CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gurlfriday

adik yg terlalu sygkn abg

Close [Copy link]
SEMANGAT SUNGGOH~~

tringat lak aku ada kes agak  lama dlu...
kes abg dgn adik bsekedudukkan smpi branak pinak..
akhirnye tertangkap jgk sbb jiran suspicious sbb muka derang nmpk sama jer,
dh lah tuh selama tggl kat kg tuh, xde sorg pun sedara mara yg mai mlawat..
aku ingt2 lupa dh cite tuh... tp sgt sedih pd ank2 derang...
nauzubillah, minta di jauhkn benda2 mcm  nih...

semalam dalam SEMANIS KURMA TV9 ada Ustaz ni cerita dalam kitab Sohih; syaitan/iblis ini ada perhimpunan tahunan dan mereka akan berikan anugerah sesama mereka . Anugerah apa No. 1?

Adakan pada syaitan yang berjaya suruh orang bunuh ke? rasuah ke? songlap duit ke? mencuri ke?

TIDAK! Anugerah No 1 ini utk iblis yang berjaya putus/hancurkan ikatan keluarga. Ini menunjukkan priority No 1 iblis sehingga hari kiamat.

Kenapa tiba2 masa itu aku teringatkan TT
gurlfriday ni???

Musykil dgn cara bf tt tangani masalah ni. Hmm.. Tt harus siasat.

Sanggup ke tt Ada adik ipar mcm ni? Nanti dah kahwin besok, sila tinggal jauh2 Dari dia ya.. Kalau dpt pindah overseas lagi baik ) kalau tak nak sakit kepala la..

tt dh hilang...

TT dah berkahwin ke da putus ke dah pengsan? hihihi

Follow Us
Post Last Edit by addamnor at 16-10-2011 02:19

mcm mana laa rasanya duk bermanja dengan adik sendiri...
hahhaa.. aku siap sepak terajang sana sineh lagi dengana adik pompuan aku kalao bergadoh.. time kecik2 dulu la...

tapi nak manja duk bertempek tuh tak la dari kecik sampai ke besar... kau buat hal engkau aku buat hal aku.. kau ada masalah kau setel sendiri, kalau tak boleh baru consult aku! perghhh

thanks la korg coz concern kt prob aku ni
pe yg aku bleh ckp skang hubungan aku n bf aku ok n yg pling aku bersyukur adik dia dh bleh lpskn abg dia sket2, so far adik dia dh bleh terima abg dia dh de gf cuma adik dia still perlukan ms utk jmpa aku...bnda ni mmg takes time, aku pn hrp sume brjln lncar....

Reply 427# addamnor

sama la ko prangai mcm abg aku..aku sbg adek pomp ni mmg kot ada pape tak mintak tlg dia a...cr alternative lain dulu..dh kena bising ngn parents aku soh mintak tlg dia..baru aku tepon dia..bukan apa..malas nak dgr dia membebel..silap2 kitorg bermaki makian dalam tepon tp kot dh terdesak..aku mintak dia a..terpaksa a..nak wat cmne..tak pon aku mintak mak aku jd org tgh..tp biasa nya mak aku tanak jd org tgh..dia mmg soh aku ckp trus ngn abg aku..abg aku tu dah la perangai cam hampeh..baran kan maen..mencik btol aku..slamat bini dia baek dan lembut kot tak..aku rasa anak2 dia sure jd singa nye
kepada TT: ko kena la banyak2 berdoa..dan baca doa nabi yunus tu..lailaahailla anta tu..doa pelembut hati tau..good luck

Reply  addamnor

sama la ko prangai mcm abg aku..aku sbg adek pomp ni mmg kot ada pape tak mintak ...
asyura_85 Post at 16-10-2011 19:36

hah? ko ajar doa Nabi Yunos pada TT yang gatal nak keluar dapat pegang bf dia? TT bukan taraf isteri atau tunang!

sapelah Setazah ko masa sekolah dulu ni????

hah? ko ajar doa Nabi Yunos pada TT yang gatal nak keluar dapat pegang bf dia? TT bukan ta ...
jalakpura Post at 17-10-2011 10:18

Mane ko tau dia pegang brpegangan tgn ms kuar?if btol pun..so kita doakanlan tt n bf cepat2 kawen supaya terhindar dr perbuatan ha ra mim..tuh
so doa2kanlah adik bf tt terbuka hati utk benarkan abg dia tawen...

