CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeluwi

KENAPA ORANG SELALU BERPANDANGAN NEGATIF TTG MLM?

MLM berkait rapat dgn skim ponzi...melayu tipu melayu...ada unsur2 yahudi dan nasrani dlm semua MLM...

Reply 1# jeluwi

betul!! saya sokong 200%

Reply 379# moshimaro

kalau die org teratas, mesti die pernah jadi org bawah jugak kan?? mane de biz yg join terus jd org atas.. betul x? die dah rasa perit getir biz baru die berjaya.. betul x?

fuh..lama betul tak jenguk benang ni.

2 hari lepas upline aku hantar SMS tanya khabar. ada gak dia tanya bila nak jumpa nak dengar kisah aku pergi Haji baru2 ni. nak dengar konon...padahal nak suruh aku 'kerja'.

semasa event kat hotel JW Marriot, Putrajaya tahun lepas diorang kata aku tak high. aku cakap kat diorang aku tengah high nak pergi Makkah je time tu. terdiam diorang haha.

bisnes MLM ni memang btol menipu ke? byk je masuk dalam paper...?
musykil gak aku... byk btol aku dapat flyers tentang bisnes MLM yg macam2 dalam peti surat...
diaorg tu semua betul berjaya ker...?

bisnes MLM ni memang btol menipu ke? byk je masuk dalam paper...?
musykil gak aku... byk btol aku d ...
girlphg Post at 6-2-2012 15:41

kebanyakan diorang memang nk tunjuk kemewahan diorang.. pakai kete besar2, rumah besar2 pastu g melancong.. nak bagi org lain jd downline diorang.. dan kebanyakan orang memang terpedaya dengan kemewahan diorang.. hahaha..

kalau nak buat jugak, pastikan ada syariah compliance.. baru boleh join..

Follow Us
Post Last Edit by tuna_sandwic at 15-2-2012 10:13

dua tiga hari ni diburu oleh orang2 ecosway

cara pengenalan diorang: dapatkan FREE butik dgn pelbagai produk bernilai RM500 ribu

wow! FREE!
mesti mata terbuntang2 kan?
memandangkan tuna dah byk pengalaman dalam bidang MLM, Skim Cepat Kaya, Tolong Worang Tipu Worang, oleh itu secara rambang dan boleh agak ni adalah eCosway yg sedang galak dok cari orang.
Tapi disebabkan tak pernah lagi kena kecek dgn diorang, tuna sajer nak try apa cara diorang nak borak dan torak kpd 'orang yg berminat benda FREE' macam tuna ni...

benda pertama yg tuna perasan ia adalah MLM ialah ayat2 power yg dilafazkan:
1. perkataan FREE ditekankan
2. "ni peluang untuk orang Melayu - untuk jadi pioneer"
3. "kerajaan dah bagi peluang melalui pelbagai pinjaman, orang cina dah banyak amik tetapi sayangnya orang melayu ni pemalas tak nak amik" - berapi je dengar, padahal yg menelepon aku tu sebijik sebijon cakap melayu takde slang omputih atau slang cina pun
4. "u tak perlu keluar modal, u cuma perlu cari 4 orang, nanti 4 orang daftar bawah u, pastu yg 4 orang tu cari lagi 4 orang, pastu yg bawah dia tu cari lagi 4 orang.... blablablabla" - errr... ni niaga barang ke niaga orang ke ni? dah leh masuk dalam kes pemerdagangan orang dah nih.
5. "bisnes ni bukan MLM tau... ia adalah bisnes Networking" - penafian dia terang2 di sini... bukan MLM... tapi Networking... ayat ni dulu2 tuna dah selalu kena dah...
6. "kalau awak tak percaya, awak datang kedai saya, kedai saya penuh dgn barang2 bernilai SETENGAH JUTA tau! semua dapat percuma" - orang2 MLM punya perangai akan berlagak jugak... kalau tak dapat tayang BMW ke mercedes ke, mesti nak tekan lif pasal nilai dia
7. "kalau awak tak percaya, kita ada bisnes di seluruh dunia. China, Brunei, Indonesia blablablablabla" - ni satu lagi perangai org MLM yg tak boleh nak dipisahkan. TAK SAH kalau tak sebut internasional... ayat ni dari zaman aku lepas grad aku dah dengar dah
8. "nanti awak akan dapat peluang melancong ke China tau. blablablabla" - fuhhhh.... dia tak tau aku gi melancong merata ke luar negara pakai duit sendiri tak perlu nak cari 4 orang bawah aku mcm dia buat tu... China tu dah mcm kampung halaman aku pegi sana mcm nak g shopping kat TESCO depan umah je... dan aku tau kat mana produk diorang amik...
9. "kalau awak berminat, boleh saya ajar amik pakej. Ada 2 pakej. SAtu yg rm5000, satu lagi yg RM7000. Alaa awak tak payah nak amik yg besar2 sbb dah dapat untung banyak kat 4 orang tu, awak amik yg RM5000 je mula2." - WTH!!! tadi kata FREE? ke aku salah dengar? yg modal RM5000 (LIMA RIBU) ni duit saidina ke duit betul ni?
10. "Awak tak nak ke kaya dengan mudah macam ni?" - ni ayat racun ni... sapa tak nak kayer woiii... tapi aku nak kaya kat akhirat jugak... kat dunia ni aku rasa dah cukup dah menipu orang masa zaman bodoh2 dulu... malu sangat pada diri sendiri masa tu

saja nak test diorang ni... nampaknya, sistem Networking telah kembali semula! gantinama kepada MLM yg digeruni hehehehehe

selamat lah ber eCosway yang FREE ye adik2 semua

akak tak mampu nak bayor rm5000 tu... nak cari 4 orang bawah kaki pun tak mampu... akak bizi ke luar negara amik stok... so maybe kepada adik2 yg jenis suka cari orang tu, boleh la terai bisnes ni dgn modal FREE bernilai RM5000... murah ke tu? sendiri punya duit, sendiri punya guna la kan...

