CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: unekspekted_XII

Untold History : Bugis Sudah Dilaknat

Post Last Edit by nobito at 25-1-2012 21:25

Reply 180# kurtzuandy

Benda ni ada kaitan dengan Melayu Murtad...korang boleh terima tak hakikat ni?

(ii) Bukti Empirik: Bukti empirik pula boleh dilihat dengan jelas dari
peruntukan Perlembagaan dan undang-undang yang diterimapakai dan diterapkan di
negara ini. Perlembagaan memperuntukkan dengan jelas bahawa ia adalah
undang-undang tertinggi negara dan mana-mana undang-undang yang diluluskan
bertentangan dengan Perlembagaan, maka ia secara otomatik akan terbatal.

Peruntukan ini telah meletakkan Al-Quran di bawah (lebih rendah dari)
Perlembagaan dan dengan sendirinya menafikan kedudukan Al-Quran dan Hadis yang
sepatutnya menjadi undang-undang tertinggi (dan satu-satunya undang-undang) bagi
negara. Kewujudan dua sistem mahkamah (sivil dan syariah) mengukuhkan lagi
hakikat yang Malaysia adalah negara sekular (sila rujuk ‘SN117 Konflik Antara
Agama’ dan ‘SN125 Sijil Mati Untuk Lina Joy’ untuk penjelasan lanjut).

http://sokongsalaf.wordpress.com/2007/08/10/malaysia-negara-islam-atau-sekular/

Tu baru isu Melayu kah Malaysia atau Islam kah Malaysia...belum lagi isu Islam kah Melayu?

Hahaha

Ini secara perlembagaan. Sebab tu la ada orang kata Parameswara bukan melayu. Sebab dia bukan Islam. Dalam perlembagaan orang Melayu mesti menganut agama Islam. Cuba bayangkan, pengasas kesultanan Melayu Melaka bukan orang Melayu tapi orang India sebab dia agama Hindu atau orang Cina sebab dia beragama Budha. Parameswara – pengasas Kesultanan Cina/India Melaka. Haha~  Bodoh tak orang yang kata tu?

Diluar konteks perlembagaan, Melayu dengan Islam tak sama. Melayu dengan Hindu lagi la tak sama. Bukan aku tak setuju dengan perlembagaan, tapi itulah kenyataan nya. Jangan nak kata aku suruh orang Melayu Islam mutad pulak. Nauzubillah~

Bagi aku agama tak menjadikan seseorang itu sesuatu bangsa tertentu. Orang melayu Islam yang murtad masih tetap melayu (Sekali lagi aku tegaskan, aku tak suruh orang Melayu Islam murtad) dan orang cina Budha yang masuk Islam masih tetap Cina. Setuju?

http://adinordin.wordpress.com/2011/02/10/melayu-perlembagaan/

Reply 174# nobito

Baru lepas SPM kecoh2 lak...internet ko tu pon entah2 pakai duit mak bapak ko..dasar hingusan....ko boleh hempas2 desktop ko tu

sebab tu aku ckp bugis mmg kuat sentap, terus buat personal attack..booogis...boooo {:4_502:}

Reply  nobito

sebab tu aku ckp bugis mmg kuat sentap, terus buat personal attack..booogis. ...
zaharul_asriq94 Post at 25-1-2012 22:38

ko dari tadi sebuk pasal Bugis...kalau Melayu sentap berduyun-duyun dalam ni x nak la pulak ko kecoh...hurmmm Typical Malay

Tiba2 Melayu senyap pulak kenapa ek?

Reply 184# nobito

semua malas lah nak layan orng gila...apa susahh

Reply 182# nobito

hek eleh.....si bugis ni...........ko ni dah lama sangat menyalak benda2 bukan2 kt sini..........benda yg aku tanya pun ko tak jawab jawab..........lepas tu dok sibuk tanya malaysia ni apa la.........malay=melayu, sia=asia, malaysia........dh berapa kali jawab pun masih dok tanya lagi, ko ni bodoh ke apa.........apa ko peduli negara kitorang.........NEGARA KITORANG, KITORANG PUNYE SUKE LA NAK BAGI NAMA APAPUN.........pegi balik negara ko la(tu pun kalo ada)..........melayu tak kisah pun bangsa lain duduk kt malaysia malah bugis merempat macam ko pun kitorang tak halau...........lagi nk tuduh melayu asabiyah ke............bugis la yg paling asabiyah sekali............tak habis2 dgn 'kemuliaan' bugis ko...........PTUIHHH.........

Follow Us
ehh..apa sejarah permusuhan melayu-bugis dalam nih..mintak pencerahan...

/^ Post Last Edit by .*? at .*?

/sEdited

Ko baru tahu...kesian ko...aku bangga dengan Bugis...kalau ko kata lanun lagi aku suke seba ...
nobito Post at 25-1-2012 12:14

Berbangga pada keburukan adalah sifat iblis dan syaitan. Selayaknya untuk bangsa kamu itu.

(posted by mobile)

Apa yg ko tahu pasal nama Malaysia? Kalau aku cakap negara Malayalam+ esia...boleh tak?
nobito Post at 25-1-2012 12:17

Berbangga pada keburukan adalah sifat iblis dan syaitan. Selayaknya untuk bangsa anda.

