CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Kakitangan Awam akan dikurangkan sekiranya.......

Reply 297# mikasa

bahagian perumahan ade dua, yg mana satu?

Reply  d'zeck

waaaa lu mesti org kuat anuar... bagus2..anuar byk baik..
mau tolong cina na ...
akughi Post at 3-11-2011 22:02

mesti la akughi.. olang2 kuat pakatan lakyat maa.. don play2 hor..

manyak setuju la sama lu,
itu jam semua unibesiti kasi tukak nama cina hor..

melayu mau masuk kena kasi baya yulan tinggi kaw2 la, mesti melayu
tatak mampu baya punya, ada butut ka..

kasi bikin satu unibesiti saja kasi melayu masuk plee of cat,
itu lempit melempit moto punya unibesiti lor.. hahaha

Reply 295# MANSTIR

- terasa gak sbb sebagai manusia biasa ada sifat malas aku dtg time keje atau dimana2 sahaja aku berada, kau ada? klu takde aku anggap kau manusia luar biasa atau bak omputeh kata "alien"/makhluk asing.

adekah ko sorang pekerja yg pemalas?
-jawapan spt diatas.

ooo btla la ko penah buat mcm yang tulis sume tu ye.... mmg patutla ko terasa.....hahahhaha...label aku plak alien... tak bernasnye point ko... mn ko tau alien pn takde rasa malas...
aku mmg penah rasa malass... tapi aku tak penah buat kemalasan itu sampai menganggu kerja org lain...
ko malas layan kat kaunter ...lepas tu biarkan org menunggu kat luar terkontang kanting mcm org tu pun takde hal lain nak di buat... ko tak marah ke? kalau ko tak marah... aku tabik la, ko mmg seorang yang penyabar...

-ade aku tuduh kau reka citer? ade aku marah? nak dtg tmpt kau keje pon takleh ke, kutuk org lain (walaupon bukan aku) sampai berjela2. dtg nak tgk je, bagus sgt ke kau buat keje sampai boleh kutuk2 org lain. itu je.

aku kutuk bersebab... itupun kalau ko menerimanya sebagai kutukan... tapi aku rasa ko mmg jenis tak b;eh terima teguran... org ckap kelemahan servis kat jabatan2 gomen... ko plak terasa sampai nak siasat aku siapa dan kerja aku hebat sangat ke...
bukan aku sorang tak puas hati k... napa ko qoute sorang je... ko g la tegur2 porumer2 lain yang tak puas hati sume tuh... dan g siasat camana mreka kat tempat mreka jugak...

-brape kali kau tgk? ade dua atau empat kali atau beribu2 lemon.

aku tgk mmg skali je ... kat pejabat tak ingat dah.... itu yg aku sendrik dtg kat opis tu dan lihat situasi tu.... kalau yang aku kol dari luar.... aku rasa mau berpuluh panggilan aku tak dijawab... lepas tu ada kat kaunter jawab...ooo dia g kursus.... minggu depan baru ada... minggu depannya aku kol lagi..... kaunter jawap...ooo dia bercuti..cuba minggu depan..mminggu depannya plak ..kaunter cakap...ooo bertugas di luar..minggu depannya lagi aku kol.. ooo dia ada, kjap ye.. ooo dia kuar.. kol petang nanti... aku tepon sampai jam 5.00 takde yang nak angkat telpon.... takde sorang pun yg dapat amik alih tugas dia sampai menimbulkan kesusahan org lain..perlu ke aku nak crite sume pengalaman aku nih semata2 nak britau ko yang tak akui jabatan gomen banyak mslah dari segi servis pelanggan?

-tak tahulah aku kat tmpt kau pon ada mcm tu, tu yg nak dtg tgk

suka hatila nak dtg tgk... kalau itu yang buat ko puas hati...

- sape kata gular bleh dpt gaji, cuba baca perintah am bahagian tatatertib. ade kau nampak dia ngular? klu kau nampak.pon barangkali mereka sedang menjalankan tugas secara official atau off duty or else. mana kita tahu, tapi aku tahu kebanyakan mereka mmg buat keje official. cthnya kaji selidik, operasi dan lain2 lagi. lagi satu aku nasihatkan kau jgn bersangka buruk, takelok.
kadang2 kita kene pikir juga, keje org lain tu susah ke senang ke. then baru kita boleh nilai dari pelbagai sudut. aku rasa kau beruntung sbb dpt keje gomeb dan aku rasa ramai lagi yg layak berbanding kau . cuba kau pikir2kan kata2 aku ni.
aku taen yg  tak rasa bersalah tulis spt tu... sapa mkn cili, dia yg terasa pedas.. dan kalo aku sorang yang ada pengalaman mcm tu... maybe aku yg nasib malang tapi tgk la..rata2 porumer pun ada pengalaman.....

