CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

Asal keturunan: the blacklist is out there( pg. 7, 9 n 10(updated)TERKINI

bernyawa balik thread nih.. bagus

saya pulak, [belah emak] datuk org Banjar & nenek pulak half mami penang

belah ayah pulak, nenek saya berdarah cina...memang pengasas keturunan dia ialah seorang ulama' dari Yunan (abdul rahim namanya)
Datuk pulak memang asal Terengganu (adakah org melayu di terengganu benar2 asal dari t'ganu? )

entah macam mana keturunan dia boleh ter'campak' ke Terengganu...saya pon tak tahu... in fact kami siap ada carta family tree lagik ...hehe
setiap famili patut ada carta ni...ia mcm satu khazanah berharga

ff:terima kasih pada yg menaikkan semula thread ni

kewujudan keturunan aku kt malaya ni sama je kaedahnye cuma berasal dr 2 negara yg berbeza je....

belah mak;
atok & nenek berbangsa cina. masing2 asal dr canton china. dtg tanah melayu masa kecik ikut mak bapak masing2 (moyang aku).

belah bapak;
atok & nenek berbangsa jawa. asal dr tanah jawa indonesia. dtg tanah melayu masa kecik sbb ikut mak bapak masing2 berhijrah (moyang aku)....

so, aku 50% jawa, 50% cina..... second generation kt malaya..... rupa aku mmg mcm org melayu.... kulit pn tak berapa cerah sgt.... org takkan pecaya aku ade keturunan cina..... kami 4 beradik, cuma yg lelaki shj yg rupa ikut keturunan mak... sorang very chineese look & sorang lg equal tp menuju kearah chineese look.....

bila di tgk2 balik keturunan aku.... mcm belajar alam & manusia plak.... dlm sejarah kn kita blaja, org china dtg malaya kebanyakkan dok kat perak, keje lombong bijih timah & org jawa yg dtg malaya pulak keje kt ladang2..... same thing happened to my moyang.....

utk tentukan bangsa kita ikut bangsa bapak kan??? tp kalau ade setengah tu bapak dia bangsa macam2 cth, india + melayu + bugis + iran etc2 ..... nk kira bangsa apa ek.....

What抯 in a name? A lot more than you抎 think. You抳e got your history, geography, anthropology, etymology and finally

Rate

1

liyana306 This user has been deleted
Ehhh, ramai betul yang mix dengan keturunan Melayu Patanni (Siam).
Korang semua ni orang Kelantan ker?

Semenanjung Malaysia ini merupakan tempat mcm2 bangsa datang berhijrah. Macam USA zaman dulu2 plak.

Ikut teori, nagara mcm Malaysia ini akan melahirkan cerdik2 pandai kerana kepala hotak orang2 yang mix blood ini lebih bijaksana daripada orang yang kahwin satu keturunan sahaja.

Tapi darisegi kecantikan paras rupa, orang Melayu Jakarta adalah yang paling lawa. Kalah orang kita.

[ Last edited by liyana306 at 1-9-2005 06:52 PM ]

Rate

1

Originally posted by HangPC2 at 23-12-2004 08:45 AM

banyak orang yg kat indon yg berketurunan diraja atau pembesar melarikan diri ke tanah melayu....

betul ni.. belah my mom chinese ler, my grandpa came from China katanya..dia kata family kaya tapi adik beradik semua gadoh pasal harta tu dia lari dtg msia ehehhe.. then my dad punya keturunan pun sama la..datang dari indonesia belah mana tak tau..tapi keturunan raja, adik beradik gadoh pasal harta, tu pasal lari dtg msia..tu pasal miskin ehehe tu kalu nak tau tanjung malim dibuka oleh moyang saya la kott ..ini my dad citerr.. itu pasal org tgk saya ingat saya indonesian :love: lagi satu nama i start ngan puty/puti..if ada sesiapa nama start gitu, mana tau kita sedara :cak:

[ Last edited by MzDiNa at 12-11-2005 08:13 PM ]

Rate

1

Follow Us
Wow! Macam2 keturunan ada di Malaysia ni!

