CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: guanegamok

isteri merajuk dan keras hati terlalu lama

aku setuju ngan penmerah...actually itu lah yang menyelesaikan masalah somi isteri nih...termasuklah aku...huhuuhuhuhu...
cube lah ajak2 berjemaah same2 ngan ank2....pi surau same2....insyaallah bahagia...

saye dah kawin hampir enam tahu dikurniakan 2 orang anak. kehidupan kami memanglah bahagia ditambah  ...
guanegamok Post at 23-12-2011 15:46

Ko ckp bini ko yg suka merajuk lelama ni... teringat perangai laki aku... mmg sebijik tp lagi dahsyat lah tinggalkan bini kat umah berminggu2... dh habit dia, kalo merajuk jer, kuar umah...pastu stay umah parents dia.... byk kali dia tinggalkan kan aku...

Tp yg paling sedih tu masa aku sarat mengandung tunggu hari nak beranak, aku tunggu dia nak buka pose kat umah sama2 selama 2 minggu.... dia x lek2, tp sedap2 makan kat hotel ngan kekawan (ni masa dh baik, aku ternampak bil2 makan kt hotel)... panazzz + sedih woooooo

Bukan style aku lah nk memujuk...selalunya ada 2 jalan penyelesaian...sama ada aku confront @ dia yg dtg lek memujuk... so, do the best bro.....

Reply 56# wiwish

time ok..memang duk menyembang je...aku geletek mu..mu geletek aku..tapi time cmnilah...merajuk(marah) melampau sangat...payah nak sejuk..kalau injin ni siap pasang radiator double layer ni kasi cepat sejuk..tapi ni orang...mungkin semua hal2 yang dlu xpuas hati timbul...dendam kuat sangat mungkin ye jugak

Reply 79# batmana

beza lima tahun..saye lebih berusia lh dari isteri

Reply 78# ajinomotonosuga

kalau diikutkan ego saye dulu ni mmglah lebih tinggi...tapi sekarang saya banyak mengalah...sayangkan isteri dan anak....kalau ade duit lebih memanglah pergi travel mane2 hiburkan hati isteri dn anak....kadang2 panas baran saye memang ade..tapi xdelah tahap menengking anak isteri...cuma masamkn muka dan beritahu ape yang saya xsuka..lagi pun isteri amat rapat dengan kakak(kak ipar sayelah)...ade ape hal duk sok seh sok seh dua orang..tapi xpelah...adik beradik....    saye dengan biras pun amat rapat..kadang2 masalah rumahtangge saye kongsi..cume bende2 secret xlah kongsi...menurut abang ipar..kakak ipar same juga style...adeeeh lah...tapi saye rase isteri saye lagi teruk kalu marah...xleh tegur..kalau tegur..awak lepaskan saye...xpayah susah2 tangungg dosa saye...ooo mudah betul..sooo kalau diam takut melarat pulak..cakp nati xreti nak pujuk....saye ni pun dlu kaki lepak dengan kawan2..aktif bersukan badminton..tpi sejak kawin saye xmelepak cam dlu..dh pikir kite dh ade isteri...badminton tu masih main lagi tupun malam..tapi sejak kebelakangan ini badminton pun saye jarang pergi....yelah anak bini pun bersungut....xde masa nak kuar..tapi tu xpelah..demi anak bini kita...kene mengalah lah....janji diorng bahagia.....

Reply 80# zaiha

tulah kadang duk pikir aku ni dayus sangatke aku biar isteri mengada camni...kdang jeles tengok isteri orng lain kene marah pun diam je..patuh je pada suami....kalau saya marah camtu..alamak setahun xblik rumah...kebiasaan lelaki je time marah keluar rumah ni terbalik lak..isteri lak lari rumah...saya memang xcerita masalah kpd kluage mertua...dlu adelah time kluage mertua datang rumah duk mananyakan mana isteri...soo nak xnak kene beritahulah isteri xblik tiga ari dah..merajukk..soo mak mertua terus call suruh balik dengan masam...masalah dia patuh arahan mak dia..tapi arahan sang suami ni...cam tunggul..

