CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4988|Reply: 20

tolong lah...aku x leh nak hipokrit dah..

kalau korang cite pasal mak mentua, mak mentua aku pulak dah lama meninggal, since hb 3 taun. so, yg jaga die sampai besar adalah makcik die (adik bapak hb aku). makcik ni memang kuat meroyan, n terlalu obses ngan hb aku.die pun ada anak laki sorang, tp budak ni duk asik perabis duit die, x keje, and kaki pompuan..of course la die sayang kat hb aku lebih
kami dah kawin 8 taun termasuk taun ni..and selepas kawin, hb aku x penah pegi jumpe die..
puncanya ialah dia tak restu kami kawin, and selepas tunang, die cari no.pon ofis aku and maki hamun, carut segala kat aku, cakap aku rampas anak die, perabiskan duit anak die, cakap aku menjalang and maki hamun keluarga aku..memang mulut die cam sial and susah aku nak maafkan die..:@
ada lagi macam2 die sumpah seranah aku n x seswai nak dicerita kat cni..sedangkan die hanya jumpe aku sekali saja...
and some more, gaji aku lebih dari hb masa tu..tak cukup sumpah aku, call mak aku pulak cakap nak putuskan tunang ..gila psycho..masa kami kawin pun, die x datang and kenduri sambut menantu buat kat rumah bos hb..
pendek kan cite..setelah 8 taun x jumpe,hari ahad lepas hb die nazak (pakcik hb), die mintak anak die call hb aku datang tengok..
aku jugak yg pujuk hb pegi tengok..aku ikut sekali, kalo ikut hati, x ingin nak jumpe die..
bila turun dari wad, die selamba je tanya aku " anak ko tiga ye?"
aku pulak jawab n aku yg start bersalam ngan die sbb aku tau aku  muda dari die..
hari isnin, hb aku turun lagi Johor sbb pakcik dah meninggal, semalam baru balik.
semalam, aku gaduh teruk ngan hb, puncanya aku rasa macam terhina sangat..
orang buat aku macam2 and yet aku mengadap die n aku rasa x leh nak hipokrit dah..
aku memang susah nak maafkan die..some more, laki aku lah yg pegi sana-sini uruskan after pakcik meninggal tu, urus surat mati, pencen dsb..
satu lagi yg aku bengang, makcik tu blh cakap yg aku start tinggi suara ngan die 8 taun dulu..and die rela junjung quran cakap macam tu..
padahal kata2 die 8 taun dulu memang terngiang2 di telinga aku ni..mayb hb aku pun dah pecaya cakap aku..
tp aku dah confront hb, die cakap die percaya kat aku..tak taulah kan...
aku x heran kalu die sanggup junjung quran and sumpah dengan nama tuhan, sbb die ni walau pun umur dah 60. masih free hair and x penah semayang spi sekarang..kami jugak pernah kena buatan orang selepas kawin and salah seorang yg buat supaya kami berpisah adalah DIE!!thats why begitu susah aku nak maafkan die..
and die keep bgtau hb die x salah,,beria2 sungguh die defend diri die..kalo rasa betul, bagi aku x yah lah nak defend gitu skali..
masalah aku adalah hb aku dah lembut hati spls jumpe makcik tu, and die kata lepas ni, x nak putus hubungan lagi..
ye lah, orang tu jaga die sejak kecil kan..macam pangkat emak lah..
aku pun rasa memang x patut aku nk pisahkan dorang,tp aku x blh nak go on, ikut laki aku jumpe die, hipokrit kan diri aku and buat macam nothing happen..
maknanya , kami dah decide semalam, kalo hb nak jumpe die, pegi lah..tp aku x kan ikut.. anak2 pun aku x nak bg kalo blh, bukan nenek dorang pun..
aku rasa  x percaya cakap die, maklum lah die dah dah ada sejarah ngan aku..
die wat baik ngan aku pun sekadar nak tackle balik hb aku je..
aku call mak, mak nasihatkan jangan la jumpe die..biarlah hb je yg pg, and jangan makan makanan die masak..
takut kena apa2 kan..
betulkah tindakan aku ni kawan2x?
kalo nak lepaskan hb pegi sorang2, rasa x sedap pulak..
sblm ni, aku selalu ikut hb mana2,  die pun selalu ikut aku g o/station.
tlg lah bagi advise yg membina..at least aku ada 2nd opinion..
yg nak lahar, lahar dalam hati je lah ye..

