CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: petitemumy

Civic 2.0 type R(bodykit) Vs Lancer GT 2.0

Aku rasa Lancer Ex kot?

Aku GLS version all black punya (2nd). GLS ada 2 version
Version 1 ...
penyo Post at 22-10-2011 00:07

haah, aku silap....yg version kuar serentak dgn INSPIRAted tuh Lancer EX.....GLS yg lagi awal kan......tp still tak best aaa sbb GLS, x segah GT....kes kes kes....

welcome to power of dream....

Reply 4# zulka

Performance
muahaha komenmu berat pada Lancer laaa saper kata lancer takder problem...takat ekon semua ada problem ler guna vendor yg sama...sama ada sanden, denso dan etc...
sama juga dgn accessories yg lain...bukannya bikin sendiri punya ekon ...mitsu compressor
antara 2 brand nih...hanya 2 teknology engine jer yg berbeza antara VTEC dgn MIVEC
VTEC ni more to performance without turbo tu yg panggil engine jenis N/A...MIVEC ler sebenarnya manja sket...kalo tune sket jer kearah performance...gearbox kena turun daaa terus ke major problem ...byk mitsu tersadai disebabkan gearbox...cuma org yg concern about harga part...parts honda mahal sikit berbanding mitsu...parts after market lebih honda lebih byk berbanding mitsu...secara statistiknya usahkan civic baru jer byk atas jalan..civic yg old skool lagi byk atas jalan ...kekadang sonok jer tengok2 keta yg jenis old skool...berbanding lancer yg jenis old skool leh kira dgn jari dan model baru byk atas jalan...pastu bila kuar lancer lagi baru..lancer model sekrg sudah bertukar ke jarang...leh nampak secara constant utk honda...so bley nampak mana brand dan quality material yg dapat bertahan lama...kebarangkalian dalam sebilangan mesti ada problem juga disebabkan wear and tear ... kalo takat bearing rosak...semua kereta kena tukar bearing juga...suatu ari nanti minyak pada bearing akan kering dan bunyi geseran tetap kena tukar juga...cuba kasi contoh brand keta apa yg tak tukar bearing langsung sampai bila2? ...secara puratanya org suka honda disebabkan performance...org suka mitsu disebabkan design..kalo mitsu nak convert ke performance...kena masuk evo the whole set of engine atau gearbox yg non CVT...
lancer sekrg guna gearbox jenis CVT...sebab itulah performance asal kena downgrade...so rasa a bit malu kalo takat altis/wish pun leh cucuk ...

Interior
Jika dibandingkan antara honda dan mitsu...honda nampak luxury sket compare to mitsu...
honda byk panel more to digitize compare tu mitsu still old design...ekon panel pun masih pulas2 lagi even model baru jenis ASX pun pulas2 juga..tp org tak menghairankan sgt...janji ekon on...tp ada org juga particular about teknology...byk keta proton wira ramai org tukar dashboard disebabkan digital ekon ...kalo tukar digital more to AI environment..tu ada beza digital dgn old skool design...

Exterior
Mungkin mitsu menang disini rupa mcm jerung...tapi design depan mcm seakan2 volvo...tp tak heran sgt...janji cun dan itu jer org yg berkemampuan banding dgn volvo...

Value
rasanya semua org sudah tahu mana resale value yg tinggi...even honda yg jenis old skool pun harga lagi tinggi

Kesimpulan: Apa-apa pun tepuk dada tanya selera...masing2 punya perception dan masing2 punya citarasa...fakta? masing2 boleh cari...walaupun info diatas berat pada honda...kerana fakta perlu dikutip pada keseluruhan faktor...supaya boleh nampak dan dapat kepuasan sepenuhnya......kalo nak mintak pendpt pomen...pomen leh kasi performance engine ajer...tapi tak pakar dlm interior...kena cari org pakar wiring dalaman......org pakar wiring tak reti ekon..so cari org pakar ekon..org pakar ekon tak reti pasal body keta...kena cari org yg pakar ketuk body keta ... dan sebagai pengguna terakhir semua kena amik tahu..sebab kiterlah pemilik kereta dan MONEY ...kat website lain ada byk mengatakan honda is the most universal reliable car...semua benda dah fact...cuma leh terima atau tidak

Reply  zulka

Performance
muahaha komenmu berat pada Lancer laaa saper kata lancer takder p ...
dualchicks Post at 22-10-2011 10:09

rasa cam nak setuju dgn apa yg ko taip nih.....pada aku nak beli kete nih cam cinta ko laaa....kalo ko dah minat satu kete x kisah ler orang kasi review dlm majalah kasi 1/5 bintang jer pun ko akan angkat gak dah sebab terlalu minat......

memang kalo ikutkan review dari majalah Honda Civic lagi bagus dari Mitsu Lancer dan aku pun setuju but dah hati terpaut dgn design Lancer GT yg terlalu mengancam aku x kisah sgt utk despice Civic walaupun aku dah test drive dah Civic before aku angkat Lancer GT nih.......

cuma kalo yg dok plan nak pakai 2-3 tahun memang perlu pikir 5-6 kali laaa kalo nak angkat Mitsu Lancer GT yg dah tentu akan merudum harganya sebaik saja ko sign kertas pembelian bank......hahahahaha

Reply  zulka

Performance
muahaha komenmu berat pada Lancer laaa saper kata lancer takder p ...
dualchicks Post at 22-10-2011 10:09

ya2...sebab ofis mate aku ni asyik merungut je pasal FD dia ni...
aku tengok mcm nyesal pun ada amik....

i dh decide amik civic ler..  hihi...  tgh proses..doakan civic best ok.. xde problem.. hihihi... tq semua.!!!