Follow Us
Reply 64# penmerah

yelah...beserah kepada Allah kn..nak melembutkan hati isteri....

Reply 77# penmerah

time ni saye suka..biaselah isteri kuat beleter ni...jadi penghibur lak...

Reply 76# penmerah

lame dah xsolat berjamaah bersama..memang xdinafikan ibadat menyatukan kasih sayang keluarge......asyik keje2 sampai malam...

banyak benda yg kita boleh buat untuk senangkan hati isteri selain lambak duit..aku bagi contoh yg p ...
cmf_blingblings Post at 23-12-2011 17:57

bling2.... ngapa laki ko sama cam lakik akuuuuuuuuuu.................

bling2.... ngapa laki ko sama cam lakik akuuuuuuuuuu.................
pehbedah Post at 24-12-2011 11:26
itu belum lagi gardening, aku suka kotor2, peluh2 buat kije, tanam segala herba, dia diri je kat tepi sambil tanya.."What is this for" sambil pegang cangkul.....maklumlah kami cinta dua benua...hadap ajalah.......janji sekejap2 dia buat lemonade kasi aku

itu belum lagi gardening, aku suka kotor2, peluh2 buat kije, tanam segala herba, dia diri je kat tep ...
cmf_blingblings Post at 24-12-2011 11:48

ok la tuuu..dia nak pegang cangkul.. kat rumah aku ni cangkul pun tak dakkk...yg ada serai..pandan daun kesum yg dok dalam pasuu...aktivity cangkul mencangkul memang tak de sehingga hari ini....faktor lain sebab kami kerap berpindah randah dan bukan duduk rumah sendiri...jadi yg adapun tanah org...yg ada hanya rumput carpet yg memang dah sedia ada....

Reply 1# guanegamok

Sori la TT, komen aku ni keras sket.

Isteri ko perangai macam budak2. Sket2 nak merajuk, sket2 nak mintak cerai, taknak cakap seminggu la ape la. Sori to say, tak matang langsung. And satu silap ko, ko layankan perangai dia tu. So bile dia tengok ko melayan, dia pun lagi la naik tocang untuk merajuk. sebab dia tau ko akan pujuk dia abes-abesan, and dia gak tau ko takkan berani ceraikan dia, sebab tu dia suke main perkataan cerai tu.

Dulu aku ada bercinta dengan pompuan macam ni. SENGSARA hidup aku, macam takde keje lain nak melayan dia jek. Aku cuba sabar and ikut rentak dia sebab sayang. Tapi asal gaduh jek mintak putus. Last2 dah teringin sangat nak putus, aku bagi perkataan 'putus' tu direct ke muka dia. padan muka. lpas tu merayu-rayu kat aku. Siap nak bunuh diri. Sori, tak layan dah.

Sekarang, aku hidup bahagia dengan pilihan aku sendiri.

Kita sebagai lelaki kena tegas, kena ada pendirian. kalo tak, perempuan naik tocang. Ingat, kita yang kena kawal perempuan, bukan perempuan kawal kita. Sebab tu title 'Suami' and 'Ketua Keluarga' tu untuk lelaki.

Post Last Edit by cmf_blingblings at 24-12-2011 12:12
ok la tuuu..dia nak pegang cangkul.. kat rumah aku ni cangkul pun tak dakkk...yg  ...
pehbedah Post at 24-12-2011 12:00
pegang aja cangkul tu sbb tak pernah tengok,,,, itu kot org selalu sebut opposite attracts..

pegang aja cangkul tu sbb tak pernah tengok,,,, itu kot org selalu sebut opposite attracts..
cmf_blingblings Post at 24-12-2011 12:10

{:4_241:} ..sesama....kenalah terima seadanyaaa....

