CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gurlfriday

adik yg terlalu sygkn abg

Close [Copy link]
Haissyy... Kalau dia masih duduk serumah TT tak akan rasa lega..?  Kalau adik dia dah pindah rumah ...
sourplum Post at 26-11-2011 00:50

tq mod..mmg sdg dlm pertimbangan utk truskan hubungan ni sbenanya, betul2 rs keliru sgt, pe yg aku bt skang ni adlh mndekatkn diri dgn Tuhan n hope sgt Dia bleh bg petunjuk kt aku

tq mod..mmg sdg dlm pertimbangan utk truskan hubungan ni sbenanya, betul2 rs keliru sgt, pe yg a ...
gurlfriday Post at 26-11-2011 12:57 AM

Itu yg sebaiknya... Tuhan tunjukkan semua ni skrg kat TT ada sebabnya... Skrg TT masih boleh undur... Mungkin ada hikmah disebalik semua ni...

Fikirlah betul2...   Kalau tanya me, sgt tak berbaloi utk teruskan...

wow....lama gak tred neh bertahan...aku baca tt update jer..
tp kalau aku jd tt..aku cr jantan lain jer..ilang semua prob..sakit kepala pun xder...
jenis abg yg leh jatuh cinta ngan adik sendiri..seriau aku..

term 'genetic sexual attraction' memang wujud. memang ada pun kes macam ni. & ada jugak kat luar negara, pasangan adik beradik yg kawin, mak/ayah dengan anak kawin. dengan mempergunakan 'genetic sexual attraction' sebagai alasan.

tapi kita ni.... kita ni orang Islam. kita ada pegangan. kita ada agama. kalau sexual attraction ataupun sexual desire tu tak boleh nak dikekang, susah la. sbb untuk kekang nafsu, kita kena at least ada iman & akal. kan? kalau sesama adik beradik pun nafsu tu tak dapat dikekang, boleh bayangkan tak apa lagi kemungkinan yg bakal jadi di masa depan kalau melibatkan nafsu atau keinginan?

orang yg dikata 'psycho' tu takkan jadi psycho tak terpasal. setiap apa yg jadi, ada penyebabnya. tengok je orang yg kurang siuman yg selalu merewang2 kat tepi2 jalan atau kat tempat2 tertentu. semua tu ada penyebabnya. tak ada orang yg lahir2 je terus dah psycho. dan untuk menjadi seorang 'psycho', selain daripada ada penyebab, ia juga ada penggalak, supaya jadi lebih psycho. supaya kepsychoan tu berterusan. 'tangan ghaib' dibelakang orang psycho. yg sebenarnya lebih psycho daripada si psycho itu sendiri, yg menyebabkan si psycho menjadi lebih psycho, & si tangan ghaib pulak nampak macam suci murni.

kalau macam dalam hal ni. senang ceritanya - tepuk sebelah tangan takkan berbunyi. tak kan la lembik sangat si abang tu nak menolak gelodak nafsu si adik? nak biar adik merogol dia ke? lepas tu, tak kan la lembik sangat si abang tak boleh nak bertegas dengan si adik? & pernah tak terfikir kenapa si adik terlalu 'gila2kan' abangnya? sampai tak nak lepaskan. sampai nak bunuh diri. ni bukan perhubungan yg 'normal' lagi dah. mesti ada something yg tak kena. bukan la nak fikir yg buruk. tapi kena jugak pertimbangkan. jangan dikaburi dengan rasa cinta ataupun pujuk rayu.

& bagusnya si abang. lepas dah 'melayan' & 'melunyaikan' adik sendiri, bagi si adik tu harapan2 palsu, sanggup pulak memburukkan atau mengasari si adik sbb dah ada yg baru. habis madu sepah dibuang kekdahnya. siapa yg psycho sebenarnya ni? siapa yg mangsa sebenarnya ni? adik ataupun abang? haha. sokong post mod sourplum kat atas ni. its true. sad. but true.

