CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolotasya

MAK MERTUA BOLOT CUCU

Reply 33# mohdlorong

jihah mmg bfeed baby boy jihah sampai skg, dah umur 11bulan.
bby ni plak comel sesangat, rambut merah, kulit putih.. mmg lain dr kakak2 nye. baka dr moyang kut..
sume ingat ayahnye mat saleh (sbb jihah xputih mana.. )
so ramai la yg nak angkut bby berjalan sana cni termasuk la my mom, MIL, sepupu sepapat, rakan taulan..
tp xbleh sbb still breastfeed... kalu nak bwk bby kena bwk mummy dia skali (pakej tu..)
ada byk kebaikan breastfeed nih rupanye, yg kita xnampak..

cite ko ni mcm kwn suami aku.yg membezakan cuma dia laki2..kesian plak aku tgk.dr bini mgandung dia beralah dgn MIL dia,bg bini dia dok kat kg,dah bsalin lama,pantang pun dah lama habis hingga skrg bini dan anak dia masih dekat kg.mmg lah cucu ptama.tp sggup pulak mak dia tu pentingkan diri,bg si isteri bjauhan dgn suami.bg aku mak cam gini,kalo menantu laki2 dia tu ada pmpuan lain jgn marah,patut salahkan diri sdiri.

yg bini pun aku hangin,xtahu2 nak buat kputusan.mak bapak bukan xbkereta.dari batu paha tke jb..bukan jauh sgt..ksian gila,si suami nak ulang alik.si suami slalu luahkan kat suami aku.

Reply 33# mohdlorong

Kat UK maternity leave sampai 6 bulan. Sbb nak suruh mothers bonding dgn baby and breastfeed baby or first 6 months. Silap besar ler bini ko tak fully breastfeed baby, tak boleh ler mak ngko hangkut dari pagi sampai petang. Kesian gak kat ini ko... Bonding time tuh very the important tau. Also, setahu aku lah kan, babies tak elok bawak kuar rumah sokmo.

Post Last Edit by kodoklawa at 3-6-2011 00:59
Reply  kodoklawa

kenapa anak2 tak dapat kat mak pulak? mak dia curang or nusyuz ker? makci ...
kikilalat Post at 2-6-2011 18:47

Mak cik aku jns degil nak mampos.. dia aje yg betul..org lain semua  salah.Dgn mak sendiri pun sanggup tak bertegur sapa dh hampir 13th..selisih dgn mak dia kat umah adik beradik pun dia buat donno aje & ajar anak2 supaya benci atuk nenek sendiri.Mak dia  pernah ckp dgn mak usu aku..dia berdoa supaya mak cik aku sefamily ditimpa bala tp mak usu aku kata jgnlah sebab nnt pak cik aku pun terlibat sama .Suami dia ni adik beradik mak aku.

Pak cik aku  pun tak berani nak nasihatkan bini..turut aje kata2 bini walaupun tau yg bini dia ni salah.Doa mak mertua dia tu Allah dah makbulkan sikit demi sedikit.Sorang sepupu aku dh kecik ati dgn mak & ayah dia lalu menghilangkan diri lps bernikah.Yang sulung pula asyik kawen cerai.

Pastu ex-menantu pulak maybe tak tau mcm mana nak amik tindakan undang2 terhadap bekas suami & mak mertua.Yang curangnya bukan ex-menantu tapi anak makcik aku sendiri.Mak cik aku berkeras tak mau bagi ex-menantu dia amik atau lihat anak2 tu dgn alasan dia yg bersusah payah jaga cucu2 tu dari kecil lg.Tak dinafikan dia mmg jaga cucu tu dgn baik tapi  derang ni duduk daerah yg sama..klu terserempak kat bandar tp anak2 tak kenal mak sendiri & mak sendiri pulak tak dpt nak peluk anak2..kesian kan!.

