CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: musang_pulut

Nokia...... apa yg masih hebat dengan model ni...............

dulu pakai norkiah tapi skang dah beralih pade android.bila dikenang balik masa pakai nokia aku rasa nokia ni hanya sesuai untuk budak2 jer berbanding android

tp nokia ni memang tahan lasak....kita gasakla camne pun...jatuh dr keta ke...dok wat apa pun...still ok lagi...br2 ni tukar ke samsung galaxy ace tp br seari pakai dah wat hal...rasanya nak kena amik cik norkia balik ni....huhuhu

Reply 42# wak_lu

Yg ni aku setuju. Nokia memamg tahan lasak

nak tahan lasak.. beli la motorola defy..
tahan calar.. water proof.. tahan hentakan..

tp nokia ni memang tahan lasak....kita gasakla camne pun...jatuh dr keta ke...dok wat apa pun...stil ...
wak_lu Post at 10-9-2011 11:30 PM

Nokia Oldskool mmg tahan lasak....tp Nokia skang...esp yg touch skrin....kurenggg byk lasaknya....cer cuba jatuhkan N8....ada BRANNN ka...??huhuhuuh

Reply 45# medangmru

x bani ambo nak hempas tepon sesaja..tp kalo tejatuh lain ler....tp memang betul pun...nokia yg latest skrg ni makin kurang kualiti...model yg kua dah x syiok oooo.....

Follow Us
Nokia touch screen mmg tak tahan lasak..baru beli Nokia x6 7 bulan yg lalu,
terjatuh dari stool plastik yg buat duduk2 kat dapo tu..bukan tinggi pon kan..
terus dia punya speaker out..hantar baiki...balik pon dah x bape best..
bila call mcm tak bape dgr..hampeh je..
dia punya key lock utk screen pon cepat loose..
hati dah tawar je..skg tgh cari hp baru..tadi dah tgk Xperia...
tapi bila baca kat sini mcm hampeh je...
tak tau nak beli brand apa skg....

pakai samsung pun ok bro.. samsung galaxy 5 aku pernah tengeelam dlm air ..jatuh tu  biasalah ... ok lagi sampai skrg

hari tu pas amik pic banyak2 masa cuti 16sept tu..henpon Nokia C6-01 TH jadi freeze....back cover panas...touch skrin xde respon...rasa nak baling je masa tu

apa yg aku nmpak hp HTC, SAMSUNG, BB & iPHONE mengemudi persaingan smartphone masa kini...NOKIA ada suram sedikit..

SE pun lebih kurang sesuram nokia jgk. tp penangan XPERIA membuatkan SE masih mampu bersaing dgn hp yg aku sebut kt atas td tu..

masa dulu2 nokia & SE cukup glamer. dua hp ni pesaing rapat..masing2 ada kelebihan..

skrg ni org ramai lebih kearah android..aku tabik pada samsung skrg kerana pandai manarik minat org ramai dengan sentuhan GALAXY nya.. memang terbaiikk syabas samsung!! ..

tgk pada samsung Galaxy S II yg dapat sambutan hangat di kalangan peminat hp Android di mana terjual sebnyk 3 juta unit dlm masa 55 hari. walaupun hanya dilengkapi dgn kamera 8 megapixel sahaja kalau nak dibandingkan dgn 12 megapixel pd nokia N8..  (aku dh aim nk sambar hp ni tp sabar...sabar...tgh pokai ni hehehe)

so kat sini kita dh boleh agak apa keinginan pengguna hp pd masa skrg..

kemon nokia..kemonnn..catch up!!

tp aku yakin diam2 nokia ada isi..SILENCE IS GOLDEN...

isk ada juga geng2 yang masing simpan/pakai N82 ye..  aku pun masih pakai N82 as backup je, dari segi hardware mmg N series dari nokia mabelessss... compare ngan galaxy s aku pun rasanya best lagi carl zeisss walaupun sama 5 mp..

cuma kalau la kan.. kalau nokia dapat cipta atau join sekaki ngan addroid aku rasa kompom aku ambik jenama nokia berbanding htc atau samsung.. buat masa nie software failed gilerrr..

