CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazaa

Senarai Perawat Islam & Testimoni.......

akak....masukkan la dalam senarai laki bini tu yg merawat sampai 3-4 pagi tu. bukan saje t ...
hearts Post at 3-11-2011 13:20

Tak boleh hearts sbb keadaan suami dia dah tak mengizinkan...tak berapa sihat....
kekadang akak paham gak diorang keletihan..ada dua tiga kali dia cakap, kekadang bila dia tengok phone no yang dia tak kenal, dia tak jawab sb dia tak larat, tapi bila akak call kalau dia tak sempat jawab, dia akan call balik....dia pesan jangan bagitau hsband dia takut hsband dia marah.... cuma bila keadaan dah betul2 terdesak diorang akan bantu lah.....

okies ....pesal thread ni aku pun nk contribute satu kes gak. pesal atuk aku ni juge bole mengubat o ...
hearts Post at 3-11-2011 13:37

yahuuu......dapat tacang lagik....kayo kayo aku.....leh redeem sofa...

Tak boleh hearts sbb keadaan suami dia dah tak mengizinkan...tak berapa sihat....
kekadang akak ...
jazaa Post at 3-11-2011 13:38

oooohhhh same le mcm atuk aku...dah uzur pon. kita doakn jek tuk mereke....

tp kalu aku terdesak sakit...kak jazaa bawakkan jumpe yek.....

kami di MPS mcm adik beradek, kami doakan pasuoren sentiase dilindungi Allah swt. jike ada ...
hearts Post at 3-11-2011 13:22

Terima kasih hearts... touching pulak...heheheh

yahuuu......dapat tacang lagik....kayo kayo aku.....leh redeem sofa...
hearts Post at 3-11-2011 13:47

credit boleh redeem.... baru ku tau...

credit leh redeem sofa?? kat mana ek jumpa ayat tu dulu....hmmm..{:4_193:}

Follow Us
credit leh redeem sofa?? kat mana ek jumpa ayat tu dulu....hmmm..
abas8888 Post at 3-11-2011 16:14

abas....credit tu mcm2 blh redeem....
nak rempah kari Babas pun blh abass.......

Reply 136# pasuoren

Time kasih sebab memahami...Jazaa ada pandangan..nak mengeraskan semangat yang kekadang rapuh ni...

Kita semua adalah makhluk Allah....
Allah jadikan kita makhluk yang terpuji lebih dari makhluk2 yang lain...sbb tu kita di angkat sebagai khalifah di bumi Allah ni...sedangkan malaikat yang sentiasa beribadah kepada Allah pun tidak di lantik sebagai khalifah....
Semasa Allah menciptakan malaikat Jibril....malaikat Jibril terus bersolat kepada Allah selama 20,000 tahun....
Tapi apa yang Allah bagitau malaikat jibril?....
"Walaupun kamu beribadat selama 20,000 tahun kepada ku, tidak sama dengan umat Muhammad yang beribadah 2 rakaat kepada KU kerana ibadah 2 rakaat umat Muhammad adalah atas perintah KU"....

Itu malaikat, apa lagi jin...so kenapa kita nak takut dengan jin?.....

Reply 134# pasuoren

Lepas pasuoren sukat...pasuoren yakin yang pasuoren takkan mampu nak membantu jiran pasuoren ni.. tolong pandang jelah (bak kata en safamm)  Paling tidakpun, pasuoren sedekahkan Al-Fatihah dan doa kat derang agar Allah permudahkan dugaan yang tengah derang hadapi...Amin...

Itu atas sukatan pasuoren je....tapi pasu blm cuba lagi....
kalau pasu betul2 ikhlas nak tlg....apa kata pasu cuba mendekati beliau...sembang2 dulu, jgn terus terjah...atau pakat2 dengan jiran....yang sebelah sana tu...bila dah sesuai masanya...pasu suggestkan perawat2 yang ada di sini untuk beliau berusaha....
Ada pesakit yang bertahun2 menderita, Alhamdulillah dengan izin Allah blh sembuh....

jgn nanti bila jiran tersebut semakin parah atau dah tak bernyawa, timbul sesalan pulak.....tak ada gunanya kan....
byk caranya kita nak membantu satu sama lain, bukan setakat RM sahaja....

Reply  pasuoren

Itu atas sukatan pasuoren je....tapi pasu blm cuba lagi....
kalau pasu betu ...
jazaa Post at 3-11-2011 16:40

insyaallah...
Tapi..perkara pertama yang mesti pasuoren pastikan dalam usaha nak mendekati dia adalah...
Time dia ada kat luar tengah menyapu ke...siram munge keee...time pasuoren tengah julur kaki nak sarung selipar...dia tak berkejau masuk umah dia...

slalu cenggitu...bila pasuoren dah masuk umah...dalam seploh minit...dia kuar balikkk...

oh ye..lupe nak ucapkn time kasig pade MOD bagi tacang pade aku....
hearts Post at 3-11-2011 12:54

Iya...iya hearts....akak pun dapat tacang....

TERIMA KASIH MOD.......

Reply 150# pasuoren

[quote]slalu cenggitu...bila pasuoren dah masuk umah...dalam seploh minit...dia kuar balikkk...

Org bermasalah mcm tu, memang mcm tu pasuoren....
dia tak selesa dengan orang luar....dunia dia adalah rumah dia aje....& orang yg terdekat dgn dia....
kita tak blh ambik hati atau tersentap dengan dia....