Kita punya:

Sebelah arwah bapa tak tahu tapi mereka berasal dari Sungai Baru, Mesjid Tanah, Melaka. Bapa dikira cerah orangnya seolah2 Cina. Mengikut cerita masa Jepun baru2 masuk, bapa di kurung tak dibenarkan keluar rumah...takut2 diangap salah identiti....

Sebelah arwah emak pula. Ia dari Alor Gajah, Melaka.
Datuk = Jawa(bapa) + Cina(emak, entah2 keturunan Hang Lipo heheh!)
Nenek = Minangkabau sebab kita adik-beradik semua ada Suku = Suku Anak Melaka Limau Perut. Dah buat family tree hingga 8-9 generasi.

Rupa macam mana pulak ye?
Masa di sekolah dulu biasa gak kekawan baru cakap Cina. Masa di UK belajar orang sangka Vietnamese (maklumlah zaman Vietnam War). Bila dah kerja ada juka orang bilang the Chinese girl with a Malay name(Name plaque ada diatas meja).

Gitulah

Rate

1

yang naza tau

ayah: siam+india

mummy: cina+arab

aku: ayah+mummy

bnyk predict org buat...awak cina? awak india? awak jepun? tapi ngape hidung awak mancung?

Rate

1

Originally posted by bug_vengeance at 14-12-2004 04:18 PM
^
pewitt awak pompuan ke ? kalau ye,bleh saya ngorat hehe

keluarga bapa saya berketurunan raja di banjar
moyang belah bapak saya ade gelaran raden
keluarga mak saya pula ade asal usul dari ke ...

ko nie betul2 keturunan org terer silat nie, tak silap aku, org kerinchi yg belajar silat tahap tertinggi bleh jadi harimau, but some say org mendailing....

adi putra?? macam pernah dgr nama tuhhh

bug_vengeance This user has been deleted
^
wallahualam tuah_r
tp aku mmg takde mewarisi sebarang ilmu silat

adi putra tu plak adalah guru hang tuah dlm hikayat melaka
part tu aku saje2 je tambah,gurau2 ngan si jenna tu
kihkih :bgrin:

lama dah post aku tu eh
almost 1 year ago :lol

seribulan!!...idup lagi thread nii..sejak 2003....topik ni menarik tapi tiada  menolong seseorang kalau nak mencari yang satu keturunan denganya...alangkah baik kalau dibuat group keturunan...maksud nya sub tittle...e.g keturunan melayu + siam atau melayu + arab dll. maka barulah seseorang itu boleh menjejak suku keturunan dia manalah tau ada suku sakat dia kat dalam nii...

p/s : ask moderator to do it...

Rate

1

JerryJemima
saya pulak, [belah emak] datuk org Banjar & nenek pulak half mami penang

belah ayah pulak, nenek saya berdarah cina...memang pengasas keturunan dia ialah seorang ulama' dari Yunan (abdul rahim namanya)
Datuk pulak memang asal Terengganu (adakah org melayu di terengganu benar2 asal dari t'ganu? )

entah macam mana keturunan dia boleh ter'campak' ke Terengganu...saya pon tak tahu... in fact kami siap ada carta family tree lagik ...hehe

jagung_manis
belah mak;
atok & nenek berbangsa cina. masing2 asal dr canton china. dtg tanah melayu masa kecik ikut mak bapak masing2 (moyang aku).

belah bapak;
atok & nenek berbangsa jawa. asal dr tanah jawa indonesia. dtg tanah melayu masa kecik sbb ikut mak bapak masing2 berhijrah (moyang aku)....

so, aku 50% jawa, 50% cina..... second generation kt malaya..... rupa aku mmg mcm org melayu.... kulit pn tak berapa cerah sgt.... org takkan pecaya aku ade keturunan cina..... kami 4 beradik, cuma yg lelaki shj yg rupa ikut keturunan mak... sorang very chineese look & sorang lg equal tp menuju kearah chineese look.....

