CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolotasya

MAK MERTUA BOLOT CUCU

so cmne TT??ape tindakan TT?dh amik lum anak tu???cptla amik...

xara x kawen lg tp xara penah jadi cucu yang direbut..
kes xara ni teruk gak sbb dua2 belah pihak nk jaga xara,..
mase tu ma abah duk kat johor..
nenek sebelah ma di terengganu..
wan sebelah abah di selangor..
bayangkan xara membesar atas jalan..
maksudnya duk sebulan kat terengganu pastu wan kat selangor dtg amik..
camtu lah smpai xara tadika..
penah mase tadika ma ngn abah rindu sgt kat xara, dorg 'kidnap' xara bwk balik johor sebulan..
mengamuk la nenek ngn wan xara ni..
bila xara nk naek darjah 1..ma ngn abah da berkeras..
dorg nk jaga xara bila xara da skolah so kedua2 nenek wan xara ni xle kate ape..
tp bermasam muka jugak la..

skang ni..bila xara besar..
ma ngn abah ckp xara mcm x rapat ngn dorg..
x mcm adik beradik yang lain..
mungkin sbb mase kecik dorg xde peluang nk jaga xara..

pendapat xara..biarla kita jaga sendiri anak kita..
biar dia ade didepan mata..
so kita x terlepas tgk anak kita membesar..
penat preggy 9bln tp xde peluang nk jaga sendiri..

akak bertegas la..
tu anak akak..

Rate

1

salam

ini pandangan saya ya..

Perkara ni jelas berkaitan dengan hati MIL tu. Memang hak TT utk jaga sendiri anak tu. Tak terbayang rindu TT pada anak.

Walaupun nasihat saya ni agak konvensional bagi sesetengah orang, tapi saya percaya ini sebenarnya jalan keluar paling senang iaitu DOA. Kita memang tak boleh nasihat MIL ni nampak gayanya. Dan daripada kita guna kata2 nasihat kita, lebih baik kita guna senjata orang Islam.

Doalah kepada Allah. TT buat la usaha keras dan berterusan. Bangunlah solat hajat.. doa.. supaya mereka yg terlibat akur kepada kehendak TT. Lagipun bukan salah TT nak jaga anak sendiri. Kalau TT balik rumah MIL, ada masak2 atau buat air tu... hembus2 sikit makanan dan minuman mereka dengan selawat dan doa supaya lembut hati

tapi janganlah nampak sangat.. doa tu dalam hati pun boleh rasanya.. tiup tu jangan la nampak sangat.. macam tiup air panas.. syarat aje.. usaha kan? kalau nampak sangat dituduh buat mandrem pulak. Kalau nak lembutkan hati suami pun gitu la caranya. Pernah dengar ustazah bgtau.

cubalah TT. percayalah yg Allah akan bantu TT. InsyaAllah makbul.

Rate

1

so cmne TT??ape tindakan TT?dh amik lum anak tu???cptla amik...
kellydaa Post at 3-6-2011 09:39

awak, MIL janji nk anta anak ahad ni. kalau dorang xhantar gak, sy nekad cuti isnin & amik anak sy. tp kalau dorg hantar, percayalah dorang akan amik lg lain kali. silap2 mggu lagi 1 tuh dorang dtg lg. mcm kes yg ni pon baru lagi 2mggu lps die dtg amik ni die amik lg. lps tu bile sy tepon tnye kbr hari2 die bwk jln. nnti balik sini sure anak saya nangis dok dgn nursery sbb nursery tak bwk jalan.

salam

Kalau TT balik rumah MIL, ada masak2 atau buat air tu... hembus2 sikit makanan dan minuman mereka dengan selawat dan doa supaya lembut hati
pink_mug Post at 3-6-2011 10:44

awak, doa sy pada allah xpernah putus. sy slalu doa moga allah buka pintu hati die untuk terima kenyataan bahawa anak sy adalah hak sy dan saya berhak membesarkan anak sy tanpa campurtangan die. mungkin 1 ari nnti allah akan makbulkan cume sementara 2 sy pelru byk bersabar. ini dugaan utk sy kn. sy terima & redha.

tentang mkanan tu mcm mane sy nk sediakan sedangkan makanan yg sy msk & hidang utk die sikit pun die xsentuh, seteguk air pon die xsudi. mungkin die ade terpikir sy nk buat die. tp percayalah, sy bukan jenis org sebegitu.

huhu..rsnye kalau tegur secara berhemah pun xmakan saman neh..
best nye u dh dpt baby..huhu aku ni  ...
ryumaira Post at 3-6-2011 09:39

insyallah satu hari nanti allah akan makbulkan permintaan u.... bykkn bersabar yer... kite sume diuji dgn dugaan yg berbeza2... itu tandanya allah sayangkan kite kn...

Follow Us
mak mertua awak nak main ngan anak kecik.suh dia beranak sendiri.
hairanaz Post at 1-6-2011 19:57

hehehehehehehe lawak2

Reply 65# lolotasya

betul tu.. Allah pasti makbulkan.. memang kena sabar banyak2..

Reply 59# maz1613

time kacih byk2 yer krana bg sy kata2 semangat & perangsang....

