CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: polipoplipop

Pengalaman Mistik dan Misteri Sepanjang Hidup Aku (update 14.01.2013)

alamak..bersambung plakkk. Suspennn niii...cepatlahhh polipoplipop sambung.

ayat mcm cekgu BM je.....

Reply 102# nananosweet

ha'ah me br jer nak ckp benda yg sama, ayat penceritaan senang nak dibaca & difahami...

TT...cepat2 la sambung cite....

TT p main bdminton kot.... huhuhuhuuhu...

lambatnya tunggu TT sambung...

Follow Us
...mana sambungan citer tokdin?

sambungan kisah 11 : Ghaib

Post Last Edit by polipoplipop at 23-6-2012 13:16

Aku kuatkan semangat meneruskan perjalanan pulang ke kem yang jauh terperuk di dalam hutan belantara, melalui jalan raya sunyi yang hanya bertemankan deruan motosikal aku sahaja dan suasana menyeramkan itu tetap menerpa dan mengusik jiwa aku. Sekali sekala mata aku meliar - liar melihat sekitar kalau - kalau ada benda yang tidak diingini yang mengikut, suasana sejuk dan berkabus dan jalan pula basah dengan air embun pagi yang mula turun membasahi jalan raya.

Sampai disuatu simpang aku memberhentikan motosikalku, tidak sanggup lagi untuk meneruskan perjalanan kerana seperti ada kelibat yang mengekori aku, perasaan menyeramkan yang tidak terucap oleh kata2. Akibat kerana terlalu takut, aku berhenti disuatu simpang yang kawasan itu juga terdapatnya sebuah surau. Aku menunggu kalau2 ada kereta atau mtosikal yang melalui jalan itu, maka bolehlah aku bergerak seiringan sebagai peneman aku melalui jalan itu.

Jarak simpang surau untuk ke kem plkn adalah dalam 20 kilometer lagi, akan tetapi akibat ketiadaan lampu jalan dan tiada sebuah rumah pun di kawasan tersebut, maka jalan itu terlalu gelap dan sunyi. Boleh dilihat katak - katak kecil dan besar bermain - main diatas jalan raya dan sekali sekali ku lihat seekor dua ular kecil yang melintas. Hampir setengah jam aku berada di surau itu, dalam hati hanya tuhan sahaja yang tahu betapa berdebar takut dan ngeri menunggu berseorangan di situ.....tiba - tiba mata aku terrpandang satu cahaya diatas jalan, cahaya yang kecil dari kejauhan dan semakin lama semakin dekat, didapati sebuah kereta melalui jalan itu, dan aku apalagi tidak melepaskan peluang ini dengan pantas aku terus menghidupkan enjin motosikal aku, setibanya kereta itu melalui simpang tersebut, kereta itu terus bergerak menuju jalan ke kem aku, maka aku mengekori kereta tersebut dengan pantas, hati berasa amat lega sekali sekurangnya ada teman yang melaui jalan tersebut.

gambar hiasan

Kereta itu bergerak dengan pantas sekali, jadi aku pun terpaksa memecut motosikal aku dengan laju juga, samar - samar sahaja kelihatan pemadunya, aku tidak mempedulikan pemandu itu, asalkan aku selamat melalui jalan dan sampai ke kem dengan selamat. Aku berjaya mendekatkan motosikal aku dengan kereta itu, dan mengekori rapat dalam jarak yang dekat dan aku fikir pemandunya juga tidak kisah kalau aku menunggang sebegitu, dan dalam keadaan aku mengekori kereta tersebut..... tiba - tiba jantung aku seperti direntap keluar dari badan, muka aku terus pucat seperti mayat kerana apa tidaknya, kereta yang aku ekori itu, tiada lagi di hadapanku dalam kelipan mataku hanya sesaat memejamkan mata, terus hilang kereta itu, mana mungkin kereta itu hilang pergi ke tempat lain sedangkan aku mengekori rapat kenderaan terbabit, tinggal hanya aku seorang sahaja di atas jalan raya sekarang.....maka dengan pantas aku terus memecut laju motosikal sehingga tidak sedar aku dengan keadaan sekeliling......aku dijumpai oleh teman bilik meracau berseorangan di dalam bilik keesokkan harinya......(bersambung)....

Reply 101# manja377

dah sambung....

Reply 102# nananosweet

i bukan cekgu, hanya insan biasa sja...

Reply 103# zue_af

dah sambung...

Reply 104# pinklollipop

dah sambung.....

Reply 105# nananosweet

cerita dah update

Reply 106# muaz04

dah sambung cerita

Post Last Edit by polipoplipop at 14-6-2012 01:21

Reply 107# bottombikini

ramai yang nak tahu lebih lanjut kisah tok din, xpa nanti i ceritakan lagi, sabar ada banyak lagi kisah - kisah yang menyeramkan...tungguuuu...

Yeah. I'm da 1st. Mmg menyeram kn.
X seperti kisah2 seram yg len. Ak muke2 bujet msti pmndu tu xde kpale ke.
Ap ke. Aleh2 ilanh. Kuss semangat.

Reply 115# polipoplipop

hehehe..jangan lambat tau poli! kisah tokdin tu sangat misteri..dan best!

Reply  polipoplipop

hehehe..jangan lambat tau poli!  kisah tokdin tu sangat misteri..dan be ...
bottombikini Post at 14/6/2012 09:45 AM

ok baik, nti saya up date....terima kasih...

Kisah 12 : Tok Din???

Post Last Edit by polipoplipop at 23-6-2012 13:20

Kisah tok din.....

Berkenaan peristiwa kehilangan tok din yang penuh misteri telah lama aku lupakan, peristiwa itu pernah menjadi perbualan hangat di kampung aku suatu masa dulu, dan pernah suatu ketika selepas peristiwa itu ramai budak - budak dan gadis kampung tidak lagi berani keluar malam. Peristiwa yang menjadi tanda tanya kepada kami semua, kemana perginya tok din???????...

Setelah aku meningkat dewasa selepas tamatnya pengajian aku di tanah seberang, aku kembali bekerja di perlis, hampir 4 bulan aku bekerja di sebuah syarikat percetakan di kangar,  aku setiap hari berulang alik dari rumah ke tempat kerja dengan menaiki motosikal. Aku masuk kerja jam 9.00 pagi dan habis kerja jam 6.00 petang tapi dalam keadaan tertentu aku terpaksa pulang lewat kerana terpaksa bekerja lebih masa ekoran tugasan kerja yang bertimbun. Selalunya majikan akan meminta aku menghabiskan kerja kerana permintaan dari pelanggan yang mahukan barang mereka disiapkan cepat.

Kadang - kadang jikalau terlalu lewat aku tidak pulang kerana jarak perjalanan dari rumah aku agak jauh juga dan melalui jalan - jalan kampung, jadi aku mengambil keputusan untuk bermalam di pejabat sahaja dan keesokan hari aku memohon dari majikan untuk pulang dan menyambung kerja di sebelah petang. Pada suatu hari ketika.......(bersambung).....

gambar hiasan

Pengalaman Mistik dan Misteri Sepanjang Hidup Aku (update 14/06/2012)

adoi... sambung lagi..

(posted by mobile)