CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

As salam semua. Salam perkenala.

Selama ini saya sekadar SR di sini. Cuma kali ini saya berasa t ...
humairaqadri Post at 21-6-2011 21:13

hehehe. . . Kalau la tok berlagak bace nih! Mau berpuluh bakul lagi la bebel dia tu. . .

Ops. . . Sya hnya membaca dan menilai saje. X penah kenal or belahkan sape2

bkn sb free...tapi x leh pk kalu aku kenakan bayaran..
agaknyalah..brp bayaran yg munasabah?
nnti hearts dan lelain kutuk2 aku sb kenakan bayaran plk...
kalu kutuk sb lain x pa..
ciklahcute Post at 3-11-2011 21:20

kehkehkeh.... sebenar isu tetapkan bayaran tu takde masalah.... dah puas aku berbahas dalam mana2 forum tentang isu bayaran nihh... cuma jgn laa kenakan bayaran yang melampau-lampau.... dalam agama pun, perhidmatan atau jual barang tak boleh untung 100%... 30%-50% pun ok dahh... dah ada untung pun....

Post Last Edit by ciklahcute at 7-11-2011 07:30

kismis...
aku dah buat istikharah...
aku tanya sdri kenapa ko kuarkan pendapat ko yang kat atas tu...
ko tahu hasilnya apa?
ko menganying(bahasa org kelate)
tafsirannya lebihkurang menganjing atau mengejek...

p/s...jgn suu dzon kalu x tau apa yg dalam hati org..

kismis...
aku dah buat istikharah...
aku tanya sdri kenapa ko kuarkan pendapat ko yang kat atas tu ...
ciklahcute Post at 7-11-2011 07:27

pasai pa yg kena buat solat istikharah semata nak tahu apa niat aku ciklah?
tanya je direct, lagi senang.. PM pun ok..
confirm aku akan cakap sejujur hati aku
lagipulak obviously mmg ayat aku tu ada unsur menganjing, tak perlu
buat solat istikharah kut, boleh tau.. ahakk

So dah mengaku termenganying ni, aku mintak maaf la kat ko ciklah..

Dulu kan ada kisah sahabat ubat orang kena gigit ular, dapat hadiah seekor kambing. Le ni mungkin sama dengan nilai RM500. Tapi itu bukan dia yg mintak, keluarga peseakit yg hadiah. Tak silap pesakit tu ketua kampung. Dalam hal ni pesakit pun kena menghargai usaha yg dibuat oleh perawat, jangan la setakat RM5-10 je.
Bila tak ditetapkan harga, pesakit ambik peluang. Bila ditetapkan harga, perawat ambik peluang. Kadang2 tu yuran pendaftaran sampai RM80. Lepas tu pesakit disuruh beli macam2, air zam2, kismis & yg tak berkenaan. Perawat kena bagi personal touch, bukan satu air doa boleh pukul rata semua penyakit mengikut ghalibnya.

Bukan marah bila tengok perawat pakai vellfire ke apa, tapi jangan lah disebabkan nak bayar kenderaan, pesakit di kenakan macam2 bayaran. Sebenarnya pun, apa perlu kepada yuran pendaftaran?

Bukan marah bila tengok perawat pakai vellfire ke apa, tapi jangan lah disebabkan nak bayar kenderaan, pesakit di kenakan macam2 bayaran. Sebenarnya pun, apa perlu kepada yuran pendaftaran?
tokki1 Post at 11-11-2011 09:00
WAWWWWWWWWW

Sebab nak jadikan mata pencarian, kemewahan dan cover cost kehidupan dan operasi kot.......

Follow Us
yuran pendaftaran untuk apa??? kalau untuk join belajar tu biasanya mmg ada yuran pendaftaran....

Reply 506# hantukiller

huhuhuh wow... bro pun leh lah pakai vellfire tuh huhuhu.... ada nafsu?...

pendaftaran kat klinik pun mostly free... ospital2 je biase buat register2 nie.....nie nak jumpe perawat ada caj pendaftaran....dahsyat!.....

tp memang biasa dgr...biase yg si jumpe perawat2, diaorg mintak beli kismis,air itu ini, cd, mcm2 lagi...... trend skrg kot....

