg syg rindu anak kite...separuh mati dah nie...kalo syg tak sempat tgk anak kite, abg jgn lupe ceritakan psl syg kat anak kite yer..takot anak tak sempat kenal syg jer....sobbbb3" hat nie kene nangesss kuat2 lg...

3) "abg, cpt laaa siap!!!! syg tak sabar nk jmpe baby... lepas nie, abg tlg ckp kt mak, nk dtg tgk cucu, abg+syg tak kisah tp kalo nk bwk blk berminggu2, syg tak benarkan sbb nnt menyusahkan mak..." muka kene cebik sket....

dialog nie kene husband TT yg ckp kt mak dia: "mak,bglah peluang dkt lolotasya jaga, didik,besarkan anak kami sendiri mak...cube mak bayangkan kalo masa saya kecik2 dulu, pak ngah asik larikan saya ke rumah dia. mak nak jmpe saya sebulan skali pon susah.mesti mak sedih kan?mesti mak rindu kan? haaaaa...mcm tu laa yg lolotasya rase skrg mak...dia rindu nk pelok cium anak kami...hari2 blk keje sawan buih rindukan anak kami...sampai tak makan saya sebulan nie mak sbb lolotasya asik sawan..mana saya nk tgkkan si lolo nie, mane nk masak lg...nk makan pon tak sempat...dah kurus sy sbb tak makan..saya harap mak paham yer..."

sekian.

Rate

1

susahnya..ada tak adik beradik somi yg dah kawin??boleh derang bela cucu lain pulak. masalah ni akan sampai ke besar takde penghujungnya. apa kata kau masukkan anak kau sekolah tadika? ada tadika yang accept toddler dari umur 2 tahun. tumbble tots rasanya ada atau lorna whiston. u tinggal area mana?ada alasan sikit sbb anak dah masuk sekolah kindy bayar mahal so tak boleh sesuka hati nak ponteng sekolah. klu derang bising u cakap u mampu dan nak bagi the best utk anak. ni sajalah cadangan i utk u larikan anak u. bukan tadika yg cikai tau klu tadika cikai derang tak heran pun sbb ponteng selalu apa salahnya bayar ciput jewk..

kawan aku dulu MIL jaga anak dia jugak. bila dia nak ambik balik bergaduh habis semua kena ungkit sian kawan aku sampai mak mertua cakap tak kenang budi, berlagak jadi mem besar ,bla bla..kawan aku masukkan anak dia kat tadika genius aulad kira ok lah dibandingkan tadika lain kat rumah MIL. so MIL dia lembut hati demi pendidikan cucu..itulah alkisahnya..

meh nak share citer sedih bekas wife sepupu akak...

Mak cik akak ni ms belum ada cucu ckp berdegor2 dgn kitorang..esok2 kalau anak2 dah kawen dia tak nak jaga cucu2 biar dia ngasuh anak org  takpe.Anak2 kene berdikari katanya laa.

Ditakdirkan Allah anak dia berkahwin lg buat kali 2.Perkahwinan pertama gagal sebab takde anak.Saling tuduh menuduh..bila dah cerai & kawen lain masing2 dpt anak.Oleh kerana menantu mak cik akak berkerja maka anak dia amik keputusan hntr baby blk kg.Seminggu sekali derang blk kg jenguk anak sampai laa dapat anak ke 2.

Sekali lg  sepupu akak bercerai dgn wife dia .Sedihnya mak cik akak bersikap sangat kejam..tak bagi langsung bekas menantu dia jenguk anak2 sendiri..korang fahamkan betapa hancur luluhnya hati bekas menantu dia..merayu2 nak jumpa tapi mak cik akak buat tak endah aje..Kesian bekas  menantu dia sampai  kurus kering makan hati dgn sikap bekas mak mertua & bekas suami.

Mak cik akak kata bekas menantu dia tak layak bela anak2 sebab mak cik akak dah bela dari dlm pantang lagi.Baru-baru ni akak terjumpa cucu2 mak cik ni ms derang singgah umah mak kat kg.Dari anak mata kanak2 tu..akak dpt bayangkan betapa rindunya mereka dgn ibu sendiri tp apa daya mereka cuma kanak2 yg tak mampu meluahkan kata2.Walaupun atuk dan nenek tu mereka panggil ayah dan mak namun kasih ibu takkan sama dgn kasih atuk & nenek.

Rate

1

Alhamdullilah...walaupun hubby anak sulong..anak saya pun anak sulong..tapi saya x menghadapi masalah dlm mendidik anak saya..