Ni bebudak tu masih kecil tak tau ape..tunggu 2th lg bila yg sulung tu bersekolah mesti kawan2 tanya mana mak dia..?kenapa atuk yg bela dia?Mesti cucu2 ni akan soal dia macam-macam.Aku cuma blh berdoa supaya mak cik aku ni hati dia jadi lembut..minta maaf dgn mak dia & terbuka hati dia nak benarkan ex-menantu jenguk anak2 sendiri.

p/s..takde ler kayo mana pun ..kategori sederhana aje..tp feel tak boleh blah!mcm mak mertua era 60an.

sama macam yg aku alami sekarang ni. anak aku dah umo 6 bulan, sekarang ni still lagi duk umah mertua sementara umah aku siap renovate. tapi tengok pada gaya anak aku dah jadi macam anak MIL lak. semua dia yg nak plan untuk cucu sulung dia ni. kalau bab dukung, macam tak nak je bagi aku dukung lama2. sekarang ni aku tak boleh buat apa2. tapi aku pernah bincang dgn wife aku. wife aku pun setuju dgn aku tak nak anak sulung kami ni tersilap anggap siapa ibunya yg sebenar. bila rumah dah siap nanti, cadangnya nak pindah terus...

mst MIL u nak tebus balik ms zaman dia ade anak dulu, gile keje samapi terlepas masa berharga dgn an ...
emma.giggs Post at 2-6-2011 09:03

gamaknya mak mak yg bekerja hari ni kena ambil berat apa u tulis ni

Follow Us
Reply  lolotasya

salah ko masa ko tak jadik amik bibik tu ler. dah 2 tahun setengah dorang ...
kikilalat Post at 2-6-2011 18:39

yer betul kate awk. salah sy sebab xbertegas dulu. syarat2 tuh nampak boleh membantu.

macam biasalah, di sini ada 4 penyelesaian :
1) pura2 meroyan, tgk gambar ank, dan menangis
2) Mac ...
amwer12345 Post at 2-6-2011 22:46

heheehehhe. klakar tp cm logik sgt kn. best gak blakon meroyan kn. kene asah bakat belakon mulai skrg.

Reply  lolotasya

saya geram baca cerita awak nih,sila amik anak awak.
jualjamu Post at 2-6-2011 21:39

yer saya juga 1000x geram. abang, tolongla selami hati dan prasaan isterimu ini uhuk uhuk

Reply 4# stryder_cats

hairanaz, suami sy sgt taat pd ibu & bapanya. ape aje yg dorg ckp die akan taat. sy byk pendam rasa. kdg2 sy rasa bcerai lebih baik jika itu saja cara utk sy dpt anak sy kembali

Reply  lolotasya

cakap kat hubby awak, "kalu saya yg mati dulu, puas hati awak? "  
tp jiha ...
jihah Post at 1-6-2011 20:32

awak, time kasih atas idea2 bernas awk. video anak 2 mmg tiap2 mlm b4 tido sy tgk sambil bgenang airmata. sy tnye suami, awak xrindu anak ke? di jwb rindu.fulstop. lps tuh ape saje yg sy bincangkan dgn die die diam dan bisu. suami sy terlalu taat pd mk bpk die dlm ape jua perkara. kalau saya mule bukak je cerita psl mak ayah die die mule bisu. sy tnye die jwb sepatah. lame2 persoalan sy mmg xde jpwn. jwpnnye 1 je, ape sj yg mak ayah die buat die takkan lawan. itulah suami sy yg sy kenali.

aku yg baca pun naik geram dgn MIL ko tuh *sambil dada aku turun naik menahan marah yg amats.. aku yakin sgt MIL ko tuh akn mati mata terbeliak sebb tercekik susu Fernleaf.

Aku rasa TT sila ambil balik anak. Sila fight utk anak awak dan hak awak. Sorry cakap ye... Geram plak aku baca masalah awak ni. MIL tu dah dapat peluang besarkan anak2 dia kan...Kalau awak xbertegas dgn dia, awak akan hilang peluang membesarkan anak dan mendidik anak dengan cara awak sendiri. Yela, maybe cara kita mendidik anak dah xsama ngan cara org dolu2. Then, MIL and cucu lak. Mestila berbeza ngan cara mak anak

