CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Alste

Kawanku Seorang Penanggal

aku pernah nmpak bebola api terbang...spontan jek tgk mendet tu...bila aku tegur "eh, whatz’s that?!!...mnde tu meletup tetiba

wooo tak de org syak pape ke klau ada org mati..ke dia create kematian tu mcm normal je

senang je ubat dia
bertaubat dari syirik Last edited by syahman on 7-4-2014 05:00 PM

tt mana tt.. lama tunggu

good reading

harkktuih posted on 9-10-2011 03:34 PM
persoalan?

dah brapa lama jd penanggal?brapa org dah jd korban dia?

ak tgh pk.. sotkobat xde wat cter kat muke depan ke psl kes ni? mati kena ngn penanggal??

Follow Us
pernah nmpk masa sekolah asrama kt M***** dulu...sekolah dkt dgn hutan..
tp rasany bkn balan2..tp tuju2...
mstu tgh berborak dgn kwn berdua..smbil2 nk tido..bdk2 lain pun dh siap baring bc doa seme...tgh borak2 sambil tgk kt tingkap besar kt tepi asrama tu ( tingkap xde langsir..pastu rosak plk..mmg luas jer gitu..

ckp kt member..cuba tgk lampu tu..besar la..( asrama tu mcm berbukit..jd ingtkan lampu jalan / motor yg lalu kt jln kt kg sebelah )..smabil borak2 mata dok tgk jer lg..

pastu ckp kt member..eh kalo motor..pesal lurus jer..xkan jln xde bengkang bengkok..pastu bila tgk lame2..baru la perasan tuju2....

kejut bdk rmai2..dok tunjuk kata tuju2...bc kursi la..seme2 la...

panggil ustaz...mstu mane2 kwn yg mmg kitorg dh tau lemah semangat dn ada sejarah pernah kena histeria..kitorg duk kumpul kt dia..bc ayat2..pastu suh dia pun bc..tp menggigil2 la dia nk menangis pun ada..dok la pujuk2 dia...kuatkan semangat..

kt asrama dulu selalu jgk bdk kena histeria..jd dh tau la nk buat cemana...ustaz dtg..pesan suh bc yasin...ustaz buat pagar..tuju2 tu menghala ke asrama tp jatuh dlm perjalanan hehehe..

ms tu bdk2 lg..jd bila ustaz tanya sape yg nmpk dulu..bangga sungguh rs ms mengaku nmpk tu hehehe...

mende2 nk kdg2 mcm bermusim...

Rate

1

delisha posted on 11-4-2014 11:39 AM
pernah nmpk masa sekolah asrama kt M***** dulu...sekolah dkt dgn hutan..
tp rasany bkn balan2..tp t ...

awak.. tuju2 tu ape ye???
betol2 tak tahu..

Menakutkan nya

beberapa orang kat kampong i pon ada nampak penanggal...so scary..
i think salah seorang yang kerja kilang kat kampung yang datang dari merata dearah...

abas8888 posted on 11-10-2011 02:39 PM
hantu penanggal memang wujud.. ada ke yg komen kata tak wujud.??..cuma nak tau view from other peopl ...

better datang dlm keadaan cantik berseri..tak de la skeri sgt..wakakak

cikSepiT posted on 12-4-2014 09:19 PM
awak.. tuju2 tu ape ye???
betol2 tak tahu..

tuju2 tu..bentuk bulat..berapi2...ada yg sebesar dulang pun ada...

brg2 kotor dan tajam mcm rambut,paku,kaca..dipuja pastu mende tu naik dari rumah org tu..dn dihantar ke tmpt mangsa...mcm hantar santau..yg saya nmpk tu besar la..sbb dr jauh dh nmpk berapi2..

cerita psl tuju2 ni..teringat plk pada kak Nor ******* A****...

dia yg pemes kt sekolah selalu kena histeria..ada gk gosip2 kata psl tuju2 tu yg selalu buat dia sakit dll..tp xtau la kebenaran nya..sebb mstu saya bdk lg..

