CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

BERKONGSI belanja hantaran.

bagi aku..tak kesah pon kalo nak berkongsi...
tapi jangan sampai bakal husband amek kesempatan lak. ...
wanigoku Post at 1-11-2011 12:10

khenn...iols sokong pendapat uols..sbb tu iols kata,kalo betul2 nak bantu,kena pikir betul2 dan hati tu kena seikhlasnye...supaya kejadian ungkit mengungkit tu tak terjadi kemudian hari..dan kena berpada2 jugakla supaya lelaki tak sewenang2 nye gunakan kite..

khenn...iols sokong pendapat uols..sbb tu iols kata,kalo betul2 nak bantu,kena pikir betul ...
melinda_gordon Post at 1-11-2011 12:27

betol...kalo kite terlalu baik pon..laki bole gunakan kite...aku pon dah byk experience dah pasal tu...jadi kite kene pandai2 la...jangan buat die terlalu bergantung kat kite...tp kite bergantung kat die takpe...sbb perempuan kan...
lagipun betol yg uols ckp...bile lihat abg sendiri cari duit nak kawen baru tau camne kan...sampai mak pesan..kalo takde duit pon jangan hutang along...kite pon akan terfikir utk meringankan beban bakal husband kite nanti...

bile da share..mcm takde maruah je pompuan..nt lepas kawen tgk la laki korg lyn mcm hanjeng,kikis du ...
tightcherry Post at 1-11-2011 02:19

pulak dahhh....teruk sgt ke berkongsi hantaran sampai jatuh maruah..???  mesti dah kenal hati budi pasangan kan...kalau mmg lelaki tuh jenis suka kikis duit pompuan tinggalkan jek la....tp jika mmg lelaki tuh tak mampu nak bayar mahal2..sampai 10 ke 20 K...cam ne..tp hati dia baik..dia tak mampu sebab byk tanggungjawab atas bahu dia....dia mmg bertanggung jawab...pada aku ini lebih penting...dr sanggup berhutang semata2 nak berlagak mampu...sharing is caring kannnn....

so adakah lebih bermaruah seorg pompuan tuh..kalau asik diusung ke sana sini tp tak kawin2 sebab tak cukup duit hantaran itu..???...

Rate

1

betol...kalo kite terlalu baik pon..laki bole gunakan kite...aku pon dah byk experience da ...
wanigoku Post at 1-11-2011 12:38

tula pasal..so far,drpada berhutang,baik ler bkongsi mana yg patut ye tak?

pulak dahhh....teruk sgt ke berkongsi hantaran sampai jatuh maruah..???  mesti dah kenal hati bu ...
akula203 Post at 1-11-2011 12:47

tu diaa..marah nampak bro??hahah..rilek2...lain org lain pandangannye bro..tapi to be truth,mel quite agree jugakla dgn u..
yela..adekah jatuh maruah perempuan semata2 kongsi beli hantaran?tak penah dgr mana2 hukum plak mengatakan mcm tu..

so adakah lebih bermaruah seorg pompuan tuh..kalau asik diusung ke sana sini tp tak kawin2 sebab tak cukup duit hantaran itu..???...
akula203 Post at 1-11-2011 12:47

aku setuju...ni la maksud aku tadi..hehe...lebih tak bermaruah pompuan tu kalo sanggup ke hulu ke hilir tanpa ade ikatan yg sah..dan tak kawen2 lagi sebab tak cukup duit hantaran...

Follow Us
aku setuju...ni la maksud aku tadi..hehe...lebih tak bermaruah pompuan tu kalo sanggup ke  ...
wanigoku Post at 1-11-2011 13:02

setuju setuju setuju..

aku setuju...ni la maksud aku tadi..hehe...lebih tak bermaruah pompuan tu kalo sanggup ke  ...
wanigoku Post at 31-10-2011 11:02 PM

habis kau ingat ppuan tu keluar sesorang,
sapa yang bawak dia keluar yang dikatakan tak da maruah tu..

Reply 10# MrsInsp
setuju... benda-benda yang bukan keperluan tulah yang menyebabkan kos belanja kawin meningkat... Tak salah kalau bersederhana... malangnya bila cakap pasal berkawin nih ramai yang beranggapan bahawa perkawinan itu adalah sekali seumur hidup.. Jadinya nak yang terbaik... sedangkan pada masa yang sama terpaksa mengeluarkan perbelanjaan di luat kemampuan masing-masing..

Rate

1

susah2 sgt xpyah kawin la...lesbian pun makin ramai...cantek lah tu... biar ranap masyarakat melayus... homo lelaki pun bercambah (matila kene potong kedit oleh Mod sebb menghina puak anugerah tuhan

Reply 11# arianakhalid

tapi alangkah lebih baik kalau dalam setiap perkara kita bersederhana.. walau dengan siapa kita berkahwin tak kira orang kaya mahupun miskin.. bukankah besederhana itu dituntut...

Reply 12# john_pablo

mudahkan.. lelaki zaman sekarang

Reply 13# bulanpurple

mencantikkan jumlah belanja hantaran untuk apa? Yang menjadi permasalahan pada masa kini bila harga hantaran seseorang anak dara atau bakal pengantin perempuan dijadikan perbandingan di antara satu sama lain..

Reply 14# fcl29

Sebagai seorang anak perempuan memang dah dilatih bagaimana untuk nak menguruskan rumah tangga dengan baik..Bagaimana hendak memasak.. mengemas dan sewaktu dengannya... dan pada masa yang sama anak lelaki tidak terikat dengan kerja-kerja sedemikian. Mungkin faktor ini yang menyebabkan anak perempuan ada faktor ketahanan diri kot?

Reply 15# siputsedut

di tempat siputsedut adakah kenduri di pihak perempuan juga akan ditanggung sepenuhnya oleh pihak lelaki?

Reply 21# shalin2011

gaji yang rendah tak bermakna pihak pihak lelaki takkan selamanya tak mampu kot... takkan kot awal-awal lagi dah menyerah kalah...

Reply 28# kurmasafia

setuju besederhana tu lebih penting...

mai bercerai..mula laa..nk claim balik duit yg dh di kongsi...eemmmm.....

Reply 92# Hana

haiyoooo selama ni saya respek sama kaka hana... tp ini posting sudah jadik 2x5 ajorkkk

itu kalau anak laki kaka hana dah besar nnt... takut kang bila da smpai masanye... lain pulak peel perangai anak kaka hana... maunye die x sukses, xde gaji besar... maka kaka hana punye xnk jatuh maruah, kaka hana la yg akn tanggung segala wang hantaran bg pihak anak lelaki kaka hana... *beranggapan saje spt mane kaka hana pon beranggapan*

ye aku ada kawan, yg dpt laki yg mampu utk tanggung segalanya dr perkenalan smpai la ni nk kawin... bile laki yg boleh support segalanya... mula die menyatakan bahawasanya mmg patuttttt laki yg kuar duit, sebolehnye pompuan jgn melebeh2... untung laaaa dpt laki yg mcm tu... {:4_182:}

so utk org yg dpt laki yg x seberapa ni... yg serba serbi kene kongsi bersama... rasanya x elok la perkecilkan org tu smpai kuar komen 'pompuan xde maruah'... aishhhh

Reply 15# siputsedut

penjelasan yg sgt terbaik