CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

adeqqq replied at 23-1-2015 10:41 AM
Saya nak kongsi pengalaman masa menginap 1 malam di hotel goodhope skudai, terpaksa tidur situ sebab ...

pernah gak stay kat goodhope ni lama dulu. Syukur takde apa2.

Ni pengalaman saya yang seterusnya....masa ni tidur kat hotel C***T** C***N dekat pj. Say aikut kakak saya kursus kat situ dan tidur kat sana 1 malam. Masa masuk bilik semuanya ok, sampaila sorang lagi kawan kakak saya sampai dan masuk time maghrib, masa nie dh mula keseraman melanda. Diaorg pukul 8mlm kena turun sbb ade kursus dan saya tinggal sorang kat dalam blk hotel sambil tgk tv. Masa nie kejadian pelik berlaku..saya tgk langsir di tingkap bergoyang2 dan macam ade benda di sebalik langsir....masa tue dah start seram...bila baca2 ayat kursi pun dh tunggang langgang...saya pun decide kuar dr blk n lepak kat bawah.

Masa kuar je dr blk, saya terus ke lif.....dan berharap lif cepat sampai. Bila buka je lif kuar sorang perempuan staf hotel tapi mata staf tue tajam tengok saya dan makin seramnya, staf tu pakai seragam x sama dengan seragam staf2 yang dijumpai sebelum ini dan dia bersanggul gaya staf tue macam tahun 80an-90an...cmtue la...dia kuar dr lif sy kelam kabut masuk. Staf tue bila keluar dr lif bukan trus berjalan tapi dia berenti dan kepala dia mula menoleh perlahan2 ke arah sya yg berada di dlm lif. Saya kelam kabut tekan tuk pintu tu tutup dan mulut berkumat kamit membaca ayat kursi....nasib baik la pintu tutup cepat dan saya lepak d cafe di lobby hotel smpi la kursus kakak saya selesai dan naik ke bilik hotel semula dalam pukul 11 mlm.

tq mod @BabeYSHa...

eyansss replied at 6-9-2011 07:41 PM
bebaru ni aku ke kuala terengganu...  tido kat satu tempat ni...  tempat ni konsep bilik tapi susun  ...

sungai kuala nerus??
macam kenal je chalet ni..
xtau plak chalet ni berhantu.
huhuhu!!

robertocarbos replied at 23-6-2014 04:03 PM
Erkkk...ternampak thread ni...nak kongsi jugak la
pengalaman dekat Mayang Sari hotel (kot name die) ...

wuwuwuwuu...
xpsl awak yh kene lempang.
siap kena cakar lagi..
adess!

coffeemachiato replied at 28-11-2013 12:42 AM
Prnh stay di lake kenyir resort &spa time still kje ngn cmpany lme untk 3d2n. Kteorg organised semin ...

Nak sharing jugaklah..aci tak..?heheheTapi xmenyeramkan pn..
Tahun 2012..stay kat lake kenyir resort & spa 3d2n..
Honeymoon kekdahnyer..kihkihkih
Dapat chalet menhadap tasik..chalet paling tinggi..
Kat bawah ade 2 3 chalet.. tapi kena turun tangga.
Nak g lobby or makan kt restoran kena tunggu buggy dtg amik.
Nak menapak boleh je.. tapi jauh lar. Chalet ni terletak dibelakang restoran,
Mengadap swimming pool. Tp swimming tu cm suram je..
Alhamdulillah sepanjang menginap kat situ xde apa2 yg berlaku.
Mula2 masuk je perasaan tu lain macam sikit.
Ai ni jenis bila masuk rumah/opis/bangunan/bilik suka bagi salam terlebih dahulu.
Tapi bila dah dgr cerita mcm ni..cm curious plak.
Kunun nak pegi lg lepas ni.. cam tak kental je jiwa ni. hihihi..