Reply  pasuoren

[quote]slalu cenggitu...bila pasuoren dah masuk umah...dalam seploh minit...di ...
jazaa Post at 3-11-2011 17:25

pasuoren cuba memahami...
memula dulu...ter amek hati jugak...tapi lelame...ok dah...kalo sempat senyum...
pasuoren.."senyuummm...tak perlu kata apa apa...."

salam alaik.

betape pentingnye kite bersatu dalam banteras perawat / tokmoh yg menggunekan sihir.

Hukum pengamal ilmu hitam

Oleh SITI KAMILAH MUSTAPHA
kamilah.mustapha@kosmo.com.my

GOMBAK – Kerajaan disaran menggubal undang-undang khas bagimembolehkan pengamal ilmu hitam yang terbabit atau bersubahat dalamkejadian jenayah didakwa di mahkamah.

Pengarah Sekolah Pengajian Islam, Kolej Antarabangsa InstitutKemajuan Iktisas Pahang (IKIP), Dr. Muhyidin Ismail berkata, peruntukanyang sama juga meliputi kes-kes melibatkan kecederaan dan kematian.

“Tindakan undang-undang perlu kerana sudah banyak kes syariah atausivil di negara ini tidak dapat pembelaan sewajarnya gara-gara wujudunsur ilmu hitam atau sihir,’’ katanya kepada Kosmo! ketika ditemuipada Seminar Isu-Isu Mahkamah Syariah ke-12 di Universiti IslamAntarabangsa Malaysia (UIAM) di sini semalam.

Seminar itu dirasmikan oleh Hakim Mahkamah Rayuan Syariah, Jabatan Kehakiman Syariah Malaysia (JKSM), Datuk Md. Yusop Che Teh.

Menurut Muhyiddin, pada masa ini, peruntukan yang longgar di bawah undang-undang syariah atau sivil banyak menjejaskan proses pendakwaan membabitkan pengamal ilmu hitam dan sihir.

“Dahulu ada kes seseorang pancung kepala orang lain kerana disuruh oleh bomoh bagi mendapatkan nombor ekor, tapi hanya pembunuh itu didakwa tetapi bomoh itu terlepas begitu sahaja,’’ katanya yang merupakan penulis buku Ahli Sihir ke Tali Gantung.

Beliau menegaskan, disebabkan tiada undang-undang khusus berkenaan sihir, penghakiman di mahkamah akan melihat bukti yang zahir sepertisimptom secara fizikal dan mental dan pandangan pakar perubatan bertauliah.

aku nk tye soklan cepugangsa...klu nak ctc perawat2 ni klu sekadar msg je dorang xlayan eh?..sbb aku bru td msg hantukiller...die xjwp pun..kne tepon ke?aku segan la..sbb rase mcm menyusahkan die je...ai pemalu u know...

aku nk tye soklan cepugangsa...klu nak ctc perawat2 ni klu sekadar msg je dorang xlayan eh?..sbb aku ...
surwanis Post at 4-11-2011 19:30

Wanis kena paham...
HK tu mata pun tak berapa nak nampak...nak baca sms tu, satu masalah besor tu...kalau nak HK layan sms, hantor dengan gambor yang paling cun sekali....

Setengah orang tak suka nak sms-sms ni wanis....ai pun tak layan kalau org sms....menyakitkan jari je nak tekan button....

Jari-jari ku sakit semua......(ala-ala tengah menghalau kambing).....

Reply 154# hearts

Beliau menegaskan, disebabkan tiada undang-undang khusus berkenaan sihir, penghakiman di mahkamah akan melihat bukti yang zahir sepertisimptom secara fizikal dan mental dan pandangan pakar perubatan bertauliah.

Tapi hearts....
Andaikata negara kita adakan undang-undang berkenaan sihir, rasanya lagi kecoh & kelam kabut....apa-apa perkara terjadi je, orang akan bagi alasan dia kena sihir....dia rogol anak pun dia akan kata, dia tak sedar, dia ingat tu isteri dia sbb dia dah di sihir...tak dapat bezakan yang mana anak, yang mana isteri....dia rogol nenek umur 60thun pun dia akan bagi alasan dia di sihir oleh nenek tersebut...

Ramai pihak akan teraniaya nanti.....

Reply 137# hantukiller

dah lebih 20 tahun orang bagi pun aku tak mau, malah aku siap kene kejar aku lari hehe, tapi sekarang dah ambik le...... guru pesan kalau diberi, ambik, tapi jangan mintak... tapi baru ni aku ambik hehe

Bro...kalau saya, bila orng nak bagi tu, saya tengok dulu, kalau sikit....saya suruh simpan je sbb bermakna dia dari orang yang tak berapa nak ada, tapi kalau tebal, saya ambik je....

salam...

nak kongsi testimoni leh...??
tapi sebelum tu nak tanya... korang pernah tak kena batuk dlm pukul 1am-6am selama 3 bln
mkn lah segala mak nenek ubat pun x baik2... petua pun dah amalkan pun mcm tu gak...
kalau waktu siang ok je...
kadang tangkap sampai ke dada kejang, org kata badan leh jadi bongkok kalau dibiarkan...
batuk jenis x kluar darah tapi ada bau mcm darah bila batuk...
memang jenis yg susah kena batuk selama ni.. tetiba kena lak mcm tu...
masalah mcm ni ada kaitan dgn alam mistik tak?

salam...

nak kongsi testimoni leh...??
tapi sebelum tu nak tanya... korang pernah tak kena batuk ...
niki_iyda Post at 4-11-2011 20:59

aku masa tinggal di asrama sekolah dulu selalu batuk2, jenis tak berhenti2 mcm kena tb, tapi yang peliknya bila balik kg pulih. Selepas cek, rupanya batuk disebabkan terhidu habuk2 halus dari tilam atas sebab aku tidur katil bawah. Lepas tutup dengan kain batuk hilang terus.