Pada TT, susah nak komen lebih-lebih sbb ini di pihak suami, tak tahu apa pula alasan si isteri.  Macam seorg forumer kata, lelaki kena tegas. Aku ni laki jarang sgt nak marah tapi sesekali keluar kalam dr mulut dia aku diam jah, anak nak lawanpun aku suruh diam. Kena dengar ketidakpuasan suami ni. Kekadang permintaan somi tu tak besar manapun tapi kalau kita ignore atau pandang remeh dia mula kecil hati, pastu merajuk. Pastu pukul 9 mlm dah tarik selimut...

Sesekali buat hal-hal kecil dlm rumah suami cukup berbesar hati. Rumah tangga ni bukan khatam setakat setahun dua kahwin, sampai sekarang ni pun kdg2 aku baru discover benda-benda baru pasal suami sendiri sbb lelaki jenis tak bising, tak suka tunjuk2, sesekali jah terkeluar bakat-bakat terpendam tu...

Rasanya masa tengah baik, masa mood isteri baik, masa itulah TT kena tanya isteri apa sebabnya dia kuat merajuk. TT kena bagi arahan serius, jgn sebut perkataan cerai, haramkan, berdosa besar isteri minta cerai tanpa sebab.

isteri yg menyakitkan hati suami sendiri umpama menempah neraka di akhirat nnt. penat je si isteri membanting tulang di dunia padahal suami tidak memaafkan kesalahan si isteri. mintak2 la kita sume termasuk dlm org2 beriman..

isteri yg menyakitkan hati suami sendiri umpama menempah neraka di akhirat nnt. penat je si isteri m ...
niezam_cs Post at 24-12-2011 12:38
kalau suami menyakitkan hati isteri ? Menyakitkan tubuh badan isteri? suami masuk neraka ke tidak?

Reply 98# cmf_blingblings

menjadi tanggungjawab para suami menjaga dan menyanyangi isteri. Akan tetapi isteri tidak berhak dan tidak layak membalas segala sikap buruk suami yang diperakukan kpd isterinya. kita sedia maklum dan percaya bahawa wujudnya hari pembalasan @ hari akhirat kelak. biarlah suami2 yang mengabaikan tanggungjawab kpd isteri2nya akan temui pengajarannya disana. jgn para2 isteri pn yg pendek akalnya join skali dgn suami2 ynag terima pembalasan nnt.

Reply  cmf_blingblings

menjadi tanggungjawab para suami menjaga dan menyanyangi isteri. Ak ...
niezam_cs Post at 24-12-2011 13:09
minta mahaplah ya, pendapat ni bagi saya terlalu janggal. Ini bukan kira pembalasan, kalau suami berzina, rasanya bini tak berzina sama tapi dia kasi lastik ke tongkol kayu jah, tupun kira baik sgt sbb isteri berhak menuntut hak, bukan tak berhak, hak isteri sgt luas tp selalu disekat oleh pandangan-pandangan negatif yg bukan membantu tapi membantutkan perkembangan minda kaum wanita. Wanita yakni isteri bukannya hamba atau khadam, tempatnya tinggi di sisi suami sebagai isteri dan ibu. Bukan untuk disia-siakan di dunia dan tunggu mati baru suami dapat pembalasan wajar. Itu zaman mana tu? Zaman tak ada mahkamah syariah dan para ulamak kah?
Bak kata bang aji, suami bagi susu dapatlah madu, suami bagi racun dapat apa? itu para suami fikirlah sendiri.....masalah dengan lelaki bagi seringgit tapi harapkan bini siapkan setalam makanan depan dia...

teringat mak cik, jiran lama kami di kampung, anak nangis nak pergi sekolah sebab tak ada duit, suami tak tinggal duit. Mak aku tanya kenapa si A, B and C nangis? Dia cakap duit belanja tak ada. Mak aku ni toreh getah dgn mak cik ni, jadi mak aku tahulah makcik ni ada duit. Rupanya dia tak akan bagi walau sesen pun duit dia pada anak-anak dia sebab tu tanggungjawab suami dia. Kalau suami tak bawa balik lauk maka anak-anak akan makan nasi dengan cili kering atau pucuk ubi rebus...memang bagus sungguh betul-betul ikut hukum.