Follow Us
kejadian ni berlaku 2tahun, masa tu saya dan suami serta kawan2 yg lain ada mengikuti satu progam dekan satu daerah di negeri sembilan.. saya dan suami datang sehari lebih awal dari kawan2 yg lain, kawan2 yg lain datang pada hari esok nyer.. saya dtg sehari awal saja jer nak berjalan kat tempat org kan.. so kami book la satu bilik hotel ni.. hotel bajet jer.. tapi boleh dikatakan selesa la daerah tersebut pun tak banyak hotel, hotel yg lain dah penuh jadi situ jerlah kami dapat.. sampai sana check in hotel.. masuk hotel tu biasa2 jer tak der rasa seram ker rasa seriau ker.. mcm biasa jer.. kami pun keluar hotel gi tempat menarik makan2 petang tu balik mandi solat, malam tu keluar makan semua mcm biasa jer.. malam tu kami siap tgh maharaja lawak dan staff2 hotel kat lobi hotel..

malam tu masa tido yg saya kena ganguan, suami saya tak kena pun.. saya perasan suami saya bangun gi memerut, siap saya tegur lagi "gi jamban ker"!! yer laki saya jawap.. saya pun tidur la balik.. masa sya dah nak2 lena tido balik tu saya terasa ada sesuatu yg nak memeluk saya.. saya ckp takkan cepat no keluar jamban, takkan cepat yer habis sedut 1 batang rokok tu.. jadi dalam samar cahaya lampu jamban tu saya perasan ada satu susuk tubuh yg mcm nak memeluk saya tinggi kurus berkulit putih, muka tak nampak, rambut pendik belah tengah lagi.. terus dalam mamai2 tu berkata dalam hati.. bukan laki aku ni.. sebab laki aku tinggi berisi, kulit gelap rambut panjang paras ketiak, .. terus saya jerit laki saya"usu!!" laki aku baru keluar terjawap.. "aper"!! tak der aper2 lah aku jawab terus aku sambung tido balik..

dah balik umah baru aku cerita. itu pun aku cerita kat group whatapps family kami.. pasal tu.. siap sepupu aku gurau2.. hantu lagi handsome dari laki aku..

loveocean replied at 29-1-2015 02:54 PM
kejadian ni berlaku 2tahun, masa tu saya dan suami serta kawan2 yg lain ada mengikuti satu progam de ...

waahh...siap nyamar yer.
seb baik xdan peluk..
kalau tak..naya.
tak suka nau bab2 nyamar2 nih..huu~!

Nak tumpang cerita jugak
Stay dekat c********** penang dengan hubby
Dalam pkul 2,3 pagi terjaga dengar bunyi mcm orang tengah mandi/main air
Hubby padam semua lampu,on lampu bilik air je tp pintu bilik air dia tutup
Aku lak tak berani nak bangun jenguk bilik air
Esoknya hubby tanya 'yang, smlm dengar tak bunyi org mandi'
Rupanya dia buat2 tidur je
Gatal sangat tutup pintu bilik air kan

penah cek in 1 malam kat homestay ipoh nih.
kawasan kejiranan cina & interior tersangatlah cantik.

time tu period aku nak dekat habes. so malas lah nak mandi wajib lagi.

tengah syok tido berpelukan dengan huby, tiba-tiba pintu bilik tidur kami ada orang ketuk bertalu2.
macam x puas hati sebab kami x bukak & buat bodo saja, bende tu jadi semakin ganas.
pintu jadi bergegar2 & macam ada orang nak merempuh masuk.
ada lah nak dekat 15minit kejadian tu.

aku & huby saling berpandangan di dalam selimut.
maybe benda tu mahu kan aku sebab aku kotor, masuk bermalam pulak kat tempat dia.

huby suruh aku ignore jela. so aku pon terlelap di dalam dakapan huby sampai ke subuh.

bila subuh tuu, tiba2 aku dikejutkan sekali lagi dengan insiden pintu grill macam ada orang sorong tarik.
siap macam ada bunyi kunci lagi macam ada orang nak masuk rumah.

aku pelik lah, x kan owner homestay nak datang melawat subuh2 nih.
lagipon hanya aku & huby jaa ada berdua dalam rumah tu.

Edited by madeinborneo at 3-2-2015 03:24 PM

ok, akhirnya ada gak masa aku nak mengingat dan mengarang kisah baru2 ni...

last year, aku vacation dengan family kat europe. tempat kejadian yg ni adalah kat London. Perjalanan dari Kuala Lumpur ke Dubai and kemudian ke London betul2 buat aku penat. Mahu tak penat sebab flight delay berjam2. dah sampai2 London, nak check in hotel, ada plak kejadian yg tak bleh aku terima. booking aku tu tak dapat trace kat Berjaya Eden Park Hotel London.

haaa guane ni senah oii. Suami aku try juga adjust tapi tak berjaya. just imagine dengan anak2 4 orang. kalau setakat kami berdua je tahan laa senang dapat room.

finally, dapat juga 3 bilik kat Chrysos Hotel. Hotel dalam 3 bintang je kot. Tapi puas hati sebab bilik best and we all dapat whole floor.

