CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

setelah bertahun-tahun aku SR, skrg ni aku plak nak komen.....

sebenarnya TT ni lelaki...tapi jenis yang agak lembut, lemah gemalai, n sopan santun...

hehe..tu jer...

ambik masa seminggu untuk khatam citer TT......sedih pulak mengenangkan nasib ida dgn anak2 dia yg masih kecik......menangis aku baca semalam, huhuhu.....Tak sangka, tahun 2013 pun masih ada lagi institusi kekeluargaan yang lintang pukang macam tu rupa.....

Kisah TT ni aku ambik iktibar sbb aku sayang family aku

Macam org gila aku beklog benang ni. Ngan aku2 skali emo.

Iols ada juga jiran suka gado laki bini,
Lepastu kalau jiran tu gado bini dia taknak masak. So yg laki tu dtg la bawak ayam bawak santan kat umah iols mintak tlg masakkan utk dia yg kebuluran. Yg bini dia pulak pepetang mesti dtg dlm kol 6 cmtu kt blakang umah iols tanya ada ke lebih2 kuih dgn air yg ayah iols minum. Kekdahnyaaa nak makan pree pepetanggg.

Kejadahnyaaaaaaaa :@

Jiran akak iols pulak pn saiko, time org nyidai baju laki dia muncul la pakai sua pendek lepastu dok lepak dpn garaj. Da la sua pendek, nampak la prmukaan bebird dia. Tidakkkkkkk!!!!

Tahniah la tt. Antara benang paling lama dlm ni hehehehehe. Emo iols baca ok. Start kol 10 malam abis kol 3 pgi esok tu smbung smpai ptg bru selesai 200++ ms. Takde apdet dah ke hihihi:Q:Q:Q

Rate

1

TT

Bila aku baca citer ko nih..walopun tak habis merempit sbb panjang benor. ..apa yg aku leh ckp..
Mak bapak kita serupaaaa....terlalu baik hati dengan org
Habis semua nak dilayan..nak ditolong

Rumah aku tu dah mcm rumah kebajikan..mtk derma..mtk tlg buat surau..mtk buat jln..anak nk masuk u mtk tlg...smpi nak gi rush umah ada maksiat pun bapak aku gak kena panggil. .

Penah bapak aku kena khianat dgn kwn baik dia yg dah berpuluh thn tp bapak aku tetap gak pegi umah org tu bila kenduri ke apa ke..jumpa di surau sembang..dia punya khianat smpi bapak aku hilang jawatan penting laa..tapi la ni kan allah byr cash..3 thn je dia dpt jawatan bapak aku tu pastu dia plak kena buang atas alasan tak amanah..bapak aku plak allah bagi rezeki lagi superb pastu walopun masa tu dia dah 50s..

Aku penah tanya mak aku..knp bapak baik sgt even mak pun..org ngata ke..org keji ke..mak hadap gak org tuh..dia kata ..kita buat baik je..kalo manusia tak balas baik pun takpe..allah akan balas..kalo org kenduri makpak aku leh bagi berguni2 beras gula dan benda2 lain..bab anak yatim jgn citerla..feveret pak aku menolong anak yatim nih..cina india ke..semua respek pak aku..sbb dia menolong tak kira bangsa dan agama..btw bapak aku chinese yek..

Dari kecik aku tgk makpak aku asik tolong org..lama2 benda tu jadi sebati dgn jiwa aku..kami adik beradik pun  cepat simpati dgn org..so tt. .ko patut bangga ada makpak camtu..hati mulia..biarlah kita susah sikit menolong org..nanti ada le rezeki lain allah bagi. . penah tgk cina dan india peluk2 bapak aku sebab tolong dorg masa susah..skrg dah senang..dorg tak lupa bapak aku...

Kalo ko dengan org melayu je..bapak aku universal baikhati nya. .masa kecik2 dulu aku pun tension tapi bila dah besar ni aku nampak rasa sendiri kepuasan hati mak bapak aku bila dpt menolong org..dan kebanyakkannya datanh semula cari makpak aku ucap terima kasih sbb tolong bantu dorg belajar smpi u..ada yg terus jd family walopun bangsa lain..mmg makbapak aku tu 1 msia sungguh! !