akk nk bg nasihat...........atau pandangan tp klu geng lain x leh terima maaf la.

akk ni bermslh gan mil (keluarga somi), apa2 pn ada batasnya. apa2 pun sbb itu maknya. dan pernah jugak terpikir klu mil tu bukan mak kandung somi mau saja akk ligan habis-habisan (berpada dgn kejahatannyalah).
pedulik apa!!!!

so.akk rasa ko faham apa yg akk cuba nk sampaikan. bukan masa nk ambik2x hati sesapa dah klu rumahtangga kita jadi taruhan. x berbaloi. yg penting ko jg diri ko jgn sampai dia boleh buat cerita/fitnah lg.

ko ikut jela..takut macit dia buat2 apa2 plak..pastu korang laki bini, anak2 jgn mkn makanan dia masak..takut dia buh something...lg bagus korang laki bini n anak2 jgn pi umah dia...macit hb ko tu physo la...aku yg baca citer ko pun jd takut...lgpun macit je.....

akk nk bg nasihat...........atau pandangan tp klu geng lain x leh terima maaf la.

akk ni bermslh  ...
alya1 Post at 2-11-2011 11:58

apa masalah ko dgn mil koh tu? jahat sgt ke dia...cer citer cer citer

Reply 1# inspiron4545

ikut apa kata mak u....pd masa sama minta pd husband utk paham keadaan u
yg u & anak2 tidak dpt nak ikut hubby atas factor keselamatan.

cuba busykan weekend husband u....so tak la dia asyik gi tgk "makcik" dia

bg aku elok ko,anak2 n hb ko amalkan ayat2 pendinding supaya trhindar dari segala ilmu2 hitam,ilmu2 jahat ni bkn sekadar dlm mknan je kekdg melalui pandangan mata n ada perantara yg lain..cuba elakkn dr brjmp  kerap n bg aku kalau hb ko g jmp mcik dia ko ikut skali,supaya hb ko xtrmkn hasutan dia..skrg mmg dia percaya ko tp mana tau 1 hari nanti dia percaya mcik dia plak,so bg aku jgn biarkan suami ko pergi sendiri..apepun byk2 kn berdoa n jgn putus mohon prlindungan drNya..

Rate

1

Follow Us

akk ni bermslh  ...
alya1 Post at 2-11-2011 11:58

mohon akak cerite masalah akak ngn mil ......hanye sbgai panduan hidup ...huhu...tp bkk la thread baru....kag confius lak kami.....

betul2 wat pendinding,hubby TT tue, yg risaunya jgn bagi dia mkn kat umah makcik dia tue, sure dia nk buat jahat ngan hubby TT....pendinding3x itu mesti!

Reply  inspiron4545

ikut apa kata mak u....pd masa sama minta pd husband utk paham keadaan u
yg ...
kieu Post at 2-11-2011 12:28

aku dh slowtalk dengan hb pasal ni..harap2 dia paham..tp hati ni..aduhai....siksanya nak melepaskan die pegi..
ye lah, tinggal kita ngan anak je kan..sibukkan diri masa weekend? boleh lah..

tak salahpon ko gi jumpa makcik tu.. ikutla hubby sama..

tapi dimasa yg sama, ko tak benarkan dia masak atau tapaukan apa2 utk korang.. hatta minum air sekalipon.. cakap je korang posa ke, atau dah bawak bekal dari umah ni.. at least tak terkena santau melalui makanan..

utk santau melalui angin lak, stuju forummer elok12 cakap.. bacakan ayat pendinding.. mmg takut nak berbaik balik ngan org yg dah wat onar ngan ko, tambah2 lak yg guna cara halus dan mistik ni.. org yg tak takut Tuhan je yg buat keja2 syirik mcm ni..