MIL aku ada gak ckp2 lepas pencen nak jaga anak aku. Siap dah surveykan Smart Reader nak suruh anak aku sekolah kat umah dia (ye la aku dok ceruk kampung mana ada Smart Reader). Padahal anak aku baru umur 2 1/2 thn. Mula2 hubby aku xterkata apa2. Tapi aku sound hubby "Papa, biarla susah mana pon, anak2 biar kita jaga. Penat2 mama mengandung 9 bulan, but xleh jaga anak sendiri". So skang hubby bila MIL aku ckp je pasal ni, hubby aku akan ckp "Mana leh bb papa jauh2 ngan papa kan. Nanti papa and mama xleh wat keje tingat anak". Masa hubby aku ckp, dia xckp depan mak dia but dia ckp kat anak aku. Tapi suara dia kuat sbb nak bg mak dia dengar.

Rate

1

mcm mana pun anak tu anak u gak, as a grandparents they can only take care of but not own it as their own. Lbh baik luahkan hasrat hati yg terpendam pada hubby secara open..

amyho Post at 1-6-2011 20:45

awak, MIL sy xanggap itu hak saya, die kate anak sy hak die sbb alasan die jg dr kecik. nape dh besar2 dh bijak sy nak amik. pdhl die sendiri yg xbg sy amik dari dulu & bg mcm2 alasan.

Reply  lolotasya

ko benti keja, jaga nak ko, jadi dorang takdak alasan nk jaga @rampas anak ...
haZelEyEz Post at 2-6-2011 02:23

penah gak terpikir gitu. tp abang2 nasihat jgnla dulu. takot jd pape melarat idop sy nnti xbekeje. ayah sy lak ckp skrg kite ade suami, suami syg kite. esok luse kite xtau nasib kite. sy jadi serba salah.

melampaunya mak mentua awk tu!! awk pegi ambik blk ank awk tu, awk ada hak.. awk yg mengandungkn dia bknnya mil awk tu.. klu dia xbg ambik, dgn tegasnya, awk ckplh mcm ni kt diorg yg rampas ank awk tu 'ni ank saya, saya yg mengandungkn dia susah pyh 9 bln, suka hati saya lh' jgn dihiraukn dgn kata2 kesat diorg tu, awk ambik je ank awk tu lps ni klu dia nk bwak blk kmpg lg, jgn dibagi! :@  x suka btllah, knp hubby awk blh biarkn je ank awk kt kmpg tu lm2? sng2 berhenti je keje, biar awk je yg jaga ank tu jgn bg sape2 lg dh lps ni.. iman_tihani Post at 2-6-2011 10:15

mmg melampau kn. sy dh bekeras sebelum ni. tp dorang gune cara lain utk amik semula anak sy. sy sedih sgt xde tmpt nk luah. kdg2 sy rs sy ni cm alat dorg gunekan utk dptkan cucu. lps dorg dpt cucu sy ni dicampak cm sampah xbergune.

aku yg baca pun naik geram dgn MIL ko tuh *sambil dada aku turun naik menahan marah yg amats.. aku yakin sgt MIL ko tuh akn mati mata terbeliak sebb tercekik susu Fernleaf.itamrazali Post at 3-6-2011 09:01

heheheehehhee time kasih sbb awk ceriakan hari sy. setelah ape yg MIL sy wat d sy, sy ilang rase kasih syg & hormat sy pd die slame ni dh terkubur.

Kalau awak xbertegas dgn dia, awak akan hilang peluang membesarkan anak dan mendidik anak dengan cara awak sendiri
maz1613 Post at 3-6-2011 09:06

ya sy setuju dgn kate awak. mmg kalau sy xbertegas sy akan ilang pluang mbesarkan die. terima kasih sume yg sudi mjadi pdgr setia & berikan pendapat & pandangan. time kasih byk.

Aku doakan all the best utk TT. Dan aku juga doakan MIL TT akan terbuka hati utk berfikir secara rasional. TT, jgn sedih2 sgt. Every cloud has a silver lining (hu...betul ke ni)

huhu..rsnye kalau tegur secara berhemah pun xmakan saman neh..
best nye u dh dpt baby..huhu aku ni bila la nak dapat....