CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chelondo

Tolong lah saya..... Ayah Gay....

Close [Copy link]
saya sebaya awak, umur sy 17 tahun, sy agak kurang tenang n sukar tidur.. Sy takut sbenarn ...
Chelondo Post at 12-7-2011 01:17

Betul ke chelondo neyh 17 tahun?Wah..Ada geng lah dalam Cari Forum neyh..Chelondo tak payah fikir sangat okey?Lagipun Pra-Trial tue dah nak dekat dah..Fokus pada study dulu..

Maaflah sebab aku tak berpa faham sangat dengan keadaan chelondo sekarang..   

Betul ke chelondo neyh 17 tahun?Wah..Ada geng lah dalam Cari Forum neyh..Chelondo tak payah fiki ...
7teen Post at 12-7-2011 01:20

Ye la, nak pikir exam lg, pening otak sy, tapi tak apa lah, dugaan sy

Reply 102# Chelondo

salam chelondo,

muda lagi awak ni, akak tulis elok2 ya. dpt dugaan sebesar ni.. jadi yg pertama, kene SABAR. buat masa ni, hanya awak yg dapat tunjuk jalan bimbing ayah awak kembali ke jalan yang benar. maybe itulah mesej yg Tuhan nak beri.

dulu, akak pernah kenal seorg pensyarah (ni cerita yg dh berulangkali diulang). pensyarah tu, pakar perubatan di universiti tersohor di malaysia. dia sgt fasih bila berhujah ttg agama, bahkan sampai ke cabang ilmu yang budak2 sekolah agama biasa pun takkan dapat fahami. sampaikan dia boleh berhujah ttg ilmu agama di simposium besar,menulis kertas ilmu bersama cendekiawan hebat di malaysia. maksudnya dia pakar dlm perubatan, dan pakar dlm agama juga. sekali pandang, siapa sangka dia rupa2nya menggunakan segala kepakarannya utk menutup satu sisi gelapnya iaitu mengumpan pelajar2 lelaki muda dgn wang ringgit utk memuaskan nafsu songsang. pensyarah tu dh berkeluarga, tapi bercerai kerana dia tiada persefahaman ttg selera nafsu songsangnya. namun nafkah anak2 dia tak pernah culas bayar setiap bulan..syg anak2.

dia tak pernah tertangkap atau terbongkar kegiatan kejinya. sampai satu hari, kami dapat berita dia sakit tenat di hospital. dalam keadaan koma sudah hampir sebulan kerana radang di otak (meningitis). dalam hati cuma mampu berdoa spy dia sempat bertaubat sblm dia koma. atau, jika dia sembuh, dia dapat kembali ke jalan yg benar..

setelah berbulan-bulan tidak sedarkan diri. dia akhirnya bgn dari koma. dan skrg, masih menjalani fisioterapi utk bangun dan berjalan seperti dahulu kerana sbhgn tubuh telah lumpuh akibat radang tersebut.

chelondo, akhir zaman ni..org yg paling byk berhujah ttg agama, atau yg tinggi ilmu... lagi kuat pula ujian diberi untuknya. dan org2 yg mempergunakan agama utk menutup perbuatan keji, Allah akakn tunjukkan balasan..sebelum sempat menemui akhirat pun. jadi, usaha yg terbaik. jgn pernah kamu putus doa' utk ayah kamu. harap dia kembali ke jalan yg benar. mungkin jika benar dia berlaku songsang, ada baiknya mak kamu tahu kebenarannya. kerana masalah, jika dikongsi bersama..ia sepatutnya jadi lebih ringan. dan wpun kebenaran itu pahit..sperti ubat, tp itulah yg terbaik drpd mak kamu hidup dlm kepuraan dan mendapat "manis" yang hanya memudaratkan dirinya.

tp buat masa ni, tumpukan pada pelajaran. itu yg sgt2 penting utk masa depan kamu..

Rate

1

tu ler..bila kata gay jer, semua ingat lelaki lembut...jgn tak tahu, lelaki keras dan nampak macho jugak boleh jadi gay....

p/s
aku pernah kena liwat.

Reply 73# Chelondo

semua brg yg ankle tu bg, ur mama tau x?

x kan mama u x ada prejudis sedikit pong?
mungkin mama u terlalu baik dan alim orgnya... x mcm aku..

aku kalu ada lelaki belikan laki baju kemeja selai 1k....ada cincin platinum 2k...hatta spenda pong dibelikan <---------- aku dh cuak. silap2 aku dh jd PI dgn spek mata itam besar..... rambut pelsu ala2 aleycats... suar panky.... dgn kemeja kulit tulis metalicca kat blkg....tgh mengendap laki kat kondo

Reply 79# Chelondo

sedihnya dgn idup mama adik ni.
x dpt ku bygkan bagaimana remuknya hati dia kalau dia tau psl ayah adik tu

mungkin adik kena mainkan peranan. bg mak baca artikel2 ttg kegayahan nih...
x pong bg mama baca kisah2 nabi. selitkan kisah kaum yg telah dibinasakan iaitu kaum Nabi Lut tu...

