CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: andria

Ada tak sesiapa yg merasakan perasaan ini?

Close [Copy link]
Reply 20# tarabas1976

aahhhhaaaaadapat pun
engkau ya yg bercinta dgn anak..................tu
hehehe

member aku ada bitau aku secara sulit dia kata dunia dah nak kiamat dan aku adalah org yg bertuah ke ...
otai_g Post at 25-9-2011 23:25

...rasanya kalau dia dah tahu dunia ni nak kiamat tentunya dia adalah org pertama yg x kuar dari masjid...beribadat dan bertaubat...silap2 makan pun dah x nak...

andria:  aku pn dapat rasakan seolah2 mcm ade y nk berlaku xlama lg. mlm td aku p KL nampak mcm awan hitam y bentuknya pelik menyelubungi area ampang-KLCC. lately pn aku byk kali mimpi bende y sama iaitu mcm kehancuran bumi.aku slalu rs runsing.pk psl dunia sesudah mati.aku rs mcm nk jd gempa or maybe mcm tsunami tp lebih teruk dr tue.sbb tu ade obor2 semua dr dasar laut y keluar ke pantai kan kat jepun.org kate tue mmg petanda xbaek. sbb dorg dah tau dulu ape y ade kat dasar laut tue.mgkin x dajjal y nk keluar? or maybe hampir keluar?

mgkin org y xrase or xdapat petanda xkan faham kan.tp aku dpt rase...serous...sbb tue aku tkt n slalu igtkan diri aku klu mls nk solat.sbb aku hampir pasti mmg akan ade sesuatu y besar bakal berlaku.wallahuallam.

kalau nak bercerita psl six sense...aku pon ade...

kes 1:

aku kua ngn kwn aku naik keta...aku pkai seat belt...slalunya aku x bising or mrh2 org kalo x pkai..tp mlm tu..aku pksa jgak kwn aku tu pkai...kwn aku tu tnye kenapa..sbb dkt je kot nak g jalan tu...aku ckp la...laa..pkai je laa..sbb mcm rse smthing jee...then die pon pkai...
x smpai 1 km...ade police wt road block...fuhh..nsib baik instict aku ni membantu....

kes 2:

mse muda2 dlu aku agak sosial...bkn apa..kwn2 aku slalu buat party hari jadi la...bachelor party la..dan aku slalu dtg tok memeriahkan majlis....so 1 mlm x diduga ni..kwn aku buat la party valetines day...ajak kwn ramai2...n bwk bf die..kire cm nk suprise ade kek la bagai...so aku pon dtg la lewat...sume kt situ..sume kwn2 aku yg da kwn dr kecik...mmg best fren laa...cmpur laki n pmpuan...mmg nmpk mcm truk tp x buat ape pon sbb kwn lame kan...so...tiba2 mlm tu...ade musuh kepada kwn aku ni dtg jgak prty tu...sbb kwn yg lain ajak...dowang mmg da lme brmusuh tp..aku ingatkan da baik..so aku x pk ape la...
tp aku tetibe trtanya kt kwn aku ni...weh..knapa mamat ni dtg...x takot ke?mcm die nak buat sesuatu je...sbb die tu jht..(kate musuh kan?)so..kwn aku ni pk positif die ckp..ala..da baik kott..tgk cm ok jee..jgn pk negatif la..ok..so aku layankan aje..ok..jam pon nk dkt 12 mlm..aku cm..nak balik...tiba2...time nak balik tu..umh kwn aku tu kene ketuk...skali bukak..polis...ramai...die dpt aduan ckp ni parti liar ade dadah la apela...ya allah...tuhan je yg tau perasaan time tu..lps check2 sume lps...sbb maklumat palsu...guess wht..org yg report kt polis tu musuh yg dtg td tuh...hmmm...sbr je laa...

Pernah bermimpi sesuatu 2 3 bulan yang lalu. baru sekarang dapat jawapan.

tuan punya topik diam je...
deria ke enam memang ujud dalam diri setiap insan.. cuma ada yang highly develop dan ada yang tak itu sahaja

Follow Us
aku pun ada 6th sense yang sangat kuat dengan orang-orang yang rapat dengan aku especially bapak aku.

