CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Risau tentang masa depan (akibat disantau). Macam mana korang hadapi?

owh yea ke hdon...??...hdon tkenang..time2..muda-mudi dulu masa ngah solo...
thanx  ...
watever_0607 Post at 10-7-2011 22:53

errr......skrg pun hdon masih muda n solo....   biasa la time frust menonggeng putus cinta memang asik nak dengar lagu sedey jek....lebey2 lagi kalu kena pengasih...cam jadik org meroyan jek....per kata cik tt bela kucing dulu...bole gak dijadikan teman tu....

Reply 38# watever_0607

Aku pernah alami kejadian sihir, tapi situasi dan keadaan kita berbeza..aku hampir hilang segala2nye.
Tapi aku tak duduk diam je... gagahkan diri, aku anggap aku ni pahlawan yg cedera, so aku kena cari kekuatan untuk bangun balik.
Walaupun ambil masa yg lama aku yakin aku akan berjaya,,pasal aku berusaha kearah itu.
Aku anggap bila aku pulih,,aku dah kira menang. Ya akhirnya aku menang.,.kerana aku boleh keja dan sambung belajar lagi.
Malah aku rasa aku lebih gagah dari dulu...aku tau dia terus berusaha utk tidur kan aku, alhamdulillah akhirnye dia pun penat..
Disebalik kejadian ngeri tu ada keindahan di penghujungnye...alhamdulillah.
Yang pastinye kita jgn duduk diam, atau baring melayan atau mengesali nasib kita..pasal itu bukan nasib kita.
Tetapi kerana Kehendak orang kita mengalami nasib camtu. Kita berhak utuk bahagia, tapi org nak amik hak kita. Bahagia bukanye datang dgn sendiri...tapi perlu di cipta.
Ciptalah kebahagiaan selagi bernyawa..dan perangilah nasib tu, bukan di nikmati sampai mati.
Cuma pesan aku ko jgn duduk diam....teruskan usaha.

errr......skrg pun hdon masih muda n solo....   biasa la time frust menonggeng pu ...
hdon Post at 10-7-2011 23:10

owh yea ke?...ok la tu...muda lg...eheheh..tp muda2..pun nk jgk..teman nk bkasih sayang..yea x?..uhuuh...
pastu lg2..yg senior2(rambut putih)...lg la nak sayang2..manja2 gitu..lebih skit..ahhahha...uhuuhhuhu...

saye ade kucing..sblum ni de 2 ekor..tp sekor tu mmg saye sayang..sgt..sbb die manja..cm tuan die...
kucing pungut tu..badan besar..color cm comot2..so kin sbb tu kena buang kot..x cantik pun..

tp punye la manja..tu yg saye terpikat kat mot2...ehehehe..tp dh pass away..x smpai setahun bela..
yg lg sekor tu pun kucing pungut..tp garang..giler...x tau la..kin sbb anak yatim piatu...
suke gigit..org..saye nk manja2...pun die nk gigit jgk...psycho skit meow2..ni...

Post Last Edit by watever_0607 at 11-7-2011 00:02
Reply  watever_0607

Aku pernah alami kejadian sihir, tapi situasi dan keadaan kita berbeza..ak ...
Wakgun Post at 10-7-2011 23:32

Salam wakgun...

ya...wlpun situasi kite bbeza..tp lepas saye bc posting wakgun..bunyi nye cm same jek..ngan story saye..
hhmmm...saye x rs...yg saye ni kuat..tp sejak saye rs badan saye "sihat".. saye ambik..dlm 4 bulan..
nk bina semangat..tp tu bukan semangat pd saye..tp lebih pd mmberani kan..diri...

saye dlm proses makan diri sndiri..sbb byk dpendam kan...& byk jugak beban luar yg saye terpaksa tanggung..
punca dari family sndiri...saye dh byk baca buku2 motivasi..setiap buku tu slalu mnyatakan...kite
perlu luahkan masalah pd kwn2 terdekat or family.....dlm usaha saye utk.."mminta" p'tlg'n masa ni..
rupe2nye..org yg saye ingat ambik berat psl saye..jauhkan diri..(satu2nye family mmber yg dekat dgn saya)
so bile saye sedar..idup saye mcm ni rupenye..mmg bukan santau yg mmatahkan..semangat/jiwa..saye..
tp..bile saye tahu yg..xde ahli keluarga yg ambik berat tentang diri saye ni..