Rate

1

FUHHH~~
lama gak cite ni x abis lagi... ngatkan lama x follow da tau kesudahan.

yup...mmg diorg suka antra 1 sama lain lbh dr adik bradik  mmg unbelivable kn, aku tak sngka aku akn face bnda ni tmbh diorg dh la duk serumah, lg la mcm2 bnda aku pk, aku mmg de suh dia jelaskn bnda 2 n dia bgtau mmg dia tak nk delete sume msg2 dlm fb n emel utk bg aku bc sndiri tp even 2 cter lama n dia dh leh cntrol prasaan kt adik dia but as long as dia still duk serumah dgn adik dia aku mmg tk kn rs lega la...dia bgtau adik dia akn pndh dr umh 2 by end of this yr, juz wait n see la kn
kalo la adik dia 2 adik tiri /adik angkat /adik sdara pndek kata bkn adik bradik kandung dh lama aku undur diri je

ya ampuuunnn.. manusia mcm ni pun wujud. tgk darah daging sdiri pun bernafsu untuk sayang sebagai kekasih ke?

dulu dua beradik ni pernah tidur sekatil kan x silap .  ke bp salah baca kan  >.<
sorry to say laa ye. walaupun nak ckp ni tp rasa mcm rude tp terpaksa ku type jugak.

memasing pernah suka sama masing2. panggilan pulak syg2 bagai.si adik x bole accept abg ada gf bagai.
adik saiko abg pun melayan saiko.
adik x kan jd cm2 kalo abg x melayan sgt. kenapa abg yg lg 1 tu adik dia brapa baik. msti la abg tu x layan mcm bf TT kan.

erm... bp berdoa mereka hanya setakat menyimpan perasaan je.x lebih dan tak buat benda2 terkutuk >.<

TT... kalau tawar ati plsssssssss angkat kaki....
cite ni mcm x berkesudahan je
bp yg baca pun tensenn ape lagi org yg menghadapi.

term 'genetic sexual attraction' memang wujud. memang ada pun kes macam ni. & ada jugak kat luar neg ...
NEMESIS Post at 26-11-2011 01:15

memanglah agama melarang, tapi genetic sexual attraction itu hanya untuk menjelaskan dari segi pemikiran manusia saja apabila mereka berjumpa darah daging sendiri pada waktu dewasa, mereka akan hilang rasa barrier mahram tu. Pendek kata, orang macam ni, tak hairanla kalau mereka boleh suka antara satu sama lain sebab proses membesar bersama tu tak ada. Proses membesar bersama ni penting, dikatakan kalau orang tu tak ada kaitan pun dari segi biologikal (anak angkat), tapi kalau membesar bersama dengan adik beradik angkat yg lain, maka mereka sesama beradik angkat tu tak akan wujud sexual attraction walaupun mereka bukanlah mahram.
Bagi saya, bf TT dan adiknya dah jadi bukan mahram walaupun adik beradik darah daging dari mak bapak yg sama kerana genetic sexual attraction. Jadi salah ibu bapa mereka la kalau tak kawal perhubungan mereka masa awal2 berjumpa semula tu. Orang mungkin pandang tak apa sebab mereka abang dan adik.

Rate

1

Follow Us
harap gurlfriday cepat2 melarikan diri

Reply 461# gurlfriday

u hv mention yg mereka saling suka....so..xleh nk salahkan adik dia la kalo mcm tu kan...kuatkan semangat...kalau boleh....just berundur

sumbang mahram..............

yup...mmg diorg suka antra 1 sama lain lbh dr adik bradik  mmg unbelivable kn, aku tak sngka  ...
gurlfriday Post at 26-11-2011 00:41

baru abih baca.. mcm nilah sbnrnye kalo x ada angin pokok x kan bergoyang. Berundur jelah tuan tanah. ko rela lps kawin ko tgk bekas kekasih somi ko aka adik ipar ko cndiri. tak ke janggal tuh? sblm ko berundur ko nasihatlah kaw2 bf ko n adik die. tuhan hantar ko agar dpt membantu manusia2 yg konar lipat tergelincir ckit nih.

andai ko rela, ko kawinlah tp ak dok rela. nasihat ak mampu tp hush tak rela.............