Saya memang tegas dlm hal anak saya..sebab saya nak dapatkan anak sulong pun jenuh..siap saya cakap...saya nak dpt kan bb ni ..beribu duit saya habis tau..ke private hospital utk check...along tak kuarkan duit..semua duit saya..sebab saya memang nak sangat anak..so dia diam ajer

Masa dalam pantang..saya berpantang seminggu kat rumah MIL...layanan memang sangat ok..tapi saya tak puas hati sebab dia selalu ambil anak saya ...cuma bagi anak bila nak susu ajer..saya sedih sangat..lepas seminggu saya nagis2 nak balik rumah sendiri..walaupun MIL sedih + merajuk + makan hati dengan saya...saya buat endah tak endah ajer...yg penting saya nak balik rumah & nak mak saya yg jaga saya...

Memang dia makan hati..tp lepas pantang..start keje..saya hantar anak kat rumah MIL sebab dia nak jaga..ok ..fine..saya suka..sebab atleast dia memang jaga anak sy dengan terbaik.sayang giler dengan cucu dia...

Pernah gak dia minta utk tido dengan bb..tapi saya kata x blh...sebab bb bf dengan saya..lagipun dia biasa tido bawah ketiak saya....hubby pun masuk campur..dia kata.nanti saya x blh tido..sebab dah biasa ada anak kat sebelah...MIL senyap ajer...walalupun dia kecik hati..tapi dia nak buat mcm mana sebab hubby memang tegas...so mak dia x berani sangat nak ambil...

Dah 2thn lebih umur anak saya...memang saya x pernah biarkan dia tido dengan MIL kalau saya x ada masalah..kecuali kalau g jalan mana2..MIL ikut sekali..memang saya biarkan anak saya tido dengan dia..so merasa lah dia 2 3 x gak tido dengan cucu kesayangan dia....sekurang-kurangnya..terubat gak lah hatinya yg lara tu

Lagipun...saya memang suka bawa mak & MIL saya berjalan2 bersama-sama..so masa tu lah diaorang nak merasa tido dengan cucu tu

Rate

1

Reply 25# mymisteri

situasi yang sama jadi macam kat saya sekarang

bezenye saya yang bertegas ngan mak sendiri
sebab isteri kadang2 menangis2 bila mak bawak anak jalan2

tapi skarang nak buat macam mane.

mak dah merajuk
takot jadik anak derhaka plak kan?

orang cakap isteri boleh carik tapi mak tadek pengganti kan?

jadi camne ni

Follow Us
Reply 1# lolotasya

salah ko masa ko tak jadik amik bibik tu ler. dah 2 tahun setengah dorang jaga, mesti ler susah nak lepaskan. ayah aku dulu tok nek dia jaga sampai masuk uni ... cucu sulung gak la. takder chan lagik tok nek aku nak ambik balik...

aku rasa ko diskus dgn laki, tetapkan syarat. dalam sebulan hanya seminggu jer boleh bawak balik kampung. umur 4 tahun ko nak masukkan pre-school, kalo nak amik pun masa cuti skool jer... kena kasik gak guideline kat laki. takkan ko jer nak suffer ye dak?

mak mertua awak nak main ngan anak kecik.suh dia beranak sendiri.
hairanaz Post at 1-6-2011 19:57

sadisssssssss...

suruh MIL jaga anak jiran ler... or amik anak angkat.

kesimpulan- klo mom nak bawak jalan2 ke atau nak bawak teman tido ke, maka bolehlah bawak ako dan tinggalkan baby tu dengan mak die.

boleh tak camtu? ako sebagai pengganti baby? ...
mohdlorong Post at 2-6-2011 14:19

hahahahahaha.... tergelak besar aku bacer

bak kata mak aku, kasih sayang kat cucu tak sama dgn kasih sayang kat anak. kat cucu lebih banyakkkkkkkkkk lagik!

Reply 24# kodoklawa

kenapa anak2 tak dapat kat mak pulak? mak dia curang or nusyuz ker? makcik ko kayo?

Reply 26# mohdlorong

Setakat mak ko bawak anak ko jalan2 , bini ko nangis2? Jalan jauh bebeno ke? Anak2 aku siap jalan gi oversea dgn nenek diorg pun aku bagi je...aku suka lagi kalau mertua aku sygkan anak2 aku....bila diorg dah takde esok, kita jaga la puas2..