yuran pendaftaran untuk simpan maklumat pesakit..lain kali datang, ada dah rekod segala maklumatnya seperti tanda2, ubat2 yang diberi, air doa berapa botol dah beli, kismis berapa kotak, cd berapa keping, jumlah bayaran yg telah dikenakan sebelum ini..lain kali kalau datang semula, cek kat situ je lah dah berapa pesakit bayar..kalau perlu ubah ubat, mungkin boleh masukkan maklumat kali ni kena ubah ubat..kali ketiga datang, mungkin ustaz kena wat rawatan kat umah lak..{:4_193:}..ada tak diorang buat macam ni??

sebenarnye bayaran ni bergantung pada berat ringan nye penyakit yg dialami, kalau setakat di ganggu jin jalanan saja tak la kenakan caj mahal rm 20.00 -rm 30.00 je kalau kes berat kena buat orang, kena santau, buang saka mahal la sebab ianye bukan siap sekali bacaan (ayat quran) silap silap nanti hantu yg merasuk tu baham kita balik, kalau Dr biasa senang je,
buat rawatan dan beri ubat dah selesai, rawatan alternatif ni risiko nye tinggi, kalau hantu tu sebat kite tengah mcm mane, jadi berpatututan le kalau kena caj mahal sikit. aku ada satu kes orang tu dah puas berubat sana sini, jumpa  Dr biasa, Dr pakar, smua tak Ok duit dah beribu ringgit habis, las last datang kat aku , malam tu sekali bacaan je dlm 1jam setengah, dengan izin Allah dia sembuh sampai sekarang, aku caj dia RM200-00 je patut tak.

ko perawat rupenye.... ok laa tuhh... terpulang pada perawat nak charge berape... kalau pesakit dah bersetuju.... ok jerr.... jgn nanti esok2 pesakit tabur cerita pasal perawat kat dalam mana2 forum sudah.... dua2 pun ikhlas yerr tak....

Reply 510# seluanglaut

aku ada satu kes orang tu dah puas berubat sana sini, jumpa  Dr biasa, Dr pakar, smua tak Ok duit dah beribu ringgit habis, las last datang kat aku , malam tu sekali bacaan je dlm 1jam setengah, dengan izin Allah dia sembuh sampai sekarang, aku caj dia RM200-00 je patut tak.

kalau caj RM200 gerenti baik tak apa le jugak....tapi kalau caj RM200, tiga hari pastu sakit sedikit demi sedikit datang balik mcmana?...kalau ada perawat caj beratus-ratus selepas dah di sahkan baik, saya rasa pesakit tak kisah.....tapi masa caj tu, kita tak tau samada penyakit tu dah betul-betul pergi.....

Seminar anjuran Jais baru2 ini, ketika sesi soal jawab selepas pembentangan kertas kerja Tuan Guru ustaz Ismail Kamus, Bolehkah pusat rawatan/ perawat mengena CAJ rm atau dinar ?
Jawapan tuan guru.. dengan muka serius - Rawat aje la yg sebuk2 nak caj kenape ?

Reply  humairaqadri

Tok Belagak Darul SAKA kot nye.... aku pernah berubat dengan dia ni. tapi  ...
warisputerijawa Post at 22-6-2011 14:32
yeap.... Tok Belagak mengubat org kena santau free sahaja..... jika nak derma, selalunya dia akan suggest mana2 rumah anak yatim. buang saka rasa dlm RM30 sahaja tanpa perlu rawatan susulan.

Kalau ada bayaran ada resit tak...?

malam tu sekali bacaan je dlm 1jam setengah, dengan izin Allah dia sembuh sampai sekarang, aku caj dia RM200-00 je patut tak.
seluanglaut Post at 11-11-2011 18:26
TAK PATUTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!

Dah alang alang caj tu, caj le RM200,000.00! muai sikit hehe

yeap.... Tok Belagak mengubat org kena santau free sahaja..... jika nak derma, selalunya dia akan su ...
Acong Post at 12-11-2011 02:51
Buang saka dia caj RM130.00

Buang saka dia caj RM130.00
hantukiller Post at 14-11-2011 11:50

HK pernah try call ke? hikhik...

HK pernah try call ke? hikhik...
abas8888 Post at 14-11-2011 12:51
Dia dah beritau lama dah... kat blog

Reply 512# jazaa

doktor pakar pun kalo sakit kronik dia x boleh bagi gerenti pulih , kalau kita gerenti maksudnya kita dah takbur dan menggangapkan ketentuan itu ditangan dan atas usaha makhluk,contoh semalam kakak mak mertua meninggal akibat kanser payudara , walaupun dah keluar banyak duit buat kimo lah dan macam macam usaha...
sekadar pendapat
wallahualam