CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

Reply 17# kurasatakada

aiyak!!hantu sikat rambut???ko nampak x muke die??haishhh..mesti scarryyy!

nak citer gak lah...
ni pasal satu hotel kat fraser hill gak...mak sedara aku citer...
hotel ni memang keras...ade sorang pembaca kat thread 1st Kisah-kisah seram di hotel (dalam dan luar negara) , dah citer pasal kisah makcik histeria kat hotel nih..aku pon x igt dah sape yg post citer tuh..

mak sedara aku cakap, kat hotel nih memang orang selalu kena kacau...and benda yg kacau orang tuh selalunye hantu budak and cik pon...
     so, ade satu hari nih, sorang staff kat sini nampak 'benda' ni...mule nampak kelibat je..then mase die nak balik keje, benda nih dok follow die sampai kat umh die...
      mak sedara aku nih dok atas rumah minah nih, so satu malam, lebeh kurang kol 12 malam, makcik aku tgh dok tgk tb, skali dengar orang mengilai...ah sudah....die dah cuak...mule2 die ignore, skali dah x tahan die g la intai kot tingkap, skali tengok bawah minah tu dok berjalan ulang alik sambil mengilai..dah la rambut die panjang..die dok mengilai sambil dok kusut2kan rambut die...dah kena rasuk rupenye.....
     yg kelakarnye, minah nih kan dok jalan ulang alik sambil mengilai, orang2 yang tinggal kat citu pakat dok tengok je..dorang x leh wat ape sebab mase tuh pak imam xde plus yg dok tuh pon agame pon xbpe nak ong...dah dekat sejam lebih mengilai, laz2 minah tuh pengsan..dah pengsan baru la orang angkat die bwak masuk rumah...
     makcik aku kate, esoknye baru bawak jumpe pak imam..pak imam kate benda tuh nk kawan ngan die...

Rate

1

wah dah masuk umah baru...
umah lame lum abis baca lagi...sll online belah mlm tp takut nak baca tread ni..seram..

Reply 2# MeeSai

haa.. kat hotel ni pun ade..hmy3:  huhuh penah dok sini masa g honeymoon dulu.. sib baik tk jadi ape2..

Reply 19# are-ja

nasib hantu tu angkat2 kening dia mcm kak ziana...

Reply 17# kurasatakada

mane ni? sambung laa lagi..

Follow Us
tak sabar nak tunggu sambungan ni....

Reply 25# babette

hahaha....kalo die angkat kang aku rase budak tuh memangx minat dah kak jiana

Reply 28# are-ja

ku pun rase jah....

Puteri Pacific JB.. 5star kot..

Aku kene attend wedding best friend aku kat hotel tu. So terpaksa la overnight kat situ jugak pasal wedding buat mlm. Aku pi mase tu ngan tunang, booked la 2 bilik asing2...

mlm tu after wedding abis about almost 12am kot..so kiteorg pn pi laa bilik masing2.... masing2 dah penat.. nak ronda2 Jb pon tak brape arif jln kat situ...lepas tipon intercom bilik tunang say i lebiu lebih kurang kul 1am lebih tido laa... dlm kul 3am lebih.. perkara berlaku....

tunang aku call suh temankan over the phone.... dia ckp takleh tido... xngantuk kononya...dlm mamai2.. aku pon layan nak tak nak je gayanya....dlm 15 menet camtu aku pon ckp "ok laa dah ngantuk sgt nih.. esk nak drive blk KL lg"... dgn berat ati tunang aku pon meletakan tipon....

4am lebih... ade ketukan kat pintu bilek aku... berselang seli ngan loceng... dlm ati aku ckp " takan JAIJ kot" tunang aku bilek lain.... aku pon bukak pintu... rupanya tunang aku dlm keadaan pucat...trus masuk pi katil sebelah aku berselubung ngan selimut... (katil twin sharing ok)... aku tanye laa apesal? siap buat lawak lg.... "tak saba nak tido same ke? tunggu laa kawen dulu"... die pon senyap jer... bg isyarat bak mai hp... aku pon kasi hp aku... skali die type msg... "sy kene kaco"... aku tanye sape?... " die reply "hantu"... "sy nak tido cni bleh? subuh nanti sy blk blk" .. "takut"...

gile ape...tak pasal kene tangkap basah kang.... tp tunang aku buat xtau... selubung trus tido (ke xtido xtau la...) yg aku plak risau... kalo kene tangkap .. mau tak jd kawen aku nih kang....dah laa lg 3 bln aku nak kawen... tido2 ayam je laa aku sampai subuh... 2 jam paling panjang dlm hidup aku...