Follow Us
i dh decide amik civic ler..  hihi...  tgh proses..doakan civic best ok.. xde problem.. hihihi... tq ...
petitemumy Post at 25-10-2011 09:47

congrat!...

i dh decide amik civic ler..  hihi...  tgh proses..doakan civic best ok.. xde problem.. hihihi... tq ...

petitemumy Post at 25-10-2011 09:47

tahniah......all the best.....jgn lupa pasang bodykit RR Mugen cat kaler merah terang, jangan cat merah metalic nampak cam kete orang tua, baru tangkap leleh....confirm kalo drive tgh ada orang ramai lalu lalang memang dewrang akan tgk punya laaa..........hahahaha....eh lupa TT minat bodykit Type R laaa.........

Post Last Edit by petitemumy at 25-10-2011 17:00
tahniah......all the best.....jgn lupa pasang bodykit RR Mugen cat kaler merah terang, jangan ca ...
axl_bach Post at 25-10-2011 15:27

hihi...tengkiu semua.... memintak loan lepas.. btw yg i amik tuh dh siap bodykit type r ler..
seat je tak tukau lagi..hahaha..  Tapi i tengok sekilas...bodykit Mugen dengan Type R takde banyak beza je pun..beza design kat belah bawah kat plate number je.. iyer ker?

btw i suka color putih...

satu mlm i duk pikir nak lancer ke civic...last amik civic le..sebab sepupu sorg tu dh angkat lancer putih plak..kang sama busan..

Civic ok tapi harga mahal, tak padan dgn apa yg ditawarkan. Lancer CBU beb! Sedangkan Civic made in Melaka

pilihan masing2....sama laa juga dgn Lancer nih, ada yg minat GT ada yg minat GLS....ngeh ngeh ngeh.......

lps bc review kat cni, aku prefer Honda Civic even Made in Malacca...hih3...tp honestly dr sudut pandangan mata, Lancer mmg menambat hati...mcm xde kelemahan jek dr segi rupa bentuk...garang, gagah...byk kali jugak aku jupe Lancer GT yg convert evo X...perghhhh...mmg cun...xpuas pandang rasanya...axl-bach, tepek r ko nye Lancer...hih

pakai lancer la...nmpk garang...tapi ari tu aku race ngan member aku pakai FD...kalah siyot...

pilihan masing2....sama laa juga dgn Lancer nih, ada yg minat GT ada yg minat GLS....ngeh ngeh ngeh. ...
axl_bach Post at 3-11-2011 19:30

Jaki betul ngan gls......

Aku lebih suka Honda Civic, tapi nak type r punya lah mahal utk gear manual, baik beli inspira sahaja 1.8L gear manual dia sangat bagus , calar sikit pun tak kisah sebab kereta murah

Post Last Edit by axl_bach at 4-11-2011 17:11
lps bc review kat cni, aku prefer Honda Civic even Made in Malacca...hih3...tp honestly dr sudut pan ...
apih13 Post at 3-11-2011 20:02

memang kalo ikutkan performance civic slightly better kot......aku pernah test drive dedua memang civic more comfy laaaa dan pecutan tuh rasa lagi melayang......tp tu laa CKD made in Melaka lagi mahal dari CBU form Japan........harga civic 1.8 sama dgn Lancer gt 2.0....lagi plak GT siap ada spoiler, luaran memang terbayek laaa lancer gt nih....

civic plak nak pasang bodykit kena top up plak dah.....yg 100% kuar kedai design memang x best laa civic nih(exterior laa)....tp kalo masuk Mugen RR cat merah terang layen crita laaaa......hahahaha, tp wannabe sket laa...

apih13, lancer GT aku standard jer....xder major RENOVATION melainkan aku kasi lower sket pehtu masuk bumper depan C-West.....bumper belakang dgn rim bior jer yg standard,hahahahaha

Jaki betul ngan gls......
penyo Post at 3-11-2011 23:40

yer laaa....GLS rim 16 siot....hehehehehehe

Lancer GT neh, kalo yg standard pon da ckup garang rupanya...lowered, tambah la cun...wooo mmg bdarah idung ngan jiwa muda...

Lancer GT neh, kalo yg standard pon da ckup garang rupanya...lowered, tambah la cun...wooo mmg bdara ...
apih13 Post at 4-11-2011 18:40

sebab tu laaa Lancer GT nih way way overrated car, at least di msia laaa kot....sebab rupa bentuk yg agresif yet sexy keh keh keh membuatkan orang2 biasa yg x amik pot sgt pasal kete anggap Lancer GT nih cam sportcar....padahal just plain 2.0 sedan family car jer pun........

rasanya antara kete2 yg satu kelas cam Civic, Nissan Siplis, Altis, dsbg lancer GT memang paling noticable kot kalo kita drive lalu dkt tmpt ramai orang memang ko akan nampak dewrang akan toleh lagi bila ada lancer GT melintas.......same goes to Civic but yg dah extreme modified laaa, cam tukar bonet carbon fibre, pasang bumper type-R, lampu biru.......kalo civic yg biasa2 nih dah cam proton dah sebab bersepah2 sampai orang dah x heran......hahahahaha

yup...kalo dr kilang stendet, mmg civic tuh xde mende pn kalo tgk...tlalu biasa...tiap2 hari mesti jupe civic nih...xsm ngan Lancer even lately makin byk kat jalan raya...tp aku lum nmpk Lancer Evo X FQ400...agak2 ada bape bijik kat mesia nih erk?hih