lg satu... adik kena dedahkan pada mama adik ttg HAK2 WANITA/ISTERI..
cthnya hal2 pembubaran perkahwinan....hak2 yg boleh dituntut n etc <-------- supaya mama tau apa nk buat IF satu hari mama tau psl ayah tu...

penting ni yer...

sy bukan nk mengatakan yg mama adik too naive.... cuma mengingatkan sesama insan

lg2 insan teraniaya spt mama adik....... tertipu...

sakitnya tertipu nih Tuhan jek yg tahu dik...
apabila kepercayaan 100% yg diberikan terhadap suami.... telah dikhianati... sakitnya....Allah Tuhan sahaja yg tau

(aku pulak terlebih menghayati watak )

Rate

1

Follow Us
baisek??? ttuiiii!!!

silap2 aku dh jd PI dgn spek mata itam besar..... rambut pelsu ala2 aleycats... suar panky.... dgn kemeja kulit tulis metalicca kat blkg....tgh mengendap laki kat kondo
afja Post at 12-7-2011 08:26

dlm sedih2 pun sempat nak bergaya masa ber'PI'

Reply 108# IceCream_Soda

tu ada pengaruh drama melayu sket2 lah...

Reply 109# afja

sangat pengaruh filem2 apek kerempeng

Reply 110# IceCream_Soda

hahaha

adik ni tgh pi sekolah kan....
sian dia ekk?

mesti dlm kepala bercelaru sgt tu

Reply 111# afja

seriously xpaham apa ada dlm kepala otak ayah dia..... good looking man with good career and a lovely family end up berchenta dengan lelaki
aku harap sgt ayah dia berubah sebelum mak dia tau.... kesian mak dia yg naive tu   mesti hancur luluh hati dia

Reply 112# IceCream_Soda

agak2 mod marah x kalu kita speku psl bapak dia....kemungkinan2 la kenapa bapak dia terjerat dgn ankel tua lg segak bergaya tp gayah tu...

speku aku :

1) bapak dia org susah kat unibersiti.... so dia buat part time kat pizza hut. terkenal la dgn ankel yg macho. depa berkawan la kan.... ankel selalu tlg byr yuran sem... ankel kata x pyh byr tp byr dgn montot ajek....so bapak dia ada thutang budi la gitu

2) perkara disapot di berlarutan hingga ke mula2 alam pekerjaan.... dan awal2 perkahwinan = biasa la x stabil gitu.....

3) kot2 bapak dia muda2 dulu ada penyakit buah pinggang ke.... ankel ada derma buah pinggang satu ke kan.... dh terhutang budi lg....

4) kot2 dulu2... bapak dia pernah menyeleweng duit sykt ke kan.... ankel jd penjamin... terhutang jdnya

5) ermm... malas la nk bdrama ala2 sinetron lg...

kesianya
atuk tu pong..kemain lg ye
tetau nak nasihat ape
cuma bole cakap..bykkan bersabar dan berdoa supaya ayah awk kembali ke jalan yg benar
dia neh dr zaman muda lg neh...mmg susah nak buang..
nak wat cmna..dah napsu dia ke arah tu...
ala..mana kita tau kan..tetah dlm hati ayah awk tu sbnrnya tersimpan niat nk insap dan menyesal wat2 keje gitu..tp dia xkuat kot melawan napsu

besh sgt ke ek??
ramai sungguh geyes skrg..muka jantan abes tp gei
sbb kes geyes neh la mak iols risau sgt nk lepas adik g belaja jejauh dr dia

Reply 113# afja

aku suka specu no #1... pizza hut tu xtahan zaman2 tu pizza hut agak glamer kot eh...
adik TT kalo ko baca ko jgn kecik hati ngan Acik berdua yg mulut xder insurans ni okeh... anggap jer kitaorg tgh menceriakan ko

sbb kes geyes neh la mak iols risau sgt nk lepas adik g belaja jejauh dr dia
cik_kiah Post at 12-7-2011 10:19

skrang zaman dh terbalik... mak2 risau anak lelaki nyer duduk jauh jaga anak pompuan dh xsusah mcm jaga lembu sekandang dulu2

Reply 116# IceCream_Soda

kan

salam,

terkedu sekejap bila baca kisah ni.
betapa dalam dunia ni terlalu banyak cabang masalah bagi setiap org
kalau lah saya berada di tempat TT, belum tentu sy dpt bersabar..

for sure, TT sedang menahan marah dgn rahsia ni..
diluah nnti... ape perasaan mama TT..
disimpan.. TT yg menahan segalanya..

harap TT bertabah..
buat masa ni tumpukan perhatian pada pelajaran dulu..
lepas daripada ni.. nak bgtau mama TT bgtau lah.. supaya dia tahu kebenaran
tapi TT kena sedia sebarang kemungkinan bila TT dah ambil keputusan utk beritahu mama TT..

sekian isi hati yg tak seberapa..

Rate

1

adekpino pon ade pre trial spm bulan lapan ni... target nk dpt 10A1...

tah2 tt same skolah dgn adekpino yaitu sekolah konvent bukit nanas...