Rate

1

berundurlah TT..
i tk sure u akan terus rs lega klu pun dh berkahwin nnt..
manusia ni, mudah memaafkan tp tk pernah melupakan..

sentiasa mohon padaNya agar tunjukkan jalan...
insya-Allah

juz back off while u can...!!

aku rasa TT dah tahu apa yang perlu dibuat... cuma memerlukan sokongan dari forumer jer....

tq sume..bt ms n juz go with the flow

Post Last Edit by sourplum at 27-11-2011 13:28
tq sume..bt ms n juz go with the flow
gurlfriday Post at 27-11-2011 01:00 PM

Bertabahlah TT ya...

Apapun, me puji kejujuran TT kat thread ni..... Sbb di awal thread u memang percaya si adik jer yg saiko tergila2kan abg sendiri tapi bf u konon2nya takde apa2 perasaan kat adik dia... Ala2 lelaki idaman Malaya yg baik tingkah laku sampai adik sendiri pun boleh terjatuh cinta dgn kesempurnaan tu... Sampai nak abg kat diri sendiri tak nak bagi kat org lain..

Tapi bila di akhir thread u dah baca mesej2 dia org, u berlaku jujur kat sini utk cerita jugak perkembangan terbaru ni walaupun kira bertentangan dgn gambaran awal ttg si abang... Kira bukan kes adik syok sendiri tapi memang mrk pernah bercinta...

Pada me la kan, TT tak perlu membiarkan diri jadi mangsa dlm kes ni... Apa yg dorang dah buat, bukan dosa TT, bukan kesilapan TT utk TT bebankan diri utk fikirkan penyelesainanya.... Cukuplah TT dah tahu kenyataan sebenar... Walaupun pahit, tu kenyataan kan..?  

TT pun dah janji kat page2 depan utk menyiasat perkara sebenar... Skrg dah tau, jgn ignore jer... Itu dah kira lampu merah... Nak langgar jugak ke..?    Biarlah sedih & kecewa harini janji benda ni selesai... Tapi kalau TT nak teruskan, me percaya benda ni akan ada episod2 lain bukan setakat ni jer..

wahh tt dah terbongkar kisah abg mmg melayan adik dia mcm kekasih yg menjadi punca utama kenapa adik dia bersikap mcm tu... haaa betulla tekaan ramai porumer dl mesti sbb abang pun turut melayan adik.. kalu x dlayan xkan adik bersikap mcm tu sekali.... bahaya tu...

berisiko mereka akan menyulam kasih senyap2 gak kalu dh kawin... emmm lebih baik tt undur diri je... tp xtau la kot betul2 bf tt nak berubah... tp.... mesti dlm diam tt akan ada rasa curiga juga kan?

aku rasa TT dah tahu apa yang perlu dibuat... cuma memerlukan sokongan dari forumer jer....
pelicano Post at 27-11-2011 03:25

yup...aku yakin semua porumer yg folow tred ni support gurlfriday sepenuhnya.

TT.. dah settle ker masalah............?

cari la lelaki lain..

jenis laki cmni, nanti bile dh ada anak, anak laki incest ngn anak pmpn, somi tak kisah.. mklumlah, penah ada 'pengalaman' wktu dulu... baka somi lembik punye psl.. mslh kecik cmni punye susah nk selesai mcm masalah negara..

2. cuba cabar si BF tu , suh bf paksa adik pmpn dia buat ujian dara, ada berani? sblum kawin suh dia buat.. ckp la TT pun nk buat sama ujian tu ngn dia..

bkn apa, TT bole terima kenyataan ka kalu dh kawin dgn bf, tetiba BF reveal penah 'main' ngn adik pmpn sendiri, pstu cite cara dia 'hentam' adik pmpn dia..? bole terima? ??...

sekian..dari batman yg baru khatam thread dlm 20 minit...LOL

lelaki sejati ialah lelaki yang boleh menahan nafsu diri