MzDiNa
belah my mom chinese ler, my grandpa came from China katanya..dia kata family kaya tapi adik beradik semua gadoh pasal harta tu dia lari dtg msia ehehhe.. then my dad punya keturunan pun sama la..datang dari indonesia belah mana tak tau..tapi keturunan raja, adik beradik gadoh pasal harta, tu pasal lari dtg msia..tu pasal miskin ehehe tu kalu nak tau tanjung malim dibuka oleh moyang saya la kott ..ini my dad citerr.. itu pasal org tgk saya ingat saya indonesian  lagi satu nama i start ngan puty/puti..if ada sesiapa nama start gitu, mana tau kita sedara

hamizao
Sebelah arwah bapa tak tahu tapi mereka berasal dari Sungai Baru, Mesjid Tanah, Melaka. Bapa dikira cerah orangnya seolah2 Cina. Mengikut cerita masa Jepun baru2 masuk, bapa di kurung tak dibenarkan keluar rumah...takut2 diangap salah identiti....

Sebelah arwah emak pula. Ia dari Alor Gajah, Melaka.
Datuk = Jawa(bapa) + Cina(emak, entah2 keturunan Hang Lipo heheh!)
Nenek = Minangkabau sebab kita adik-beradik semua ada Suku = Suku Anak Melaka Limau Perut. Dah buat family tree hingga 8-9 generasi.

Rupa macam mana pulak ye?
Masa di sekolah dulu biasa gak kekawan baru cakap Cina. Masa di UK belajar orang sangka Vietnamese (maklumlah zaman Vietnam War). Bila dah kerja ada juka orang bilang the Chinese girl with a Malay name(Name plaque ada diatas meja).

nazadiyah
ayah: siam+india

mummy: cina+arab

aku: ayah+mummy

bnyk predict org buat...awak cina? awak india? awak jepun? tapi ngape hidung awak mancung?

Rate

1

dulu masa jepun datang ramai anak dara jadi habuan....jadik agak2 ada tak keturunan melayu dicelup jepun...jarang terdengar di sini..:cak:

jepun rogol pastuh bunuh kot

aku lak keturunan ABANG..ayah aku melayu swk,mak cina & melanau...tp more look like chinese.tp,org kata..ni org yg kata..muka aku mcm bae yong jung..korea lah....hehe,org kata lah..bkn aku kata..

Rate

1

wow,memang semua kat sini campur habis dah

ok,me pulak..

dad's side: atuk-bugis + arab (from yemen i think..)-masa my dad pergi haji,siap kena peluk by this pak arab coz ingat
                  sedara dier
                  nenek-bajau

mum's side: atuk-banjar from banjarmasin (mum cakap moyang lari kat sini coz ader rampasan kuasa kat tempat dier)
                   nenek-asal from brunei

me: ramai orang ingat anak cina.pernah sekali jalan2 ngan my auntie sedara yang lama tak nampak siap tanya anak cina mana dier bawak..my auntie hitam manis orangnye..:bgrin:

Rate

1

enggak apa sih..kok nya..kita ni satu rumpun dong..

Originally posted by seribulan at 4-7-2003 10:37 PM
Aku ni belah mak keturunan pagar ruyung...keturunan Megat Terawis...
Lepas tu onyang belah bapa aku orang Pattani...
begitulah sejarahnya...

Ipar aku ada yang darah Chinese, Cindian, Rawa, Boy ...

dari tok dgn nenek aku...
tang pagar ruyung....samer.
tang megat terawis....tak samer.
tapi ada campur dgn bugis sket.
kalau nak ikutkan sejarah keturunan aku dulu2x, directly dari bukit tinggi.

Rate

1

My keturunan sebelah my mom, keraton Jawa/ Dutch  plus melayu  ..... my dad pulak pure senaling minang .... tp generasi baru dah mix macam2 ada....

Rate

1

lebih kurang aku ni
sebelah mak aku, belanda + jawa
moyang aku dulu orang belanda
tengok mak mak sedara aku mata semua kaler hazel
jeles lak mata aku tak camtu..
kulit putih putih

seblah bapak aku lak, india + minang
sepupu sepapat seblah pak aku kulit semua gelap gelap..
kitorang adek badek je semua cerah cerah..

pastu aku pon ade rupa cina cume mata tak sepet
muahaha
kulit cerah ikut seblah mak..
mata besar nih ikut seblah bapak..

Rate

1