actions speaks louder than words...jd bile saye pk mcm ni..baru la saye..mberanikan diri utk jumpe
kaunselor....sbb kalu saye x lakukan ssuatu..saye akan stuck mcm ni smpai bile2..la kot..
tp sakit saye dtg balik..tu yg saye agak serabut..sbb susah nk move on/gerak..ke depan..bile mcm ni..
life kite mcm d PAUSE..dlm video..

utk pengetahuan wakgun..wlpun life saye..x brape happy sblum saye sakit..saye x pernah putus asa..
utk..mmbina life yg bahagia...utk diri saye...pe2..pun thanx wakgun..sbb saye rs..awak amat
faham situasi saye wlpun baru jek..post skali kat sini....

Sorry lah ya,

Tuan thread ni kena santau ke atau sakit jiwa? sorry again sebab setau saya orang kena santau dia muntah darah keluar mcm mcm barang bisa, pengsan pengsan ~

sorry again

Reply  watever_0607

Aku pernah alami kejadian sihir, tapi situasi dan keadaan kita berbeza..aku hampir hilang segala2nye.
Tapi aku tak duduk diam je... gagahkan diri, aku anggap aku ni pahlawan yg cedera, so aku kena cari kekuatan untuk bangun balik.
Walaupun ambil masa yg lama aku yakin aku akan berjaya,,pasal aku berusaha kearah itu.
Aku anggap bila aku pulih,,aku dah kira menang. Ya akhirnya aku menang.,.kerana aku boleh keja dan sambung belajar lagi.
Malah aku rasa aku lebih gagah dari dulu...aku tau dia terus berusaha utk tidur kan aku, alhamdulillah akhirnye dia pun penat..
Disebalik kejadian ngeri tu ada keindahan di penghujungnye...alhamdulillah.
Yang pastinye kita jgn duduk diam, atau baring melayan atau mengesali nasib kita..pasal itu bukan nasib kita.
Tetapi kerana Kehendak orang kita mengalami nasib camtu. Kita berhak utuk bahagia, tapi org nak amik hak kita. Bahagia bukanye datang dgn sendiri...tapi perlu di cipta.
Ciptalah kebahagiaan selagi bernyawa..dan perangilah nasib tu, bukan di nikmati sampai mati.
Cuma pesan aku ko jgn duduk diam....teruskan usaha.
Wakgun Post at 10-7-2011 23:32

Follow Us
owh yea ke?...ok la tu...muda lg...eheheh..tp muda2..pun nk jgk..teman nk bkasih sayang..yea x?. ...
watever_0607 Post at 10-7-2011 23:42

hehe...kadang2 kucing pun leh jadi teman di kala kesunyian...hdon pun penah ada byk kucing dulu...cantik sgt2...bulu panjang...tp skrg hdon da tak bela kucing da...sume kucing tinggal kt rumah abah hdon...hdon skrg maen ngan kucing pak cik hdon je....

Sorry lah ya,

Tuan thread ni kena santau ke atau sakit jiwa? sorry again sebab setau saya orang  ...
DARSITA Post at 11-7-2011 06:03

kena santau angin..yg keluar kaca bile tepuk2..tu...
sblum ni dh bukak thread..kisah sakit2..& simptom2...nye skali..
malas nk ulang2...story..same..tp kalu de sesape yg bminat..nak ulang tayang..
bleh je saye..story...sbb skrg pun blum sembuh btul...

tp jiwa mmg sakit yea..tu pun antara kesan2 bile..kena benda2...cmni...
ahahahha....

hehe...kadang2 kucing pun leh jadi teman di kala kesunyian...hdon pun penah ada byk kucing dul ...
hdon Post at 12-7-2011 17:40

yup2...mmg kucing tu dpt kurang kan stress level kite...ehehhehe...mmg la..kan bile kite..cerita2..die duk diam jek..xde nak cakap ni cakap tu...uhuhuhuhuh.....