esk pg mase bekpes.. baru laa tunang cite... lpas aku call ckp jiwang2 i lebiu segala... dlm 1-2 jam tido die terjaga.. ade bunyik org flush toilet... selang 5 menet bunyik org bukak paip pulak... mase nih tunang aku tak pk ape2 laa.. buat dek je lagi...tipon aku suh teman kan je...agaknya.. hantu bengang psal tunang aku buat dek jer... selang 10 menet lebih kurang... die main tarik2 selimut....tunang aku dah cuak sikit2... baca2 ape yg ptt ... tapi still maintain.. atas kali...

kemuncaknya.. selang 5 menet.. die main tarik rambut plak.... mmg rasa mcm kene sentap2... trus tunang aku berlari  berkaki ayam kebilik aku...aku yg blurr ni plak cuak tetiba tunang aku dtg bilik nak tido skali....

sethn setengah berlalu.. kalo aku tanyer isteri aku "igt lg x ms kite pi JB mase tunang... best x?" mesti die cubit aku..

Rate

1

sori semua coz ari ni baru dapat continue...

ok...so, confirm yg tadi tu bukan wife haku... tp,..haku x citer la pape pun kat wife haku ni...takut dia ni panik plak...dia ngn adik ipar haku (pompuan) memang boleh jadi panik tahap 8 punyer la...tapi sebagai suami yg mithali...haku tunggu jugak2 kat bilik sampai wife haku siap solat isyak..haku pun end kat situ jugak la...x ckp pape pun...just tutup tingkap je...kot2 mende alah tu terbang masuk ikut tingkap tadi...hehehe tekaan ku je ok...

dah semua pakat2 duk lepak kat depan layan borak2...dah wife haku wat planning nak kuar jalan tengok panaroma malam la plak dah...ishh..(dalam kul9.30-10.00 mlm ) lebih kurang la...and ikut logik memang ok pun...x kan la nak tido awal plak...tapi selamba je..mak mentua haku cakpa...x payah lah...semua duk bilik ja...x payah pegi mana2...and dia siap sambuing lagi.." esok kita balik,...kita duk semlam ja sudah la.."..he3 ckp mcm hiding sesuatu je...dah tu siap pandang2 kat muka haku...aik???...mcm dia tahu pun ada.. ganjil tu..

Nasib baik x de pulak yg membangkang ckp mak mentua haku ni...hehe di sokong sepenuhnye oleh haku...wife haku dah mule nak marah la tu...coz janji nak stay 2 malam...siap duk pujuk emak stay semalam lagi...emak plak duk wat alasan ada hal la...pape lah alasan yg dia bagi...janji mcm dapat balik esok je...ganjil kan..??

dalam kul 12.30 mcm tu haku and wife haku masuk bilik tido...mak mentua haku ngn apok haku pun dah lama tido dah kot...adik ipar haku je masih duk kat sofa depan duk sms boyfren la agaknya..dalam kul 2.30 mcm tu kot kalau haku x silap...adik ipar haku menjerit hantu...terkejut semua pakat2 terjaga...keluar je dari bilik haku tengok apok haku dah duk depan....adik ipar haku muka pucat habis...mak mentua haku siap mcm buat lawak je...hehehe ni mesti tido x basuh kaki ni...adik hipar haku ckp ade mende melayang2 kat depan tingkap...tapi dia cepat2 tutup muka...hehehe rugi betul x dpt tengok muke...

sampai pagi jugak la we all semua kat ruang depan...just apok mentua haku je masuk bilik tido... haku ngn wife ngn mak mentua haku pakat2 baca ayat qursi...tapi adik ipar haku ni kire mafia jugak la,,..budak hostel gamaknyer kot..Alahmdulillah sampai pagi dah x de pape kejadian yg ganjil2...

Sok pagi dalam kul 9 mcm tu check out...hehe baru la mak mentua haku citer...erm mak mentua haku ni kire ustazah la jgk,..ustazah kAFA..dia siap ckap mase haku tengah tido tu...dia seakan2 ternampak kelibat pompuan (Pontianak la terus senang skit citer) masuk bilik haku and pintu tertutup kuat tu..rupanya2 mak mentua haku ni ckp pontianak tu bukan dari luar bangunan...tp dia memang duk dalam bangunan tu,..hehe...

Ada berani ker?..

Rate

1

Reply 21# are-ja

Cik Ponti je...nasib bek haku x peluk2 romantik...mau nya pemgsan terus agak nya la..