aku tak berbunyi kalau aku tak rasainya sendrik... aku alami dan bukan dengar cerita org... takkan aku nak pandang positif sorang penjaga kaunter yang sibuk menailpon dalam keadaan menjeling2 aku dan nada2 berbisik... kalau pon dia nak bual hal penting tak la sampai 1 jam... jangan la buat org yang nak berurusan tercongok kat depan ko.. org lain pon ada urusan jugak..

aku teman kan adik aku g pejabat syariah... prasarana teruk aku bleh terima... kusi takde..bersesak sesak... tapiiiii pagi tu pegawai tak datang2 lagi... lanjutkan pegi jam 2... kitaorang tunggu kat tangga mahmakah... jam 2 blom muncul... hanya muncul pada jam 3 ptg dengan selamba... kalau skali aku bleh terima... kalau lebih 5 kali camtu... mana tahan... tataula kalau ko tahap kesabaran tinggi kan...

kalau tak ada angin masakan pokok bergoyang.... lambakan emel tak puas hati pasl servis kerajaan pon ko masih tak akui ke yang mmg situasi tu berlaku... kalau nak ngulor skalipon itu ko punya psl... tapi tlg jgn buat mcm tu kalau itu boleh menyebabkan urusan org lain terbantut... tu yg org lain marah...

ko tak puas hati sangat sampai ko berpendapat aku mungkin tak layak bekerja dengan gomen... hahahahha, mn ko tau smua tu.. tu serkap jarang namanya... aku masuk kerja gomen takde pakai kabel... aku isi borang dan lalui smua prosedur dan di terima bekerja...

sorlah kalau buat ko terasa... salam aidil adha

Reply 302# d'zeck

bagus2..... sekalang kalo lu mau tau... cina sudah monopoli semua ekonomi malaysia..
pertanian, industri, hotel..semua la... mana2 pun lu nampak cina beniaga.. sekalang BN punya pati

mau tumbang.. itu lagi bagus.. biar melayu gomen jadi pengemis... boleh mengemis sama org cina..

hahhahaha padan muka melayu gomen... ada betul ka? itu tak guna punya org...

Reply  mikasa

bahagian perumahan ade dua, yg mana satu?
MANSTIR Post at 3-11-2011 22:04

dekat menara seri wilayah..

itu sebab la lu melayu kene undi DAP... nnt kerajaan cina boleh buang cikgu melayu
kasi ga ...
akughi Post at 3-11-2011 00:20

kalau nak sampai kan points sila guna bahasa yang orang lain boleh faham .. nanti kalau guna bahasa longkang mcm ni orang skip skip jer your post.

good day!

Follow Us
lagik 1 aku lupa...

kalau telipon pejabat derang...............
bukan lagi kadang2............ ...
perembes Post at 2-11-2011 05:13

kalau berjawap pun dia orang akan pas kat dept ni pas kat dept itu.. last talian terputus. Tak ke nak menyumpah?:@

Wahai mangkuk-mangkuk yang busuk hati terhadap staff gomen.. Di sini aku berikan JAWAPAN kepada seti ...
namirulmukminin Post at 2-11-2011 23:54

Cara orang gomen menjawap dlm forum .. siap mangkuk segala ... kot dpn dpn harus kita ni kena terajang/penampor

Reply  ekjoz_double

ahahhaahhahahahhahaha tak pa tak pa... itu kire lu punye untung...tapi ramai lagi melayu yg baru nak belajar niaga tapi sudah kene pancung...

hahahhahahaha itu lagi org atas ha... kene suap seribu dua sudah jual tanah melayu

sama cina... sapa untung... sekalang lu pegi mana tempat... sume tanah tepi pekan

tepi bandar cina punya lo... lu org melayu mana pegi... dalam kebun ka? hahahhaa

akughi Post at 3-11-2011 15:58

apek, kalu takde customer melayu, lu ingat bisnes org cina boleh survive kaa? lain laa kalu apek jual bak kut teh saja.....

