CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 31066|Reply: 350

filem2 dan drama sampah hidangan hari raya!

ntah hape2 aku tengok rancangan raya tahun ni...dari program hiburan, tayangan drama raya, sampailah ke tayangan filem semua jenis stok2 hancus! dari malam ari raya, aku sakit ati tengok kat astro citra tayang pilem bangang, ZOO, kat TV3 tayang dramam bangang   cinta 300km, kat tv astro ria tayang filem hantu Mantra, lepas tu drama2 stok ulangan zaman sentimental rashid sibir pun diulang tayang jugak, malam ari raya ditayang filem ganas KL drift2, sedangkan sepatutnya time org tengah bersama sanak sedara, tayang lah filem berunsur kekeluargaan sikit. Kat tv3 ditayangnya NukKasih the movie...terlalu awal sangat nak tayang filem tu sednagkan baru saja bosan nonton kat wayang tak habis lagi, dah kena layan bosan kat tv pulak! Makin bersepah filem dan drama serta program raya nah haper2 sudah tayang dan bakal ditayangkan sepanjang syawal ni. Kenapa stesen TV tak pikir konsep sikit, kalau lah sempena hiburan malam raya, atau hari raya pertama, ke 2, ke 3, tayanglah filem dan drama berkualiti sikit...biar ada nilai dan unsur kekeluargaan, keislaman ke apa ker...ni tak...aku ada tertengok drama komedi ntah tahap longkang la kot...kisah mamat bujang menang futsal balik beraya...dalam perjalanan, si azlee yang muka tu asyik berenti jumpa awek...semudah2 sangat si awek2 kampung tu nak mintak tumpang bersama sekumpulan lelaki bujang. Logik ker? Moral apa nak disampaikan oleh drama metrowealth tu ek? Dan dram cinta 120km tu? Kononnya drama khas hari raya...tapi jalan cerita kisah mamat dan minah drift! sudah2 lah ahmad idham nak bawak budaya drift dalam panggung wayang, tok sah ler nak bawak masuk TV pulak. dah tu tayang malam raya! sooo...tak seswai nyahhh!:@

tak tengok pon rancangan tv, x sempat. tu pon malam raya layan separuh drama cintaku 120km/j sebab ada mat jijan & nora elena   (iolls x perasan pon drama tu sempena raya)

psl drama raya cintaku 120km/j tu ada aku tertgk jgk. sj... mcm takde jln cerita je drama tu. bosan. nasib baik la ada film hindi best kat cenel 108 tu. better lgi tgk tu.
psl NKTM tu mmg la mcm awal lak tayangnya kan.  tp ok la, at least ada jgk film berkualiti tym raya ni. tp takleh lawan astro first la kan, masi ada kat panggung dah ada kat cenel tu. mmm.

Post Last Edit by skymania at 1-9-2011 15:33

aku ader tgk tv gak..maklumlah orng mls beraya.. macam cipan taun neh punyer program raya kat tv2 neh..

aku sker 2 drama jeh..kitab cinta - tv alhijrah  ngan pusara di lebuh raya - tv3..lain2 macam shiyal...ada ker drama anto bangang dok tayang kat tv.. antto fighter bangsat la..momok gler meroyan la..senariao budak cacat la...oooeemmjii..
satu lgk show aku sker..8tv news - 8tv ptg2 tuh.. tp mandarin la..sub title melayu aram takdak.. sbb live rasanyer..pengacara2 cina 8tv neh gi beraya kat umah baki zainal..melantak kuih jeh ..chantik plak derang brbaju melayu n berbaju kurung..
pastu ada lgk la klip2 show pasal raya derang buat..macam nak buat bungan api buluh....best..teruja aku nengoknyer..dok hari raya aku dok tune tgk rancangan cina urban kat 8tv..lgk best..