Reply 26# e.d5900

sambung dah la...tp haku wat ringkasan je la..ok..penat dah menaip sambil curi2 ni..heheheh

Reply 21# are-ja

Biasa la cik Ponti nak melawa lawa hehehehe...nasib bek haku memang x tengok langsung2 muka dia...scaryyy thp 8 jgk la...

Reply 34# kurasatakada

hahaha........kalo die tnjuk muke die, kompem ko pengsan tang situ jugak!

Post Last Edit by Komrade at 1-8-2011 22:40

Chalet kat gunung Jerai
Salam, sy ada la satu kes yg tak le berapa seram tp utk dikongsi bersama, kes ni terjadi kat adik sy tahun lepas...adik sy ni tinggal serumah ngan sy di shah alam, ada la skali tu dia balik kg di alor setar jumpa tunang dia kot, so depa dua ni pi la bersiar-siar di gunung Jerai...masa ada di puncak gunung jerai tak la pulak ada kejadian yg pelik berlaku katanya..cuma rasa seram sejuk je masa dia lalu kat chalet kat situ...so bila dia dah balik ke umah sy di shah alam..bermulalah kejadian pelik, pertama bini sy tgh mandi di bilik air, tetiba dia dgr ada cam prg bukak pintu utama..so bini sy ingat adik sy balik keja la...tp kenapa awal sgt balik..dlm kul 10 pg..bila bini sy keluar dari bilik air tak dak nampak pun kelibat adik aku, so mlm tu bini sy cite la kat sy pasai kejadian pg tadi, sy tanya la adik sy tu ada tak dia balik pg tadi dia ckp tak dak pun...kendian adik sy cite la time mlm masa tido dia ada nampak mcm kelibat lembaga hitam lintas depan pintu bilik dia....ah sudah..sy pun dah rasa semacam...adik sy tu rasa maybe ada something ikut dia balik dari gunung jerai..pasai sejak balik dari g jerai tu memang dia rasa semacam...dan selapas sebulan kejadian tu adik sy pun posting balik kerja di alor setar...tp benda tu pulak dok kacau sy ngan bini...selalunya bunyi-bunyian je la mcm bunyi main guli..hempas perabot...cuma ada satu malam tu je yg memang sy tak dapat lupakan.....kelibat seperti cik pon melintas di tepi tingkap bilik memang amat menakutkan sy....pada mulanya sy tak perasan benda tu cik pon..tapi sebanyak 3 kali dia lalu lalang tepi tingkap tu baru sy perasan kenapa org melintas tadi tak dgr pun bunyi tapak kasut...baru la dgn kelam kabut sy off pc dan terus blah masuk tido., cadangnya nak pi berubat masa tu...tp sebab sy nak pindah rumah so tak jadi la, bila ada penghuni baru masuk ke rumah lama sy duduk tu, mcm2 sy dgr dia cerita...sy malas la cerita apa yg sy jumpa takut dia takut pulak...

Rate

1

Reply 31# kurasatakada

seramnya....... nasib baik ko mamai2 malas nak bukak mata...kalo ko sendiri nampak tak taulah nak kata apa

the summit hotel kt seberang perai pn ade misteri.......

Story kat Hotel .... di PD, N9.

Sayer ader story skit nak sharing nie...one day tue, saya kene kursus kat PD. N9. Saya duk satu bilik dengan ofismate saya...so malam tu bila saya mandi saya dengar bunyi tv dipasang kuat2 kat luar.. pada mula nyer sayer ingat kawan saya yang pasang...so sayer biar kan jerlah...sedang saya mandi, bunyi tv td semakin lama semakin kuat dan saya dah tak tahan...saya capai tuala n kuar dari bilik air nak marah officemate saya suh perlahan kan tv td...alangkah terkejutnya saya yang kawan saya tadi takder dalam bilik n tv tu tak terpasang langsung...saya dah cuak nie...saya try tipon kawan saya tny die cube kaco sayer ker...tp die jawab yang dier ader kat bandar PD dari sejam yang lalu...saya tak ckp aper2 kat dier n terus minta dier balik secepat mungkin... n maser saya nak masuk bilik mandi balik tuk smbg mandi (oleh sebab saya mandi hot shower maka cermin bilik air berwap) sekali lagi sayer terkejut coz kat cermin tersebut tertulis "setelah lama awak menghilang, kini awak dah datang balik ke dakapan saya." malam tu jugak saya n kawan saya tu jumpa urusetia kursus minta tukar bilik...eii..kalo dipikirkan sampai skang saya masih raser seram lagik...

By The way, nie ader satu doa tuk di kongsi bersama..nama doa ni adalah Nur Nubbuwah dan diantara fadilatnya jika dibaca pada sesuatu kawasan insya-Allah tidak akan ada gangguan jin/hantu...