Rate

1

aiskrimpelangi posted on 24-11-2013 01:28 AM
Macam org gila aku beklog benang ni. Ngan aku2 skali emo.

Iols ada juga jiran suka gado laki bin ...

mak oii sampai begitu sekali,
tebalnya muka minta baki makanan..
next time kalau somi minah tu bawak ayam bawak santan,
korang kata aje, kawin lah lagi bang oii

faraway1 posted on 24-11-2013 07:45 PM
mak oii sampai begitu sekali,
tebalnya muka minta baki makanan..
next time kalau somi minah tu b ...

Haha aku ksian beliau nnt tkulat2 bg salam dkt belakang mmm tlg masak sekali boleh? Tau dah la dia dok gaduh ngn bini dia.

Follow Us
Benda ni pun berlaku kat famly aku..adik bradik aku smua da jauh2..tgl aku ,abg n mama je kat rumah..

Mama aku dr dlu smpi skg..asl org dtg cnpom dia bg duit...smpai naik muak tgk jiran2 dtg rupanya nak pinjam duit.. Pernh gak bgtaw mama knp bg pjam duit..dia bole x ckp apa2..

Ada 1hr tu..aku x dpt duit biasiswa lg  so aku mintak dgn mama aku..rm50 ingat nak beli bku rujukan..tp mama aku kta dia x da simpanan..so aku consdr la..mybe dia memang x da duit..tiba2 dlm hr yg sama ada jiran sblh rumah datangg borak2 lpas2 mama suh aku ambk duit rm50 kat beg duit dia...bg kat jiran aku 2..arhhhh aku terus rasa terkilan.,,kenpa dia sngup bg duit kat jiran 2..huhu sdangkn aku pun perlukn sangat duit 2..

masuk2 forum jumpa cerita paling panas...
tumpang post sebab mata tak larat baca..
esok mau sambung..

Aku baru masuk opis balik hari ni lepas seminggu cuti + demam 3hari lepas balik Kelantan lastweek.

Update pasal Kelantan, xde ape yg berkaitan pasal Imah-Amri pun sbb dorg xikut. Cuma dapat goodnews sbb anak ke3 Imah-Amri punya result UPSR 5A. Mudah2an anak2 dia jadi insan berguna dan ubah nasib keluarga. Amin.

Tapi, walaubagaimanapun... Ada sumting jugak jadi masa kat Kelantan. Ni bkn bab jiran la. Bab keluarga. Yg buat aku meletup kebabom marahkan mak/pak sedara aku. Hm.. Tp bab ni aku xnk cerita jauh. Nnt kena ban dgn mod sbb off topik.

Bila baca reply2 korg kat sini, aku rasa mcm ada misskomunikesyen pulak. Hehehe. Aku sebenarnya xde masalah pun dgn sikap bantu membantu mak ayah aku. In fact aku bersyukur, bangga ada mak ayah yg baik hati. Yg isunya, jiran2 yg xreti hormat privasi org. Dorg 5-6 famly bukan semua org susah. Ada tu sengaja pun lepas anak2 main kat rumah aku sbb xnk rumah dorg sepah.

Rate

1

LaksamanaSunan posted on 25-11-2013 12:36 PM
Aku baru masuk opis balik hari ni lepas seminggu cuti + demam 3hari lepas balik Kelantan lastweek. : ...

pasal yang sanding ramai-ramai tu ke? sila cerita. kalu tak iols potong -200

prettyuglybabe posted on 25-11-2013 11:27 PM
pasal yang sanding ramai-ramai tu ke? sila cerita. kalu tak iols potong -200

-200 tu point aku utk setahun. Jenuh mengomen tolong jgn cantas.

Yela. Arakian bermula la satu kisah. Perjalanan aku ke Kelantan mulanya lancar aje. Paksu aku sewa satu van, pakcik aku drive. Pastu disertai lagi 3biji kete. Kete aku, abg aku dgn paklang aku. Penang-Kelantan korg paham2 jela, kena lalu Gerik. Route yg setau aku malam2 kete biasa xmau lalu punya. Sbb selalu gajah lepak tgh jalan. Ayah aku baru kuar hospital. Jadinya dia xikut ke Kelantan. Akak dgn akak ipar aku jaga kat kampung. Abg aku bawak pengantin iaitu paksu aku. Aku pulak bawak org rumah, mak dgn tok aku. Van dipenuhi dgn mak2 menakan, pak menakan, sepupu dll.

