CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

Edisi Merdeka Berdarah - Mat Indera

Reply 80# HangPC2

aku baru tengok satu siri daripada 4 siri 10 tahun sebelum merdeka tu... dan sangat kagum dengan pejuangan mereka.kenapa tak pernah didedahkan sebelum ini oleh media arus perdana?

kan sejarah di tulis oleh pihak yang menang........

Reply 81# nazurah

Sebab takut orang salah faham.. sekarang pun pasal isu mat indera pun orang dah gunakan untuk dapatkan 'political gain'.. bukan pun simpati mahupun mengenang jasa.. cuma membuka aib yang setelah lama dipendam.. pengajarannya.. Mat Indera dikhianati oleh orang2 cina celaka yang tidak mengikut arahan yang dikeluarkan.. kesilapan itu ditanggung oleh beliau.. orang lain yang makan nangka.. orang lain pula mendapat getah.. kan celaka begitu.. sekarang perkara itu nak berlaku lagi.. kata orang jawa.. inilah orang pengor.. pengor dengan penggggorrrrbanannya..

Reply 83# Ibnu_Sina01

Aku setuju... tp aku tak dengar pulak dalam kes mat indera ni, di tv terutamanya disebut dan diperbetulkan apa yang sepatutnya orang tahu. rasanya masyarakat sekarang boleh menilai, siapa pengkhianat, siapa pejuang...

ada yg kata mat indera komunis sebab chin peng dlm biografi dia kata mat indera ni komunis..ni betul ke tidak pun kita tak tau lagi..sama la macam umno (baru) mengaku tunku & tun hussein tu umno, walhal sampai diorang mati pun diorang tak join umno (baru) tu..mcm jugak kita kata samad said sokong pakatan rakyat, entah betul entah tidak, ini tafsiran org je..

Reply 83# Ibnu_Sina01

mat indera dikhianati komunis2 cina tu pun masih diperdebatkan..
aku sendiri tak rasa mat indera akan kata "eh aku suruh serang rumah pasong je aku tak suruh korang bunuh polis2 tu"
sebab dah namanya pun serang balai polis, takkanlah mat indera kata "kita serang je tau, tp jangan bunuh polis2 tu"
of course masa bertempur mesti ada yg accidentally mati & nak dijadikan cerita, kite semua pun tau, hampir kesemua polis mati masa pertempuran tu berlaku..
bila dh komunis berjaya tawan balai polis, mesti diorg geram, nk rampas senjata & peluru pun tak boleh sebab polis2 dah pakai peluru sampai habis & senjata2 banyak dh rosak..tu yg diorang bakar balai polis, mana2 polis yg nyawa2 ikan, dek kerana geram diorang bunuh pulak polis2 ni, tu pun ada yg mat indera kata jangan bunuh sebab kebetulan dia ada kt situ, takkan mat indera nk monitor semua kawasan & pastikan komunis2 ni biarkan je polis2 ni, "yg dah terduduk tu kite jangan bunuh"..tu pun ada yg komunis tak bunuh (mcm polis yg mati sebab perut terburai, dlm bukit kepong a.rahim yg berlakon, masa nak pegi hospital tu baru dia mati)..kita pun tengok cerita perang kan, musuh time dah terkulai tu la yg paling bahaya skali, kite ingat dia dah surrender tengok2 dia bawak keluar pisau bunuh lawan dia..termasukla isteri2 polis2 tu, dek kerana komunis dah bunuh suami dia, dia nk balas dendam, tak mustahil dia bunuh pulak komunis yg tak nak bunuh dia..ni semua cause & effect

apa yg aku cuba sampaikan kt sini, kite kena faham situasi dlm perang tu..

Follow Us
makin popular sejarah mat indera sekarang....

aku harap beliau di senaraikan sebagai hero seperti tok janggut, rentap, dol said, datuk maharajalela,

drpd org tak tau, jd tau...

tiba2 nama mat indera jd top...

mat sabu pun sama...

mat sabu dah buka kotak pandora..

mgkn rakyat malaysia confius...

kata merdeka dt british...

tp takde pun cerita pejuang2 sebenar yg menentang british..mcm dol said, rentap, tok janggut..

yg ada cuma cerita kita serang komunis, serang jepun...

sdgkan pd masa tu, kita sepatut nye menyokong utk menjatuh kan pihak barat...

sebab itu ramai yg besekongkol dgn British, psl diorang lebih maju..dn juga salah satu kuasa yg kuat pd masa tu...

mgkn sejarah pun byk disorok faktanye,kpd org awam/budak sekolah supaya rakyat tak nampak sgt yg kita ni( kerajaan masa tu ) mgkn bersekongkol/sekutu/ atau juga diperbodohkan dgn British

Post Last Edit by salimrock at 6-9-2011 12:53

adakah sapa2 yg serang /tentang british dianggap pengkhianat kpd kerajaan/ Raja...

untuk tatapan lebih jelas hangpa semua....jap gi aku upload kandungan kisah dia lak...

Reply 96# zaliezalind

besaunya font

Reply  zaliezalind

besaunya font
nazurah Post at 6-9-2011 14:33

maaf ler klu kamu takleh baca...saya boleh jer baca...klik kat gambar tu boleh jer baca...