Reply  mohdlorong

Setakat mak ko bawak anak ko jalan2 , bini ko nangis2? Jalan jauh bebeno k ...
mariamaria Post at 2-6-2011 18:49

kalu anak omo dalam 4,5 tahun...aku pon bagi depa jenjalan ngan nenek....lagi suka adala. obersi pon tak per. tp kalu masih baby dan masih breastfeed....jalan dekat2 tak pelah......

Reply 31# mariamaria

ako pon suke je...tadek masalah...tapi kalau mak baby tu nak spent time ngan baby tu camne
ako sebagai seorang anak kepada mak ako mestilah ako kesah pon klo mak ako nak jage

tapi wife kate mase pantang ni la die nak spent time ngan baby...nak kenal baby...nanti time dah keje esok dah takleh spent time ngan baby..balik keje mesti penat, bla bla bla

so ako pon stuck di situ..
sebab kadang2 mak ako mmg bawak dari pagi sampai petang. and tinggal wife sorang2 kat rumah. ape die nak wat (selain wat keje rumah la kan)
kadang2 kesian gak. tapi memule mmg tak cakap kat mak..sebab ako mmg tak bagi muke sangat kat wife. tapi bile wife kate die dah nak masok keje, rase cam perlu bagitau kat mak tayah bawak bb jalan2, tinggal kat rumah je.

ako cakap sehabis lembut dah, sambil isi refill sabun lifebuoy kat mak ako camni' mama pasni takyah dah bawak bb gi rumah makcik X ye, kesian kat mak die tadek teman. pasni mak die dah keje mama bolehla jage puas2"

tapi dari semalam sampai arini mak ako macam ade masalah je ngan ako.

wife ako plak dah cuak sebab mak ako merajok. lagi pening kepale. wife ako cam menghormati mertua, pastu die takot lak mak ako anggap die ni cam ape je atau ngadu2 kat ako sampai ako leh cakap kat mak ako camtu. get what i mean? ayat pusing2 hahaha

sori TT. tompang thread jap nak luah masalah.hoho

Reply 1# lolotasya

amik balik anak awak tuh.awak  lebih berhak  atas anak awak,bertegas sikit.

Reply 3# lolotasya

saya geram baca cerita awak nih,sila amik anak awak.

mst MIL u nak tebus balik ms zaman dia ade anak dulu, gile keje samapi terlepas masa berharga dgn anak. bile dah pencen, baru terasa terlepas peluang nak tgk anak mmbesar, aku agak je.

Reply  lolotasya

cakap kat hubby awak, "kalu saya yg mati dulu, puas hati awak? "  
tp jiha ...
jihah Post at 1-6-2011 20:32

mmg betul...jihah..kan pompuan kena byk2 berlakun...kalu sayangkan anak...
    baik jd pelakun airmata...tak guna pendamkan sorang segala kesedihan dan kerinduan...
    LUAHKAN...EKSPRESI DIRIMU... anak TT hak TT dan hubby...
    clah syorkan buat solat sunat tobat, pas tu buat solat hjt...kmdian bc yasin...mohon pd Allah...
    smoga anak TT sdri yg nak balik dok ngn TT...x selesa ngn MIL...buat selama 40 ari..
    smoga berjaya...insyallah.

Reply 33# mohdlorong

ko setel la baik2.....hati ibu dan isteri mesti dijaga....tapi hati ibu lebih penting....jgn bagi dia terasa dan sedih....berdosa tau.....

macam biasalah, di sini ada 4 penyelesaian :
1) pura2 meroyan, tgk gambar ank, dan menangis
2) Macam semua orang cakap, phsyco suami awak, sampai die rasa rugi tak tgk anak depan mata.  ( macam mak saya buat dengan bapak saya). hehehe
3) Soundlah mertua + suami + saudaramara secara berhikmah
4) pergi kampung, bawak je anak tu balik, bagi je sejuta alasan kalau perlu,

Untuk memastikan rancangann no .4 berjaya, sila laksanakan rancangan no. 1 dan 2 selama 2 hari... Insyaallah ada laki bini takkan gaduh....

Tpi sebenarnya, rancangan no.2 kalau dah berjaya, aawak akan dapat anak awak selamanya... Insyaallah

Reply 20# mohdlorong

hahhaha..
masuk dek akal gak hujah u tu..
trywat lawak kat ur mom.

kadang org tua ni kita kena kasi dia gelak, baru dia xterasa hati, baru dia faham..
anak aku ni, nak serius tp wat lawak.. kesian gak kat anak aku ni