BISMILLAAHIR RAHMAANIR RAHIIM

“ALLAAHUMMA DZIS SULTHAANIL ‘AZHIM, WA DZIL MANNIL QADIIM, WA DZIL WAJHIL KARIIM, WA WALIY YIL KALIMAATI TAAMMAATI WAD DA’AWAATIL MUSTA JAABAH, ‘AAQILIL HASANI WAL HUSAINI MIN ANFUSIL HAQQI ‘AINIL QUDRATI WAN NAAZHIRIINA WA’AINIL INSI WAL JINN, WA IN YAKAADUL LADZIINA KAFARUU LI YUZLIQUUNAKA BI ABSHAARIHIM LAMMAA SAMI’UDZ DZHIKRA, WAYAQUULUUNA INNAHUU LAMAJNUUN, WA MAA HUWA ILLAA DZIKRUL LIL ‘AALAMIIN. WA MUSTAJAABU LUQMAANIL HAKIIM. WA WARITSU SULAIMAANABNI DAAWUDA ‘ALAIHIMAS SALAAM.

AL-WADUUD (tujuh kali AL WADUUD) …………………….(Sebutkan hajat di hati kepada Allah s.w.t.)

DZUL’ARSYIL MAJIID. THAWWIL ‘UMRII WA SHAHHIH AJSAADII WAQDHI HAAJATII WAKTSIR AMWAALII WA AULAADII WAJ ALNI HABBIBAN LIN NAASI AJMA’J IN. WA TABBA’ADIL’ADAAWATA KULLA MIMBANII AADAMA ‘ALAIHIS SALAAM. MAN KAANA HAYYAUW WA YAHIQQAL QAULU ‘ALAL KAAFIRIIN. WA QUL JAA AL HAQQU WA ZAHAQAL BAATHIL, INNA BAATHILA KAANA ZAHUUQAA. WA NUNAZZI LU MINAL QUR’AANI MAA HUWA SYIFAAUW WARAHMATUL LIL MUKMINIIN. WA LAA YAZIIDUZH ZHAALIMIINA ILLAA KHASAARAA. SUBHAANA RABBIKA RABBIL ‘IZZATI ‘AMMAA YASHIFUUN, WA SALAAMUN ‘ALAL MURSALIIN, WAL HAMDU LIL LAAHI RABIIL ‘AALAMIIN”.

Ertinya:

“Ya Allah, Zat Yang memiliki kekuasaan yang agung, yang memiliki anugerah yang terdahulu, memiliki wajah yang mulia, menguasai kalimat-kalimat yang sempurna, dan doa-doa yang mustajab, penanggung Hasan dan Husain dari jiwa-jiwa yang haq, dari pandangan mata yang memandang, dari pandangan mata manusia dan jin. Dan sesungguhnya orang-orang kafir benar-benar akan menggelincirkan kamu dengan pandangan mereka, ketika mereka mendengar Al-Quran dan mereka berkata: “Sesungguhnya (Muhammad) benar-benar orang yang gila, dan al-Quran itu tidak lain hanyalah peringatan bagi seluruh umat. Dan yang mengijabahi Luqmanul hakim, dan Sulaiman telah mewarisi Daud a.s. Alwadud (Allah adalah Zat Yang Maha Pengasih) (tujuh kali Alwadud)………………(sebutkan hajat di hati kepada Allah) yang memiliki singgasana yang Maha Mulia, panjangkanlah umurku, sihatlah jasad tubuhku , kabulkan hajatku, perbanyakkanlah harta bendaku dan anakku (pengikutku), cintakanlah semua manusia dan jauhkanlah permusuhan dari anak cucu Nabi Adam a.s., orang-orang yang masih hidup (dihatinya) dan semoga tetap ancaman siksa bagi orang-orang kafir. Dan katakanlah : “Yang haq telah datang dan yang batil telah musnah, sesungguhnya perkara yang batil itu pasti musnah”. Dan Kami turunkan dari Al-Quran suatu yang menjadi penawar dan rahmat bagi orang-orang yang beriman, dan Al-Quran tidak akan menambah kepada orang-orang yang berbuat aniaya melainkan hanya kerugian. Maha Suci Allah Tuhanmu Tuhan Yang Maha Mulia dari sifat-sifat yang di berikan oleh orang-orang kafir. Dan semoga keselamatan bagi para Rasul. Dan segala puji bagi Allah Tuhan Semesta Alam.”

Rate

1

Reply 33# kurasatakada

TQ2.. mmg seram.. ingatkan kalau duk ramai2 cik pon tak kacau..
berani juga cik pon ni ye...
nak kawan kot..