Kes 1:

Pagi tu hati meruntun-runtun nak kol abah aku..Aku kt KL..Family kat Utara..
Aku tahan perasaan..pagi -pagi buta takkan nak kol kot...tapi uuuiiii tangan dah pegang handset..so aku pun kol..bagi salam.."abah,kat mana tu..KL ke?" macam pelik je soalan aku..tapi dah terpacul cmtu kan..

abah aku tersentak," uih,angah ni...abah memang baru sampai KL ni..mana angah tau?mak bagitau ke?"

memang sumpah Wallah takde sape bagitau..tapi aku rasa mcm bapak aku dekat..hehehe

sejak2 tu..benda ni berulang2 sampaila sekarang..bapak aku pun dah xherannnn

Kes 2:

ni first time abah aku admitted to hospital sebab difficulty to breath..Ahad dia datang KL...aku tengok muka dia semacammmmmm aje..Isnin pagi dia bertolak balik utara..malam dalam pukul 3 am aku terjaga..tu aku resah gelisah macam nak bersalinnn....nampak muka abah..nampak muka mak..pukul 6am selasa terus kol abah..tak angkat...aku kol mak..mintak cakap dengan abah..mak cakap..
"angah,kami kat hospital ni..abah masuk wad..semalam dalam pukul 3am abah sesak nafas tercungap-cungap.."..

tu diaaaaaaa tu laa time aku resah gelisahhhh semalammmmm....

dan-dan aku amek EL..angkat semua ahli keluarga..balik kampung terussssss...

Kes 3:

abah aku ni..selepas aku kerja..dia xpernah mintak duit kat aku..aku selalu bank in as always je..tapi pada suatu hari yang hening...

aku unconciously KOl abah aku.." abah..hai buat ape tuuuu? nak mintak tolong ape-ape keeee?"
Sumpah wallah aku xpernah cakap camni kat abah aku..takkan la nak cakap cmtu kat abah..dia kan "abah"..

abah aku yang mula-mula ceria,pastu diam..aku ni berasa"alamak,silap cakap"

abah aku cakap,"angah ada duit tak? tadi isteri Pak Long Baharom datang rumah..sawah yang dipajak kat abah dia nak ambek duit advance dulu buat urus jenazah Pak Long Baharom..Pak Long baru meninggal pagi tadi.."

aku tak cakap banyak.terus pegi bank/bank in.

buat korang yang  tak pernah merasakan begini..aku no komen la..

tapi aku yakin kalau korang sangat-sangat rapat dengan mak abah korang.korang mesti pernah ada pengalaman cam aku..sekiennnnnnnnn{:1_125:}

Rate

1

ini yang dipanggil "gerak hati"

Reply 27# missayeen

yes, u r rite.... sesapa yg ada hubungan yg sangat rapat dgn ahli keluarga/darah daging sendiri memang boleh rasa benda2 gitu, lebih kurang cam anak kembar lah, salah sorang boleh rasa sesuatu kalau ada apa2 yg tak kena kat sorang lagi....

apa kata TT bercerita dengan sebenar2 nya..coz thread ni cam tergantung..so camne nk buat perbincangan...

sambung sambung nak tau lbh lanjut cpt2

Topik yang bagus untuk bincang... tapi kenapa tak teruskan?

Ada kaitan dengan FUTURE PHENOMENON ke?

I think you know what I am refering to. We are in the 'same line' actually. I've read your pos ...
andria Post at 27-9-2011 01:42

HMM...saya pun tak sure sama ada sy punye pemikiran sama....cer cite... takot salah tafsir...

aku pun ada 6th sense yang sangat kuat dengan orang-orang yang rapat dengan aku especially bapak aku ...
missayeen Post at 27-9-2011 14:04

Kalau saya xda laa sampai cam missayeen cuma yg saya perasan dan selalu jadi kalau saya ingat kat saper2 yg mungkin dh lama xcontact ke.. insyaAllah esok lusa org tu sure akan call@sms, pastu lak pernah berapa kali apa yg saya mimpi akan jadi kat alam reality seolah2 saya balik ke masa tu dan kadang2 saya sendiri confius

deja vu tu

Kalau saya xda laa sampai cam missayeen cuma yg saya perasan dan selalu jadi kalau saya ingat ...
Azana Post at 27-9-2011 16:55

itu yang dipanggil deja vu kot.

fuhh
hebat2 ya semua
aku je masih tak feel ape ape pun
ada sapa2 tak
yg ada PERASAAN ini
dgn species yg pelik ini
yg tak mau berkawan dgn org lain
tak mau senyum pulak tu

SI MALAIKATUL MAUT
ada tak??????????

la haula wala quwata illa billahil aliyyil azim

pasal peristiwa besar..xda la.tp takat tergerak ati nk beli barang yg lupa di pesan oleh seseorg tu...ada la.

(instinct x cukup kuat lg....)

Reply 17# andria

emmm...rasa mcm faham maksud anda dan bila pk blik mcm tak faham je... actually i have several experience bout this thing... but the difference is...it isn't just a feeling but the incident was confirmed. hwvr, no one knows in what type it will occur. Dont wanna talk more bout this coz many people will get confused and it'll rise so many question... some of them are too dangerous to be disclosed... ape pun dont get panic... kiamat itu mungkin belom..tp kejatuhan dan kebangkitan semula itu clock rasa wajib berlaku... yang terpenting bukan sediakan duit, makan, pakai secukupnya...tapi carilah jalan pulang yg paling selamat... huhu jgn tanya clock pasal jalan pulang sebab clock pun baru dok cari... sekian....