CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iedora

Cara terbaru foreigner menipu..

iols kalau nmpk kelompok arab or negro ni..mg xtra careful..muke2 dorg tak bole dipercayai....begitu jugak org indon maupun rempit2 melayu...haha..so we just be careful la dgn sape2..jgn tunjuk byk duit ..pakai gelang emas besar2..tu mengundang mudarat!

aku bab duit mmg sensitip walaupun single sen...
kalo nak mintak tlg dr stranger sesat ke apa ke...boleh ler tlg tunjuk arah...tp kalo pk about money...sorry...

bawak duit palsu, satu jenayah....polis mana nak pi tau dlm wallet depa ada duit tipua....

satu lagi kes....kedai mamak kat telok bahang penang....mamak tu kawan baik parents aku......ada mat salleh backpacker ni....nak bayaq breakfast yang dia makan...dia kata ia tak dak duit malaysia....yg dia ada, usd jaaaa....50 usd....dia makan dlm 3 ringgit lagu tu...

masa  dia bayaq dia kata kat mamak tu....usd 50 tu anggap ja lagu rm 50... makna kata, baki duit tu, bagi ja kat dia rm47...mamak tu...apa lagi...gumbira laaaa...hehehe...untong ooooo....sehari  dua lepaih insiden tu, mamak pon pi la kat money changer ka georgetown nak tukaq usd tu....ambik hang...duit tipu....mamak tu nak kata apa dah.....org tamak selalu rugi ooo...

mungkin org taxi ramai kena tipu dek orang asing nih....

bukan foreigner ja, itu telefon no famous 03 20371666, selalu mengofer insuran, dapat no telepon pelanggan dari cimb,perodua,p1wimax,

Post Last Edit by matakucing at 12-6-2011 20:47

KES NI DAH LAMA BERLAKU...TAHUN 2006 ,AKU NGAN MY HUBBY PUN DAH PENAH DIHAMPIRI OLEH PAK ARAB NI...SIAP ADA POMPUAN DAN ANAK2 LGI DALAM KETA DIA BUAT UMPAN KEKONON DORANG ORG BAIK....

TAPI SORRYLAH , MY HUBBY DAN AKU LAGI BIJAK DARI DORANG....HUHU....

Follow Us
bukan foreigner ja, itu telefon no famous 03 20371666, selalu mengofer insuran, dapat no telepon pel ...
ninja boy Post at 12-6-2011 20:33

aku mmg ckup menyampah kalo de org insurans call...kalo fhm bhsa ok la, de sorg mmber aku siap kna maki sbb xnk beli insurans dia, bodoh tul :@

whhyyyy...senang sangat orang malaysia kena tipu???

Reply 29# batmana

ye... aku tau.. akn ade yg ckp x semua arab begitu... ade yg baik.. bla bla bla... kire kite xleh wat assumption base on satu cerite... tp bile asyik dgr mende negatif pasal dorg ni, kire x salah la aku nk meluat kat dorg kan... walopon kononnye dikatakan bangsa plg mulia hanya dikatakan keturunan rasulullah..
emm aku nmpk arab, nigger mmg aku wat x pandang je dorg... pedulik ape kan! :re:

common sense sikit la.. no 1 kalau dengan org yang kita tak kenal jumpa tepi jalan cuba berinteraksi dengan kita, kena selalu berhati-hati. soalan pertama dalam otak boleh percaya ka org ni?

no 2. bila saja tgh bercakap tu dia sebut pasal duit, sama ada nak pinjam ka, hutang ka, tukar ka, terus cakap no, dan berambus. berambus jugak kalau dia nak mintak pinjam hp, tengok hp ka apa ka....

benda camni tak payah dan tak boleh diajar dekat sekolah..sebab it comes with experience and a bit of intelligence.. kalau dah jenis diri tu lurus bendul percaya dekat org..... ajar la seratus kali pun,bila datang benda yang sama tapi senario berlainan sikit..kena tipu jugak.. hmm.

Reply 50# amir1976

yep agree, bnda ni kena common sense, tak yah ajar, esp orang yg tak kenal n minta tolong bnda2 ada kaitan ngan duit or yg seangkatan dengannya..

Sebelum ni i pun mmng jenis berhati2, tapi entahla macamana boleh jadi bodoh sekejap, itu yg lepas tu mcam tak percaya apa yg diri sendiri buat...

Reply 51# iedora

that's ok dear, bagus jugak u post dekat sini, org yang baca boleh dan sila ambik pengajaran dan sebarkan dekat saudara mara kawan2 opis.

kalau dia mintak... tunjuk singgit sajer...

kalu org asing nak tgok dompet wa....bulih jaaa........penuh syiling jaaaaaaaaa
kucingTomey Post at 12-6-2011 13:42

tgk la cekap x diorg kidnap duit syiling bro tu hahaha

rasanye mcm trick lame je tu.. mcm penah ku baca artikel camtu..

aku pon nak share jugaklah.

aku penah kene sebijik macam TT kene. tp aku kene time aku jadik cashier kt petronas.. area rumah aku. kawasan tuh mcm sunyi sket..

diorg nek kete wira warne gold. org sabahan dari loghat time die ckp ngan aku. die mintak tukau duit 1k. GILO!!

aku ckp tadek. then 500.

sama mcm situasi TT die pegang depan mate aku, tp aku amek balik duit tu. aleh2 short RM300. berdarah tinge aku kene marah ngan bos. haha

aku terus fobia... kejadian berlaku tahun 2005..

hamboih kutuk arab bangsa takleh percaya, macam la mulayu tu mulia sangat dan boleh dipercaya :re:

oo...trick nak tengok duit ni rasanya dah lama kot..ex aku dulu orang arab yg tanya dia...dekat R&R mana tah aku dah lupa....penghujungnya arab tu yg kena maki dgn ex aku...

tak habis2 pendatang asing buat hal... tapi yg masuk tb tiap hari asyik2 DAP

donia donia

hamboih kutuk arab bangsa takleh percaya, macam la mulayu tu mulia sangat dan boleh dipercaya
...
cik.panda Post at 13-6-2011 00:06

Mulayu boleh lagi teruk - siap tipu sebangsa dan seagama lagi, tengok je lah penipu ni:

http://uncleseekers.blogspot.com/2011/02/mahaguru-dan-maha-penipu-apa-kaitan.html