nk tanya kt kakak2 mesti jwpn biasa jer yg diorg bg sbb tkut kitorg seram plk hehehe..

saya penah pegang dia ms kena histeria tu..siap2 kena tendang lg   mstu geram punya psl saya cubit blik dia ..lpstu kesian la plk..yelah...lemah bdn dan sakit2 bdn dia seminggu bila kena...mmg bersilat la kalo dia kena..siap nk msuk hutan..mmg kena kejar la...

cuma pernah sekali...lps solat subuh tu..tgk rmai2 bdk2 dan kakak2 lps solat tido blik..letih sgt gamaknya...pastu siap xde kelas plk 1 sekolah mstu..pelik betul..saya dgn sorg member g la dapur tanya2..rupanya mlm tu katanya tuju2 2-3 dtg..dari pelbagai arah..lpstu 2-3 org kena histeria...ustaz dtg siap panjat bumbung asrama azan...mmg kecoh giler... jwpnya kitorg mmg tido mati la smpai xsedar apa yg berlaku..

aku ade pengalaman sikit nampak tuju2 dengan penanggal...(rasanya la)

aku ni duk kat johor...sabtu ahad akan ade clas kt kl..sebb aku amek pengjian jark jauh..
ekceli ramai dah habis..aku ni wktu tu terpaksa tangguh paper yg ni..jadi..nak tak nk terpaksa lah aku drive sorang dari johor ke kl..kalau tak..aku bertiga dari johor ke kl..kitorang ada rumah sewa la kat sana...

aku balik kerja hari jumaat tu, aku terus gerak ke kl lepas mandi2 kat opis..
aku drive..smpai kt r&r seremban..aku berhenti makan sebab lapau gila...
tempat penuh..kebetulan ade akak ni..dengan ank perempuan dan lelaki bujang dia yang superb kacak ni ada kerusi kosong..
so akak ni pelawa la aku yg sensorang tu makan kat situ sekali...
sambil makan..smbil berbual..tengok2 jam dah 9.30 malam macam tu..aku pun mnta izin gerak..
aku solat isyak..then sambung perjalanan...

baru je keluar dalam 5 mint kat lebuhraya tu...
mata aku tertangkap satu objek yang tergelong-gelong (macam na nk terang ea..die terbang..tapi terhuyung hayang macam orang mabuk)
dari sebelah kanan hiway melintas ke sebelah kiri hiway..
objek tu berapi..dan macam menitis2 apinye...
aku ni memula takde berdebar..tapi aty kuat rasa tu penaggal..sebab nampk dengan nyata...api yg menitis tu dari usus yg terburai..

terus aku kuatkan cd mengaji kat dalam kereta..sambil pecut kereta...
bila dah lepas..barulah aku rasa seram ya amat...
tulah...aku marah juga diri aku..mata pi gatai duk tengok sapa suruh...

dalam perjalanan balik pada ahad petang tu...clas abis kul 4 kot...sebab aku sampai kat area yg sama (selpas r&R seremban meghala ke johor) dalam maghrib...aku macam biasa..memang r&r seremban tu port paling suka aku membuang dan mandi..dan solat heheh..
lepas gerak..baru berapa minit...ada org tua dengan berserban..jubah paras buku lali..seluar..warna putih kusam..kurus..dengan kayu tongkat kat tangan kanan..die berdiri sebelah kiri jalan..
memula aku pikir..pakcik ni tunggu orang kot...pastu baru aku teringat..ehh ni kat hiway..pakcik ni tunggu sapa??
tiba2 pakcik ni bole melintas betul2 depan kereta aku!!
aku pun mengelak...kereta belakang dari sebalh kanan hon panjang...sebab aku line paling kiri...
nasib baik aku tak termasuk lorong seblah..kalau tak..mau eksiden dah...fuhhh Allah panjangkan umo...syukur sangat2...