Hari pertama, sampai je Jeli hujan pun turun. Maksu aku ni org Tanah Merah. Kalau ke Kota Bharu nak dekat sejam kot. Klau ada org Klantan kat sini sila betulkan klau aku salah. Huhu, selamat paksu aku nikah, esoknya majlis sanding. 2hari hujan xberenti2 tau. Mmg xdinafikan ler sedikit sebanyak susah jugak majlis2 dgn perjalanan jauh mcm ni dlm keadaan hujan. Tapi takdir Allah, sapelah kita nak pertikaikan.

Yg menjadi kehangatannya, kami cuti 3hari je. Isnin, Selasa, Rabu. Selasa tu, majlis sanding mula lambat. Lepas Zohor dlm kul 230ptg baru mula. Habis semua pkul 4lebih, aku ingat nak gerak terus balik Penang sbb kalau lewat nnt malam bahaya nak lalu Gerik tu. Musim hujan tambah kabus tebal. Tapi rupa2nya, pak dgn mak menakan aku dah plan nak pi wakaf che yeh dekat2 dgn Kota Bharu. Bila dgr tu, aku bincang dgn mak aku. Mak, org rasa kita xpayah la pegi sana. Pejalanan makan masa dgn hujan, jem nk ke pekan. Nnt nak lalu Gerik tgh2 mlm org risau, bahaya. Kita bukan sebuah kete, byk buah, besar risiko. Kalau nak pegi wakaf che yeh, kita tido semalam lagi kat sini. Esok dh siang baru gerak.

Mak aku ckp xboleh gerak esok. Sbb makcik aku pagi esok ada interview gomen. Ok finelah, kalau mcmtu aku kata, kita xpayah pegi wakaf che yeh. Gerak skrg sementara siang. Mak aku pun okay. Dia pegi bincang dgn paklang n mak2 menakan aku yg lain. Rupa2nya, semua tarik muka masam. Masing2 kemaruk nau nak ke wakaf che yeh. Last2 mak aku xdaya nk bangkang kehendak adik2 dia yg ramai tu. Pegi la kami semua. Aku mmg dh mnyirap. Sbb aku risau keselamatan semua.

Pkul 6 lebih kami sampai kat wakaf che yeh. Mmg belum bukak lg la. Dgn hujan lg, sunyi je. Dah la xtau jalan, ikut signboard je dgn waze. Kesana xkena, kesini xkena, ehhh.... Ayah aku mmg dari awal xbg kami melencong. Dia pesan, selesai je majlis terus balik. Aku mmg menyirappp sgt2 sbb aku rasa aku stuck kat sana sia2, buang masa. Panas hati aku dh xterbendung, terkeluar amukan aku. Aku bentak, BOLEH TAK KITA BALIK SEKARANG?! IKUT DORG NI MEREPEK. MCM XDA OTAK. Terus aku potong abg aku kat depan pastu aku kuar drpd situ. Niat nak cari masjid, lepas maghrib aku nak terus chow. Tok dgn mak aku diam xterkata. Tok aku mmg xpernah tgok aku marah. Takut dia. Terus mak aku call adik2 dia bgtau aku da mngamuk, ajak semua balik. Mana yg xnak balik tu tinggal je dah kemaruk sgt nak ke wakaf che yeh.

Alih2, lepas isyak semua dh kumpul sebelah kete aku. Tapi pak2 menakan aku semua muka xpuas hati. Aku peduli ape. Yg aku risau pejalanan balik ni. Lebih kurang kul 1030, kami smpai di Jeli. Hujan renyai2, jalan licin, masuk je jalan Jeli-Gerik kabus tebal. Mmg betul2 adventure mlm tu. Lori treler banyak gila. Paklang aku terbabas dlm kabus tebal, lagi sejengkal nak kena divider jalan. Pakcik aku drive van, sampai dh terlelap2 sbb letih. Abg aku pulak nyaris nak langgar sekawanan lembu kat jalan gelap dlm area Baling. Aku pulak nasib baik xfollow rapat abg aku masa dia brek emergency tu. Klau tidak mmg kena jugak. Tapi, lepas semua tu alhamdulillah kul 3pagi ktorg semua selamat sampai. Nasib baik gerak awal lepas isyak. Kalau gerak lepas shopping, mmg badan lg flat nak drive. Balik dari Kelantan tu, aku sambung pulak drive ke Seremban. Lepas hantar mak ayah aku, aku drive lg balik rumah aku kat Shah Alam. Gilaaa. Mmg tobat aku xmau dah follow pak dgn mak menakan aku. Kesan drpd insiden2 Gerik mlm tu, kami rata2 demam.