Salam semua...

saye nk tanye skit..la..pd korang yg x brape chat akibat dsantau/sihir/saka ke...
korang bkerja x?....korang keje ape yea??...
bleh x menampung hidup korang so far??.......atau korang ade alternatif lain..mcm kawin ke...ehehehe....

tolong sebarkan benda ini and 'like' it

100,000 People Request Najib Tun Razak Resignation
http://www.facebook.com/pages/10 ... ion/223344854372583

bersama-sama kita suarakan suara hati kita: let's join this page

...abis dh bce benang nih...
ermm....x sgke ada jugak yg susah smpai mkn daun ye dlm ni....sedih sy..:cry:..
sy hrp tt tabah mengharungi ujian yg Allah beri ni...insyaallah..stiap penyakit tu ada penawar nya....kecuali mati...jd jgn benti berusaha berubat utk sembuh mcm dulu....kene slalu ingat kalau kite sakit mcm ni...ade lg org kat luar tu yg sakit nye lg teruk dr kite...tt mesti positif slalu...jgn layan bisikan2 negatif yg ade dlm diri...sbb tu nti akan patah kn semangat positif yg bru nk naik...
tt cri teman bersembang...luah kn perasaan..x kesah laa sembang dlm tenet ke..luah kn dlm blog ke atau sembang dgn kucing mcm yg sy slalu buat..hihihi...insyaallah tt akn rse lega pastu....
kesehatan mental pun sama penting mcm kesehatan fizikal...bila mental sehat..tt pun akn ade semangat nk bangkit dr kesakitan yg tt alami....
gelak sorang2...bckp send depn cermin...bckp2 dgn haiwan  atau menangis tu x kn menjadi kn tt org gila...malah tu laa bgus sbg terapi alternatif luah kn perasaan bile x de kwn or kuarga yg nk teman tt bsembang....
membelai kucing atau haiwan kesayangan jugak boleh relese stress tau...ni yg paling simple skali nk buat...tp kalu tt x de pet tt boleh rajin2 kn diri bce buku motivasi...
kalau sy..paling suke buku membina hati bahagia....
utk org yg mcm tt..ade kwn syor kn baca buku La Tahzan = jgn bersedih...kwn kate elok buku tu....tt boleh try bace nti ye...
ape2 pun...sy doakan tt sehat dan tabah mengharungi smua nya....insyaallah..sume nye akn baik2 aje nti.....

TT, family aku ni x habis2 ada org dengki.. dorg slalu attack bapa aku tp sometimes anak2 kena tempias jugak.. bila dh kena buatan org ni, kita berubat ikut cara islam so lambat sikit nak tgk perubahan.. apa2 pun kita kena kuat..

org yg kena sihir ni, selalunya lah sakit2 badan, susah nak tido, keja pun terganggu.. then kena rajin berubat.. kalau boleh tak payah nak balas balik apa org buat..tu semua serah pada Allah..kita just pulihkan diri kita..

aku ni dr zaman arwah datuk aku hidup lg mmg dh biasa dgn keadaan ni.. masa datuk aku hidup, org2 ni attack dia sebab jealous.. org2 ni actually saudara sendiri jugak yg gelap mata disebabkan harta dunia.. n now bila datuk dh meninggal, ayah i pulak yg kena.. n turun pulak dkt kteorg adik beradik sebab dorg tak suka tgk kiteorg hidup senang n happy.. sampai ke tahap nak rosakkan rumah tangga..mcm diri aku ni yg tak penah kisah hal org lain pun kena jugak..cousin sendiri buat bagi aku ditutup pintu jodoh, jobless.. tp alhamdulillah dah berubat.. jenis org mcm ni ingat dunia ja.. mayb dorg ingat sempat kot nak bertaubat nnt..takpe aku serah semua pada Allah swt..