balik...sampai rumah..baru aku cite kat mak aku..mak aku bebel..
lain kali pergi bawa akk ke adik temankan...hehhe die kata tu lah berani sangat..
masalahnye klo bawa depa..depa duk berdengkur lebih dari teman..sama je pegi nye

okehh....rentetan dari peristiwa tu..aku macam percaya tak percaya je benda tu penaggal yg aku nampak live kan.......(alamak..macam panjang pulak..hehhe sori yer..)

dalam minggu tu...hari bekerja..aku tak ingat lah ari apa..mungkin khamis atau rabu..
ada kawan lelaki tepon..katanya ada benda nk stori mori..nk keluar..da nk maghrib..jadi amek keputusan sembang depan rumah je..
die pun datang..muka kusut sungguh..aku pun tanya la apa mesalah beliau..
die ni orang negori..die nk tunang dengan awek die..orang negori gak..tapi apa ea..tak sama suku ke apa..
yang menjadikan hubungan mereka dilarang oleh nenek perempuan tu..
die cakap la..minggu lepas (sabtu ahad yang aku pegi clas) die balik kg seminggu..nak merisik awek ni..bila kene tolak..memang sedih la..

aku pun buka la cerita pasal aku nmpk penaggal..tapi tak tau la betul ke tak..
terkejut sangat mamat ni..
katanya salah satu sebb die dipanggil balik oleh ayh n pakcik beliau pasal nak ajak pegi tangkap penanggal
diorang tau rumah makcik mana yang amalkan benda ni...tapi waktu malam yang diornag tunggu tu makcik ni tak beroperasi pulak..
jadi hampa lah..lagi2 risikan ditolak..bertambah double la kehampaan beliau..membawa diri balik johor..
jadi dia kata...untungla awk..dapat tengok..sy tunggu tak jumpa pon huntong katanya?? adoiii

sekian lah cerita yg panjang tapi isi tak seberapa..harap mod tak marah

yang nampak tuju2 ni...aku tak pasti lah tuju2 ke hape...

waktu tu aku, nenek aku dengan kwn2 lain makan kat kedai makan yg terletak di pinggir sungai..
aku memang suka duk minum situ sebab udara nye segar..sambil2 makan..minum kan..borak2..
malam tu aku duduk menghadap ke sungai..
kawan perempuan aku duduk menghadap aku..
tapi aku tengah leka sembang, tibe2 aku terpandang dia..
dia baru lepas tengok cahaya oren merah yang menuju laju ke seberang sungai (kampung)
pastu dia pandang muka aku sambil buat muka cuak..member ni dahla baru ngadung dalam 2 buln camtu..
aku pun tengok..terkejut...
aku boleh tunjuk dengan tangan " Allahuakbar apa benda tu?"
terus nenek aku tepis tangan aku...
bola api tu menjunam ke sungai..then hilang...
kemain bebel nenek aku sebab main tunjuk tah hape2...terus nenek aku ajk balik...
aku spontan..memang terkejut...tindakbalas refleks huhuhu nenek aku kata kau tunjuk2...
dibuat nya tuju2..kang di patah balik cari kau..baru tau..heheh...aku sengih jela pas kne bambu

antara posted on 17-4-2014 03:30 PM
yang nampak tuju2 ni...aku tak pasti lah tuju2 ke hape...

waktu tu aku, nenek aku dengan kwn2 lai ...

tuju-tuju ni takkan menjadi jika ada orang nampak or tegur
tu sebab awak nampak bola api tu menjunam ke sungai

eh aktif lagi ke thread ni..so TT ( kawan TT katanye) dah sembuh ke dah kena tangkap kt org kampung?

unoryah posted on 17-4-2014 04:46 PM
tuju-tuju ni takkan menjadi jika ada orang nampak or tegur
tu sebab awak nampak bola api tu menju ...

tapi die takde efek kt kite balik kan?? heheh tulah..

menegur je...

antara posted on 18-4-2014 08:43 AM
tapi die takde efek kt kite balik kan?? heheh tulah..

menegur je...

Tak adalah. Kiranya awak dah jadi penyelamat sebab ilmu jahat orang yg hantar ilmu tu tak menjadi.

tanam pokok yg daun mengkuang tu.. kalo umah atas Tanah laa