Ni pun aku tgh blur2 lg sbb demam. Cerita pun byk merapu dah. Xtau korg paham ke x. Aku pesan kat korg, jgn la sesekali drive kat jalan Gerik tu mlm2 buta dgn hujan. Sgt2 bahaya. Tapi masa berenti rehat jap kat tgh2 hutan kat puncak banjaran titiwangsa tu, mmg sejuk giler la. Lg sejuk drpd kemren highlend. Situ je seronok. Lain2 disaster.

Rate

1

Yang bab sanding2 ramai2 tu, dh selesai dh. Mmg paksu aku tarik diri sepenuhnya. Kenduri kazen aku Sabtu lepas pun aku adik beradik xpegi. Masa kami balik hari tu, makdak aku mana ada cakap apa. Depan2 kan, mana berani.

LaksamanaSunan posted on 26-11-2013 01:56 AM
-200 tu point aku utk setahun. Jenuh mengomen  tolong jgn cantas.

Yela. Ar ...

haha...aku dengar ceta ko ni pun boleh rasa nak demam sama...aku kalau nak jalan ramai2 ni biar adik beradik je..masuk sedara mara semua mmg tak payah la..jalan ramai2 besala..byk pe'el masing2 ko nak kene hadap.

finally done...2 ari bce smpi abes
xsgka ad lg org perangai pesen mcm si amri n imah ni..

da baek dgn org, org pijak kepala kita blek..
buat baik berpada2..

baru setel baca pas terjumpe cerita pasal jiran ni.. mmg layan sampaikan 2hari baca baru khatam.. cerita yang menarik.. takde bahasa2 singkatan sms.. penuh emosi laksamana.. mak ayah ko mcm mak ayah aku.. rumah kite pun same corner lot tmpt org buat openhouz.. tp xkisah semua tu coz deolz semua ok.. yg makteh ko tu mcm mane lak die bole jadi ok tu.. ade pape cerita menghayat hati ke.. anak2 imah amri ade add ko kat fb ke..

akula203 posted on 25-6-2011 01:38 AM
errr....masalah org baik dipergunakan oleh biawak hidup...errrr...mmg takkan selesai masalah kalau b ...

Good i like this briliant idea

selame ni sr je . tp mmg best cite tt . slalu tertunggu2 tt update .

Baca intro dah emo.

nak share gak cite jiran ni...
jiran aku profesional laki bini...x de anak ...laki baran nak mampus, klu marah kt bini satu taman blh dengar.
bini gaji berpuluh ribu...selalu seminar keliling dunia tapi dgn laki nampak takut2...isteri solehah kunun...
Kami jiran2 dah tau perangai laki tapi mengenangkan bini dia x sampai hati nak pulaukan...
pernah bergaduh melalak marahkan bini di perkarangan rumh, bila ada jiran dtg tegur tau plak bengang...klu x nak org tau gaduhlah dlm rumah..bukn ada sape2 pun,awak berdua je,
ada hikmah Allah x bg diaorg ank pd hal kaya raya, normal...takut ada anak terencat perkembangan sbb kena dgr mak dia di maki tiap hari..

awanputih posted on 10-12-2013 10:23 AM
nak share gak cite jiran ni...
jiran aku profesional laki bini...x de anak ...laki baran nak mampus ...

elok call polis time dia tengah terjerit2 marah kan bini..

bila polis datang, dia akan aware yg orang keliling yg panggil polis..so meby dia akan lebih berhemah time nak marah bini

or meby juga dia akan tutup mulut bini ngan kain sebelum dia debik