(posted by mobile)

Reply 187# 5229

melayu tidak bermusuh dengan bugis, bugis tidak bermusuh dengan melayu...cuma...

si boogis nobito poor b.astard menghina melayu2 dan menganggap bugis sebagai the master race {:4_503:}

aku bleh kasi 2 nama negara melayu= malaysia, brunei ... ni dua negara yg rakyat ramai melayu..bugis? satu pun tarak... yg ada pun terceruk dalam republika indonesia... hidup ketuanan bogus!

Reply  5229

melayu tidak bermusuh dengan bugis, bugis tidak bermusuh dengan melayu...cuma...

...
zaharul_asriq94 Post at 26-1-2012 01:19

master race?

aku tengok cite orang bugis pendek mlm tadi kt tv3.  aku agak.. si nobito ni keturunan orang pendek pulau bugis tu.. tu pasal name dia nobito.. pendek dan hine

Berbincang secara bijak la...

Aku tanya laen korang jawab laen...skang aku tanya dalam konteks Malaysia...korang bincang dlm skop tu je la...sebuk ke Bugis kenapa? Berminat ngan Bugis sangat kenapa???

Soalan2 aku kat atas tu pon korang x mampu jawab....asyik sebuk ke Bugis je...konar jauh2

Reply 190# dell_dimension

Jangan tahu nak kutuk orang je..ngaca dulu donk...salam x bagi sesuka hati nak quote tulisan orang..pastu kutuk orang...ko ingat Melayu ko tu bagus??? Kalau bagus x da Mahathir kutuk2 korang...dasar x sedar diri

Reply  nobito

hek eleh.....si bugis ni...........ko ni dah lama sangat menyalak benda2 buk ...
Yustan Post at 25-1-2012 23:57

Apa bukti ko cakap nama Malaysia adalah Malay+Asia...jangan cakap je pandai...aku belajar gak Sejarah n Geografi...tak pernah pulak tulis camtu dalam buku pon...

Tunjuk Bukti...ko amik source mana?

dah la bugis pendek. kene ayam2 kan je kt thread ni

terhibur pulak aku

ehh..apa sejarah permusuhan melayu-bugis dalam nih..mintak pencerahan...
5229 Post at 26-1-2012 00:02

Derang x mampu jawab soalan2 aku...seperti biasa mereka akan kutuk keturunan orang yg tanya tu la...x kira la ko Bugis, Cina, Iban atau India...derang pasti kutuk punye sebab x reti nak jawab dan tak dapat nak terima kenyataan

Soalan aku:-

1. Kenapa Melayu Semenanjung tak melakukan Bara' (memisahkan diri dan memusuhi golongan murtad)...spt kita tahu skang ni ramai Melayu dah murtad...tapi pada masa yang sama dalam perlembagaan masih tertulis Melayu adalah Islam... Sepatutnya definisi Melayu adalah Islam perlu dibuang dari perlembagaan kerana Islam mewajibkan Bara' terhadap golongan murtad...tapi pada masa yg sama golongan murtad masih mengamalkan adat Melayu dah berbahasa Melayu. Perlu mereka dibuang dari hak keMelayuan mereka...hak kebebasan untuk beragama dan berbudaya?

2. Adakah Malaysia ni negara Melayu?-
Kalau Malaysia adalah negara Melayu kenapa Malaysia separuh Sekular dan Separuh Islam...sedangkan kita tahu dalam perlembagaan Malaysia, Melayu adalah Islam...kalau betul Melayu adalah Islam dan negara Malaysia adalah negara Melayu...kenapa berlaku kewujudan 2 Mahkamah di Malaysia iaitu Sivil dan Shariah? Dan kenapa undang2 tertinggi adalah Perlembagaan bukan Al-Quran.

3.Moyang2 Melayu yang beragama Hindu dan Buddha tu orang apa??? India ka? Cina ka? Atau Siam macam Melayu Buddha kat Kedah sana?...kalau aku ikut definisi Melayu Perlembagaan.. salah ka kalau aku nak cakap Moyang2 Melayu adalah orang India?

Korang jawab soalan aku sekurang2 jawab soalan yang terakhir...jangan tahu nak kutuk keturunan orang ja...

Masa tahun baru Cina dulu aku x minum pon beer dll...tapi dak Jawa n Melayu yg tibai...pas ...
nobito Post at 25-1-2012 11:00

Hang ni taksub dengan bangsa sendiri...baik hang datang Sabah & tengok sendiri bangsa hang kat sini. Kalau boleh, semua orang taknak ngaku ada kaitan dengan Bugis.
Hang tu bukan Bugis ori pun...hari-hari cakap bahasa Melayu, raya pakai baju Melayu, makan makanan Melayu, duduk dengan orang Melayu, jejak Sulawesi pun tak pernah tapi mengaku Bugis sejati. Orang Bugis kebudayaan diorang makan/minum tapai. Kalau hang tak ngaku maksudnya hang tak tahu kebudayaan hang sendiri.

Kalau hang tengok kat wikipedia pun, dia cakap pekerjaan tradisi suku bugis adalah perompak, lanun & pembunuh upahan. Kat Sabah, diorang masih ikut tradisi ni. http://id.wikipedia.org/wiki/Suku_Bugis#Mata_Pencaharian

Nasihat aku kat ko, janganlah taksub dengan bangsa sendiri.

Reply 199# che'mah

Ko faham tak aku bercakap dalam konteks apa?

Aku cakap pasal Melayu dan Malaysia kan? Kenapa merapu ke Bugis?