itu lah apa yg aku cakap... sekarang ni pon da nampak cina nye layanan macam mana... ini plak dia dapat pegang negara.. 1st mesti dia tukar perlembagaan... sekarang ni pon da macam-2.. org malayu kita lebih suka kutuk org melayu... cina yang dlm berita tu dok kutuk cina.. ingat betul ker? itu dalam tv jer... luar dorang kamcing maaa... kita melayu yg tarak nampak.. kita faham bahasa melayu... cina faham bahasa melayu... kita kutuk dia bahasa melayu dia leh faham... tapi dia kutuk kita depan-2 bahasa cina.. kita faham ker? tima dia kutuk dia dok sengih kat kita.. yg kita ni pon ikut sengih walhal dorang kutuk kita... aku cuma nak tanya... kalau yang dok kutuk keja gomen ni makan gaji buta ke apa semua...macam mana plak kalau yg ngutuk tu dapat tawaran masuk gomen?
korang tolak tawaran sebab malu kena kutuk?
korang terima je tawaran dengan alasan dulu kutuk pasal x dapat, kini dah dapat watper nak kutuk?
time korang da dapat gomen tu.. datang balik kes camni.. korang keja tekun giler.. tp, ade org kata korang makan gaji buta..adakah korang akan senyum dan kata.."takper laa, pasal aku dulu da kutuk org gomen" atau pon mengamuk?
pikir kan laa..

kurga Post at 3-11-2011 11:17
tukar perlembagaan? brapa ekor cina kat parlimen? sudah ada 2/3 kerusi parlimen ditawan apek cina? bukan cina dah nak pupus kat mesia kaa?  cina ada majoriti nak ubah perlembagaan kaa? jgn mimpi siang hari laa....

lu keje same cina la.... tak payah keje gomen...

sume org tau ma... pekeje gomen malas... malu la ...
akughi Post at 3-11-2011 11:21
pekerja swasta pung kuat mengular..... jgn nak gebang laa....

kite buat smp melayu tak mampu beli rumah...

kite buat smp melayu keluar dari bandar...

kite s ...
akughi Post at 3-11-2011 11:33
abes tu rumah yg byk2 tu mau buat apa? buat simpan abu mayat cina?

kita sumbat mulut melayu 100 pun melayu sudah bukak mulut..

kita bikin untung juta2 ma... lu mela ...
akughi Post at 3-11-2011 11:47

kalu terus undi BN, lagi suka laa pemberi rasuah cam ko nie...........

Dengki betul ngan kakitangan awam pemakan kerbau pendek nih.

yeehhhhhhh mari sokong DAP... boleh la DAP buang pekerja gomen

berketurunan melayu....ganti dgn cina dan india... melayu nak berniaga tak boleh

nak keje swasta pun susah sbb majoriti tokey cina mesti depa amik org cina dulu...

so melayu bodoh boleh jadi pelacur atau pengemis.... org2 melayukan suke berdendam

bagi la peluang kat cina ngan india tuk pulun cukup2 biar melayu jadi sampah
akughi Post at 3-11-2011 10:23

jika semua cinapek dah kerja gomen, cina mana lak nak kerja dgn tauke cina swasta? lu otak?

guru polis askar kalo kene buang keje mmg

jadi pengemis la...ape keje pun depa tak reti buat selain mengajar bdk sekolah

tangkap penjahat... satu lagi keje ko duk dlm utan je.... kalo kene buang kompom ko

jadi pengemis... biar anak bini ko tak makan... biar ko tak mampu nak antar anak ko

gi sekolah... biar anak melayu tak dapat pendidikan yg sempurna...

dlm masa 10 thn... anak melayu tak berpendidikan.... hg barang org cina control

bila2 boleh naikkn hg barang... biar DAP pegang negara ni boleh la naikkn hg barang

sesuka hati...biar smp org melayu tak mampu nak beli beras... biar melayu tak cukup mkn

akughi Post at 3-11-2011 10:31

agaknya keturunan ko terlebih makan daging babi mentah sampai otak dah biol...... lain kali suh mak pak ko masak daging babi tu betul2 sblm makan.
jika org melayu sbg pengguna tak mampu nak beli barangan cina jual, cina ada kuasa pengguna nak beli semua kaa? bebal siyal...... kasik ingat famili ko agar makan lah babi yg sudah dimasak dgn betul.......

Dengki betul ngan kakitangan awam pemakan kerbau pendek nih.
penyo Post at 4-11-2011 02:02

jom penyo......... kita layan china dolls..... minta datuk T supply yg fresh punya........

hahahahahahahahhaahhahahahahhahahahhaaha melayu bodoh
akughi Post at 3-11-2011 10:32
aku baru tau org bugis makan babi...........

sape2 yg ade darah

bugis jom la berkenalan kat sini
akughi Post at 14-11-2008 16:50
laa......... lanun dari indon kaa?

laa....... rupanya si akughi nie bugis pemakan babi dari johor (read kubu UMNO) nak bagi gaduh cina & melayu...... divide & rule.....

Reply  cmf_raudah

hahahhahhahaha itu saje lu boleh cakap ka?
pegi belajar lagi la... kumpu ...
akughi Post at 3-11-2011 17:04

lu pn sama..itu saja lu bole ckp

sila blaja lagi yaa