Kalau nak dibandingkan dulu smartfon Nokia rega RM2,000 ke atas ...
Sekarang rega N8, E7, X7 semuanya bawah RM1,500 ke bawah ...
SO KESIMPULANNYA, NOKIA PUN TAHU STANDARD DAN DEMAND (MUNGKIN BRAND) NOKIA DAH JATUH ... SI KITA SEBAGAI PELANGGAN MASIH AMBIL NOKIA SEBAGAI PILIHAN SEBAB MURAH ... MURAH ... TIBA MASANYA SEMUA YANG NAK BELI SMART FON KENA SAMBAQ NOKIA ... EHHE ...

SO KESIMPULANNYA, NOKIA PUN TAHU STANDARD DAN DEMAND (MUNGKIN BRAND) NOKIA DAH JATUH
matabelalang Post at 25-10-2011 16:26

elok le demand nokia dah jatuh...secara tak langsung, harga pun senang turun...semoga rege nokia terus menurun sebab aku tengah menabung untuk beli nokia e6...

elok le demand nokia dah jatuh...secara tak langsung, harga pun senang turun...semoga rege nokia ...
zaidi_MZZ Post at 25-10-2011 08:27 PM

Nokia ni esp model baru payah nak turun rega...nengok je la N9...........sepatutnya dijual dgn harga RM1499 jerrrr..

Nokia ni esp model baru payah nak turun rega...nengok je la N9...........sepatutnya dijual dgn harga RM1499 jerrrr..
medangmru Post at 25-10-2011 21:01

adeh...ni yang frust ni...

zaidi_MZZ Post at 25-10-2011 21:43

ambik je samsung nexus s aku!!!  

zaidi_MZZ Post at 25-10-2011 09:43 PM

Samsung Galaxy SII dalam masa sekejapan je...udah turun dekat RM300 ( dr RM2199 ke RM1899 ).....pehni Samsung high-end model kuar...Konpem rega lagi jatuh....
Nokia ada gak yg turun rega....cam N8....tp lambat la.....itupun bila sesuatu model tu udah suam2 kuku....

korang baru nak berhijrah.... aku dah lama dah tinggalkan nokia.. dorang hanya berbangga dgn jumlah jualan saja.... tupon tipon lowend pada negara2 dunia ketiga... walaupon nokia dari europe.... org europe tak pandang pon nokia nie skang.... negara2 asia jerk masih dok beli..... pasaran2 telefon biasa... yg tak hirau pasal os apa ka....

tp aku mcm nak cuba windows phone.... yer tak banyak apps..... baru tak matang... sama gak masa aku mula2 beli android donut dulu... baper kerat jerk pakai android.... malah ada yg masih lagi diawangan dgn dunia symbian.... tp skang... skit2 jumpa android... habih semua android... sbb dia tak bosan... buleh buat mcm2... tangan tak digari....

berbalik pada nokia windows phone.. nampak mcm akan boring gak lama2... metro ui cun... tp takkan sepanjang tahun tengok menda tu jerk.... harap nokia ada something spesel esok....... bukannya setakat recycle body n9 port masuk windows jerk... oit.... klu camtuh baik takyah.... samsung htc pakai body baru pon dah lama kuar... body recycle plak terhegeh2

tengah tunggu nokia windows phone 4+ inci.... gilerlah kalu n9 3.9 inci pastu jadi n800 3.7 inci jer sbb letak button windows kat screen digelar hiend.... kat android... saiz tuh kira midend jerk.....

selamat jalan..... sila wowkan saya esok..... ataupon bai2 jelah

Rate

1

ambik je samsung nexus s aku!!!  
saniboy79 Post at 25-10-2011 21:45

hihihi...ko nak angkat henpon apa lak boi...

korang baru nak berhijrah.... aku dah lama dah tinggalkan nokia.. dorang hanya berbangga dgn ju ...
cmf_rambutan Post at 25-10-2011 10:12 PM

Plan nak beli HP Nokia Aper tu Pok Tan??