nampak gaya makcik tu mcm sanggup buat apa saja utk dapatkan balik suami TT.
hati2 yer TT, sentiasa call suami. ingatkan dia. kalo dia balik jumpa makcik tu jgn la lama2 sehari pun dah cukup.

tak salahpon ko gi jumpa makcik tu.. ikutla hubby sama..

tapi dimasa yg sama, ko tak benarkan dia ...
ParinAmat Post at 2-11-2011 14:25

susahnya nak tolak pelawaan makan tu... apa pun thanks atas advise korang...kang kalau aku x ikut laki aku, mesti die cakap ape punye isteri macam tu..derhaka, x nak ikut suami..orang dah x suke..macam2 boleh cakap..yg aku takut, laki aku lama2 termakan jugak cakap makcik yg memang laser x hingat tu..

nampak gaya makcik tu mcm sanggup buat apa saja utk dapatkan balik suami TT.
hati2 yer TT, sentias ...
zapid Post at 2-11-2011 14:50

ye..memang die suka sangat dapat attract balik hb aku..dan create macam2 cite sedih..husband dah mati, duk sorang2 and macam2 lagi..hb aku pulak memang jenis lembut hati, kontra sangat dgn makcik ni, hidup die prim and proper, x tinggal semayang and humble .makcik ni pulak rumah macam tongkang pecah, and mulut memang x insuran..
kalau die cakap, suka psycho kan orang, buat hb aku rasa bersalah.
contoh: masa pi melawat pakcik tu, die boleh cakap " aku memang simpan no ko*** (nama hb aku) , saja je aku x nak kacau, kalau x nazak macam ni, memang aku x suh orang call" ego gile cara die cakap, langsung x humble macam mak aku..

Reply 12# inspiron4545

somi kena tegaslah..

ko pun kena pengaruhi somi ala2 mcm main layang2.. nampak dia jauh sket, tarik dia jgn jauh sgt..

aku ingat hidup aku dah lega dan x psycho lagi selepas x jumpe die..
alih2 die muncul lagi selepas 8 taun..
hidup aku rasa terus x tenang, tp aku hanya berdoa pada allah s.w.t.
tu je tempat aku mengadu, aku tak tau la baik ke tak ape aku buat ni,
tapi aku mintak pada allah swt supaya biar lah die mintak maaf kat aku sekali pun cukup dan mengaku apa yang dia dah buat pada aku..
at least sebelum die mati..

sabar TT ada mula ada akhirnya.

baca doa pendinding, amal, insyaAllah DIA akan jaga kita.
ops, kebetulan saya ada buku doa2 yg bagus utk kita amalkan. saya copy kat sini eik.

1) Doa agar diamankan dari segala gangguan (Al-Baqarah: 255)

2) Doa ditetapkan pendirian ketika menghadapi musuh (Ali-Imran: 147)

3) Doa memohon pertolongan dari Allah (An-Nisa: 75)

4) Doa untuk menegakkan kebenaran (Al-A'raf: 89)

5) Doa menghindari fitnah (Yunus: 85-86)

6) Doa memohon pertolongan dari dusta (Al-Mukminun: 39)

7) Doa keselamatan diri dan keluarga (Asy-Syu'ara': 169)

blh pegi link ni utk ambil ayatnya http://quran.com/

mudah-mudahan Allah makbulkan doa kita.

Rate

1

sabar TT ada mula ada akhirnya.

baca doa pendinding, amal, insyaAllah DIA akan jaga kita.
ops, ...
zapid Post at 2-11-2011 16:02

insya allah..inilah dugaan berumahtangga sy..

Reply 4# kurmasafia

dah citer, sedang citer....kt http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=490471&extra=page%3D1

Reply 4# kurmasafia

mil akk x jahat...baik orgnya tapiiiii..................{:4_188:} {:4_188:}

Reply 9# inspiron4545

bukan sibukkan diri u saja...sibukkan si hubby u dgn pelbagai urusan lain....
cth beli susu anak...jgn beli masa weekday....tunggu weekend

12Next
Return to list New