dgn hai o ...marah yg tak padam! ada lagi ke usahawan-usahawan hai o yg berjaya ye.Ada sesiapa tahu apa ceritaa grup taipan 787.Fanatik sgt dgn nombor tu. Hidup atas rezeki Allah.

nasihat aku, jika nak masuk MLM..
kaji dulu bisnes plan dia...lulus syariah ke tak? ada tak ciri ...
Brutal Post at 17-8-2011 15:35

ni bunyi mcm score a ni. even ada panel syariah, tapi nak untung riban-riban sebulan masih bergantung kpd kemasukan keahlian baru. Aku guna utk anak aku jer score a nie, dulu ada la jugak pomot dgn org, tapi 2-3 kali aku pegi center die, modus operandi lebih kpd mencari downline... .. bye bye jerk la.

Tapi aku pelik la kata leader income 10k, 20k, 60k sifu punye income 500k sebulan. Company untung 15 juta sebulan, tak habis kasik bonus bulan nie.  lagik 15 juta bulan depan dah dtg. Tapi bila ada event yg perlu ahli2 score A hadir penuhkan dewan, awat kena bayar tiket pada sekian-sekian harga. Patut kalo dah untung byk mcm tu kasik free ajelah kan. Mesti sampai luar dewan penuh ahli dtg kasik sokongan. Berdesup sms aku dpt dari leader, ada event tu ada event nie tapi
kena bayar ticket sekian2 utk masuk. Tak kuasa aku nak layan.  Duit tu aku beli barang kecantikan lagik bagus.

dgn hai o ...marah yg tak padam! ada lagi ke usahawan-usahawan hai o yg berjaya ye.Ada sesiapa tahu  ...
vanilacup Post at 10-2-2012 08:19

aku tak tau la yg dah berjaya, tapi anak jiran sebelah mak aku rancak bisness hai o skrang nie. Die rancak area N.9. Dengar kata dia dah buat loan 20k tu.

dua tiga hari ni diburu oleh orang2 ecosway

cara pengenalan diorang: dapatkan FREE butik dgn pelb ...
tuna_sandwic Post at 9-2-2012 13:10

kalau tengok kat majalah.com ramai yg promote biz ecosway nie dgn macam2 tajuk. Aku pun pelik kenapa depa tak run jerk bisness  ecosway tu, kenapa nak carik org lain run the biznes.

Reply 407# tuna_sandwic

satu ulasan yang cukup padat dan menarik..dan semuanya memang betul....nape la diwujudkan ecosway ni...

Reply 411# meow_tompok

soklan yang bagus...

sebab nak kaya cepat la meow..

Reply  meow_tompok

soklan yang bagus...

sebab nak kaya cepat la meow..
Kamen_rider Post at 13-2-2012 00:32

Itu la bayangan angan-angan depa. Terus aku tak minat. Kita yg susah hari-hari kena jaga kedai, depa yg buat keje 1 kali jerk (recommend org) yg collect bonus TIAP-TIAP BULAN dari kedai kiter.

mmber aku siap tunjuk slip biznes lagi kt aku..tunjuk pic dia dok bertangkap gambar mesra dgn kete mewah..aku dh mls nk tgk..huhuh aku tau la biznez dia nie ok..tpi x yah la nk menunjuk ngan aku dh tu ayat dia yg las..jom la join..huhuhu  aku tumpang gembira je la lau dia senang..

ade member bagi 1 botol free jus Monavie....MLM gak ke ni...kat bangsar penuh banner dia sepanjang jalan..

Reply 415# Yna@shynee

slip bisnes? ke slip gaji...doakan jek diorang berjaya...aku pun ramai kawan MLM tegar ni..

Reply 416# faisyah

MLM tuh jugak kak....nothing new..

Reply  Yna@shynee

slip bisnes? ke slip gaji...doakan jek diorang berjaya...aku pun ramai kawan M ...
Kamen_rider Post at 2012/2/26 23:50

ha'ah...slip gaji.. ...tu la aku doakan dorang berjaya la...

Reply 416# faisyah

teringat kat kawan sy...masa dia nak jual, dah siap jadi member sumer, ade orang yg jual murah giler2 dari harga dia...dia komplen terasa macam kena ditindas...maklum ler baru nak mula, modal sikit so dia tak dapat beli banyak2 dan bagi harga murah macam orang tu...
sekarang dah tak promot monavie lepas sy suruh dia baca blog muaddib tuh...kesian jugak kat dia, sebab dia mmg minat berniaga tapi silap haluan...huhu...