Malam pertama, ok tak de apa yg luarbiasa. Pulun laa kami anak beranak ukur jalan kat London nun. Balik hotel after dinner kat Lebanese Restaurant (dekat2 dengan hotel tu jugak. tak sedap!)

Balik bilik perkara pertama buat adalah...'Charge Handphone Yang Berhantu Habis Battery' sebab dok snap gambar bagai nak rak.

aku dengan suami pun charge laa hp masing2. both of us pakai iphone. dia ip6 dan aku ip5s. penting nak cerita pakai iphone nih tau. sebab ni hantu hitech. kiki

tengah2 syok baring2 lepas mandi, suddenly telinga aku tangkap satu bunyi. macam biasa dengar. dalam few second tu, aku dengar machine jawab, "i have no idea what is your question" (lebih kurang laa). iphone kan kalau tekan button tengah tu lamaaa...dia akan pop up screen "what can i help u with?" dan kita biasanya akan tanya apa kita nak (with our voice) then dia kan bagi jawapan dengan voice answer jugak dan beserta text. meaning first beep aku dengar tadi adalah button tu ditekan lamaaa...then tak de bunyi apa and suddenly machine jawab. maybe machine tak faham apa yg 'ditanya' dek 'sesapa yg tekan button iphone tu'.

aku toleh suami aku. mata aku kecik besar kecik besar confused kot laa aku salah dengar. suami aku pun terdiam. bukan sekali ok. then kami sama2 bangun pi check hp memasing. kot laa glitch ke, apa ke...

then, jadi lagi berkali2 sepanjang malam. berubah2 jawapan machine but still machine tak capture apa 'soalan yg ditanya'. kami tido jugaklah walau dengan tak berapa selesa. sebab terasa ada orang dalam bilik tu selain kami berdua. bilik besar pulak tu.

wondering, apa laa yg ditanya kat machine tu sampai machine tu tak faham. hahahaha

bukan setakat @dino yg teruja ngan iphone @mamaezah , hantu tak tentu butir bercakap pun suka iphone kekdahnya.

Rate

1

fuhh ak dah la selalu outstation... menginap plak kat hotel memane sempat..

ok tgh free takde koje ni nak cite sikit hotel kat cameron.. leh bgtau ke hotel ni nama apa.. bg hint je la ek.. tepi jalan je hotel ni sebelah kedai steamboat.. de la *****.. sure tau kan hehe..

alkisah..
masatu baru abes pantang anak no2.. mmg selalu naik cameron time abeh pantang so check in kat hotel ni.. siap2 book utk 2 malam..

dah jadi kebiasaan anythime masuk hotel saya akan selongkar semua lemari.. laci.. bukak pintu toilet.. bukak air.. langsir.. jenguk2 bawah katil gitu2 le sbb kan berat.. dn macam2 lg.. dan saya ingat saya bukak laci meja tv tu.. jumpa biskut dlm plastik tak bukak lg.. so saya BUANG dalam tong sampah.. ye la hygenic la konon. entah2 org sblm saya check in punya ke kan.. risau anak no1 amik bukak makan pulak..

nak jd cite lepas2 tu mcm biasa lepak2 bilik jap then kuo balik pastu masuk balik mandi semua then g makan steambot dlm hotel je sbb dlm free, instead of makan yg tepi kedai punya.. org pun lengang sbb kebetulan pegi bukan musim cuti skolah.. layanan staf sgt bagus pulak tu.. mkn sedap.. abes makan apa lg.. nak balik bilik le tido..