Reply 430# jalakpura

yang ko pesimis sgt ni nape? rileks la..aku soh dia baca doa tu untuk ketenangan dia..pegang2 tu dia sendrik tanggung dosa a..sama mcm org soh ko baca bismillah sebelum makan..bukan la maknanya soh ko bc bismillah sebelum togok beer ke..adoiiii la..sempit btol

Reply 430# jalakpura

anyway..TUNANG pon tak layak nak pegang2 ok.. u should check who was your ustazah before..if u had one laaa

Reply  jalakpura

anyway..TUNANG pon tak layak nak pegang2 ok.. u should check who was your ustaz ...
asyura_85 Post at 17-10-2011 10:59

BODOH LA KAU NI...check all my postings...aku always cerita/tulis kes TT gurlfriday ni BINI/TUNANG dalam apa situasi sekali pun! tujuan aku nak tunjukkan kat TT betapa jauh taraf gf/bf ni setakat bukan sahaja Isteri malahan Tunang pun tidak! tapi part nak hancurkan hubungan abang-adik bukan main gigih macam lah TT tu dah jadi ahli keluarga bf dia!

aku tak guna BINI/TUNANG dalam apa2 kes/orang/situasi lain melainkan TT gurlfriday ni!

(aku ada bertekak dengan dia kat forum lain, pasal gaji kakitangan kerajaan, tapi masih aku anggap dia ni jauh panggang dari TUNANG/BINI)

kau ni mesti sekolah convent Methodist dengan Missionary tak ada ustazah...ada ke patut suruh baca doa Nabi Noh pada seorang pompuan yang gatal tak dapat peluang pegang tangan BF masa keluar bersama.

kau tanya balik Setazah kau,apa hukum ajar orang guna doa Nabi ke Rasul ke demi dipermudahkan nak pegang/gesel bukan muhrim! kau ni mesti jenis nak bersetubuh dengan bf ko,baca dulu doa-doa yang Rasulullah SAW ajarkan untuk malam pertama!

Rate

1

Reply 434# jalakpura

jalak...saya dah baca posting awak dari awal...dan saya rasa awak terlalu emosi dan kengkadang tak menjawab soalan...itu sebab ramai yg tak bersetuju dengan awak...kalo ada masalah dgn TT pasal issue lain jangan dicampur sekali emosi tu dalam thread ni...ok..mari berdamai

Reply  jalakpura

jalak...saya dah baca posting awak dari awal...dan saya rasa awak terlalu emosi ...
winter Post at 17-10-2011 13:55

Forumer yang tak setuju dengan aku adalah;

1. Kategori andartua/andartu/andalusia

2. bakal2 nak masuk kategori (1) di atas

3. Rupa paras; bukan kategori lelaki pandang 2, 3 kali.Samada kategori suam2 kuku atau
jenis lelaki tak bangga nak bawak ke majlis2. Kalau nak pergi kena pakai CORSET!

4. Terpaksa memegang tangan bf sekurang-kurangnya demi nak tunjukkan kesetiaan.
Tidak mustahil boleh bawa ke katil.

5. Benci pada sebarang halangan; samada adik bf, emak sendiri etc. sebab Biological Clock forumer
ni is tickling away!

6. Belajar tinggi Masters/Phd menyebabkan saham jatuh. Nerd duduk dalam makmal/ulat buku
tak jumpa lelaki kecuali lab assitant!

7. 5 tahun dari sekarang, bila tiada jodoh... akan mula bela kucing!

Rate

1

errmmm..kes yang pernah kecoh dahulu  ...dimana abang dan adik menjadi kekasih..sampai dah terlanjur....kes nya bermula macam nie jugak..si adik terlalu sayang abangnya seperti kekasih...adik dan abang sama2 menpunyai paras rupa seperti pan asia...ibubapa pula sibuk dengan urusan perniagaan...

bila adik ada kekasih..abang cemburu...bila adik ada kekasih ..abang pula cemburu.....akhirnya selama enam tahun dorang menyulam kasih seperti suami isteri sehingga si abang dibuka pintu hatinya merujuk ke pejabat agama...perghhhh dasyat...kes nie,,

diharap..BF TT tidak terjebak seperti kes diatas...BF TT harus bertegas dengan adik kesayangannya ..sebelum terlambat..dan yg paling penting...pegangan agama perlulah kukuh.

thread nie rasanyer dh boleh tutup kot momod...xnak nnt jdi isu perbalahan..teruk plak nnti

agaknya ada 'ifanonline'versi baru dah ... nampak agak ketara cenderung posting ala2 ifanonline tu..... asik2 nk membakar hati org dgn posting dia wpon tau org x sng... :re: coz kdg2 mcm tuduhan melulu...

agaknya menyakitkan hati org wpon dlm forum/x kenal berdosa x ek?... kena mta ampun dgn empunya diri ke x... kalu kena emmm jawabnya mana nk cari kalu org yg terasa dgn kata2 tu... xkan tgu kat alam akhirat nanti....

yup..better close je thread ni coz ada org xbrapa betul dlm ni..
tak guna bertekak dgn org bodoh sombong mcm ni, buang ms je....