Allah maha berkuasa, mcm mana sekalipun dorg usaha nak jatuhkan ayah aku sampai ke tahap nak tgk org tua ni meninggal, benda tu tak penah jadi.. just ayah aku terkena tempias bisa2 dorg buat tu jelar.. tu pun susah jugak nak berubat sebab dorg guna bomoh sakai,siam, hindu.. semua dorg buat..

amalkan baca yaasin selalu or everyday.. inshaallah walau apa pun org buat dkt kita, akan ada jugak jalan penyelesaian..just kena sabar, berubat selalu, penuhkan diri dgn ayat2 suci al-quran sebagai pelindung

.
pada hari ahad 17 julai ketika berlangsung konvoi motosikal berkuasa tinggi ke kg seri medan batu pahat, sy telah menunggu di depan sekolah agama seri medan utk mendokumentasikan video konvoi itu. sedang menunggu konvoi itu, rakan lama saudara saya yaang kini berumur 19 tahun x menyambung pelajaran sebaliknya merayau kesana kemari dgn moto kapcainya. apbila ditny mengapa tidak bekerja, dia mengatakan peluang pekerjaan kurang. bila di tanya mengapa tidak kerja di kilang2 yang terdapat di batu pahat, beliau jawab "kerja kilang susah"....penat kerajaan tarik pelabur utk membina perusahaan disamping mengurangkan pengangguran tapi itu jawapan yang saya dgr...hurmmm.....

1 Malaysia
.

.
pada hari ahad 17 julai ketika berlangsung konvoi motosikal berkuasa tinggi ke kg seri medan batu ...
razmanDrifter Post at 19-7-2011 14:46

Salam u allz...

Hhhmm...menarik jgk cerita ni...saudara awak tu kena sihir/santau/saka?

...abis dh bce benang nih...
ermm....x sgke ada jugak yg susah smpai mkn daun ye dlm ni....sedih sy ...
abby_R Post at 19-7-2011 02:15

ehehe...x suke mkn daun..tp nak buat mcm mana...

thanx abby...yeala..mesti la sedih baca cerita sedih..x kan happy kot..eheheh...

pe2..pown thanx 4 ur tips....& understanding...

senang la bile chat dgn u...i bagi point form jek u dah paham...ehehhe...

maybe cause...u pun "kenal" rapat dgn ssorg yg alami problem lebihkurang mcm saye...   
file:///C:/DOCUME~1/User/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif

pe2...pown..saye cume nak kongsi dgn u allz..about pkembangan tkini..saye...
xde pe sgt yg kembang..cume lubang idung jek kot..ahahhaa....file:///C:/DOCUME~1/User/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif

most likely...plan nak cari keje & keje lepas raye...
pe2...pun sanggup buat..tp utk part-time la..sbb studyz blum abiz...
berangan nk studyz & keje...so bleh alihkan fokus (drp sakit, sedih &prob2 len..)..lg busy lg baik..

1- Masa Interview

nnt plan nak berterus terang ngan future majikan..bile di soal..u ade ape2 probksihatan x?..bukan x nak cover..
tp kalu ttiber jtg sakit ke pe..(tp xde masalah jtg)..mcm mana?..TT x pandaiblakon...nnt kantoi..diri sndiri susah..
cume nak kata saye de "terkena" buatan org..tp skrg..dh smbuh..tpkkdg ade jgk sakit..

korang tlg la bg idea yea..psl ni..saye pun x tau mcm mana nak storysbenarnye...

2- Tempat Keje..

plan nak yg 5/10minit..jauh dari rumah...ahahaha...kat blakang2..rumah...senangati skit..kalu pe2..sblum ni..masa chat dulu..mmg suke keje jauh2 skit...barula fun...tp nk buat mcm mana..redha je la...sblum ni pun pernah plan nak kejekat area2 dekat ngan kolej( kolej 30min dari rumah)..but its ok...

so plan saye mcm tu jek la buat masa ni....

saye harap korang yg pernah alami masalah mcm saye..tp skrg dh bekerja...blehla kongsi pengalaman yea..bleh bg semangat & inspirasi..bukan pd saye sjetp pd yg senasib dgn saye jgk...file:///C:/DOCUME~1/User/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif

3-Just nak Kongsi..

saye pernah tgk WHI about sorg wanita ni..die kena SAKA  xsilap..monyet kot..tp die tetap keje..dgn majikan yg understanding,..die katapernah tu kena serang kat work..die panjat meja..pastu...jd mcm monyet la..majikandie nmpak..tp masa tu die x sedar diri...