masuk je bilik nak tido.. si kecik start nangis.. ah sudahhhh jenuh la baca itu ini.. hubby siap solat sunat la.. azan la.. saya sapu minyak kat anak la kot angin ke apa.. salin pampers la padahal takde apa2 brg pelupusan pon.. tak cukup baca siap pasang ayat suci kat handphone.. semuaaaa tak jalan.. last punya last saya pikir la ada pape yg saya buat ke.. tgh dok pk hubby tanya.. cuba pk ada PEGANG atau ALIHKAN apa2 tak

ah sudahhhh masa tu meremang dah segala bulu yg ada.. tingat BISKUT td tu.. tgk dalam tong sampah.. ada lagi dalam tu.. saya amik dan letak balik dlm laci meja tv tu.. bbrp saat kendian anak saya no2 pon senyap.. xnangis dah terus tido zzzzzzzzzz

saya pun terkedu ler.. hubby dah tgk saya semacam dan kata.. lain kali jgn buat atau ubah apa2 dahhh.. okkk saya ckp.. tanpa ckp apa2 dah kiterg pon tido le dgn harapan takde le apa2 gangguan dah.. dah la ter pk dlm hati apa la ngok sgt aku book smp 2 malam.. malam pertama dah mcm ni.. besok cemana lakk..

Alhamdulillah mlm ke2 takde pape.. agaknya sbb biskut tak diganggu lg hehe..

so sape2 nak check in kat hotel ni hati2 dgn FAMILY ROOM tinggat 4 ye.. exact room# saya tak bg ler.. sapa nak tau leh PM hahaa..

Rate

1

madeinborneo replied at 3-2-2015 03:18 PM
ok, akhirnya ada gak masa aku nak mengingat dan mengarang kisah baru2 ni...

last year, aku vacati ...

first thank you sebab tagg mama.....
berani hang amik bilik besaq besaq na...hang kental, madein!!!

cerita best, kalo ada share lagi na...

adeqqq replied at 23-1-2015 10:41 AM
Saya nak kongsi pengalaman masa menginap 1 malam di hotel goodhope skudai, terpaksa tidur situ sebab ...

mama kena di GH kelana jaya

aci ka share cite lagi..hehehe..xtahu seram ke x,ni xjadi kat aku tp jadi kat membe..kitorg pgi eq hotel kat cameron lani dah tukaq nama dah.. dok level bpa xigt..p bulan 6 2013..ada team building kat c2.. dok sana 3 mlm hari pertama membe sebilik kena kacau dia kata sliding door kitorg memalam bunyi mcm org tolak2..aku sedapkan hati dia ckp la kan kita tinggi maybe angin la kot kuat sgt.. dok mlm ke 2 dia xckp pape,,so aku igt dah ok lah kan.. mlm last tdo aku lak kne.. sebelah ptg hari last tu kitorg kne perform arabian dance..pastu dpt la ala.. yg keching keching tu..so aku bwk balik bilik..mlm tu tgh syok2 tdo aku terkejut mende keching2 terjatuh kuat gile mcm org hempas dia..bukan bunyi mcm  trjatuh xsengaja dan2 rs seram.. trus sampai pagi aku xtdo..ms dlm bas otw balik aku pun bukak cite lah kt membe ni..dia kata pg td dia bgn nk mnadi pili air panas terbuka..wap penuh satu cermin pastu penuh tapak tangan kat cermin tuh.. membe yg lagi sorg plak dia kena ganggu sampai dia panggil membe laki dtg bilik tlg azankan..

puanserama replied at 4-2-2015 01:39 PM
ok tgh free takde koje ni nak cite sikit hotel kat cameron.. leh bgtau ke hotel ni nama apa.. bg hin ...

Adekah btol BISKUT yg uols buang tu??

Seram la plak

Eq tu skrg jd copthorne...mama selalu dok situ bila pi CH.....last duduk tingkat 12....masatu pantai timoq  tengah banjir so bilik hotel byakkk kosong....alhamdulillah takmkena kacau plak kami 5 beranak

mamaezah replied at 10-2-2015 03:54 PM
Eq tu skrg jd copthorne...mama selalu dok situ bila pi CH.....last duduk tingkat 12....masatu pantai ...

aihh mama.. kami pon pegi time2 tu jugak.. 5 beranak dok kat tingkat 12 jugak hehehee

lipstickz replied at 10-2-2015 02:59 PM
Adekah btol BISKUT yg uols buang tu??

Seram la plak

errrr dok pegang2 mcm beskut la dik.. tak bukak pon lg..
berpotensi jadi mende lain ke dikkkkk

*takut lak dengo nyer