yg paling best citer 1957 Hati Malaya sempena 31 Ogos...Raya Kedua... Kalau cerita mcm ni sesuai la sikit utk keluarga..walaupun takde kene mengena dengan raya..lagi ok drpd citer2 sampah yg lain

ntah hape2 aku tengok rancangan raya tahun ni...dari program hiburan, tayangan drama raya, sampailah ...
toshiro_mifone Post at 1-9-2011 14:30

aku mls nak komen pnjang2 camni...tp aku stuju ngan pendapat ko..memang sampah sarap program raya taun ni..dlu cam ok la gak rasenyer

Follow Us
aku layan forum and Fb jah sebab aku rsa bosang sgt siarang tv sekarang ni..kalau bukak pun just nak tgk videoclip lagu raya..tu pun kalau yang jenis cover version aku tutup jah..sakit telinga....ni tak masuk lagi cite cite bodoh sepah la..zizan la nabil la..apa apa ntah...tak masuk lagi cite cite sedih jgn bakar mayat anak ku la apa la...rosyam nor la...time raya pun nak cerita sedih..boring sungguh!

bagusla cerita2 sampah...raya bkn suh tgk citer..... pi keluar jumpe org.....nie raya tercongok dpn tv....

aku x tengok tv pun raya nie... buzy

tapi dah alang2 bekumpul adik beradik sedara mara, pe salah nya tgk tb sama2...takkan sepanjang masa nk kuar jumpak org + sembang2..bekumpul tgk tb pon leh eratkan persaudaraan gak..so, stesen tb patot nya provide la rancangan2+program2 yg berkualiti.. kalo takat citer zoo, senario bagai, tah ape2..semak tol..

dulu2 zaman kecik time raya ni la ditunggu sbb bnyk cerita best nak tayang kat tv.

zaman skang x lagi.sama ada aku dah dewasa ni dah x ske tgk tv atau cerita2 kat tv zaman skang mmg dah x best langsung.

berat lg pilihan no 2 rasanya.

sape suruh ngadap tv time2 raya ni. kan baik pengisiannya diisi dgn ziarah mengziarahi. lagi satu kalau tak suka jangan tengok.

tadik iols tertgk kat ria, raja lawak edisi raya..ade slot bagi tips2..haaaaaaa,elok sgt la tu, bagi tips macam mana nk cilok mkn+minum masa bulan posa..pastu wat caption "jangan tiru aksi ini" <camtu la lebih kurang caption die>..bodo sgt2..kalo dah budak2 tgk,ingt diorang nk ikut sgt ke caption tu?mana diorang akan tgk, caption or aksi2 terencat yg diorang wat tu?bodo sgt..bagus la,ajar budak2 posa yangyuk ..

aku rasa satu filem je yg best musim raya kali ni...Duhai Si Pari pari....tak sangka pulak filem tu sebenarnya best....

tp bagus jugak cite kat tv x best boleh berjalan beraya dengan senang hati. NKTM dah tgok sebab katanya 'HANYA DI PAWAGAM' last2 kene tipu...belom smpai setaun dah masuk tv3

tiap kali raya mesti kuar filem prof razak, david teo, ahmad idham...bosannya la aih... filem xde kualiti. kalau yg gempak sket pon mesti tayang sekali je.

tetiap thn pon mmg xpenah aku nengok citer best mase raye..  citer biasenye dh diualang, hari ni kat tv ni, esok citer yg same kat tv ni.. bosan!
syukur la thn ni org bwk raye sakan.. xde le mati kutu aku kat umh

aku tak sempat nak tengok apa pun...malam dah tido pasal siang raya sakan.. tapi memang ler raya jer tayang cinta hantu....tanyang citer rempit...tak boleh blah..

betul3! sepanjang raya ni memalam punya rancangan cam haram je. senario beach boys, adnan sempit, semerah cinta stileto, ZOO! , mantra, ape lagi.. adeiiii.. takde ke citer2 yang best2 sikit nak tayang?? senario tu dah berapa ribu kali da... lagipun sekali dengan merdeka kan.. apa la salahnya tayang cerita2 patriotisme sikit (ke aku yang tak perasan ada..hahaha) .

dann kerna program tibi buhsann
makanya iols layan porem kek sinik...