**..sblum saye kena santau ni..saye x pernah terpk..tentang org lain ygsakit..ape2 aje la penyakit..tp pd masa same..tabah bkerja..yea la..sbb masatu..cabaraan idup..psl problem2 kat tempat keje..cm kena tikam blakangla..dll...tp bile dah sakit baru la saye empati dgn org yg senasib dgnsaye..skrg ni...respect..la pd mereka ni semua...file:///C:/DOCUME~1/User/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif

TT, family aku ni x habis2 ada org dengki.. dorg slalu attack bapa aku tp sometimes anak2 kena tempi ...
shazm85 Post at 19-7-2011 02:42

salam shazm85..

saye simpati/empati la..baca story ...u....pe2 pun thanx 4 t advice...

sorry....xleh nak story pjg....tenet ke cari yg tgh bengong ni...

Salam semua...
Sbenarnye...saye pun x pasti nk fokus kat problem yg mana satu..Tp hakikatnye..idup  ...
watever_0607 Post at 26-6-2011 18:31

aku pernah mengalami sakit2 mistik ni...in fact sekarang pun belum fully sihat....sejak sakit ni aku banyak jauhkan diri dari kawan2...bukan tak berkawan..still berkawan tapi aku letak gap antara aku dan rakan2 even kawan baik sebab yang buat aku pun kenalan aku tapi aku tak tau sape....aku untung sebab hostel aku n kawan2 berterabur...kalau nak jumpe pun kat cafe tapi tu pun susah sebab walaupun course same tapi kelas lain2....

lagi satu bf aku satu tempat belajar dengan aku...aku tak pakai kereta kat hostel..ada sebab jugak (sebab sampai sekarang tak dapat 4 flat so tak dapat kereta..my daddy kojammmm ) lagi satu aku pun memang tak berapa kesah sangat pakai kereta ke tak sebab malas nanti ramai yang nak tumpang...bukan tak suka tapi takut kang kita angkut yang ni yang ni tak angkut kang merajuk la kecik hati la apa la...so aku g kelas aku tumpang bf aku...kalau bf aku tak de kelas pun dia tukang hantar dan tukang ambik...time makan aku try elakkan makan kat cafe...lgpun bf aku pun tak suka sangat makan kat dalam campus..so usually memang lunch dekat luar...

satu yang aku belajar is jangan pikir sangat pasal sakit ko tu...macam aku, aku puas berubat kejap baik kejap tak so aku dah penat aku buat tak tahu...lagipun sakit aku bukan teruk giler2 kecuali masa awal2 kena...nak g kelas pun tak larat weh...padahal kelas dekat je...ko jangan pkir sangat..buat tak tahu..jangan tinggal yang wajib...solat selalu ingat Allah...aku ni tunggang langgang sikit hidupnya....aku bersyukur sangat yang Tuhan anugerahkan aku otak yang okay..sihat, pandai (bukan riak..tak la pandai mana) tapi walau macamana pun aku tak g kelas aku still lulus..kalau ikutkan..haihh...pelajaran memang melayang....

orang yang banyak support aku bf aku..even my family pun tak tahu aku sakit..bapak aku tak tahu langsung...mak aku tau gitu2 tapi dia jenis not so into mistik2 ni...so bf aku la tmpat bergantung...dia la yang bawak aku berubat kehulu kehilir...time aku sakit aku lepaskan kat dia dia sabar je...takat bf aku makan pelempang masa aku dah out of control tu dah banyak kali dah..nasib baik time tu aku bukan diri aku yang sebenar, kalau tak dah lama bisu aku makan penampo dia...