Reply 33# mohdlorong

dilema metua vs menantu ni mmg turun temurun dah aku tgk..dulu aku pon sama..tp mak kau pon dah tau bini kau akan keja xlama lagi,bagila mak budak tu jaga dulu..nak bawak sana sini pon agak-agakla...nasib xmoroyan.

report polis:@:@....geram lak kita membacanya...siap bwk balik kpg 2,3 minggu....hubby TT kener tegas ler.....MIL melampau sbb anak lelaki, hubby TT tak berapa tegas.......

Post Last Edit by kikilalat at 3-6-2011 12:50
Mak cik aku jns degil nak mampos.. dia aje yg betul..org lain semua  salah.Dgn mak sendiri pun s ...
kodoklawa Post at 3-6-2011 00:57

Kesian mak budak2 tuh. Kalo ko rapat dgn dia, ajar ler camner nak dpt kidmat bantuan guaman, kalo dia mampu sila ler dptkan peguam syarie. Over plak hazabedah makcik ko nih. Hak anak belum mummayiz tuh mmg  kat mak dia. Dah ler mak dia tak redha... Tambah dosa jer lah makcik ko nih...

Reply  stryder_cats

hairanaz, suami sy sgt taat pd ibu & bapanya. ape aje yg dorg ckp die akan taat. sy byk pendam rasa. kdg2 sy rasa bcerai lebih baik jika itu saja cara utk sy dpt anak sy kembali    ...
lolotasya Post at 3-6-2011 08:44

Cer ko ckp camnih dhn laki ko, tgk dia ckp aper. Satu lagik cara ialah bawak laki ko pi kaunseling keluarga kat pejabat agama. Kasik paham apa tanggungjawab suami dah ayah.

Haiyooooooooooo boleh kener sakit jantung masuk kat sub forum nih....patut la every 15mins, pasangan islam bercerai.....nauzubillah

Reply 49# lolotasya

geram yg teramat sangat neh...:@,,saya pun ada anak gak..saya fhm perasaan awak as a mother...awak mesti amik anak awak tau

aku 2 org anak2 aku mmg MIL yg jaga time aku n hubby g keje.. tp mesti bw balik tido kat rumah ari2.. aku xtahan rindu woo...wlpun anak2 aku jenis yg x tido mlm, n hubby aku pulak kdg kala je amek turn jaga anak2 waktu mlm, tp aku ttp bersabar ngn karenah anak2 jenis x tido mlm ni..asal, puas aku dpt bersama2 ngn derang...

kesian TT, harap TT byk2 berdoa n slow talk ngn hubby...

i rasa u mesti dah puas slow talk kan,semua pon xjalan kan..untuk menjaga hati suami dan mertua,u terpaksa korbankan perasaan u..betapa merananya hati u..setiap hari nangis teringatkan anak tiada siapa peduli.. i boleh jadi gila kalau berada dlm situasi mcm tu,dorang mmg sangat pentingkan diri sendiri..

Post Last Edit by lolotasya at 3-6-2011 15:40
report polis:@:@....geram lak kita membacanya...siap bwk balik kpg 2,3 minggu....hubby TT kener tegas ler.....MIL melampau sbb anak lelaki, hubby TT tak berapa tegas
da_vinci Post at 3-6-2011 12:21

itulah. ade jugak kakak2 ipar penah ckp bende yg same report polis. awak rase ok x kalau sy buat betul2? kdg2 mmg sy terpikir nk buat mcm tuh awk.

kdg2 sy rasa bcerai lebih baik jika itu saja cara utk sy dpt anak sy kembali    ...
lolotasya Post at 3-6-2011 08:44

Cer ko ckp camnih dhn laki ko, tgk dia ckp aper. Satu lagik cara ialah bawak laki ko pi kaunseling keluarga kat pejabat agama. Kasik paham apa tanggungjawab suami dah ayah.
kikilalat Post at 3-6-2011 12:55

awak, dh penah ckp. sy dh mintak die lafaz tp die janji akan pertahankan sy. tp bile mak ayah die dtg nk amik anak die tak pertahankn sy pun.

i rasa u mesti dah puas slow talk kan,semua pon xjalan kan..untuk menjaga hati suami dan mertua,u terpaksa korbankan perasaan u..betapa merananya hati u..setiap hari nangis teringatkan anak tiada siapa peduli.. i boleh jadi gila kalau berada dlm situasi mcm tu,dorang mmg sangat pentingkan diri sendiri..

BabeBlanket Post at 3-6-2011 14:44

ye awak. awak sgt memahami keadaan sy. mmg sy dh puas slowtalk. bukan slow talk aje, slowcooker pun dah kehkehkeh. tp mmg xnampak jln pnyelesaian selagi dorang masih dtg amik anak sy. ksh syg pd anak sy hanya tuhan aje yg tau bagaimana. dan betapa hancur dan luluhnya hati sy juga hanya allah saja yg tau. suami sy tau dan sedar keadaan sy tp demi mjaga hati ibu dan ayah yg amat die sanjungi, die buat2 xnmpk je tekanan yg saya lalui. pd die sy masih muda, ade byk pluang nk jg anak tp ibu bapa die dh tue dh xidop lame, bgla mereka can jaga cucu selagi msh idop. itu ajela yg ade di hati suami sy sy rase wak.