ko jangan biarkan hidup ko sunyi..ko berkawan lah macam biasa...sibukkan diri ko supaya ko tak pikir pasal sakit ko tu..kita bila tak pikir sakit kita kadang2 boleh sembuh tau....lagi satu aku nasihatkan jangan sewenang-wenangnya cerita pasal sakit ko kat kwn2..kadang2 ada kawan makan kawan...kalau ko nak cerita pun cerita berpada2 walaupun dengan bff...

p/s : jangan risau2 okay

nk tny.kau tau ke sapa sihir kau?da peg berubat  da?

aku ada kzen,laki tau.die pnye gf santau die ...
myralolx92 Post at 26-6-2011 20:07

same macam kenalan aku tapi tak tahu kene sihir or nasi kangkang..kitorang suspek nasi kangkang....laki la...dia jadi kurang ajar dengan mak dia....cakap kasar2 tapi kalau mak dia or adik beradik dia kutuk or cakap something pasal gf dia...kalau abang or adik dia cakap dia bodoh bangang bebal sial menyusahkan, biawak hidup ke apa dia buat bodoh je...tunduk je macam orang bodoh..tapi kalau cakap..betina ko tu dah lah miskin...duduk flat, adik beradik ramai nak berlagak kaya buat apa....tak padan miskin perangai sial...kalau miskin perangai elok takpe...(lebih kurang macam ni la abang dia citer kat aku)

muka memang tak lawa...budak laki ni memang playboy sebab ada rupa...semua awek2 dia dulu cun2..stok hot stuff punya..sekali yang ni amik kau sampai terkejut semua orang tengok gf dia...mak bapak, adk bradik sume memang tak suke dengan aweknya..kaki bomoh...(dah terbukti) perangai totally berubah..ko bayangkan dah 2kali raya dak laki tu tak pernah beli baju raya cantik2...last year mak dia bagi rm300...licinnn...dia juz beli selai baju tshirt lengan panjang uptown punya...duit abis kat gf...

this year, abang dia cakap mak dia bagi rm1500....duit tak tau mana pg dia bawak balik jeans padini selai yang entah bape sen je harga...mak dia marah kaw2 dia buat tak tau..sebut je pasal gf dia terus naik angin giler2....dak laki ni memang jenis jaga penampilan...baju uptown, pasar malam mmg tak lah dia nak beli...kemeja pun tempah kat hartamas...selai 3,4 rat kalau tak silap aku...now jangan harap...gf dia tak bagi dia pakai smart2 pun...kasut koyak2 jeans koyak2 pun pakai lg tau...kalau dia memang tak nak beli barang baru, kenapa bapak dia belikan tshirt 2 helai yang tu lag dia lenjan dia pakai...kesian weh...adik beradik yang lain baju tak habis pakai tapi dia kai baju same je...duit bagi tapi lesap macam tu je...

banyak lagi lah...kalau nak citer satu2 dari awal memang boleh bukak thread lah

Salam. semoga tt cepat sembuh. InsyaAllah

Sihir.Santau.Ilmu hitam.Minyak Guna-guna sememangnya bersifat negatif. Mereka yang tidak mengenal dosa dan tidak takut dengan siksaan Allah s.w.t seringkali mengunakan amalan ini untuk menganiayai manusia.

Sebagai manusia kita perlu ingat bahawa Allah s.w.t maha berkuasa dari segala galanya.

Disamping rawatan lainnya.TT perlu membersihkan diri dalaman dan luaran dari energi ini agar tidak menggangu kehidupan.

Sentiasa amalkan bacaan ayat suci al-qur'an mohon perlindungan daripada Allah.jangan lupa -sentiasa bersyukur diatas segala nikmat yang telah diberikan agar diberkati olehnya .Amin.

Dengan menggunakan beberapa media yang mudah didapati. email kepada saya untuk dapatkan cara rawatan ini secara percuma.
Master Khairol Azman - email : sgmmasterazman@gmail.com. Blog saya di : http://www.tinyurl.com/442qqsx